Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-20

  • 59 260
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 520
мо с по-ниска температура какво се случва. Сигурно трябва да има два извода, да влиза и топла, и студена вода.
Един господин много се зарадва на дефектнотоковата защита. Аз не знам какво е, но разбрах, че очевидно е нещо ценно:)

Това е нещо наистина полезно, но  трябва да се тегли допълнителен кабел до главния предпазител.

# 151
  • Мнения: 520

Като те чета ми става смешно, но това за хладилника и аз го правих един-два пъти, като ми продават жилище с мебели и оборудване. Нали трябва да видя в какво състояние е. Също и с печката. Продават ти лукс обзавеждане обаче хладилника смърди ( беше изключен), а печката беше ужасно мръсна. За метъра, и аз мерих стаите, защото ми изглеждаха малки, а собственичката твърдеше, че апартамента е 90м2. Така, че от гледна точка на купувач ги намирам за естествени нещата.
Дано скоро да намериш своите купувачи, пожелавам ти го от сърце!
Последно за тази вечер - вместо с метър, справка в регистъра, или по НА.
Мога да дам пример за жилище за продан 55 м2 обявено уж за 79 м2

Относно хладилника - Виждал съм с очите си как гърмят яйца в изключен от месеци хладилник.
ГЪРМЯТ...

# 152
  • София
  • Мнения: 1 128
Здравейте!Предстои ни закупуване на имот,колебаем се между апартамент и къща в София..Харесахме къща в Горна Баня,но брокера ни каза,че е къща на калкан преди уговорката за оглед,какво значи?

# 153
  • София
  • Мнения: 3 291
Две къщи, залепени една за друга е калкан.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 128
Две къщи, залепени една за друга е калкан.

Тоест като къща близнак ли:rolling_eyes:

# 155
  • София
  • Мнения: 3 291
Точно къща близнак.

# 156
  • Мнения: 41 061
Подобно, но къщите близнаци са еднакви, а тук може да са съвсем различни.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Последно за тази вечер - вместо с метър, справка в регистъра, или по НА.
Мога да дам пример за жилище за продан 55 м2 обявено уж за 79 м2

Относно хладилника - Виждал съм с очите си как гърмят яйца в изключен от месеци хладилник.
ГЪРМЯТ...
[/quote]

С тази разлика, че продавам имот, в който се живее, при това луксозно обзаведен. И това се вижда още като влезеш. Не си представям в идеално поддържано жилище хладилникът да е изключен от месеци. Мисля също, че тези неща се гледат подробно на втори оглед, когато изразиш сериозно намерение, а не от вратата - и хоп към хладилника.

В размерите по нашия НА например не влизат терасите и общите части. Блокът е стара тухла, строен през 70-те. Сега терасите са усвоени и са част от обитаемата жилищна площ, т.е. квадратурата по НА вече се е увеличила с 3 по 4 кв. м, колкото е всяка тераса.
В нашия НА пише, че апартаментът се води двустаен, а той е тристаен. Описани са подробно всички стаи - двете спални, холът, кухнята. Обясниха ми, че по старите НА за стаи се брояли само спалните. В НА на другите ми два имота пък въобще не пише броя на стаите, а има само точно описание коя стая за какво служи.
А сега в НС какво - не само, че вътре са описани терасите, мазите и таваните, ами и общите части...

# 158
  • София
  • Мнения: 4 192
В нотариалните актове при НС не влизат мазе или таван, описани са отделно. Това са брокерски трикове да го добавят за да пада цената на м2.
За правене на площоразпределението навремето и сега има различни закони, не си ги измислят строителите.  Wink

# 159
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, не знам дали е правилното място за въпроса ми, но има ли някой от вас ,който да е сключвал сделка през агенция Булимот да има лични впечатления?

# 160
  • In transit
  • Мнения: 11 868
Булимот Варна имат много фалшиви и нереални обяви и сред колегите си дори нямат добър рейтинг.

# 161
  • Мнения: 1 557
"На калкан" може да означава, че в момента няма къща, залепена за сегашната, но е предвидена възможност някога да има. Тоест няма отстояние от съседния имот и външния зид е прав, обикновено без прозорци или с някакви мънички, така че лесно да може да се долепи постройка, ако съседът някога реши да строи.

# 162
  • Мнения: 4 598
Отбелязах си три оферти днес, на двете никой не ми вдига Sad Не са нови, пробвала съм ги и преди няколко дни и пак нищо. Третата е за доста малък апартамент, който иначе е ок, ако не беше размера - под 50 кв. м чиста площ,но ми е дори под бюджета. И се чудя да чакам ли за нови оферти, да чакам някой да вдигне или да се примиря с малкото място... което се "изяжда" още от леко скосяване в спалнята.

# 163
  • Мнения: 25 764
Отбелязах си три оферти днес, на двете никой не ми вдига Sad Не са нови, пробвала съм ги и преди няколко дни и пак нищо. Третата е за доста малък апартамент, който иначе е ок, ако не беше размера - под 50 кв. м чиста площ,но ми е дори под бюджета. И се чудя да чакам ли за нови оферти, да чакам някой да вдигне или да се примиря с малкото място... което се "изяжда" още от леко скосяване в спалнята.
Първите 2 явно за набирателни, а третото ти си знаеш...на живо как е.

# 164
  • Мнения: 4 598
Малък е на живо Simple Smile Трябва да се откажа от местенце за работа и от библиотека, а то няма да има как да работя...

Общи условия

Активация на акаунт