Добре дошли, СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2017г.!!!

  • 30 662
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 5 617
Имаме тайна група с термин септември. За тази родени септември не знам, аз преносих и моето дете е октомврийче.

# 646
  • Мнения: 118
Много ли е тайна групата? Аз не мога ли да се включа?

# 647
  • София
  • Мнения: 5 617
Прати ми линк към профила ти на лично и ще пробвам да те добавя.

# 648
  • Мнения: 203
Мами събудих се мн отпаднала с течащ нос и болки в гърлото да спирам ли да кърмя?

# 649
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Не,сложи си маска да не заразиш бебето и го кърми спокойно.
Ако вдигнеш.Т.можеш да пиеш парацетамол.Сега има вирус,до ден.два ще отшуми.

# 650
  • Мнения: 177
Добро утро Simple Smile Как сте в този дъждовен ден? На мен ми е мноогоо лежерно, дано и бебо да е в това настроение.
На мен ми е много приятно да ви чета тук, сега да не се преместите във фейса.
Martss, и аз мисля , че можеш да кърмиш спокойно, слагай маска .
Кърмещите майки, колко пъти на ден хапват бебетата? И спазвате ли някакъв режим, някакви интервали и какви? При нас , суче на около два часа, с пауза през нощта, има около 8-9 хранения, не е ли много? Как да ги разредя?

# 651
  • София
  • Мнения: 245
Наистина времето е много уютно, въпреки че е студено и леко снежно Simple Smile

Ние сме само на кърмене на 2-3 часа. От няколко дни наблюдавам, че ако не я успивам след кърмене и седи будна около 4 часа, после прави пауза сън от 4-5 часа, което е супер за мама. За съжаление тези паузи са следобедни, но все ще се напаснем Grinning

Разбира се будуването не минава без мрънкане и рев но със залагалка и хубав шезлонг минава.

# 652
  • Мнения: 1 872
Кърмещите майки, колко пъти на ден хапват бебетата? И спазвате ли някакъв режим, някакви интервали и какви? При нас , суче на около два часа, с пауза през нощта, има около 8-9 хранения, не е ли много? Как да ги разредя?

И при нас е същото. Нощем е през около 4 часа, а денем през около 2. 8-9 хранения не са много.

Ако кърмиш на поискване, разрежданията ще ги направи бебето. Постепенно намаляват храненията.

# 653
  • Мнения: 18 481
Оф, бебси май е с млечница. Езичето й от седмица е побеляло и налепите не се махат. Отделно прецъква, докато суче. Педиатърката каза директно да ѝ взема противогъбично да я мажа.

И тя има 8-9 хранения. Намирам го за нормално. Надявам се, сега като ѝ поотшумяха коликите, режимът да стане по-предвидим.

# 654
  • Мнения: 3 500
Кърмя я на около 2-3 часа. Вечер като я приспя към 21,00ч. се буди чак към 03,00-04,00 часа, тоест прави една голяма пауза от около 6 часа. Тогава гърдите ми са пълни и снощи констатирах, че се наяжда само от едната, другата изцеждах докато тя ядеше и напълних цяла бутилка. Изцеденото ще го ползвам на другия ден следобед, когато при мен количеството кърма намалява /може би от преумора/. Не всеки ден се налага, така, че ако не го изполвам до вечерта, ще го замразявам.
Вие замразявате ли кърма и в какво я съхранявате? На мен с второто изобщо не ми се е налагало изцеждане. Дори нямах помпа.

palomax, не е много. Кърмените бебета като цяло нямат режим. Моята има дни и с по-малко хранения и дни с повече.

Martss, как ще спираш да кърмиш заради това, че си болна?! Слагай маска докато кърмиш, няма страшно.

# 655
  • Мнения: 177
А какво значи на поискване? Да давам при всяко мрънкане ли?Аз гледам да има  два часа между храненията.
И аз късния следобед нямам много кърма и давам изцедена или АМ. Не ми се е налагало да замразявам, но зная че има пликове за кърма.

# 656
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета!
Болните кърмещи освен парацетамол съвсем спокойно могат да пият и нурофен, няма да навредят.
За млечницата много хубав препарат е Дактарин орал гел, той е антимикотичен и е подходящ за бебета.
Ноел, аз замразявам всеки ден. Цедя, давам, каквото остане събирам в стъклено бебешко шише в хладилника най- отзад и вечер прибирам. Използвам пликове на Авент 25бр- 15лв. Открих в Хиполенд на Канпол 45бр-13лв, в Джъмбо има някакви за 6-7лв, не знам колко бройки са.
Гледайки моето бебче, видях че не 9, ами и 19 хранения на ден не са много, стига да хапва само кърма, то си знае колко пъти да яде. Дани от три дни вече прави нощна пауза Simple Smile много съм щастлива, успявам да се наспивам. Хапва към 19:30, играем си, бодърства вечерно време, заспива към 21 до 23, отново хапва и се буди към 3;30-4:00.
Днес спи много, два часа спа плътно след яденето в 10:00, сега пак хапна и пак спи... странна работа, преди не можех да го приспя, днес не мога да го събудя. Дано само нещо да не ми се разболява, мисля че няма Т, ще видим.

# 657
  • Мнения: 3 500
А какво значи на поискване? Да давам при всяко мрънкане ли?
Разбира се, че не. Гушкаш, преобуваш, даваш биба и т.н. Ако продължава да плаче, предлагаш гърда. Много пъти бебето суче малко и заспива. Гърдата е и за успокоение понякога. Иначе аз се ориентирам горе-долу, ако са минали 2-3 часа, значи е глад и направо я храня. Ако си лапа ръцете или пък се извърта към гърдите при гушкане, също е гладна. На поискване значи без точен час, някой път даваш на 3-тия час, но понякога на втория и дори 1-вия (ако е заспала по време на хранене и не си е дояла напр.).

# 658
  • Мнения: 177
Мерси Ноел. Аз така и правя, като ви чета явно са добре нещата. Хубаво е да си сверявам часовника от време на време.
На страницата на Нестле бебе във фейса в момента има уебинар за захранване на бебета. Ако на някой му е интересно да гледа до 16 ч е.

Последна редакция: пн, 20 ное 2017, 15:14 от palomax

# 659
  • Мнения: 128
Unknown16 може ли и аз да ти пратя линк към ФБ профила ми и да ме добавиш?

Общи условия

Активация на акаунт