Дали наистина е алергична реакция

  • 5 912
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 274
   Добре, добре!
   Само мога да ви кажа, че не му впръсквам физ. р-р под налягане! Аз имам синузит и това го прилагам и на себе си! Изобщо не се вкарва под налягане! Използвам малка спринцовка от два кубика, която се движи много леко и плавно и никога не изпръсквам спринцовката до края / всеки си има спринцовка, която се почиства със спирт при всяко използване /! Но това са подробности!
     Синът ми няма никакъв стрес от това нещо, а аз преди да започна с тези промивки просто умирах от главоболие, заради всички секрети които са се задържали в синусите!!! Имам приятелка, която стресира дъщеря си със Стеримар! Сега и капе с пипета физ. р-р и детето не изпада в ужас!!!
  Не ми се спори с никого и това което писах го казвам от собствен опит!
    Лек и успешен ден на всички!   bouquet

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алергията не се "поддава" на алопатични лекарства и отговора Защо е много прост - тези лекарства Потискат Жизнената сила и така "вкарват" болеста на по-дълбоко ниво.
- Пример? - примери много. Например обрив или екзема след упорито мазане с кремове на кортизонова основа, накрая спира да рецидивира и изчезва!
- Но след 2 седмици детето за пръв път започва да получава Астматични пристъпи.

# 32
  • Мнения: 8 585
Алергията не се "поддава" на алопатични лекарства и отговора Защо е много прост - тези лекарства Потискат Жизнената сила и така "вкарват" болеста на по-дълбоко ниво.
- Пример? - примери много. Например обрив или екзема след упорито мазане с кремове на кортизонова основа, накрая спира да рецидивира и изчезва!
- Но след 2 седмици детето за пръв път започва да получава Астматични пристъпи.


С цялото ми уважение към Вас, позволете да отбележа, че разсъжденията Ви са наивни, небазирани и несериозни.
Езикът, който употребявате в описанията си, не е език, който медицината разбира и използва. "Изводите" Ви за процеси и събития не почиват на никакво сериозно доказателство и по такъв начин могат единствено да се приемат като думички от забавния жанр четива.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
С или без Зиртек, и при липса на усложнения, хода на един обикновен бронхит е 10-12 дена с постепенно подобрение.
Това означава ли, че ако наистина е било бронхит и не е лекуван съответно тази диагноза синът ми може да се възстанови напълно без неприятни последици?

Разбира се. В случая не става въпрос за "грешно". Просто в тези случаи се стремим да даваме обикновенни, действащи, облекчаващи неща. АЦЦ кидс, например или масажче в легнало положение за по-добро отхрачване.
Панадол може да се използва също-не като температуро-понижаващо, а като противовъзпалително в три дози дневно (нещо като "Аспирин" за малки деца, така да се каже).
На този етап от развитието на болеста и при даван вече антибиотик необходимо ли е да давам Панадола?
Другото, което искам да ви попитам е: Може ли детето да контактува с други деца?
В началото на болестта понеже мислех, че има опасност да е заразно ограничих контактите му, но откакто ми казаха, че е на алергична основа той има контакт и с други деца. Малко се притеснявам да не сме лепнали нещо на някое друго дете  Confused.

# 34
  • Мнения: 8 585
Няма проблем с контактите с други деца.
Ако детето се подобрява няма нужда от Панадол. От АЦЦ кидс обаче, при положение че кашлицата се задържа, може да се помисли.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Езикът, който употребявате в описанията си, не е език, който медицината разбира и използва.

- Истината е Обективна и съществува независимо от тясното човешко съзнание.
- Пример? - Ябълки са падали под въздействие на гравитацията  далеч преди  Нютон, нали?  newsm78

# 36
  • Мнения: 8 585
"Истината" е крайно субективно понятие. Всъщност, няма по субективно нещо от "истината".
Ябълки са падали, но едва щом са паднали върху главата на Нютон, нещата са придобили завършен вид.
Така е и с медицината-още Хипократ е казал че "Медицината е най-вликото от всички изкуства, но неумението на тези, които я практикуват, и невежието на тези, които я критикуват, я прави най-презряното."
После дойдоха "хомеопати" и нещата завършиха катастрофално. За страни и култури като тези, в чийто регион живеем.
Иначе в Австрия, Германия, Швейцария (и други)-нищо ново под слънцето-традицията е на почит.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Няма проблем с контактите с други деца.
Ако детето се подобрява няма нужда от Панадол. От АЦЦ кидс обаче, при положение че кашлицата се задържа, може да се помисли.
Кашлицата се задържа Sad. Какво е АЦЦ кидс?
Имам и още един въпрос. При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола (която е за 13м, но на сина ми не е правена, поради здравословни причини)?

# 38
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола

 - Нали мислите само Доброто на детето!
 - Най-малкото трябва да отложат имунизацията.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цитат
При това състояние на детето (с кашлица, която д-ра предполага, че е алергична) може ли да се направи имунизация против морбили, паротит и рубеола

 - Нали мислите само Доброто на детето!
 - Най-малкото трябва да отложат имунизацията.

Зададох въпроса, понеже следващата седмица ако детето е с добро общо състояние трябва да се обадя на педиатърката за ваксинация. И просто незнам какво да правя, мен лично ме притеснява, че кашлицата не отминава. То има и секрети в носа, но са твърдички и слагам Низита да ги омекоти за да мога да ги изкарам по-лесно. Детето в момента пие Еуреспал за кашлицата.

# 40
  • Мнения: 14 654
аз не бих рискувала да слагам ваксина,ако детето не е в идеално здраве . затова и някои от ваксините поставихме със закъснение. няма нищо страшно да се случи,ако примерно следващия месец поставите ваксината . а понеже попита ацц  са прахчета , които втечняват секретите и помагат за по-лесното отхрачване

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
имунизация против морбили, паротит и рубеола

- Тези детски болести са задължителните "Учебни предмети" за детската имунна система, и когато се изкарат без да бъдат тъпкани с антибиотици, парацетамоли и др.под. Детската имунна система укрепва, помнейки за цял живот Специфичния имунен отговор.
 - Не така стоят нещата при възрастните - "детските" болести тогава протичат много тежко и нанасят поражения на тестисите или плода на бременната майка.

 - Интересното при Морбили е че 3 дни температурата е висока 39-40С и с никакви лекарства не може да бъде свалена, доката на 3-ия ден обрива не избие по краката и ръцете - но тогава температурата сама спада  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 15:44 от Alex 1

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цитат
имунизация против морбили, паротит и рубеола

- Тези детски болести са задължителните "Учебни предмети" за детската имунна система, и когато се изкарат без да бъдат тъпкани с антибиотици, парацетамоли и др.под. Детската имунна система укрепва, помнейки за цял живот Специфичнии имунни отговори.
 - Не така стоят нещата при възрастните - "детските" болести тогава протичат много тежко и нанасят поражения на тестисите или плода на бременната майка.

 - Интересното при Морбили е че 3 дни температурата е висока 39-40С и с никакви лекарства не може да бъде свалена, доката на 3-ия ден обрива не избие по краката и ръцете - но тогава тя сама спада  Simple Smile


Всичко това означава ли, че може въпреки кашлицата да се направи имунизация?

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не, аз не бих дал да му инжектират ваксина, защото дори и при здраво дете ваксината вкарана в кръвния и лимфен поток, кара организма да атакува собствените си клетки и допринася за това всяко 2-ро, 3-то или 4 -то дете да е Алергично, докато истинската детска болест прониква по въздушно-капков път, както е било от милиони години...

- Сега явно детето се мъчи да даде точен и специфичен Имунен отговор на причинителя на кашлицата, но това не е било възможно поради объркването на имунната система от многобройните лекарства, които сте давали досега.
(в случай че това не е алергичен спастичен бронхит)


# 44
  • Мнения: 8 585
АЦЦ кидс е много добро отхрачващо за деца. Но зависи от същината на проблема Ви...
Може да отложите ваксинацията, докато детето се пооправи.
НЕ ПРАВЕТЕ ММР ОТ НЗОК!!!
Купете си ваксината-най-доброто в момента е "Приорикс" на СКБ.

Общи условия

Активация на акаунт