Препоръчайте ми книга като ...

  • 150 808
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569
Ако сте харесали някоя книга и търсите подобни на нея, питайте тук.


# 1
  • Мнения: 4 569
Чета Пържени зелени домати. Мното ми харесва.
Обичам да чета книги за американския юг, много са уютни и топли
.
Препоръчайте ми и други.

"Тайният живот на пчелите" - Сю Монк Кид


Между другото, и някои от романите на Гришам стават - "Под сянката на чинара" например , или "Камерата" ...
Бялата къща също, макар и доста различна от другите книги на Гришам.
И от мен препоръка за Слугинята и Тайният живот на пчелите  Heart Eyes.


И от мен препоръка за Слугинята и Тайният живот на пчелите, в тази графа слагам и Присмехулника и 11/22/63, Чичо Томовата колиба.

Слугинята, Бялата къща, Присмехулника, 11/22/63, Чичо Томовата колиба съм ги чела.
Тайният живот на пчелите и Кмаерата ги свалих.
Под сянката на чинара я няма ел.

# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 097
Благодаря за хубавата и полезна тема, Естел. newsm10

Предложете книга, която да е драматична, да има ревност, скандали, дилеми и т.н.
Подобна на Той, тя и другата - Тес Стимсън.

# 3
  • Мнения: 3 096
Естел, мисля, че ще харесаш "Арфата на тревите" от Труман Капоти.  Grinning
Също "Сърцето е самотен ловец" от Карсън Маккълърс.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря за хубавата и полезна тема, Естел. newsm10

Предложете книга, която да е драматична, да има ревност, скандали, дилеми и т.н.
Подобна на Той, тя и другата - Тес Стимсън.

Всички книги на Пени Винченци.

# 5
  • Мнения: 18 558
Харсевам всичко подобно на стила на Филипа Грегъри, класически и исторически романи. Simple Smile
ако знаете книги в този стил, предимно свързани с английска история-Тюдори, Война на розите, Екатерина Велика, френските крале абе изобщо всичко интересно и свързано с история обаждайте се  Wink

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Харсевам всичко подобно на стила на Филипа Грегъри, класически и исторически романи. Simple Smile
ако знаете книги в този стил, предимно свързани с английска история-Тюдори, Война на розите, Екатерина Велика, френските крале абе изобщо всичко интересно и свързано с история обаждайте се  Wink

Аз имам книгата на Стефан Цвайг "Мария Стюарт" и съм чела също от него"Мария Антоанета"

# 7
  • София
  • Мнения: 3 457
След" Гръцко кафе" и "Островът", не мога да избера нещо , към което да посегна....  Искам нещо разпускащо, приятно.....и по възможност действието да се развива на приятно място.Вече съм на лятна вълна и ме влече към Гърция и островни пейзажи  Simple SmileЩе се радвам ако препоръчате някоя хубава книга Hug

# 8
  • Мнения: 15
В момента съм на вълна съвременни любовни романи. Аз съм от хората, които харесват книги като "Петдесет нюанса сиво", след тях прочетох и трилогията на Силвия Дей - "Открита пред теб", 'Отразена в теб" и "Опиянена от теб" - препоръчвам ги, ако харесвате такъв тип четиво.
Ако някой може да ми предложи нещо интересно от този тип, ще съм благодарна.

# 9
  • Мнения: 4 569
Иванова, в Читанка има цял подраздел Еротика.
В момента не мога да дам линк.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 311

Обичам да чета книги за американския юг, много са уютни и топли
Препоръчайте ми и други.
"Отнесени от вихъра" е задължителна за всеки фен на Юга. Може би най-любимата ми книга.  Heart Eyes

В момента съм на вълна съвременни любовни романи. Аз съм от хората, които харесват книги като "Петдесет нюанса сиво", след тях прочетох и трилогията на Силвия Дей - "Открита пред теб", 'Отразена в теб" и "Опиянена от теб" - препоръчвам ги, ако харесвате такъв тип четиво.
Ако някой може да ми предложи нещо интересно от този тип, ще съм благодарна.
"Обществото на Жулиет" на Саша Грей.
Аз съм от хората, които не харесват книги като "50 нюанса", тази, която ти предлагам също не ми хареса. Но ако търсиш еротика, това е написано доста по-... еротично (ако мога да използвам тази дума  Mr. Green) от нюансите.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 193
В последно време съм минала на български съвременни исторически романи:
Препоръчвам Людмила Филипова- "Войната на буквите"
А в  момента чета " Кан Тервел" от Емил Димитров

# 12
  • Мнения: 504
Препоръчайте ми нещо свежо, бързо за четене, забавно , разтоварващо. В момента не съм на вълна "сериозни книги" , които изискват много вникване и разсъждаване. На около ми е все едно шумно искам нещо , с което да си отпочина!

# 13
  • Мнения: 3 096

Това е доста обширна категория, но лично аз бих избрала някоя от книгите на П.Г.Удхаус за Джийвс и Устър.
Ако авторът не ти е познат, може да започнеш със сборника "Стрихнин в супата". Или с каквото и да е, всъщност. И разказите му са много добри.

# 14
  • Мнения: 11 818
Джеръм К. Джеръм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт