Лесен сладкиш (торта) с ягоди!

  • 46 564
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474


500гр. ягоди (на око)
1,5 коф. кисело мляко
6 суп. лъж. захар (пробвате на вкус)
2  пак.  желатин
 бисквити


В голям съд изсипвате ягодите и с нож ги нарязвате (накълцвате) на едро, добавяте кис. мляко и захарта на вкус + разтворения желатин.  На дъното та тавичката слагате ред бисквити напоени със сок или сироп(по желание) и отгоре изсипвате сместта с ягоди. Слагате в хладилника да стегне. Може и във форма за кекс!
Е, какво по-лесно и вкусно в жегата!   chef





Последна редакция: нд, 20 май 2007, 14:14 от L е о

# 1
  • Мнения: 1 492
Благодаря Лео   newsm51, ще влезе в употреба веднага, аз съм по бързите и лесни неща, а толкова обичам разни такива вкуснотий. smile3508

# 2
  • Мнения: 7 474
 smile3508 Мързелива работа - сладка работа!   newsm22

# 3
  • Мнения: 3 447
Leo , усещам, че и тоя сладкиш ще се превърне в хит, като ябълковия с карамел  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Къде я тая жега беее smile3514Аз изпуках тука от студ cold Wear Umbrella

# 5
  • Мнения: 7 474
Къде я тая жега беее smile3514Аз изпуках тука от студ cold Wear Umbrella

Мечтаем си и си пускаме климатиците на 30 градуса  Mr. Green  smile3533

# 6
  • Мнения: 3 216
А желатина как го разтваряте? Embarassed

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
В малко водичка да набъбне, после се разтапя на размразяване в МВ (гледай да не кипне!!!) Аз обаче знам 1 желатин на 500 г кисело мляко, мисля, че трябва да се увеличи млякото (респ. да се намали желатина)

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 08:22 от anomalia

# 8
  • София
  • Мнения: 35 951
Ще го пробвам - супер е за лятото. Peace

# 9
  • Мнения: 184
Изглежда вкусна и елеентарна, точно за мен. Ама се чудя дали има значение какви ще са бисквидите, стават ли например "Закуска"?  Мисля че тази торта ще стане готина и с банани.

# 10
  • Мнения: 7 474
Изглежда вкусна и елеентарна, точно за мен. Ама се чудя дали има значение какви ще са бисквидите, стават ли например "Закуска"?  Мисля че тази торта ще стане готина и с банани.

Мисля,че няма значение какви са бисквитите(моите са Закуска), само ги напои с нещо да не останат сухи. А то същото става и с малини , и с боровинки , и с други плодове!

# 11
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз правя същия сладкиш / парфе / но слагам 1 коф.сметана и 1 коф. кисело мляко/ не обичат много киселото мляко домашните любимци/.
Слагам на 1/2 килограм продукти 1 желатин.
Бисквитите ми са чаени. Ползвам формата за кекс с дупка в средата.

# 12
Благодаря Лео.Снощи го видях и го направих веднага.Омахаха го вече.Моите плодове бяха нещо подобно на боровинки и стана чудесно.Сигурна съм,че с малини например ще е още по хубаво.А бе рецептата е върха.Отне ми около 10 мин.

# 13
  • Мнения: 286
Изглежбда страхотно,сигурно е и много вкусен!Браво!

# 14
  • Мнения: 4 202
Правих го в неделя този сладкиш, направо си облизахме пръстите  Heart Eyes

Но аз сложих 1 кисело мляко и малка кофичка сметана на Данон и определено 1 пакетче желатин е малко.

# 15
  • Мнения: 7 474
Правих го в неделя този сладкиш, направо си облизахме пръстите  Heart Eyes

Но аз сложих 1 кисело мляко и малка кофичка сметана на Данон и определено 1 пакетче желатин е малко.

Аз винаги слагам по 2 желатина , с един нещо не става  както трябва. newsm78 (може би зависи и от желатина).

# 16
  • София
  • Мнения: 625
Leo снощи мъжът ми ме събуди в 12 през ноща за да ми каже, че съм направила нещо божествено Crazy Crazy Crazy/той тогава го опита.../
Само че аз натроших бисквитите полях ги с прясно мляко и мед,сложих нарязани орехи, ягодите също с малко мед , 2кофички кисело мляко и два желатина!
Благодаря ти за свежата идея  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 474
bebeiti , радвам се, че съм ти докарала червена точка Blush
Хубавото на този сладкиш е ,че можеш да правиш всякакви варианти - с различни плодове (зимата сладко), можеш да го направиш в дълбок съд с два реда бисквити (цели, начупени, смлени), можеш да добавиш сметана. Важното е,че е много бърз и лесен , е и вкусен.  Blush
  chef  chef  chef

# 18
  • Мнения: 7 474
Някой искаше жега  Laughing вече може да пробвате тортичката!  Peace

Направих я с малини също е много хубаво!  Praynig

# 19
  • Мнения: 5 140
Лео рецептичката изглежда лесна, а и предполагам, че и на вкус е супер.
Другата неделя ще го пробвам задължително.

Лео, желатинът какъв ти беше и как го направи, малко съм с скарана с неговото правене.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 18:53 от sineo4ka

# 20
  • Мнения: 7 474
sineo4ka, сложи два желатина, че с един не става както трябва. Няма значение какъв е(не помня моя какъв беше) newsm78 , разтваря се в топла вода( примерно 50гр.) и се изсипва при млякото Peace По-лесно от това - здраве му кажи!  chef

# 21
  • София
  • Мнения: 2 210
По принцип за желатина, за да не станат "издънки" е сигурна следната технология (то и на пакет4етата  е описано)- разтваря се необходимото количество в малко ХЛАДКА вода, докато набъбне, долива се половин или една 4аша (или ако ще се желира например компот- цялата те4ност) и се затопля на водна баня (аз го правя в микровълновата на 600В за около 2 минути) докато се разтвори желатина и заприлича на гъст захарен сироп. Много е важно ДА НЕ ЗАВИРА! После съвсем малко се чака да изстине и се добавя в сместа, която искаме да желираме.  Grinning
П.С. Не съм имала проблеми с желатина на Dr.Otker , струва 35 ст. в Била (Българският е по-евтин, ама с този на Биосет имах проблеми- остана на гранули и ве4е не взимам такъв. Ако иска някой български- по-добър е на Меркурий). Моят мъж много обича всякакви желета, та се наложи да се "специлизирам" Grinning

# 22
  • Мнения: 5 140
Мерси на Лео и на Еми за отговорите.  bouquet Hug

# 23
  • Мнения: 431
Реших да го пробвам и аз тоя сладкиш и стана СУПЕР newsm10. Само , че аз го направих с череши и кайсии. Мъжо ми много го хареса . Едно голямо мерси на Leo за страхотния сладкиш  bouquet.

# 24
  • Мнения: 5 140
Лео ако си онлайн помагай....
Взела съм сметана Хопла дали ще стане с нея?

# 25
  • Мнения: 7 474
Лео ако си онлайн помагай....
Взела съм сметана Хопла дали ще стане с нея?

Само със сметана или сметана + мляко?

# 26
  • Мнения: 5 140
Ей невероятна си, как бързо откликваш Heart Eyes Hug
Значи сметана + кисело мляко 4,5 %

Така сега излизам с кучето и като се върна почвам и ще искам напътствия, ако може...не ми отказвай. Praynig

# 27
  • Мнения: 7 474
Ей невероятна си, как бързо откликваш Heart Eyes Hug
Значи сметана + кисело мляко 4,5 %

Никакъв проблем не би трябвало да има  Peace Но тази сметана е по-рядка и може би трябва да сложиш по-малко от нея  newsm78 На линия съм, ако има нещо! Peace

# 28
  • Мнения: 7 474
Аз току що го направих , но с рула като торта!


# 29
  • Мнения: 5 140
Е стига де, не ме дразни, ти си си майстор, а на мен ще ми е за севте да правя нещо с желатин, той ме притеснява.
А тази красота на снимката с какво я направи?

Значи да сложа по малко от сметаната така ли, взех я нея, защото нямаше заквасена на Данон.
А много искам да я направя тортата ти.

Обаче има проблем, аз форма за кекс нямам, в тавичка може нали?

# 30
  • Мнения: 7 474
Аз я правя само с кис. мляко  - по-евтино и винаги го има в хладилника. Wink.

Може във всякаква форма - слагаш отдолу бисквитите и отгоре изсипваш сместа.

Това на снимката е същото , но в купа се нареждат нарязани рула( 7 дейс-2бр.), вътре изсипваш сместа и отгоре нареждаш бисквитите. Слагаш в хладилника и като стегне (2ч.)обръщаш в чиния.

Желатина го разтваряш в топла вода за 10 мин. (на опаковката обикновено пише).

# 31
  • Мнения: 5 140
аЗ В МОМЕНТА СЪЩО ИМАМ И ДРУГО КИСЕЛО МЛЯКО Но е нискомаслено.
Да го сложа него и малко от сметаната, дали ще стане?

# 32
  • Мнения: 7 474
аЗ В МОМЕНТА СЪЩО ИМАМ И ДРУГО КИСЕЛО МЛЯКО Но е нискомаслено.
Да го сложа него и малко от сметаната, дали ще стане?

Ще стане  Peace

# 33
  • Мнения: 5 140
Айде започвам , но много ме притеснява желатина.
Взела съм на Йоткер, двата ли да сложа?

# 34
  • Мнения: 7 474
Айде започвам , но много ме притеснява желатина.
Взела съм на Йоткер, двата ли да сложа?

Да ти кажа и мен хич ме няма с желатина  ooooh!, аз си слагам два -  виж Еми е объяснила по-добре!


 
По принцип за желатина, за да не станат "издънки" е сигурна следната технология (то и на пакет4етата  е описано)- разтваря се необходимото количество в малко ХЛАДКА вода, докато набъбне, долива се половин или една 4аша (или ако ще се желира например компот- цялата те4ност) и се затопля на водна баня (аз го правя в микровълновата на 600В за около 2 минути) докато се разтвори желатина и заприлича на гъст захарен сироп. Много е важно ДА НЕ ЗАВИРА! После съвсем малко се чака да изстине и се добавя в сместа, която искаме да желираме.  Grinning
П.С. Не съм имала проблеми с желатина на Dr.Otker , струва 35 ст. в Била (Българският е по-евтин, ама с този на Биосет имах проблеми- остана на гранули и ве4е не взимам такъв. Ако иска някой български- по-добър е на Меркурий). Моят мъж много обича всякакви желета, та се наложи да се "специлизирам" Grinning

# 35
  • Мнения: 5 140
Егати, тоя желатин неще да набъбва, какво да правя  Rolling Eyes
Всичко направих както пишеше в упътването, седи си като водичка.....

# 36
  • Мнения: 7 474
щом не е на бучки значи се е разтворил - сипвай и да става каквото ще  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 5 140
Какво количество трябва да е желатина горе долу  newsm78

Направо не смея да рискувам, не направих желатина като хората, сипах го да се разстваря в много вода, голяма съм овца. ooooh!
До утре ще издържат ли ягодите+ млякото в хладилника, за да го довърша утре вечер?

# 38
  • Мнения: 7 474
Аз разтварям 2 пак. в 50 гр. топла вода и бъркам newsm78

На опаковката на Руф пише  - 1 пак. в 6 суп. лъжици за 10 мин. докато набъбне и после се добавя още гореща вода .

Няма ли някой желатинов спец да се включи Praynig   

# 39
  • Мнения: 5 140
Е явно няма да стане, утре купувам още желатин и ще го доправя, горката торта не и върви, дано поне стане като хората и много да ни хареса.
Лео мерси мила, утре пак ще се включа дано си Онлайн отново да помагаш.
Мерсииииии  bouquet Hug Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 7 474
Аз само не разбрах какво в този желатин не ти се получава newsm78

# 41
  • Мнения: 5 140
Не се получава, защото го разтворих в супер много водаааааа smile3511 smile3515
Много съм застреляна, ама на упътването пише в 0,5 л.....или аз пак нещо не съм разбрала, както винаги ooooh!

# 42
  • Мнения: 7 474
Може би пише, че  за 0.500 л.(смес) се слага 1 бр. желатин.  newsm78

Разтваря се в съвсем малко вода.  Айде утре пак до ПОБЕДАТА!  Peace

# 43
  • Мнения: 5 140
Само аз нещо не съм разбрала, знаех си че ще сгафя нещо с този желатин.
Наистина утре пак до ПОБЕДАТА.
Леле как ще се усъвършенствам с тази торта и желатина да знаеш Grinning
Айде утре пак на линия, нали...ще ми помагашшшшшш? (макар и виртуално)
Апропо в кой град си?

# 44
  • Мнения: 7 474

София! Ще помагам - в краен случай пусни една тема за желатина  утре и по-просветените ще помогнат  Hug

# 45
  • Мнения: 5 140

София! Ще помагам - в краен случай пусни една тема за желатина  утре и по-просветените ще помогнат  Hug

Ще пусна, а къде си в Софето?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 210
Sineo4ke, ако нищо не стане, ела в неделя следобяд на кафенце, ще направим съвместно показно Mr. Green
Има и друга хитринка- виж рецептата за ягодовото парфе на Сладка Хапка, подобна е- тя разбива сметаната докато стане като крем. Така е по-сигурно, 4е няма да се разте4е цялата смес. Аз онзи ден правих сладкиш4ето  с една заквасена сметана и 1 1/2 коф.мляко. За по-голямо количество може да се сложи ипове4е желатин.

OFF няма ли да дойдеш на кръщенето на де4ицата???

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И аз сега го направих и го сложих в хладилника.След 2 ч,ако става за ядене и гледане,ще ми стане любимия сладкиш за лятото!
Наистина на желатина Йоткер пише да се разтвори в 0,5л вода.Добре,че  прочетох преди това цялата тема ooooh!

# 48
  • Мнения: 5 140
Лео, май нищо не става с моето ягодово парфе.
Накрая ще взема продукти и у вас на специализация.
Искам да се науча да го правяяяяя Crossing Arms

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Момичета,получи се перфектно  bouquet

# 50
  • Мнения: 5 140
Чоча за първи път ли го правиш.

Идвам у вас да знаеш. Laughing

П.П. моето парфе е вече във фризера, малко да стегне и после в хладилника.
После ще докладвам.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
За първи път хващам желатин.

# 52
  • Мнения: 5 140
За първи път хващам желатин.

Е ти така ще кажеш, дразниш ме значи, а? Mr. Green
На тебе става на мен не, кой дава така. Laughing

Остави едно парче за утре, ще дойда на гости за по кафе и парфе.

# 53
  • Мнения: 5 140
Лео, като сипах сместа и бисквитите изплуваха нагореее #Cussing out
Все нещо няма да стане.

# 54
  • Мнения: 7 474
Мила , кажи сега какво става newsm78 Той и с изплували бисквити ще се изяде не е страшно Joy, ама нещо не ти върви с него. Ше знаеш ПОБЕДАТА ще е трудна, но сладка Mr. Green

# 55
  • Мнения: 5 140
Победата наистина е трудна, но достижима Peace
Направих го,  хареса ми, ще се доусъвършенствам и експериментирам.
С заветния желатин се получи работата, само че установих, че ми бяха малко ягодите.

НО КАТО ЦЯЛО Е ПРЕВЪЗХОДНА, ТОРТАТА!

Лео, мерси миличка, за оказаната помощ, съдействие и рецепта. Hug  bouquet Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 7 474
Ето ти още една идея , подобна  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109068.0.Почти същата е!

П.П. Онази вечер моя желатин се скапа ooooh! - така че спокойно ! Joy

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Явно става бързо-ще опитам непременно

# 58
  • Мнения: 899
Аз го направих днес, чудесен е, благодаря за рецептата Leo   bouquet
Сложих и една сметана, че половинката не е по-киселото мляко много и натроших бисквитите + масло, така натъпкани за блат. За първи път боравих с желатин, но 100 пъти изчетох тук обясненията и съм много горда, че се справих.
Любимият каза, че му е кисело, ама ще яде, де ще ходи  Laughing

# 59
  • Мнения: 7 474
Аз го направих днес, чудесен е, благодаря за рецептата Leo   bouquet
Сложих и една сметана, че половинката не е по-киселото мляко много и натроших бисквитите + масло, така натъпкани за блат. За първи път боравих с желатин, но 100 пъти изчетох тук обясненията и съм много горда, че се справих.
Любимият каза, че му е кисело, ама ще яде, де ще ходи  Laughing

Повече захар иска, като го забъркаш, опитваш и добавяш захар докато ти стане на вкус!  Peace

# 60
  • Мнения: 5 140
Да определено му трябва повече захар, аз бях сложила 6 лъжици, но ми се видя не много сладко.
Лео  Heart Eyes  bouquet

# 61
  • Мнения: 7 474
Да определено му трябва повече захар, аз бях сложила 6 лъжици, но ми се видя не много сладко.
Лео  Heart Eyes  bouquet

Аз затова написах в рецептата да се пробва ,защото някои обичат по-сладко Crazy
Сега да ви кажа ,че другата ми идея е същото обаче с коф. сметана и коф. теч. шоколад, банани и желатин  Crazy Crazy Crazy - ще стане супер. Peace

# 62
  • Мнения: 5 140
каква сметана - заквасена ли, и какъв течен шоколад?

# 63
  • Мнения: 899
Да определено му трябва повече захар, аз бях сложила 6 лъжици, но ми се видя не много сладко.
Лео  Heart Eyes  bouquet

Аз затова написах в рецептата да се пробва ,защото някои обичат по-сладко Crazy
Сега да ви кажа ,че другата ми идея е същото обаче с коф. сметана и коф. теч. шоколад, банани и желатин  Crazy Crazy Crazy - ще стане супер. Peace

ей туй е за мъжо идеално! Другата седмица ще му направя с шоколад!

А иначе аз сложих 9  лъжци захар и на мен ми беше добре, но той просто харесва многооооо сладко и трябва да е шоколадово-пастено, за да му допадне наистина..

# 64
  • Мнения: 7 474
каква сметана - заквасена ли, и какъв течен шоколад?

Да, една голяма кофичка или 2 малки заквасена сметана + теч. шоколад (без значение какъв) от средните коф. (пак опитваш, защото аз слагам повечко шоколад,че ми е любим) ). Аз го мажа това без желатин на готови блатове Crazy, но сега ще го забъркам като парфе с желатин и ще го украся с настърган шоколад и банани  Hug
Аз най-обичам шоколадови торти.

# 65
  • Мнения: 5 140
Лео ти май много време имаш през деня, щом си експериментираш постоянно с тези вкусотиики.

# 66
  • Мнения: 7 474
Лео ти май много време имаш през деня, щом си експериментираш постоянно с тези вкусотиики.


 Twisted Evil Аз правя леснотийки за да имам време да измислям нови  Twisted Evil

# 67
  • Мнения: 5 140
Лео ти май много време имаш през деня, щом си експериментираш постоянно с тези вкусотиики.


 Twisted Evil Аз правя леснотийки за да имам време да измислям нови  Twisted Evil

И накрая ще издадеш една книжка с вкусотийки - леснотийки. Mr. Green

# 68
  • Мнения: 242
Реших да го пробвам и аз тоя сладкиш и стана СУПЕР newsm10. Само , че аз го направих с череши и кайсии. Мъжо ми много го хареса . Едно голямо мерси на Leo за страхотния сладкиш  bouquet.


Едно мерси и от мъжо на MIMI_DJ на Leo  Laughing за готиния сладкиш.  Laughing Laughing  bouquet

# 69
  • Мнения: 5 140
Лео, става ли добре вместо ягоди да я направя пак, но този път с банани?
Дали няма да стане много сладко, а или с вишнички?

# 70
  • Мнения: 7 474
Лео, става ли добре вместо ягоди да я направя пак, но този път с банани?
Дали няма да стане много сладко, а или с вишнички?

Става, можеш да сложиш и от двете . Аз правих с банани и черешки, за да не е много сладко!
Ето я, но и сложих и сметана, но може и без нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109068.0

# 71
  • Мнения: 5 140
Сега няма да пестя плодовете, а и ще сложа пак течна сметана, киселото мляко и заквасена сметана и да видим какво ще се получи.

Явно с тази рецепта може да се импровизира.

# 72
  • Мнения: 7 474
Може, може. Всякакви плодове и форми   chef

# 73
  • Мнения: 5 140
Ей, ама много си бърза, радваш ме много ще знаеш. Hug
Ще си развихря фантазията. Mr. Green

# 74
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
мдаааааааааа, добре се получи
http://didka.myphotoalbum.com/view_photo.php?set_albumName=album … 1&id=HPIM3520
пък и вкусно и наистина лесно
п.с. това ми е сефте да правя нещо от форумска рецапта 10х Leo

# 75
  • Мнения: 5 140
Лео току що направих с банани, нещо не виждам на пазара вече ягодки.
Направих го пак като първия път с кисело мляко + сметана, бананите, малко степче вместо захар, а и за цвят, руло за украса и кайсиики.
Смятам че е станало супер.
Не мога да го снимам, защото изглежда неглиже. Embarassed
Като си купя  формичка за торта и кекс непременно ще представям снимков материал.

# 76
  • Мнения: 7 474
Усъвършенстваш се значи   smile3501

Като свършат плодовете ще минем на сладко и компоти Peace

# 77
  • Мнения: 5 140
Усъвършенстваш се значи   smile3501

Като свършат плодовете ще минем на сладко и компоти Peace

Важното е кой е учителят. Hug Heart Eyes

Иаз и аз така ще правя, стана ми любимата торта да знаеш.  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 271
Тази торта е страхотна! Във всякакви разновидности, а и като крем я ядем редовно. Това им е на децата основният сладолед  Sunglasses

# 79
  • Мнения: 5 713
Да се разпиша и тук, щото ме мързи да копи и пействам. Мозъкът ми се разплу от тая жега. Рецептата ми харесва, само дето ягодите май приклю4иха. Може да турна 4ереши или малини. Браво, Лео, вкусотия.

# 80
  • Мнения: 7 474
Само да ви кажа,че в Метро са пуснали замръзен микс от горски плодове  Crazy, ще стане супер с него!   chef

# 81
  • Мнения: 244
Аз разтварям 2 пак. в 50 гр. топла вода и бъркам newsm78

На опаковката на Руф пише  - 1 пак. в 6 суп. лъжици за 10 мин. докато набъбне и после се добавя още гореща вода .

Няма ли някой желатинов спец да се включи Praynig   

Не се считам за гений на желатина, но може на някой да е полезно това, което съм написала по въпроса в друг сайт (там предишния ми ник беше 1jena)
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=gotv&Number=194132784 … amp;sb=5&vc=1


# 82
  • Мнения: 1 492
Кой изрови тази вкуснотия пак? Браво за което bouquet Лео, кажи дали ще стане със сини сливи, че само това имам в момента в къщи?

# 83
  • Мнения: 7 474
Кой изрови тази вкуснотия пак? Браво за което bouquet Лео, кажи дали ще стане със сини сливи, че само това имам в момента в къщи?

Става със абсолютно всичко налично  Crazy Аз съм пробвала с банани и череши  Peace

Общи условия

Активация на акаунт