Моите любими торти!!!-2

  • 113 441
  • 429
  •   1
Отговори
# 240
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета,да ви се похваля каква тортичка спретнах днес.Взех идеята от Танита,за което и благодаря.Утре нашата домашна любимка, кокерката Ума става на 6 години.Понеже си търсим повод да празнуваме,та направихме тортичката в нейна чест.
За първи път правих т.н. чаршафче от захарно тесто,но учудващо и за мен самата се получи много добре.Още веднъж благодарности към Танита.  bouquet
А тук е тортата.

http://www.bgphoto.net/request/photo/9431/57540/2467944/.jpg[/IMG][/URL]

Чудна ягодка,Уна. Браво. Рожденичката ще има ли късмета да опита от тортата, каквито са лакомници. Нашата поне умира да си открадне нещо сладичко отнякъде, понеже не и даваме. Laughing

Момичета, помагайте. Мъжът ми ще има рожден ден на 9 юли.Понеже това е датата и за финала на Световното по фътбол,атой е запалянко, та съм намислила да му направя торта футболно игрище.Но не мога да моделирам фини фигурки. Какви играчи да сложа на това поле? Дали да използвам пластмасови фигурки или без играчи да е? Ох, пусто моделиране- не ми се отдава , излизат едни такива клоуни, смешници. Cry

# 241
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Чакам те на гости на обменим опит ! Laughing

Благодаря Djemma и аз на това се надявам - на обмяната на опит!  chef  bouquet

# 242
# 243
  • Мнения: 694
Уна,Бамбинка-тортите ви са супер!! Hug

# 244
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Скоро не бях влизала в тази тема, а сега какво виждам:
идеите ви, момичета, са прекрасни. Всички торти са страхотни, а сигурно и на вкус сте ги докарали!

natalyna, още веднъж ме убеждаваш, че тортите ти са много красиви, истинско произведение на изкуството.

Уна, жалко че кучетата не говорят. Ако говореха представям си какви благодарности щеше да отнесеш от Ума...

Бамбинка, а когато видях твоята торта, такава носталгия ме налегна по морето, че как ще издържа още един месец, и аз незнам!

Продължавайте в същия дух, момичета!

# 245
  • Мнения: 4 195
Джема не слагай играчи, само футболни топки за украса и надпис за рд-то, нека е по различно, ти ио без друго си винаги крайно оригинална, нека е само с футболни топки, тях вече лесно можеш да направиш Hug

# 246
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


Djemma, чак сега видях питането ти! Спокойно може да сложиш няколко пластмасови играчи(поне има кой после да играе с тях). Гледах в Net-а и навсякъде бяха ползвали пластмасови. Ако обаче искаш нещо по-различно, ето една хубава идея.



Уна, Bambinкаmalinka прекрасни торти! Bambinкаmalinka от какво направи палмите (май виждам лозови листа?) и въобще дай повеч подробности!

# 247
  • Мнения: 1 708
Нат,тортата ти е върха както винаги! Crazy
Уна не мога да отворя снимката! Tired
Банбинкамалинка страхотна тортичка! Peace

# 248
Natalinka,много си наблюдателна-листата на палмите наистина са от лозови листа.
Тортата е по рецептата за шоколадовата торта на Дамаянти.
Яхтичката я изрязах от сьщия блат от който направих острова
Палмите и покритието на яхтата са от марципан Варна-засега това е тестото с което най-лесно сьм работила и е най-вкусно.
Морските формички отстрани на тортата са от бял шоколад/оцветен/

Благодаря на всички за похвалите/защо ли аз все съм недоволна от себе си newsm78/

# 249
торта-порше за рожденият ден на сина ми-http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=864384
                                                                     

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 11:21 от Bambinкаmalinka

# 250
  • Мнения: 1 708
торта-порше за рожденият ден на сина ми-http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=864384
                                                                     


Страхотна е!Браво! Peace
Нали знаеш,че няма да се разминеш само със снимка! Wink

# 251
Sneji,ето и рецептата за торта порше:

блат:5 яйца
         1ч.ч. захар
          1и1/2ч.ч. брашно
          1 бакпулвер
          2-3с.л. какао

крем:2пак. пудинг ванилия на др. Йоткер
         500мл.пр.мляко
         1ч.ч. захар
          250гр. масло
         1ч.ч. течна сметана
         3ч.л. пьлни сладко от портокалови корички

блат:Яйцата се разбиват+захарта на пльтна пяна
         Добавя се брашното+бакпулвера и какаото.
         Пече се в намазнена и набрашнена тавичка,180 градуса загрята фурна/с вентилатор/
     

крем:Млякото се загрява до кипване
         Пудингите +захарта се разбьркват с малко водичка и се сваряват с млякото-става много гьст крем!
         Добавя се маслото,разбьрква се добре и крема се оставя да изстине.
         Сметаната се разбива и се прибавя кьм изстиналия крем.
         Кьм 1/3 от крема се прибавя портокаловото сладко.

Изстиналия блат се нарязва на 3 платки.
Пьрвата се маже с крем,слага се втората,отгоре крем с портокаловото сладко,слага се третата платкаи тортата се намазва с крем отстрани и отгоре с крем/без порт. сладко/
Залива се с глазура от шоколад,течна сметана и малко олио.

Поршето е изрязано от блат .

Пь
         

# 252
  • Мнения: 1 708
Благодаря!  bouquet
И аз правя торта по подобна рецепта и наистина става много вкусна!

# 253
  • Мнения: 466
 Момичета, гледам и ви се възхищавам.
Дълго време разглеждах снимки и най- накрая направих и аз една торта.Модела е взет от сайт (не си спомнам точно кой, защото разглеждах доста) и тази ми се стори най-лесна за направа, тъй като нямах и бои с които да оцветя розите. Доста  се потрудих, но въпреки това не стана това, което желаех.
Снимката е малко размазана, но нямам опит в качването на снимки.

# 254
  • Мнения: 3 810
Аууу, много шоклад се е ляло май!
Момичета, гледам и ви се възхищавам.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт