Памперс или пелени?

  • 8 996
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Какво използвате/използвахте за повиване на бебетата си? Пелени за енократна употреба, или памучни пелени?
А вашите познати?

# 1
  • Мнения: 530
Цитат на: boo
Какво използвате/използвахте за повиване на бебетата си? Пелени за енократна употреба, или памучни пелени?
А вашите познати?


За еднократна употреба. Гледам да ползвам от по-екологичните, но не винаги има, така че май на Памперс ползвам най-често. Embarassed  Но дори и най-еко настроените ми познати ползват за еднократна употреба. Въпреки че тук предлагат и услуги за събиране на мръсните от дома и доставка на чисти (за многократна употреба) - пак имам само една позната която ползваше такива и то само за вкъщи, а не когато излизат навън. За съжаление е много по-удобно, колкото и да ме е срам, че замърсявам околната среда, но пък не знам как щях да се оправям иначе с още едно задължение. Защото колкото и да са лесни тези за многократна употреба, пак си е по-голяма хамалогия.

# 2
Винаги съм ползвала само за еднократна употреба.
Една моя позната тук беше се навила да не замърсява природата и да използва, тези които са за многократна употреба. Ама познай колко издържа ....2 седмици.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 634
Еднократни на Pampers, Libero, Muumi... няколко пъти слгах и пелени когато се беше подсякъл... ама що и аз не знам... и да си призная... акито като го стори в тях и айде направо в боклука... да не съм аз куку да пера такива... аууу... гадно ми стана...

А иначе знам за съществуването на фирми занимаващи се с прането на пелени за многократна употреба... каква ли вуня е там... не искам да мисля.

# 4
  • MUC
  • Мнения: 571
Само Pampers ползваме.
Докато бях бременна ми се въртеше идеята да ползвам тези памучните пелени които са като памперси, но си останах с идеята... Stuck Out Tongue
Тук също я има тази услуга да ти носят чистите и изпраните веднъж седмично.
За боклука и екологията не се притеснявам, защото заминава директно в електроцентралата, където го горят. Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 194
За еднократна употреба-Peaudouce-френска марка
Не знам за услуга тук да перат пелени-хич не ми се вярва. Дори да имаше не бих се навила...
И с памучните пелени има подсичания-всичко зависи от предразположението на Bebe

# 6
  • Мнения: 1 072
Здрасти Боо. Аз използвам еднократните, наи_4есто на Памперс.Ина4е преди да родя бабите ми бяха подготвили едно колет4е и в него имаШе няколко от "старите" добри бархетни и тензухени пелени. Не сьм ги ползвала изобЩо, ама оЩе ги пазя из Шкава някьде.

Тук не сьм 4увала да има такава услуга за пране на пеленките , пьк и да има не бих я използвала.

# 7
  • Мнения: 3 634
Цитат на: mariakara
И с памучните пелени има подсичания-всичко зависи от предразположението на Bebe


Права си! Установих го и аз след като бяхме оакали пелените...  Embarassed  Laughing

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
За еднократна употреба_ Памперс. Не мисля 4е замърсяват природата като се има в предвид 4е тук както и в другите нормални страни боклука се изхвърля разделно : хартия на едно място , ламаринени кутии на друго, стъкло на трето и тн и вси4ко се рециклира...

# 9
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
За еднократна употреба_ Памперс. Не мисля 4е замърсяват природата като се има в предвид 4е тук както и в другите нормални страни боклука се изхвърля разделно : хартия на едно място , ламаринени кутии на друго, стъкло на трето и тн и вси4ко се рециклира...


Въпроса е, че повечето от пелените за еднократна употреба (Памперс например) не са биодеградиращи - не са като хартията например. Та наистина замърсяват околната среда. А и поне при нас в Англия, не ги събират отделно пелените, няма такава услуга. Да, рециклираме хартия, метал, стъкло, пластмаса. Но пелените си отиват в общия боклук, но за съжаление голяма част от тях не гният. Embarassed
Ама както казах по-горе, колкото и да ми е тъпо, че така замърсявам  Embarassed , не бих преминала на такива за многократна употреба поради риск от полудяване  #Crazy  Crazy  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 502
Аз твърдо съм на марката "Либеро". Много съм доволна от тях, имат сякаш повечето форма на гащички и не се събират отпред. А за пелени просто не съм и си го помисляла. Много съм против тях.

# 11
  • Мнения: 3 880
Цитат на: MM

Въпроса е, че повечето от пелените за еднократна употреба (Памперс например) не са биодеградиращи - не са като хартията например. Та наистина замърсяват околната среда. А и поне при нас в Англия, не ги събират отделно пелените, няма такава услуга. Да, рециклираме хартия, метал, стъкло, пластмаса. Но пелените си отиват в общия боклук, но за съжаление голяма част от тях не гният. Embarassed
Ама както казах по-горе, колкото и да ми е тъпо, че така замърсявам  Embarassed , не бих преминала на такива за многократна употреба поради риск от полудяване  #Crazy  Crazy  Crazy


Прането на многократните пелени хич не било по-екологично от еднократните. Това го четох в една статия преди време. За прането са нужни много вода, ток, препарати, за гладенето след това също ток, да не говорим какви количества химия биха изтичали в канализацията ако всички бебета са с многократните пелени. Към всичко това може да се прибавят и колите, които разнасят мръсни-чисти пелени (бензин, газове) и в крайна сметка излиза, че не са чак толкова екологични, колкото си мислим.
Аз ползвам тези на Памперс (даже без угризения на съвеста Embarassed )

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Принципно си права ММ,
Сигурно памперсите замърсяват колкото и да твърдят 4е са съвместими с процеса на изгаряне и отделят вредни газове колкото при изгаряне на домакинските отпадъци ( така поне пиШе във FAQ на италианския сайт, във английския сайт не видях ниЩо по въпроса Thinking )
...........................................................................................................
http://www.pampers.it/faq

Qual' e' la compatibilita' ambientale dei pannolini Pampers?

La nostra e' un’azienda profondamente impegnata nello studio di prodotti e tecniche di produzione che salvaguardino l’ambiente. Riguardo la biodegradabilità e lo smaltimento dei materiali:
la cellulosa rappresenta circa il 60% del materiale impiegato nel pannolino. E’ biodegradabile esattamente come i giornali o gli avanzi di cibo. Se incenerita, la cellulosa brucia completamente. L’incenerimento produce un recupero energetico positivo che contribuisce alla perfetta combustione degli altri rifiuti presenti nell’inceneritore ed in questo modo contribuisce ad abbattere le diossine;
il poliestere rappresenta circa il 5% del materiale impiegato nel pannolino. E’ compatibile con l’incenerimento. Inerte in discarica, non penetra nelle falde acquifere e non si trasforma in sostanze tossiche che potrebbero entrare nelle catene alimentari di animali e uomini. Non è adatto al compostaggio in quanto non biodegradandosi (degradazione chimica ad opera di agenti fisici ambientali e microrganismi), il poliestere non può essere usato come fertilizzante;
il superassorbente ha consentito di ridurre il consumo di cellulosa per la produzione dei pannolini garantendo migliori performance rispetto ai prodotti tradizionali. Rappresenta circa il 20-40% del materiale impiegato nel pannolino. E’ compatibile con l’incenerimento ed ha emissioni gassose simili a quelle dei rifiuti domestici. Inerte al 95%, il 5% viene biodegradato in condizioni aerobiche. Non ha effetti tossici significativi su organismi animali e vegetali. Il superassorbente infatti è utilizzato anche in agricoltura: in alcuni paesi, ad esempio, grazie alle sue capacità di trattenere il liquido viene utilizzato nelle piantagioni per scopi irrigui.
...........................................................................................................
Просто го правим за улеснение и спестяване на време и ел.енергия  Embarassed

# 13
  • Мнения: 530
Цитат на: *Biba*
Цитат на: MM

Въпроса е, че повечето от пелените за еднократна употреба (Памперс например) не са биодеградиращи - не са като хартията например. Та наистина замърсяват околната среда. А и поне при нас в Англия, не ги събират отделно пелените, няма такава услуга. Да, рециклираме хартия, метал, стъкло, пластмаса. Но пелените си отиват в общия боклук, но за съжаление голяма част от тях не гният. Embarassed
Ама както казах по-горе, колкото и да ми е тъпо, че така замърсявам  Embarassed , не бих преминала на такива за многократна употреба поради риск от полудяване  #Crazy  Crazy  Crazy


Прането на многократните пелени хич не било по-екологично от еднократните. Това го четох в една статия преди време. За прането са нужни много вода, ток, препарати, за гладенето след това също ток, да не говорим какви количества химия биха изтичали в канализацията ако всички бебета са с многократните пелени. Към всичко това може да се прибавят и колите, които разнасят мръсни-чисти пелени (бензин, газове) и в крайна сметка излиза, че не са чак толкова екологични, колкото си мислим.
Аз ползвам тези на Памперс (даже без угризения на съвеста Embarassed )


Да, де и това съм го чувала. И аз не знам. Затова гледам да не ползвам само Памперс (или други от този тип) - тук намирам и разни такива за еднократна употреба които СА биодеградиращи, но не винаги ги има, а и ми седят малко 'дървени' в интерес на истина.....

# 14
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
Принципно си права ММ,
Сигурно памперсите замърсяват колкото и да твърдят 4е са съвместими с процеса на изгаряне и отделят вредни газове колкото при изгаряне на домакинските отпадъци ( така поне пиШе във FAQ на италианския сайт, във английския сайт не видях ниЩо по въпроса Thinking )
...........................................................................................................
http://www.pampers.it/faq


...........................................................................................................
Просто го правим за улеснение и спестяване на време и ел.енергия  Embarassed


Доколкото поне аз знам, тук в Англия, не горят домакинските отпадъци за ел. енергия. А иначе това звучи като добро разрешение. Абе тук общо взето, въпреки разни инициативи за рециклиране, мисля че са много по-малко съвестни от разни други европейски съседи......Мисля, че просто си имат разни сметища за отпадъците, или ги зариват.... Embarassed Може би затова тази информация я няма на английски, защото тук не ги горят....Ако някой знае нещо по-различно, нека каже, ще ми е интересно да разбере, но не ми се занимава сега да ровя на други места.

# 15
А някой ползвал ли е на Huggies - convertible 2in1
Днес получих по пощата 4-ри чифта като мостра и талони за намаление. Чакам отзиви или ще подарявам купони Wink

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp

# 17
Цитат на: mcdirock
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp

Баси ...хвана ме на тясно Embarassed .Честно сега се замислих и не се сещам каква беше цената. Но зависи и от кой Pampers. Аз ползвам Active fit, който си е по-скъп по принцип ooooh!

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Имам в предвид най_обикновенните Памперси ( тук се казват Baby dry ) без никакви екстри, абе базовия модел ( стана малко като обяснение за някакъв модел на кола Embarassed ).
Тука въобЩе сме гола вода. Няма да ви казвам колко струва млякото на прах за първите месеци. Онзи ден гледах по тв то един репортаж който сравняваШе цените на бебеШки и детски консумативи в Италия,Франция и Германия... Ами няма да ви казвам какви са разликите 4е само като си помисля Imp  Imp  Imp  и ми иде  #Sniper  #Sniper  #Sniper
И после малко деца се раждали....

# 19
  • Мнения: 3 634
И тука Памперсите (и Либеро) са на такива космически цени... Млякото варира от 25 до 40 цента (поне в кварталния магазин) за 200 грама...

Иначе има оферти из големите маркети, за 25 евро 2 пакета с Памперс... намерили са те кого да доят за пари - семействата с бебета.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Леле мамо Фин, ми то ваШето мляко  на прах по евтино от наЩето обикновено мляко. Аз за съжаление кърмих само до третия месец и от третия до Шестия май4е беШе сме купували сухо мляко на НЕСЛТЕ за кърма4ета _ Кутии по 1 кг за 33 евро
 #Sniper  #Sniper  #Sniper
СледваЩото беШе пак на НЕСТЛЕ от 6ти месец нагоре _по_евтинко 24 ЕВРО
Кажете ми не са ли престъпници Imp  Imp  Imp

# 21
  • Мнения: 3 634
#2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  за тях...

А туй нашето не е сухо... сухото май беше за 3 литра (праха смесен с водата) около 4 евро... не помня. Но и зависи от марката де... А тез 25-40 центовите, те са си едни такива готови опаковки, отваряш, сипваш в шишето, затопляш и готово... Ама туй при вас наистина на нищо не прилича... 33 евро... Тц тц тц... без думи останах.

# 22
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: mcdirock
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp

#Crazy Ужас, толкова ли е скъпо в Италия, това е почти двойно #Cussing out
При нас цените на памперс варират от 9-12 Евро в различните магазини, като всички големини са на една цена. Другите марки са и по-евтини.

# 23
  • Мнения: 3 634
Я някой да ми каже, защо Памперсите за New Born дето са май 30 в един пакет са по евтини от другите? Тука ги продават за 4,95 e.

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да бе  Thinking Тука ние сме много зле Imp  Imp  Imp  Не знам другите мами какво Ще кажат по въпроса  Confused

# 25
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Мама от Финландия
Я някой да ми каже, защо Памперсите за New Born дето са май 30 в един пакет са по евтини от другите? Тука ги продават за 4,95 e.

Thinking
Доколкото си спомням излизаха по скъпи при нас(26 бр. в пакет), ако смяташ на бройка -0,20-0,22 цента, а мини са 0,15ц.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Мама от Финландия
Я някой да ми каже, защо Памперсите за New Born дето са май 30 в един пакет са по евтини от другите? Тука ги продават за 4,95 e.

Неееее, мамо Фин Praynig Моля те.. Не ми казвай колко струват неЩата при вас 4е ми иде да се гръмна Тука при нас много хора ходят да пазаруват в Щвейцария което е на 40 км от тук и излиза по_евтино. Май съм объркала държавата newsm12

# 27
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Honda
Винаги съм ползвала само за еднократна употреба.
Една моя позната тук беше се навила да не замърсява природата и да използва, тези които са за многократна употреба. Ама познай колко издържа ....2 седмици.  Simple Smile


хихик, пак много иzдържала Wink

# 28
  • Мнения: 3 611
Иzполzвах и все още иzполzвам (zа бебока де,да не си помислите нещо друго) иzключително и само пелени zа еднократна употреба.
Спряла съм се на едни от верига дрогерии Дроспа - абсолютно не пропускат и са с по 4 евро на пакет по - евтини от теzи на Памперс. Money

# 29
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
От ражданевто използвам само Pampers.В началото New born,а сега само Active fit. Доволна съм от тях.Пробвах на Huggies,но не останах доволна,някак ми се сториха по-корави,както и на Pampers-baby dry.Затова си карам на Active fit . People Angel.Цените им са 18 лири за 2 пакета от 46 бр. когато са на промоция.

# 30
  • Мнения: 3 394
Ние ползваме и двата вида-обикновено памучните пелени ги ползваме привечер просто, за да ни подиша кожата на дупенцето цал ден стиснато в този "лош" памперс Flutter След две -три подмокряния ми писва и айде пак на пампито Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 194
Цитат на: mcdirock
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp


Май само аз ще те успокоя Sad Тук последно като купувах бяха над 18 ? май 18,25.. не знам колко бройки.. 56 май или в най-добрия случай 62 ама пак си е ужасно скъпо. Сега купувам едни "евтини " френски 16,35 ? за 62 памперса...Ужас. Опитах едни евтини ама бяха ужасни, като от вестник...

# 32
  • Мнения: 3 634
А аз да ви се оплача какво видях днес... ОФФ е, няма нищо общо с пелените дето ги разискваме, но да си кажа, че да ми улекне...

Та така... продават мъжко яке в голям магазин... това добре... Внос от Англия (предполагам)... това също добре... Закачено талонче с цената... £ 16 ... е, пак добре... Ама цената му във Финландия в евро сложена на 69.90  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Що така бе???

# 33
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: mcdirock
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp

 май наистина си е по- скъпичко при вас Confused
вчера купих 75 бройки  за 15 и нещо бяха.

откакто се е родила мони ,ползвам само пелени за еднократна употреба dodot е марката,което всъншост си  било pampers,просто тук така се казват.

Оообаче,в бг като си бяхме 3 месеца не видях истинския цвят на дупето  на детето от тия памперс,уж същите! Close
все си викам тоя пакет се е случил калпав,ама уви....

# 34
  • Мнения: 1 072
АбсолЮтно подкрепям, 4е Италия е наи_скьпата дьржава Що се отнася до тези неЩа , а и не само. "Памперс " наи_евтино ми е попадал за 6,99 за 24 броя. За млякото mcdirock ви е обяснила, кутия Нан 4500гр. за 19 евро #Shocked  #Shocked  #Shocked

Но не мисля, 4е не се размножават по малко, де Wink

# 35
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Цитат на: mcdirock
А така и така говорим за Памперси та да ви попитам : при вас скъпи ли са?
Тука ни одират кожата: една опаковка с 56 памперса струва около 16,99 евро. Imp

Баси ...хвана ме на тясно Embarassed .Честно сега се замислих и не се сещам каква беше цената. Но зависи и от кой Pampers. Аз ползвам Active fit, който си е по-скъп по принцип ooooh!


И аз ползвах тях. Дори имам почти нов пакет. Да ти го пратя? Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Всъщност си го пазя за Ева (племенницата ми), когато дойде догодина на гости.
По горния ти въпрос (Huggies convertable) - аз съм доволна от този тип напи-та по принцип. Използвах ги най-малко 3 месеца докато Изабела се приучи на гърне, а това, че са "конвъртабъл" би те улеснило при евентуално наличие на "пупси" - вместо да късаш страните им, както правех аз, просто ги "отваряш" като нормален памперс. Има обаче деца, които не минават през този етап (на pull-ups), така че не зная какво да ти кажа.

# 36
  • Мнения: 1 975
ние ползваме само такива за еднократна употреба  newsm04

# 37
  • Мнения: 1 366
I nie bez pampers-a sme zginali. Chesto se pitam kak sxm otgledala golemiq s obiknovena peralnq, na peleni i liglin za men ...... ihsssssss....... Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 4 212
Всъщност аз не съм се замисляла Thinking ама бархетни пелени не се ли ползват единствено и само в БГ??Например тук не съм виждала такива, само памперси се продават. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Teya
Всъщност аз не съм се замисляла Thinking ама бархетни пелени не се ли ползват единствено и само в БГ??Например тук не съм виждала такива, само памперси се продават. Rolling Eyes


тц,има и в Германия.
Мойта свеки беше решила да ме убеждава да слагам само бархетни пелени на бебока (още нероден тогава).Макар да й каzах,че нямам намерение да пера постоянно,а и тераса нямаме zа да съхнат (сега имаме сушилня ама тогава си нямахме) тя помисли,че се майтапя и донесе едно кашонче с бели платчЕта и с цялата си наглост вzе да ми обяснява как се сгъват, zа да паснат на платнените ортопедични гащички от комплекта.
Естествено не ми вляzоха в употреба и след някой друг месец подхвърлане от тоzи шкаф в онzи, ги екстрадирах в България при майка ми да ги подари на някой. #Onfire  #Onfire  #Onfire

# 40
Цитат на: Laura
..И аз ползвах тях. Дори имам почти нов пакет. Да ти го пратя? Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

Хихи.Няма да откажа. Само дето набут, докато дойде до тук. Нека племеничката ги носи със здраве
 Grinning
Цитат на: Laura
..По горния ти въпрос (Huggies convertable) - аз съм доволна .... Има обаче деца, които не минават през този етап (на pull-ups), така че не зная какво да ти кажа.

Значи ще ги пробвам.Ние още не сме на този етап, но пък може и да дойде де. За Симона ми свършиха работа. Ползвах пак на Хъгис, но тогава нямаше от тия convrtable

А що се отнася дали съм по-доволна от Huggies или Pampers - еднакво доволна съм и от двете марки. Ползват и двата вида, на които купоните за намаление дойдат първи те са наред Wink

Общи условия

Активация на акаунт