Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 279
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 450
Анжи, не се сещам да си писала, колко тежи този пуловер горе-долу?
[/quote]

Кашмир 467м/100 гр плетох в 1 кат,  тежи 320 гр, размер 50

# 691
  • Мнения: 6 923
Анжи, разглеждам снимките и не мога да разбера как си го плела този хубав пуловер. Има някакво наддаване/свиване малко в страни от рамото. Много е интересен.

# 692
  • Мнения: 1 538
Ето как се нави :
Скрит текст:
Скрит текст:

# 693
  • Мнения: 3 632
Лицевата плетка се навива по този начин. Трябва ти жартиерен бордюр. Или оризова плетка. Хубави цветове.

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 1 987
Ето как се нави :
Скрит текст:
Скрит текст:
Нормално е. От двата края на редовете може да изплиташ по 5-6 жартиерени бримки /както си плела първия шал/. Тогава няма да ти се навива като два щрудела без пълнеж.

# 695
  • Мнения: 450
Да се свива така лицева плетка това е винаги. Рецепта е като писали горе в коментарии или прежда трябва да е друга - тип кардирана.

Примерна кройка на пуловер с «японское плечо»

# 696
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 766
Хм, не бях виждала подобни наддавки на рамо. То не че напоследък съм се разплела де. Все нямам време.
Сега, започнах днес пуловера. Голям зор, уважаеми:anguished: Счупената ръка, отвикнала от някои движения ми даде зор. После започвах три пъти и за капак разплетох третият ред от ластика.... Ух, засега оставих плетенето. Ще продължа след като малко ми се успокоят нервите...

# 697
  • Мнения: 48 005
Аз пък изрових от една стара библиотека книга Ръчно плетиво. Майко мила. Много сложно Sad
Ще си плета одеялца и дрънкулки Simple Smile до припадък

# 698
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
Аз си купих прежда Ангора реал, цвят петрол, от pleta.bg: https://www.pleta.bg/bg/angora-real-40/ и съм решила да си плета дълга до коляното жилетка. Да видим дали ще се справя и какво ще стане с ентусиазма ми... Simple Smile

# 699
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
Аз пък изрових от една стара библиотека книга Ръчно плетиво. Майко мила. Много сложно Sad
Ще си плета одеялца и дрънкулки Simple Smile до припадък

едно време е било сложно, защото са се плели биета, фиалки, свивки и сгъвки... сега всичко е по-опростено и се приемат всякакви асиметрии.

оплети едно правоъгълно одеяло и виж как ще се обзаведеш с пуловер. Simple Smile



или с жилетка...
https://www.pinterest.com/pin/421227371402733099/

# 700
  • Мнения: 48 005
Всъщност добре седят

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 1 987
Пуловерите с японското рамо, което е направила anji75 стоят много елегантно и изискано. По времето, когато имах търпение да плета големите гърбове и предници на мъжа ми с тънка прежда и ги правех по този начин, голямо ахкане падаше. Браво ,anji75, за споделената идея.

# 702
  • Мнения: 48 005
От мен нещо за себе си адаптирано и вдъхновено от тук https://youtu.be/Ix5Y5mbjfpE доста е лесно и става буквално за час
Аз направих два реда с топченца вместо 5, симпатично се получи

# 703
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 425
Хепи, много е хубаво!

За да не се включвам само с приказки, да ви покажа какъв шал си плета:



# 704
  • Мнения: 48 005
Благодаря
Би ли споделила преждата и схемата

Общи условия

Активация на акаунт