Сладкиши с ягоди

  • 31 057
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 550
Leo, стана превъзходно!!!!  Heart Eyes
Следващия път само ще сложа по-малко захар, защото сега попрекалих - сложих поне 2 чаши и половина Blush Ама пак е вкусно....мнооого вкусно.

# 16
  • Мнения: 7 474
Leo, стана превъзходно!!!!  Heart Eyes
Следващия път само ще сложа по-малко захар, защото сега попрекалих - сложих поне 2 чаши и половина Blush Ама пак е вкусно....мнооого вкусно.

Радвам се ,че ти е харесало!  bouquet А ти с какви плодове го направи?

# 17
  • Мнения: 2 550
С ягодки  Laughing
Имах около един килограм почти безвкусни ягоди и или трябваше да ги хвърля, или да ги направя на сладкиш. Затова и сложих повечко захар, да са по-сладки.

# 18
  • Мнения: 7 474
С ягодки  Laughing
Имах около един килограм почти безвкусни ягоди и или трябваше да ги хвърля, или да ги направя на сладкиш. Затова и сложих повечко захар, да са по-сладки.

И аз ще пробвам тогава и с ягоди, защото с ябълки със сигурност е божествен! Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Бисквитена Ягодова Торта с Шоколад

250 - 300мл. мляко
1пак. бисквити
1 шоколад
200мл. заквасена сметана
250 гр. ягоди
половин ч.ч. пудра захар
1 с.л захар
1 пак. ванилия

СОС

0,5 ч.ч. прясно мляко
1 с.л нишесте
1 шоколад
1 капка есенция ром

200-тате гр. сметана се смесват с пудрата захар и се разбиват с миксер до гланц.
Ягодите+захарта се разбиват на пюре и се добавят към сметаната. Добавяме и пакетчето ванилия.
Топим бисквитите в прясното мляко и редим във формичката за торта.
Отгоре нанасяме един пласт /дебел/ крем
Редим до привършване на съставките.
Завършваме с крем и отгоре настъргваме шоколад.

Преди поднасяне може да се поръси с ХЛАДЪК /ТОПЪЛ/ сос от продуктите за сос.



Момичета, просто опитайте тази торта - невероятна е, казвам ви!Много е лека.  А и адски лесна.
Да ви е вкусно Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 299
Аууу, това изглежда божествено coolcoolАко имах продуктите под ръка, Щях да го направя веднага Flushed (развали ми диетата) Mr. Green

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Торта от парено тесто и ягоди

Продукти:

За пареното тесто:
70 г масло,
1 щипка сол,
1 ч. л захар,
200 г брашно,
5 яйца

Крем:
250 г ягоди(още по-вкусно е с горски ягоди)- може и замразени,
50 г пудра захар,
1 с.л ром(може и без него),
2 пак. желатин
750 мл сладкарска сметана,
50 г захар(по желание, може да увеличите захарта)

освен това:
1 с.л захар
200 мл сметана

Приготвяне:
1. 200 мл вода, заедно със солта, захарта и маслото, поставяме на котлона, докато заври. Постепенно прибавяме брашното и бъркаме добре, докато не се получи тестена топка а на дъното на тенджерата се появи бяло покритие. Сваляме съда от котлона и изчакваме да изстине. Следтова постепенно прибавяме яйцата. Тестото трябва да е гладко и лъскаво.

2. Загряваме фурната на 220°[C]. На хартия за печене, си очертаваме 5 кръга по 24 см в диаметър и на тях намазваме(или с пош оформяме) от тестото корите за блатовете. Всеки кръг печем около 15- 20 минути. Два от опечените кръга накъсваме или нарязваме на малки парчета.

3. Измиваме ягодите и ги оставяме да се изцедят, ако са замразени ги оставяне да се размразят леко. Леко ги разбъркавме, посипваме с пудрата захар и поръсваме с рома. През това време приготвяме желатина с малко количество вода(около 100 мл.). Отделно разбиваме сметаната с останалата захар на гъст сняг. Много внимателно наливаме на тънка струйка желатина го разбитата сметана. 2/3 от разбитата сметана отделяме и смесваме с ягодите.

4. Трите цели кори, намазваме обилно със ягодовата сметана и ги оформяме като торта. Повърхността и страните на тортата намазваме с останалата 1/3 от разбитата сметана и гъсто посипваме с накъсаното тесто. Оставяме в хладилника за около 2 часа да се стегне.

5. Поръсваме тортата с пудра захар и преди подаването я украсяваме с роза разбита сметана и ягода.

Добър апетит!

Хм, като помисля, за по-бързо и лесно тортата може да се напpави с готови еклери - може би няма да е толкова ефектна, но пък колко ще е вкуснаааа Simple Smile



# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Момичета, страхотни сте! Шапка ви свалям   bouquet

Аз съм голям лаик в областта на сладкишите, но съм решила да правя една торта с ягоди и имам няколко въпроса, не искам да пускам отделна тема.
Тортата ще е с готови блат и крем, но ме интересува, ако я направя вечерта, а се консумира на следващият ден дали ще се развалят ягодите. Колко сироп горе-долу да сложа на блатовете, защото досега винаги ги пресиропирам? И ако сложа украсата от разбити белтъци вечерта ще спаднат ли до следващият ден?
Предварителоно много ви благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Аууу, правих сладкиша на Зори с целувките.Нямам думи, момичета!!!Нещо бежествено е CrazyБлатът незнайно как се сиропира и седи един такъв сочен, мекичък, кремът попива в него и отгоре остават само ягодките с коричка от целувки Mr. Green
В момента с мъжа ми се бием - той иска да го охладим и тогава да нападаме, щото щял да стане по-хубав, ама аз не издържам да чакам и вече опропастих половината hahaha

# 24
  • Мнения: 1 116
Ето нещо което днес правих и децата много харесаха



Мъфини с пълнеж

За мъфините:

120г меко масло
2/3 ч.ч. захар
2 яйца
1/2 ч.ч пр.мляко
1 и 1/2 ч.ч брашно
1 бакпулвер

Разбива се леко маслото, после се прибавят всички останали продукти и се разбива с миксер на бавна скорост докато стане еднородна смес. Във форма за мъфини(12бр) се поставят и хартиени формички, пълнят се с около 2/3 от сместа и се пече на 180 С около 25 минути. Изваждат се и се оставят да изстинат. Издълбават се хубаво с малка лъжичка.

За пълнежа:

Издълбаното от мъфините
1/3ч.ч орехи
400мл. течна сметана
2/3 ч.ч пудра захар
200г ягоди

Ягоди за гарниране

Орехити и издалбаното се смилат в блендера на едри трохи. Сметаната се разбива с пудрата захар. Отделя се една чаша и към останалия крем се прибавят трохите и ситно нарязаните ягоди. С тази смес се пълнят мъфините, намазват се отгоре с отделената сметана и се украсяват с ягоди.

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 08:35 от Tannita

# 25
  • Мнения: 1 708
Направих и аз един ягодов сладкиш,но желатина не ми вдъхна доверие и неможах да я желирам.

Сладкиш с мед и ягоди

За блата:
4 яйца
1ч.чаша захар
3 с.л мед
1ч.чаша брашно
1/2 п.бакпулвер
1ч.чаша смлени орехи
1 ванилия

Опича се и като изтине се разрязва на 2.Слага се първата част,сиропира се и се Нареждат  половинки ягодки, отгоре се слага разбита течна сладкарска сметана.Слага се другата част от блата,отново се сиропира,намазва се със сметана и се нареждат ягодките.Желира се евентуално Embarassed

# 26
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Аууууу, страхотни работи видях и май ще си чопна идеите за торта на Вивиян и Наталина. Simple Smile
По темата аз мога да се отчета с една:

Ягодова шарлота:

750г ягоди
500 г сметана
2 пакета бишкоти (около 20ина броя общо)
2 с.л. захар
2 с.л. желатин (или разфасовка за 500г крем)

Половината ягоди се пасират, смесват се с подсладената сметана и предварително накиснатя в студена вода желатин. Разбъркват се и се оставят за десетина минути в хладилника. Формичка по ваш избор се облицова с един ред бишкоти, изсипва се сметановия крем, отгоре се подреждат останалите ягоди, нарязани на парченца и се оставя в хладилника да се стегне.

Аз лично ползвах едно иенска тенджерка, чийто стени облицовах с ягодите, нарязани на тънки резенчета и зад тях сложих бишкотите, както и най-отгоре завърших с ред бишкоти. Така можах да я обърна преди сервиране на другия ден.
Снимка на резултата можете да видите тук (дано да сработи, че хич не съм в час със слагането на снимки  Embarassed):

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mira_donkova/detail?.dir=874fre2&a … 2.jpg&.src=ph

# 27
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз приготвям бърз и лесничък десерт-2кофички кисело мляко,2пакетчета желатин,2супени лъжици захар(сладост според вкуса на всеки),ягоди.Разбивам млякото със захарта,прибавям разтопения желатин,нарязаните ягоди.Сипвам сместа в стъклени десертни купички и украсявам отгоре с ягоди и сметана.Да ви е сладко!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, това е страхотно сладкишче Желева, аз оня ден го правих, но с компот от праскови /от форума бях взела рецептата/ и тамън си мислех дали не би могла и с други плодове да се направи Hug
Става страхотно и много леко и свежо за лятото! А и мисля, че няма и кой знае колко калории Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм пускала тук рецептата за едн ягодов сладкиш, ето я темата :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73529.0




Зори този сладкиш дали би станал с портокали? Много ми се ще да го направя днес, но нямам ягоди

Общи условия

Активация на акаунт