Парфюмни размисли и страсти - 213

  • 98 509
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Мнения: 357
От нишовите парфюми представа имам само за парфюмите на Крийд /харесват ми всички, които съм тествала/ и на Амуаж, някои ми харесват /Диа, Сиел, Онор/, други - не /Съншайн, Интерлюд/. Както се вижда, не съм по трудните парфюми, предполагам, че още не съм дорасла до тях. Напоследък проявявам интерес към ароматите на Аква ди Парма, засега само чета за тях, все още не съм тествала нищо. Ще се радвам, ако споделите впечатления за
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parm … -Nobile-1564.html
Ирисът в този парфюм подобен ли е на Prada Infusion d'Iris?
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parm … Nobile-12921.html
Жасминът тук има ли нещо общо с жасмина в Yves Rocher Tendre jasmin или Michael Kors Glam Jasmine? 
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parm … -Nobile-6483.html
Е, за магнолията нямам база за сравнение.

# 227
  • Мнения: 31 389
Много рядко съм срещала някой, който не харесва Съншайн Амуаж, а Интерлюда наистина е най-трудният парфюм който някога съм носила.

Аз харесвам много някои от парфюмите на Аква ди Парма. Не мога да нося Ириса, не прилича той на Ириса на Прада.   Харесвам жасмина, но и него не нося, души ме. Не познавам добре и не съм пробвала отново, посочените два за сравнение и не мога да направя такова.
 Магнолията е нежна, но и тя ме дразни с нещо.

Сетовете има са най-красивите за мен сетове на този свят. Самото съвършенство в опаковката.

Най-силно ми допада мъжката кафява линия. Тя е просто феноменална и особено Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concentree Acqua di Parma и Colonia Oud Acqua di Parma.
Харесавм лятото за море и в жеги и синята серия, без Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia

А Acqua di Parma Profumo Acqua di Parma, е най-любимият ми парфюм завинаги след Коко ЕДП Шанел.

# 228
  • Мнения: 17 546
Имам и май доста съм поносила Acqua di Parma Rosa Nobile. Aз, която не обичам рози в парфюм! Ирисът е като измит и изветрял за мен. Няма характер. Магнолията никак не ми допадна също. Някак блудкава я усещам. Жасминът не съм пробвала, но едва ли ще ми хареса.

# 229
  • Франция
  • Мнения: 898
Изобщо не. Iris Nobile има много голяма разлика в двете си концентрации. EDT концентрацията, ако все още се произвежда и предлага, е по-хладна и шипрова, може би тя би могла да има нещо общо с ириса на прада, макар и не много. EDP е богат ориенталски букет. И двете версии са много повече белоцветни, отколкото ирисови, т.е. другите цветя в пирамидата, които виждаш - тубероза, нероли, иланг, според мен също и жасмин - надделяват категорично над ириса. Ароматът е плътен, плюшен и пудрен, на такива тук им викат ретро, в което няма нищо лошо. По някаква неведома причина ЛМ ме идентифицира с този парфюм Grinning
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parm … Nobile-12921.html
Жасминът тук има ли нещо общо с жасмина в Yves Rocher Tendre jasmin или Michael Kors Glam Jasmine?  
Не познавам ароматите, които си посочила, по-скоро мога да го сравня с Jasmin Rouge на Tom Ford. Много красив и богат жасмин, но и много индолов, което на малко хора може да понесе. Тук също много отчетливо се долавят и другите бели цветя.
Магнолията е най-свежа от трите, много хубаво е украсена от цитрусите, мога да я сравня с други аромати, но те ще са пак нишови. Също от трите е най-нежен и приятен може би.
Като цяло  серията Nobile на Аква ди Парма не са лесни за носене парфюми, а за трите парфюма, които те интересуват, трябва много да харесваш плътни букети от бели цветя, за да ти допаднат. Не е разумно да се купуват без тестове, но ги има за проба в софийските бутици за нишови парфюми, а също мисля и на много места онлайн.

# 230
  • Мнения: 2 616
Пробвах Ботега Венета Knot, досега не бях пробвала парфюм на марката.
Не ми хареса, ама хич много цветен за моят вкус.
Днес разнасям Izia Sisley много интересен аромат хем цитруси ясно се усещат, хем роза. Обаче си мисля,че е за жегите. Бих го пробвала другото лято.

# 231
  • Мнения: 357
Денси, Лили и Йоан Владимир, много ви благодаря за споделените мнения. Получих ориентация за марката, ще поръчам и няколко мостри от Енцо.

# 232
  • Мнения: 566
Предполагам си напълно прав, със сигурност парфюмните спомени при мен са нетрайни, а и са минали повече от 15 тодини, останало е само усещането за сладост и дори бих казала женственост, чак притеснително за една майка на подрастващ син тогава Simple Smile

Трябва да го пробвам сега, ще ми е интересно как ще го възприема след дистанцията на годините, погледнах пирамидата, наистина няма нищо сладко Simple Smile

Поглеждането на пирамидата не винаги е гаранция за това , какво ще усетиш ти ... Нямам и идея дали моментната му форма ще е близка като потентност...едва ли. Peace

За Коко една колежка ми каза, че и мирише на раклата на баба ѝ.

Ако говориш за парфюм варианта от 80-те и моите асоциации са подобни -  жена на поне 50 и нагоре.

всъщност мостра е най-добре да се поръча от оригиналния сайт https://www.juliettehasagun.com/fr/echantillons/52-discovery-kit … -essentielle.html

Зависи за какво-сайта им няма мостри на някои парфюми Metal Chypre , за други не съм се интересувал,и се налага да си търсиш от друго място-няма ги в кит-овете.Освен това поне за мен имат глупавата политика да не можеш да си избереш какви мостри искаш и трябва да си купиш 2-та сета защото примерно и 2-та парфюма ,които те интересуват мострите им са в различни сетове....а са от една линия.Исках да си купя примерно сет с цялата Luxury Collection линия ... не може. Thinking
Въпросния Metal Chypre можеш да го пробваш навсякъде,където е представена марката и да получиш мостра,но от самия сайт не може...или поне до скоро не можеше...

Момичета, препоръчайте ми сайт, от който мога да поръчвам мостри на парфюми (оригинални, не ментета). Но да доставя до Канада (живея в Торонто).

Много благодаря!  Simple Smile

Предполагам говориш за американски сайтове нали? И да-някои американски сайтове не доставят до Канада,което е супер глупост , a в Hudsons Bay или както е по-известен само като TheBay цените не са приятни.
Каква парфюмерия те интересува,за да мога да те ориентирам?

Много рядко съм срещала някой, който не харесва Съншайн Амуаж, а Интерлюда наистина е най-трудният парфюм който някога съм носила.

Женския да,но мъжкия Sunshine Men  на доста хора не им допада-аз го харесвам.Interlude и мъжкия и женския ги харесвам доста.
Като цяло и при Interlude и при Sunshine дамските са по-лесно смилаеми,докато мъжките са по-трудни...особено Interlude Man , който определено не е за всеки.

Нови неща в колекцията







Първите 3 са доста евтини,но и 3-те са доста подценени и определено хубави.Fath Pour L`Homme дори отказвах дълго време да го пробвам,но в момента има хайп около нещо и го взех на сляпо...чу-де-сен

Парфюм за деня беше

Парфюм за вечерта ще е

# 233
  • София
  • Мнения: 6 492

За Коко една колежка ми каза, че и мирише на раклата на баба ѝ.

Ако говориш за парфюм варианта от 80-те и моите асоциации са подобни -  жена на поне 50 и нагоре.

Не, ЕДП версията, която в момента се продава Wink

# 234
  • Мнения: 979

За Коко една колежка ми каза, че и мирише на раклата на баба ѝ.

Ако говориш за парфюм варианта от 80-те и моите асоциации са подобни -  жена на поне 50 и нагоре.

Не, ЕДП версията, която в момента се продава Wink
Точно това си поръчах на приятелка, която се прибира от Италия. Дали се предлага по летищата, някой знае ли. На 50+ съм, но съм го усещала на млади момичета и стои божествено. Няма как да го сбъркаш този аромат.

# 235
  • Мнения: 5 021
На млади момичета може да си усещала Коко Мадмоазел, да не ги бъркаш? Коко и на мен ми е ретро.

# 236
  • София
  • Мнения: 6 492
Аз съм на 26 и нося Коко (но аз нося и Палома Пикасо, Ароматик елексира, класическия Агент ), но наистина Коко Мадмоазел е по-разпространен Peace

# 237
  • Мнения: 7 519
И двата парфюма са леко ретро, но чак пък за стари жени не е. Всъщност вижда ми се ретро, просто защото е на пазара от много време, а като миризма са си класика.

# 238
  • София
  • Мнения: 17 900
Мадмоазелата хич не ми е ретро на мен Mr. Green

# 239
  • Мнения: 31 389
Мадмоазелата хич не ми е ретро на мен Mr. Green
Въобще.

Общи условия

Активация на акаунт