За и против премахването на бенки с козметична цел

  • 37 425
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 588
Цитат
онкодерматолог - тя ,ми каза, че няма причини да се притеснявам за махане на такава бенка...

 - И аз мога да ти цитирам Доценти по Медицина, ко са ми преподавали, че Тъмните, плоски бенки не се пипат! не се търкат или чоплат! - защото са Прекарциноза и много бързо - за месеци може да се изродят в Рак! И много хора са си отишли по този начин!
 - Ако искаш, консултирай се с Дерматолог в Пирогов, но не хирург, за да няма Конфликт на интереси...

Ама аз няма да ги "търкам или чопля" тези бенки, ще ги оперирам. Хирург ще ги маха.

Айде ся докторе кажи дали има опасност?

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Във всеки случай, събери повече информация от Независими източници - т.е. от Не-Хирурзи, защото те това са учили - да оперират.
 - Не е добър съвет, да не се лекува причината а да се атакува само следствието.

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 13:11 от Aleksander

# 32
  • Мнения: 588
А?

Ама на мен ми каза да оперирам не- хирург, онкодерматолог викам.

Цитат
- Не е добър съвет, да не се лекува причината а да се атакува само следствието.

Тва обаче съвсем не го разбрах...

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Тези тъмни бенки и брадавиците си имат някакво причина за да се появят, както например за полипите в носа причината най-често е Алергичен ринит.
 - Ако само се оперират, без да се търси причината за появяването им и не бъде лекувана причината, те обикновено рецидивират - пак се появяват.

# 34
Ще ми дадеш ли координатите на лечителя в Пловдив?

# 35
Здравейте!!
Искам да ви кажа,че научих за една билка(котешка стъпка)която премахва или поне свива бенките.В момента и аз съм си взела и чакам резултат.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Премахването на бенка няма как да провокира рак. Не може да стане! А това, че много хора умират след оперирането на бенка, е защото са реагирали прекалено късно. Но не и защото бенката е пипана.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всъщност сега погледнах темата и видях, че съм писала. От тогава направихме сериозни консултации заради една съмнителна бенка на голямата ми дъщеря.

# 38
  • Мнения: 5 228
Рени, с кого се консултирахте? Аз моята бенка за сега реших да не я махам, но търся много добър специалист за дъщеря ми - тя има една голяма по рождение и един лекар казва да я махаме, друг - да не я пипаме.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последно се консултирах с една дерматоложка, специалист по бенките... danisport ми я препоръча. На нея й е изрязала няколко бенки, които са рискови. В здравния форум доста коментирахме, но темата май е изтрита, а danisport не съм я засичала скоро във форума.

# 40
  • Мнения: 1 483
И аз имам една такава гадна бемчица #2gunfire  дет много искам да я махна,ама много ме е шубе,защото на една позната след едно такова премахване се развъдиха милиони Sick

Но иначе съм ЗА!

# 41
  • Мнения: 5 228
Последно се консултирах с една дерматоложка, специалист по бенките... danisport ми я препоръча. На нея й е изрязала няколко бенки, които са рискови. В здравния форум доста коментирахме, но темата май е изтрита, а danisport не съм я засичала скоро във форума.

Ясно. И аз при нея съм решила да заведа дъщеря ми, Дани преди време ми даде координатите й.

# 42
  • София
  • Мнения: 236
Момичета и аз съм пред консултация за премахване на две бенки  Sad Мисля да отида в онкологията за преглед, но се оглеждам за специалист с отзиви...ако някой скоро е ходил и е доволен - нека сподели

# 43
  • Мнения: 4 447
Аз днес попитах в Пикасо за папиломите. Махат се с лазер, не боляло и не оставя белези. За мое успокоение да си направя преглед при дерматолог. И там имат, ама аз предпочитам да е независим  Mr. Green
Даже не знаех, че са папиломи, мислех, че ми се появяват нови бенки. Аз имам между и около гърдите, мънички, някои дори не ме дразнят. Било добре наведнъж да се махнат всички, защото се разпространявали като вирус. Да ама така излиза скъпо. Мисля да пробвам с едно папиломче, да изчакам известно време и тогава, ако всичко е наред - в атака.

И аз ще следя за специалисти. Бенките няма да пипам. Ама ако може да не им растат косъмчета поне. Laughing

# 44
  • Мнения: 207
ЗА- махнах си 3 бенки от лицето в началото на пролетта и нямам прблеми Peace Сега  като гледам стари снимки се чудя защо толкова съм чакала Crazy

Общи условия

Активация на акаунт