Заслужава ли си човек да се маже с охлюви, за да изглежда добре?

  • 28 396
  • 257
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Beauty Bakery е южнокорейски бранд за натурална козметика, който от няколко месеца вече се предлага и на българския пазар. Сред разнообразието от продукти за лице, кoса и тяло, откриваме подхранващ и хидратиращ крем за лице против бръчки с филтрат от слуз на охлюв от премиум серията Haute Cuisine.



Кремът Haute Cuisine Hydra Nutritive съдържа 60% филтрат от слуз от охлюв, корен от женшен, хидратиращи и омекотяващи съставки, екстракти от полезни билки в патентована формула Bio-Complex 10, екстракти от пчелен мед и дрожди, златни частици, аргинин и хиалуронова киселина. С леката си формула и мека текстура кремът се грижи за мекотата на Вашата кожа, подхранва я в дълбочина и стимулира синтеза на колаген.

Познаваме охлювите като:
-   Деликатес от френската гурме кухня „Haute cuisine”, откъдето идва и името на серията.
-   Вредители в нашата градина, които съсипват цветята ни.
-   Жива играчка за децата, която оставя лепкаво, слузесто вещество по ръчичките им.
-   Нова съставка в иновативни козметични продукти за грижа за лицето.

Малцина обаче са запознати с многобройните лечебни действия на охлювния секрет върху кожата.  
Той има дълга история, датираща от Древна Гърция, където се използвал за лечение на кожни изгаряния и възпаления. Въпреки скептицизма, днес все повече хора се убеждават в невероятните резултати – хидратирана, млада и жизнена кожа.

Доказаните антиоксидантни свойства на екстракта (особено витамин Е) подпомагат борбата срещу стареенето и появата на свободни радикали, причинени от алкохол, замърсяване и стрес. В комбинация с витамините А и С, охлювният екстракт спомага за поддържането на хидратирана и добре подхранена кожа. Въпреки че самият екстракт е прозрачен, той е пълен с ценни вещества като хиалуронова киселина, гликопротеин, протеогликани и антимикробни и медни пептиди, всички от които се използват в продуктите против бръчки и са полезни за кожата.



Включете се в нашата игра, за да спечелите 15 страхотни награди от Beauty Bakery!
Споделете в темата какво знаете за азиатските ритуали за красива и млада кожа. Бихте ли използвали козметика със секрет от охлюви? На 14 юни 2018 г. ще изтеглим 15 потребители, които ще спечелят една от следните награди:
- 5 комплекта, състоящи се от крем за лице Haute Cuisine 30g + 1 бр. маска с екстракт от охлюв Haute Cuisine
- 10 бр. маска с екстракт от охлюв Haute Cuisine


Разгледайте и останалите придукти на Beauty Bakery!
https://www.beautybakery.bg/

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 10:28 от Редактор**

# 1
  • Мнения: 14 079
За азиатските жени е важно да изглеждат млади и здрави. Поради популярността на козметиката против бръчки, тя се прилага дори от жените на 20 години. Причината за това, все още не толкова популярната в Западния свят, е философията против стареене, която е предотвратяване на последиците от застаряването на населението, а не възстановяването на вредите, които минаващото време е нанесло на кожата и тялото. Азиатските жени използват повече от десет козметични продукта всеки ден. Например, те могат да използват до 3-4 различни продукти за грижа за кожата на очите по време на ритуала за красота, който те изпълняват всяка сутрин и вечер. Те обръщат голямо внимание на почистването на кожата. Азиатските жени са наистина обсебени от фотостареенето, откъдето идва и популярността на високата SPF слънцезащита, както и защитата от лъчите на слънцето ... под чадър по време на разходка в горещ летен ден. За тях, красивата кожа е кожа, която няма никакви признаци на слънчев загар и щом бледата кожа е идеал за красота, следователно различните видове кремове и маски за избелване на кожата са високо търсени.

Бих използвала козметика със секрет от охлюви.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 098
За азиатските ритуали за красота знам, че тайната е в постоянството, натуралността и масажите. Чела съм доста за лечебните свойства на охлювите и бих искала да пробвам тази козметика.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 567
Като човек работещ с хора от тази култура над 5 години, знам, че наблягат на натурални продукти, използват много етерични масла, ходят на специални японски/китайски масажи . Те обръщат голямо внимание на почистването на кожата и използват много избелващи маски, тъй като белотата на лицето е признак за аристократизъм, а тъмната или прекалено жълта кожа не са признак на висока класа.  Поради тази причина се пазят много и от слънцето, което пък допринася за забавяне на състаряването.

С удоволствие бих пробвала крем за лице Haute Cuisine  !

# 4
  • Мнения: 29 359
Азиатските жени са известни с деликатната си красота. Голямата тайна, на която дължат младата си и здрава кожа е древна техника за масаж, произхождаща от Индия и Далечния изток. Векове наред азиатския масаж на лицето е основно средство в борбата със стареенето на кожата.  Често пренебрегван на Запад, масажът е една от най-важните стъпки в ежедневната грижа за кожата на всяка азиатка. Той подобрява еластичността и здравето на кожата, подмладява я и стимулира кръвообращението в епидермиса .

Бих изпробвала козметика със секрет от охлюви и, от това, което съм чела, смятам, че ще има голям ефект.

# 5
  • Мнения: 913
Вече от около година използвам предимно корейска козметика, та смея да твърдя, че съм запозната с техните ритуали за красива кожа като 10 стъпковата рутина, 7-те тоника и т.н. В началото доста се чудих дали да пробвам серум с екстракт от охлюви, но след като го пробвах вече в рутината ми задължително присъства поне по 1 продукт с такъв екстракт. Корейците определено влагат доста интересни продукти в козметиката си, но от личен опит съм установила, че въпреки странните съставки козметиката им е изключително ефективна (поне за моята кожа)  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 803
Азиатските жени използват повече от десет козметични продукта всеки ден. Например, те могат да използват до 3-4 различни продукти за грижа за кожата на очите по време на ритуала за красота, който те изпълняват всяка сутрин и вечер. Те обръщат голямо внимание на почистването на кожата. Азиатските жени са наистина обсебени от фотостареенето, откъдето идва и популярността на високата SPF слънцезащита, както и защитата от лъчите на слънцето ... под чадър по време на разходка в горещ летен ден.

А аз бих пробвала крем или маска с екстракт от охлюв Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 260
За азиатските ритуали за красота знам ,че се използват натурални продукти.Бих пробвала продукти със секрет от охлюви.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 098
Да, бих използвала такава козметика. Звучи много интересно.

# 9
  • Мнения: X
Няма да търся в гугъл какво пише за азиатските жени и козметика, и ще си призная просто, че нищо не знам:-)))
Спор няма, че изглеждат удивително и с удоволствие бих използвала козметика с охлюви. Освен това имам и спешна нужда от добра козметика за лице .

# 10
  • Мнения: 1 037
Когато става дума за грижа за красотата, азиатските жени, ценят най-новите високотехнологични постижения в козметологията, точно толкова, колкото и естествени съставки и ритуали. Масаж и зелен чай например са  използвани в продължение на векове в грижите за красотата в тези култури. Азиатските жени са наистина обсебени от фотостареенето, откъдето идва и популярността на високата SPF слънцезащита.

Бих ползвала козметика със секрет от охлюви Simple Smile

# 11
  • Мнения: 610
Азиатските жени знаят, че това, което ядем има огромно влияние върху красотата. То не се отнася само до поддържането на стройна фигура, но и до осъзнаването, че дори и най-скъпите козметични продукти няма да подействат, освен ако не получат необходимата подкрепа отвътре. Азиатската кухня е не само вкусна и здравословна, но също така е добра за красотата. Тя е пълна с плодове и зеленчуци - източници на витамини, включително витамин C и E - силни антиоксиданти, борещи се със свободните радикали, отговорни за стареенето.Да,бих използвала козметика с екстракт от охлюви.

# 12
  • Мнения: 220
Азиатските ритуали за красива кожа, за които знам са най-вече масажи на лицето. Прочетох няколко статии за тях и мисля, че са ефективни.

Имам желание да използвам козметика със секрет от охлюви.

# 13
  • Мнения: 1 711
Азиатските жени използват повече от десет козметични продукта всеки ден. Например, те могат да използват до 3-4 различни продукти за грижа за кожата на очите по време на ритуала за красота, който те изпълняват всяка сутрин и вечер. Те обръщат голямо внимание на почистването на кожата. Азиатските жени са наистина обсебени от фотостареенето, откъдето идва и популярността на високата SPF слънцезащита, както и защитата от лъчите на слънцето ... под чадър по време на разходка в горещ летен ден.

А аз бих пробвала крем или маска с екстракт от охлюв Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Споделете в темата какво знаете за азиатските ритуали за красива и млада кожа.

Знам, че пият много вода, задължително една чаша с хладка вода веднага след ставане. Азиатските жени обръщат голямо внимание на гримирането и почистването на лицето от грима след това. Ползвала съм корейска козметика и я намирам за много добра, особено по отношение на избелването на кожата и слънцезащитата.

Бихте ли използвали козметика със секрет от охлюви?

Да, с удоволствие бих ползвала такава козметика, дори в момента си взех един крем на Dr. Organic с екстракт от охлюви, но е с много силна цитрусова миризма и не съм особено доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт