Пазарджик - 4

  • 13 889
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
Благодаря ви за поздравите, момичета

# 256
  • Мнения: 1 072
winter, mother-of-pearl, Извинявайте, не съм разбрала точно въпроса. Простете и на момичетата. Те с бебешки колички обиколиха града в жегите за да агитират. Нормално е да са изнервени.

Относно това как ще протече протеста.

Най-важното е да обясним добре на дошлите нашите искания. За целта съм ги сбила на формат А4 за да можем да размножим повече броики. Ще ги пусна тук, ако имате възможност размножавай те и раздавайте.

Ще има въпроси. Аз изчетох доста материал и съм се подготвила. За да ви спестя време, може да се съберем и да ви обясня накратко какви са законопроектите, къде са уловките и т.н.

Аз съм координатора и от Мишленце знам, че могат да ме осъдят на година затвор, ако се норуши реда и чистотата по време на протеста. Следователно ви моля да помагате като следите за реда.

Много ви моля, да подсигурите още една маса и 2 стола, ако искате да организираме озвучаване.

Можем да вземем балони , които да раздаваме на децата. От опитите ми да организирам някакво събиране на пари обаче, ми се струва, че това ще отпадне. Пък и трябва след това лично да премета площада.

НАЙІВАЖНОТО. За да задържим хората на протеста, ще се прави подписка. Стефанива обеща да подсигури масата и стола за подписката, а Нелина ще донесе книгата.

В плакатите пише да се носят снимки на децата, така че някои мами може да носят. Следователно трябва един човек да се погрижи да ги събира и да пише на гърбовете им ЕГН и името на сниманото дете.

# 257
  • Мнения: 1 072
............................................ Продължение

Днес дадох интервю за радио Пазарджик. Ще го пуснат утре в 9 и 15. В Пазарджишка Марица вече писаха за нас. Ще има предаване постфактум за протеста по Кабел Сат, където ще ми трябва компания.

Сигурно няма да учудя никого като кажа, че в моя офис пак е лудница.

За това ми трябва помощ. Някой, който да отиде до едно рекламно студио да отпечатаме големите плакати.

 А ето и листа с исканията

1. Решаването на проблемите, свързани с децата на България да стане ПРИОРИТЕТ №1 на правителството за следващите 5 години.
2. Да се създаде единна политика за решаване на проблемите на децата и семейството и ЕДНА ИНСТИТУЦИЯ, отговаряща за тях. 
3. Регламентиране на статута на двойките, живеещи на семейни начала и разграничаването им от самотните родители.
4. Увеличаване  на обезщетението за отглеждане на дете както следва:
4.1. В общия случай:
- за първата година на майчинството - 80 % от брутния осигурителен доход на двамата родители  за шестте месеца, предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 250 лева;
- за втората година - 60 % от брутния осигурителен доход на двамата родители за шестте месеца, предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 180 лева;
4.2. За самотни родители (при изработване на ясни критерии за разграничаването им от живеещите на семейни начала двойки):
- за първата година 100 % от дохода за шестте месеца, предхождащи раждането, но минимум 300 лв.
- за втората година 80 % от дохода за шестте месеца, предхождащи раждането, но минимум 250 лв.
4.3. Промяна в сумите, изплащани  на родителите на повече от едно живородено дете от една бременност (близнаци, тризнаци и т.н.), на тези, изплащани на родителите на последователно родени деца със застъпващо се майчинство, както и на сумите, изплащани за всяко едно от децата в многодетните семейства.
4.4. При раждане на  повече от едно живородено дете от една бременност (близнаци, тризнаци и т.н.), обезщетението за отглеждане на дете, предвидено по-горе, да бъде умножено по броя на едновременно родените деца;
4.5. При раждане на следващо дете преди изтичането на срока на предходното майчинство, обезщетението за отглеждане на второто дете да се изчислява на база средната работна заплата за страната за предходната година.
4.6. За студентите редовно обучение – изплащане на допълнителна стипендия за отглеждане на дете, в размер на 50 лева, всеки месец.
Всички гореизброени промени в тази точка да касаят само и единствено случаите когато единият от двамата родители е осигурен, без подточка 4.6., касаеща студентите.
5. Увеличаване на детските надбавки -  по 50 лева за всички деца, независимо от доходите на родителите.
Промените в тази точка да касаят само и единствено случаите когато:
 - нито едно от децата  и на двамата родители не е настанено в институция на пълна държавна издръжка;
 - всички деца в училищна възраст и на двамата родители  посещават училище редовно, като за децата с увреждания се отчита коригиращата възраст на развитие.
6. Разширяване и пълно прилагане на семейното подоходно облагане.
7. Ратифициране на Конвенцията за надомната работа, а впоследствие и разработване на проектозакон за надомния труд, който да бъде приет от Народното събрание, както и на програми за стимулиране на надомната работа.
8. Увеличаване броя на детските градини и ясли.
9. Увеличаване броя на детските площадки, градини и паркове и предотвратяване на превръщането на малкото останали такива в паркинги, бензиностанции и т.н.
10. Признаването на стерилитета като здравен проблем и формирането на националноотговорна стратегия за преодоляване на демографския срив.
11. Изготвяне на представително статистическо проучване за реалния брой на двойките със стерилитет, разпределени по възрастови групи, по райони и по диагнози.
12. Спешно приемане на държавна стратегия за борба със стерилитета, в рамките на която:
12.1.Да се разработи медицински стандарт по репродуктивна медицина.
12.2. Да се разработи стратегия за профилактика на заболяванията и социалното поведение, водещи до репродуктивни проблеми.
12.3. Да се обсъди специалността андрология като тясна специализация на лекарите - уролози и да се въведе понятието „мъжки стерилитет” като елемент от диагностиката и лечението на безплодието като дейност, за която ЗОК заплаща.
12.4. Да бъдат включени по-голям брой изследвания и прегледи за диагностика и лечение на стерилитета по клинична пътека на НЗОК.
12.5. Да се открият кабинети по стерилитет в областните градове с възможност за работа на специалисти с различни специалности.
13. Оптимизиране на Програмата  Инвитро, за лечение на безплодието при жената:
13.1. Разширяване на обхвата на участниците като бройки – минимум 2000 на година;
13.2. Отпадане на забраната за повторно участие и осигуряване на 3 опита на семейство;
13.3. Включване на по-евтини медикаменти, за да се подобри финансирането;
13.4.  Контрол върху използваните лекарства
13.5. Отчетност по преминали цикли и успеваемост.
14. Да се включат часове по репродуктивно здраве в учебните програми на средното училище с цел профилактика на полово предаваните болести и абортите по желание.
15. Да се въведе професия Родител на дете с увреждане и всичко което произлиза от тази формулировка - партида на професия Родител на дете с увреждане в НОИ, социални и здравни осигуровки , като това да е право само на Родителя, независимо от степента на "неспособност за социална адаптация" на детето, определена от ТЕЛК.
16. Родителят с професия Родител на дете с увреждане да има право да получава майчинство според Законите на  Република България, независимо дали става въпрос за детето с увреждане (ако е във възраст до две години), или за следващо дете.
17. Да се отпуска допълнителна държавна субсидия за детски градини, които отговарят на определени условия (специалисти, оборудване), за да се стимулира приемът на деца с увреждания и да се гарантира качественото им обучение.
18. Драстично увеличаване на размера на наказанията по глава втора от Особената част на НК, когато пострадали са деца.

# 258
  • Мнения: 2 214
letia6tata_krava 
Благодаря много за обясненията.
А по повод всичко останало нека да спрем до тук.
Който ме познава ще  разбере че нямах впредвид нищо такова за да получа #2gunfire  newsm11.
Направих извод: Ако не умееш да се изказваш така хората да те разбират правилно, по добре мълчи. Embarassed
И още нещо (това го казах и на момичетата лично) човека който пише може да го пише с един тон а този който чете може да го направи с друг, така че от там са неразбирателствата.
Нека да не сме крайни  в изказванията и мненията.
Айде мир Peace

# 259
  • Мнения: 239
 здравейте , на всички майки   bouquetщо си вкарвате излишно нерви  newsm51 то и без това живота си е труден , та да си го правим още по . Hug аз съм на принципа '' да са ми здрави децата , и да се обичаме с мъжо'' от друго нищо не ми пука.   smile3502 

# 260
  • Мнения: 1 097
Честит имен ден на Петя! Да си ни жива и здрава и много щастлива! Остани си все така отзивчива и добра приятелка  Heart Eyes  bouquet

По повод протеста може ли да кажа и аз какво мисля? Въпреки, че в последно време стоя малко отстрани и не излизам с майките  Cry просто бебето ми е с такъв режим  Rolling Eyes
Да си призная, не съм изчела исканията докрай  Blush . Дори мисля да ида и да "кибича", ако няма нещо определено да правим. Наясно съм, че едва ли ще променим много неща с това. Но пък това е начин да ни забележат, да чуят, че СЕГАШНИТЕ УСЛОВИЯ НЕ ДОПАДАТ НА БЪЛГАРСКАТА МАЙКА!
На мен лично 160 лв са мо добре дошли, но ги смятам за подигравка  Cry Ми аз сервитьорка да стана, ще взимам повече пари на месец. А когато върша нещо толкова добро и красиво - да се чувствам като 2-ра ръка човек. 160 лв взимат чистачките, нашия труд и дело все едно  са изравнени с миенето на тоалетни  #Cussing out
Ето затова ще протестирам аз! Затова ще кибича на тортата, ще си хабя принтера и ще обикалям да лепя по училищата  Peace Mr. Green

# 261
  • Мнения: 2 214
Знаете какво ми стана интересно Mr. Green
Свърших с моите "изказвания" много добра работа Joy
Активизирах всички да пишат Hug
Иначе понякога на ден 1 отговор а вижте за днес само колко станаха.
Дали и този път се изразих правилно newsm78

Честит имен ден на всички именици  bouquet
Много е красива тази традиция в България.
Ние за съжеление нямами в Украина такава.

# 262
  • Мнения: 1 072
За всички именици. И за сдобряване.

# 263
  • Мнения: 72
Честит имен ден на Петя!!!Да е все така усмихната! newsm51 cheers Wine Glass beer3НАЗДРАВЕ!!!

# 264
  • Мнения: 1 072
Момичетааааааа, намерих си PUK-a, отблокирах си телефона, така че ако ви кефя, можете да ми звъннете.

След работа обикалях около театъра като луда да изпрося от някой захранване, за да имаме озвучаване на протеста. УВИ!?!?!?! Познайте дали някой се съгласи. smile3515

# 265
  • Мнения: 1 072
Обаче аз утре ще пробвам пак. МУХАХАХАХАХА   smile3533


Искате ли утре на обяд да се срещнем на полякините за вечерна проверка.

# 266
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
Аз, както е всеизвестно, съм съгласна. До сега не се е състояла среща без моето присъствие Mr. Green.

Дес, би ли споделила, къде си разлепила обяви, за да не ходим да разлепваме и ние

# 267
  • Мнения: 134
Аз също ще съм на линия за обедната вечерна проверка!  love001

# 268
  • Мнения: 1 938
Мдааа, и аз ще бъда на линия. bowuu

# 269
  • Мнения: 5 297
Честит имен ден, Петя   newsm51! Бъди щастлива и обичана !

Общи условия

Активация на акаунт