Моите любими торти!!!-2

  • 113 455
  • 429
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • София
  • Мнения: 6 258
Мерси много Hug, но пак не става. Sad Излиза ми заглавната страница на cnc cable Форуми Rolling Eyes newsm78

# 107
  • Мнения: 9 108
влез от тук http://www.gotvetesmen.com/forum/ - влизаш в "нашето меню" - отваряш и тортите са на втора страница

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Точно на този пазар има едно малко магазинче- от страната на плодовете и зеленчуците. Шма течна сладкарска боя най- различни цветове.  Hug

Така де и аз съм чувала само за това магазинче ... търсих го ама нъц Naughty , може ли по-подробно описание/обяснение( бг- мапс нещо...) и за мен , моля Praynig !
Благодаря !

# 109
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ето и моята торта.
Малко е претрупана украсата...

Не е нещо особено, но пък нали си е мой продукт - направих я с готови блатове и крем нишесте /много го обичат вкъщи!/ и отгоре някакви фигурки от фондан, сметана, малко ягодки и шарени пръчици.
Малко повече розова стана, ама такъв цвят ми се получи...

# 110
  • Мнения: 153
Много лесна,бърза и вкусна тортичка:
Какаов блат:
2яйца
1ч.ч кис.мляко "На баба" или заквасена сметана на Данон
1ч.ч захар
2с.л.какао
180гр брашно
1 бакпулвер

1пакет "Крем за торти и сладкиши" на д-р Йоткер-ванилия(пробвах и шоколадовия крем и той е много хубав,по-скоро приличат на мус,отколкото на крем)
1 п. желатин
Сметана

Изпича се блата във форма,изважда се и като изстине се слага пак във формата,но на обратно.Напоява се със сока от компот.
Разбива се крема според описанието и в него се добавя разтворен и разтопен на водна баня желатин,залива се блата и се оставя в хладилник.Маха се формата и се шприцова сметана.



# 111
# 112
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Дитка питка, много интересна торта, въпреки че е снимката е малко размазана... Напиши и начина на приготвяне, моля те!

# 113
  • Мнения: 160
Зори благодаря ти за рецептата. Копнах си я и ще я направя при първа възможност. Весел ден от мен.

# 114
ТАРАЛЕЖ

1 и 1/2 пак. обикновенни бисквити (начупени на малки парчета)
1 пак. краве масло
1 ч.ч. пудра захар
1 ч.ч. рязани орехи
1 ч.ч. прясно мляко- сварено и хладко
2 суп. лъж. какао

Към натрошените бисквити се прибявят нарязаните орехи и млякото. Разбърква се много хубаво. Маслото леко размекнато се прибавя пудрата захар и какаото. Разбърква се много хубаво с лъжица до еднородна смес. Получава се крем, от който 2/3 се слага при бисквитите, а останалия се запазва за намазване на таралежа отгоре. И така от бисквитената смес и крема, се получава тесто, оформянето на таралежа става с ръце и фантазия (правиш една топка направо в тортената чиния, от нея издърпваш муцунката на таралежчето и готово ).След което, намазваш целия таралеж с крема, който си оставила и украсяваш по желание или с каквото имаш. За бодли на таралежа се слагат нарязани бадеми, аз нямах затова сложих пръчици, а за очички някакви бонбонки. Успех

# 115
  • Мнения: 287
Имам питане за тортата "Барби" . Само този вид крем ли може да бъде пълнежа от желирана сметана. Много ми идва желирано , дали ще стои с крем от пудинг и масло без желатин. За идната седмица трябва да я правя тази торта и вече се подготвям. Благодаря за отговорите - тук са най-добрите майсторки на торти !

# 116
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Благодаря ти, Дитка питка, тортата е лесна и евтина, като гледам ще се справя за час с нея...

# 117
  • Мнения: 1 708
Ох,нарочно не съм влизала тук известно време,защото веднага почвам да творя нещо и накрая резултата newsm39


Имам питане за тортата "Барби" . Само този вид крем ли може да бъде пълнежа от желирана сметана. Много ми идва желирано , дали ще стои с крем от пудинг и масло без желатин. За идната седмица трябва да я правя тази торта и вече се подготвям. Благодаря за отговорите - тук са най-добрите майсторки на торти !



Защо да не може?
Аз я правих с маслено-млечен крем.Пак обаче сложих желатин!Крема става по стегнат и не се разтича!

# 118
  • Мнения: 287
Благодаря за бързия отговор! А стигна ли ти една доза пудинг на Йоткер с 250 гр масло?

# 119
  • Мнения: 287
А , забравих и колко желатин сложи?

Общи условия

Активация на акаунт