За столчетата за кола...пак

  • 2 202
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
Все още избираме столче за кола но поне сведохме избора си до няколко на по-прилични цени.
ето ги и тях:

REMI
BERTONI
MONI
CHIPOLINO

Моля ви за помощ, виждат ни се еднакви Thinking

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 16:15 от Никси

# 1
  • Мнения: 551
Все още избираме столче за кола но поне сведохме избора си до няколко на по-прилични цени.
ето ги и тях:

REMI[url=http://[url=http://www.family-bg.com/catalog/prX_773.ht … 1a206366f]BERTONI
MONI
CHIPOLINO

Моля ви за помощ, виждат ни се еднакви Thinking

Никси, според мен много точно си го казала, че ти се виждат всички еднакви,но съм убедена че ако разгледаш  подробно  по-скъпите варианти на столчета за кола например на Чико ще видиш , че има разлика. Така че, аз бих те посъветвала да си вземеш по-скъпо все пак става въпрос за сигурността на собственото ти дете, няма да съжаляваш.Цените наистина са височки , но  си заслужава.Успех в избора.

# 2
  • Мнения: 346

Никси, според мен много точно си го казала, че ти се виждат всички еднакви,но съм убедена че ако разгледаш  подробно  по-скъпите варианти на столчета за кола например на Чико ще видиш , че има разлика. Така че, аз бих те посъветвала да си вземеш по-скъпо все пак става въпрос за сигурността на собственото ти дете, няма да съжаляваш.Цените наистина са височки , но  си заслужава.Успех в избора.
newsm10 добър съвет!
Но е лесно да се каже от страни вземи по-скъпото.....Всяка мама иска най-доброто за детето си Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Подкрепям мнението на Криси.
Важна е сигурността на бебо.
От значение са големината на коланите/по скоро оттам откъдето минават те/,възглавниците около вратлето,широчината,позиции на гръбчето,абе доста неща.Отиди в някой магазин и ще ти обяснят.
Ние пък се двуомим между Макси Кози,Чико и Бреви,и нещо не може да изберем newsm78

# 4
  • Мнения: 2 723
ХУбаво де Криси, обясни ми ти къде е разликата, защото аз не намирам.
Нали затова пак пускам тема, ама не за да получа отговор, купи си чико, защото аз имам такова Rolling Eyes,
Кажи плюсове и минуси, кажи кое е по-сигурно...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Галя,Никси може да си го позволи Wink

# 6
  • Мнения: 346
Галя,Никси може да си го позволи Wink
Това е чудесно!   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 723
Абе за можене можем да си го позволим, въпросът е има ли нужда, или се плаща за марка

ПО немските сайтове също има столчета по 50 евро и познати ми казаха, че не отстъпват по нищо на фирмените, затова се огледах аз в по-евтинките  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Никси,има разлика-най съществената е че не обхващат добре главичката.Всичките,които си изброила нямат възглавници около вратлето,което при удар знаеш какво става.
По немските сайтове и аз разгелждам от доста време,там си има две три марки,които са най купувани.Едната не се внася в Бг.
Но най добре отиди в някой магазин и разгледай подробно вариантите-гарантирам че разлика ще намериш.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
макар че продават поотделно възглавници newsm78

# 10
  • Мнения: 346
Абе за можене можем да си го позволим, въпросът е има ли нужда, или се плаща за марка

ПО немските сайтове също има столчета по 50 евро и познати ми казаха, че не отстъпват по нищо на фирмените, затова се огледах аз в по-евтинките  Thinking
Е в такъв случай да ти кажа, че има разлика, ама не между тези които си посочила а между тези и марки като - Чико, Плей, Бебе Конфорт. И колкото и да плащаме за марката - разликата в качеството и удобството за детето е очевадна:)
За протокола - ние сме Play

# 11
  • Мнения: 2 723
Как да нямат възглавници Shocked имат, виж http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=1100

А може и аз нещо да не съм вред, ама не намирам разлика, освен в тапицерията, ама тук мамите казаха, че са доволни и от по-евтините, не запарвали ooooh!

# 12
  • Мнения: 551
ХУбаво де Криси, обясни ми ти къде е разликата, защото аз не намирам.
Нали затова пак пускам тема, ама не за да получа отговор, купи си чико, защото аз имам такова Rolling Eyes,
Кажи плюсове и минуси, кажи кое е по-сигурно...


Разликата е че тези столчета като напр. тези на Чико  минават през Краш-тест, което означава че столчето е тествано при евентуална катастрофа и има сертификат за това.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Галя може ли да видя твоето...?
Да -бебе конфорт са най добрите.Но доста скъпички.

Никси,исках да ти кажа,ако останеш на евтините варианти,изключи 100%-ово Бертони-то.Едни наши познати са с такова от 2-ия месец на малката.Вече не го ползват.Изключително дървено е и неудобно.

# 14
  • Мнения: 2 723
Галя, аз искам да знам с какво според теб Плей е по-добро от чиполино да речем

За протокола аз съм с количка плей и го отчитам като грешка, набутах една купчина пари за нещо адски преходно, което си остава вечно мое Thinking

# 15
  • Мнения: 2 723
Исайкова наскоро тук имаше тема за чиполино и бертони и мамите са много доволни, де да знам... аз затова се запалих, иначе се бях засилила към плей

А краш тестове минават повечето столчета, включително и REMI за 105 лева

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Сега сравни тези възглавнички ,например с тази на Чико: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=2378
Разликата е огромна.
Криси е казала най важния +.Минават през тест.

А ,Никси,за разликата уверявам те като пипнеш 4 стола,във всички ще намериш разлика.Значи ние искахме Нео-нато,нооо разликата е огромна с Чикото.Но пък Бебе конфорт не може да се сравни с Чико например.

# 17
  • Мнения: 346
Ами по-широко е, по меко и удобно, става за по-големи деца (0-25кг), има 5 или 6 позиции между най-легнало и най-изпрвено (седнало), Тапицерията е много по добра - не запарва. И се захваща мнго стабилно за колата ми. Не знам дали ще те убедя, но...поне опитах  Wink

# 18
  • Мнения: 346
И аз да подкрепя за възглавничките - виж и тази http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5953&lang=1

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Бертони-то -казах.Стола е ужасен.Дървен -разбираш ли.И май няма позиции на  гръбчето/ако питаш защо са ти-ми на дълъг път бебко може да иска да си подремне/...

А за количката само не ми казваш че съжаляваш че не си взела Чиполино например... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 723
Така де, с какво не могат да се сравнят, не говорим за дизайн и десен, не се заяждам, просто найстина не разбирам
Абе гледам и не схващам каква е разликата във възглавничките, май ще трябва да ида в някой магазин да ми дръпнат една лекция

# 21
  • Мнения: 346
Галя може ли да видя твоето...?
Да -бебе конфорт са най добрите.Но доста скъпички.
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5953&lang=1
Моето е ворото от допълнителните снимки - черното

# 22
  • Мнения: 2 723
Галя, кумата ни си взеха столче чико и съм жив свидетел как синът им е вит вода всеки път като го свалят от колата. А точно в този плей съм се загледала, но искам да проуча възможностите за спестяване на някой лев Confused

Исайкова, купих си лятна количка за 70 лева на бертони, защото останах без гръб да вдидам 20 килограмовото гюле  в багажника на колата Whistling

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
Да,за такъв тип възглавници говоря.Никси,обхващат главичката-тези.
galq,ква пара е play-я?Харесва ми

# 24
  • Мнения: 346
Така де, с какво не могат да се сравнят, не говорим за дизайн и десен, не се заяждам, просто найстина не разбирам
Абе гледам и не схващам каква е разликата във възглавничките, май ще трябва да ида в някой магазин да ми дръпнат една лекция
Ами най-добре на място - във магазина ще ти обяснят по-добре от нас...макар, че и там ще гледат да ти набутат най-скъпото  Sick

# 25
  • Мнения: 346
Да,за такъв тип възглавници говоря.Никси,обхващат главичката-тези.
galq,ква пара е play-я?Харесва ми
Беше 385 преди 4 месеца

# 26
  • Мнения: 2 723
Ами най-добре на място - във магазина ще ти обяснят по-добре от нас...макар, че и там ще гледат да ти набутат най-скъпото  Sick

Е точно затова питам вас.

А плея беше 300 и нещо  лева, по спомен

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
На място разбира се.Просто най добре ти ще разгледаш.Едно е на снимка-друго на Живо.
Чикото-запарва-и моята кшница запарваше.
То затова продават калъфи за лятото...
Но ако ще купуваш  едно от 4-те-премахни бертонито:)
Абе ти сама ще ги премахнеш всичките,като ги видиш на място Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
Мн е готин,но повече от 300 не давам за стол. Laughing

А казвам всичко това,защото обикаляме от 2/3 седмици .Всички магазини обиколихме в Сф.И сме запознати със столовете вече.Ако ще ходиш да гледаш-предлагам Малечко.Има огромеееен избор.

# 29
  • Мнения: 346
Галя, кумата ни си взеха столче чико и съм жив свидетел как синът им е вит вода всеки път като го свалят от колата. А точно в този плей съм се загледала, но искам да проуча възможностите за спестяване на някой лев Confused

Абе няма да те убедя май май   Laughing Проучи възможностите за спестяване на пари - няма лошо, ама аз до сега когато съм си купила нещо евтино (лош късмет сигурно) все ми е излязло скъпо - все купувам после пак по-скъпото ама нейсе... #2gunfire

# 30
  • Мнения: 346
Мн е готин,но повече от 300 не давам за стол. Laughing
Абе и аз тръгнах с тая нагласа - ама се влюбих в този  smile3506

# 31
  • Мнения: 2 723
Аз съм ги виждала.

В момента Гого се вози в плей, кумовете ни возиха техния като малък в кошница чиполино и двете не запарваха...уфффф много се обърках вечеееее

# 32
  • Мнения: 346
Я си иди на място с детето и колата! тук нали знаеш, всяка мам си хвали нейното Joy  Joy  Joy
Някои столчета не лягат добре на седалките на самите автомобили

# 33
  • Мнения: 2 723
Явно така ще стане, ама ми се щеше да съм по-подготвена, а не да висим 1 час в магазина и мъжо да се изнервя

# 34
  • София
  • Мнения: 4 966
Еее аз не хваля моето защото го нямам. Wink
И пробвай малкия на столовете да вдиш къде ще се чувтсва най добре.

Ние продадохме кошницата, защото решихме че дойде времето за стол.Отидохме в магазина,сложихме Кристи-ми тох се губеше Shockedв тях.И така отлагаме купуването за след месец,два поне.
Добре че намерихме друга кошница да използваме сега,ама сме лудиии.... Shocked Joy

# 35
  • Мнения: 346
Еее аз не хваля моето защото го нямам. Wink
И пробвай малкия на столовете да вдиш къде ще се чувтсва най добре.

Ние продадохме кошницата, защото решихме че дойде времето за стол.Отидохме в магазина,сложихме Кристи-ми тох се губеше Shockedв тях.И така отлагаме купуването за след месец,два поне.
Добре че намерихме друга кошница да използваме сега,ама сме лудиии.... Shocked Joy
Шегичка, нямах в предвид теб, а по принцип  Wink А ние минахме на това сточе от 7мия месец. Нашич мечо нали си вървеше извънгабаритен  Embarassed

# 36
  • Мнения: 346
гледай да е по-широко сточето, щото зимата като навлечеш детето ...  Whistling
Успех в избора
и пиши на какво си се спряла  Flutter

# 37
# 38
  • Мнения: 2 723
Ама аз съм много такава.
Отидох в малечко с идеята че не давам повече от 300 лева за количка ама там един младеж така ме омая че си тръгнах с количка за...да не казвам колко пари Tired

А все ми се струва, че и евтините столчета са добри Confused

Ама как не се включи нито една мама в защита на столчетата за простосмъртни newsm78

# 39
  • Мнения: 346
Ама аз съм много такава.
Отидох в малечко с идеята че не давам повече от 300 лева за количка ама там един младеж така ме омая че си тръгнах с количка за...да не казвам колко пари Tired

А все ми се струва, че и евтините столчета са добри Confused

Ама как не се включи нито една мама в защита на столчетата за простосмъртни newsm78
И мен така ме омаяха...и продължават да ме омайват #Puppy dog #Puppy dog

# 40
  • София
  • Мнения: 4 966
мн сладък:)
да,задължително да е широко,даже на мен и Чикото ми се струваше малко по-тясно.
Айде Никси и от мен Успех.

# 41
  • Мнения: 2 723
Ще се похваля като купим, още ще се почудя

# 42
  • Мнения: 551
Ама аз съм много такава.
Отидох в малечко с идеята че не давам повече от 300 лева за количка ама там един младеж така ме омая че си тръгнах с количка за...да не казвам колко пари Tired

А все ми се струва, че и евтините столчета са добри Confused

Ама как не се включи нито една мама в защита на столчетата за простосмъртни newsm78

Защо количка за ........много пари, а столче ефтинджос???????? Валансирай нещата, щом можеш да си го позволиш купи си по-хубавото.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 4 966
 mam@ ,много благодарим!  bouquetЕто това е полезна информация.
Аз и от Чикото се отказах Rolling Eyes

# 45
  • София
  • Мнения: 4 966
Никси,виж това,разгледай подробно стола:
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … 1/1446112-2-a.swf

ето и самия стол: http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1446112

Сега сравни с Бертони Wink

# 46
  • Мнения: 5 255
mam@ ,много благодарим! 

 bowuu

И не си оставяйте столчетата в колата, че нашето Play замина с колата /откраднаха я/  ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 4 966
Maле...то колата взели,ти за стола се тюхкаш Wink

...то остава всеки ден да мъкнеш стол...не е истина просто

# 48
  • Мнения: 2 723
Днес ходихме и гледахме, сега колебанието вече (както и знаех, че ще стане) е между плей и конкорд. Цената е една и съща. Плея е от 9-25 кг, а конкорда 9-36.
Само не мога да разбера каква е причината да вдигнат цените на плея - 460лв, егати обирджиите #Cussing out
Ако някой има наблюдения да свирка

# 49
  • Мнения: 551
Днес ходихме и гледахме, сега колебанието вече (както и знаех, че ще стане) е между плей и конкорд. Цената е една и съща. Плея е от 9-25 кг, а конкорда 9-36.
Само не мога да разбера каква е причината да вдигнат цените на плея - 460лв, егати обирджиите #Cussing out
Ако някой има наблюдения да свирка

Защо не ти харесва Чикото? Не че те агитирам, но ми е любопитно, защо искаш да дадеш 200лв в повече за същото?

# 50
  • София
  • Мнения: 4 966
Никси,и аз си знаех:)
Кажи сега какво стана с китайските.

Аз пък се чудя  дали да си взема конкорда от Германско.Мога да си го поръчам от сайт за 130евро,което е наполовин цена от тукашното.Та днес ще ходим до бебе маркет да слаагем кристи в енго-да видим как ще се чувства и да видим дали имат допълнително възглавници.

Никси,разкажи ми -интересно ми е какво стана Heart Eyes?

Криси,явно Никси на място си е променила мнението,което е нормално.

# 51
  • Мнения: 2 723
Доста време мина, откакто пуснах темата, но не мога да не си кажа:
Значи гледахме PLAY, ама тоя стол изобщо не влиза в нашата кола, не знам за какви коли е направен, ама в опел астра комби не влиза... абе натикваме го на задната седалка, амаааа опира в предната, и краката на бебето са ми на главата, а камо ли като порастне и трябва някъде да си ги слага тия крака Whistling
Гледахме и MAXI COSI, ама на Гогата му е тесничък на раменцата, едричък върви явно, в нито един стол от 9 до 18 кг не се чъвстваше комфортно.
Купихме CONCORD TRIMAX от 9-36 кг, страхотен е, скъпичък е верно, ама пък ще го ползваме доста време.
Бебо се чувства като бей вътре, много му е удобен и му е широчък има и 2 положения на облегалката, така че спинка без проблем, няма възглавничка, ама самата облегалка е такава, че няма нужда.

А защо цените в Германия са доста по-ниски и аз нямам идея Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 4 966
Браво Никси!Честито!Със здраве да си се вози в него Гогата! Heart Eyes Wink

# 53
  • Мнения: 1 001
Е-е-е-е!  smile3515 Що не заключиш темата?!?  smile3511 Що време изгубих да сравнявам, да разглеждам препратките, а то вече да сте купили без мен.  smile3514 Чак ме е яд, че не можаш да се изкажа "компетентно"  smile3521 Ама нейсе, следващия път smile3508

Общи условия

Активация на акаунт