Поради какви причини не кърмите?

  • 3 843
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 639
2 опция .
Кърмих 4 месеца с дохранване  и месес след последното кърмене влязох във форума и много ми беше криво .....ама късно либе за китка  Confused
То и аз нямах кой знае колко кърма , но  това от многото грешки предполагам  Close
А и майка ми за капак ми опяваше как тя само до 3 месеца ни кърмила , щото нямала кърма и аз така съм щяла да нямам  Twisted Evil

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Побут Simple Smile

Ааа, да кажа, че не съм проклетясала  Grinning Не подбутвам току-тъй тема, която е отплувала назад.
Но темата на Нели ми беше много интересна (и нямам нищо общо с нея, т.е. не съм я подкукоросала по никакъв начин).
Много ме вълнуват резултатите от нея и мисля да ги използвам по време на ССК заедно с резултатите от другите анкети в Кърмене. Много е показателен вота защо не са кърмили (не броя 'не искам') майките, мисля, че има над какво да се замислят хората, от които зависи промяната.

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 10:46 от Доня Проклетница

# 62
  • Мнения: 221
Ами май аз го реших, но без да съм разучила всички възможности. Имах разранени зърна и кърменето беше много болезнено, а и повече от 20-30 мл не успявах да изцедя и така се отказах.

# 63
  • Мнения: 6 390
до 4,5 месеца беше изцяло на кърма, разболя се, не щеше да суче... после малко преблеми как да си задържа кърмата... идваше лято и в последствие реших да се възползвам от цялата ситуация, и реших че това е края Wink повече не й дадох... това е
мина на АМ, и лека полека започнах захранването след 5.м

# 64
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Първият път -липса на информация и лекарски измислици за алергия към майчината кърма.Когато се оказа,че не е така,аз вече бях с температура,запушени канали и т.н.
Вторият път се бях зарекла,че ще кърмя детето си поне до годинка,но усложненията след секциото и силен антибиотик предрешиха нещата.Много,много съжалявам ,но...
Попаднах втория път на страхотна мед. сестра,която много ми помогна при кърменето,детето засука ,кърма имаше,но антибиотиците и заместването на кърмата с АМ за 10 дни провалиха моите намерения.

# 65
Започна да ми намаля кърмата и затва.Сега сме на нан1.

# 66
  • Мнения: 1 101
Първа опция. След силен стрес в резултат на здравословни проблеми, кърмата ми окончателно спря. От два месеца и половина сме на адаптирано мляко.

# 67
  • Мнения: 2 622
Първия път не кърмих поради липса на информация ,пък и си имах оправдание-секцио,високо кръвно след раждането и т.н.
Втория път бях категорична,че ще кърмя,въпреки секциото...Но и този път не се получи-хлътнали зърна.Изобщо не ми се оформяше зърното и беба страшно се мъчеше и дереше от глад.Изцеждах със помпата,уж да изпъкне зърното,но нищо не ставаше.Няма да описвам колко рев изревах заедно с беба...Накрая гърдите ми се надуха,вдигнах температура и в миг ми изписаха хапчета за спиране на кърмата.
Все още ми се струва,че не настоявах достатъчно....

# 68
  • Мнения: 6 315
Отби се на близо 10 месеца. Разболяхме се и двамата от някакъв вирус с висока Т и нямах сили нито да цедя нито да го насилвам да суче и кърмата просто си спря  Rolling Eyes. Иначе не му достигаше и беше на смесено хранене от 2-седмичен. Ако трябва да съм честна направо се гордея със себе си, защото не се отчаях и успях все пак да го кърмя.

# 69
  • Мнения: 87
Ами така и не пожела да засмуче зърното ми. Изцеждах се близо около 2 месеца, след това кърмата ми намаля и не стигаше и дори за едно хранене. Та минахме на АМ

# 70
  • Мнения: 27
За кърменето имах такова голямо желание............... Но... имам плоско зърно - ползвах силиконови, изцеждах... Пиех хапове, поради високо кръвно ( никакъв шанс за кърмене) - спрях ги по мое решение.... Имах малко кърма, дойде ми на четвъртия ден след секциото, бебка беше 2200гр и не можеше и дума да става за ексерименти с храненето. Остана ми само доброто желание и опити през първия месец. Накрая мамологът каза "А бе ти защо не спреш с тая мъка?" Пих два хапа и престанах да си измъчвам душата. Като не може  - не може!

# 71
  • Мнения: 3 356
Защото така реших.Имах много кърма ,но нямах сила вече да се боря със нон-стоп искащото да суче зверче (направо куче-бях в рани ,въпреки силиконовете зърна).Не знам,може би ако се реша на второ някой ден,ще съм по-спокойна и настоятелна и ще кърмя поне до 6м.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Защото малкият се разболя когато беше на 20 дни и отказа, така си и остана предполагам не настоявах много поради липса на информция Embarassed

# 73
Много исках да кърмя! Успях, обаче до 3-я месец! Дъщеря ми първоначално постоянно заспиваше на гърдата, после сучеше по около 5 минути и започваше да се сърди! По препоръка на педиатъра започнах да се изцеждам и да й го давам, докато стане по-силна, за да започне да суче сама, но не би! Отказа категорично гърдата, а аз издържах само около 2 седмици да се изцеждам. Обяснението ми е, че беба си беше мързелива, а аз нямах сили да продължа с изцеждането!

# 74
  • между град и село
  • Мнения: 212
Общо взето поради липса на информация и защото не се хранех и това се отрази и на кърмата ми. Tired

Общи условия

Активация на акаунт