Имам ужасно много яйца...

  • 23 787
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 140
Белинда не е сладкишче, но давам идейка за яйчицата.
Първи вариант: яйца по панагюрски
Втори вариант: подлучени яйца
Трети вариант: миш маш

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Marabu, решаваш ми проблемът, душа HugТова омлетче ми взе акъла  Twisted Evil
Ама шарлотката с много малко яйца SadДайте нещо с поне десетина бе Laughing

# 17
  • Мнения: 901
И е вкусно   Wink

Ами аз знам тази Шарлота.. даже наскоро правих с ябълки .. gertruda има предвид Тарта... и крем ...

иначе прави суфлета(спанак .. гъби и т.н) .. там поне може да правиш вариации всякви.. или свари яйца и почваш няколко вида салати

ето любимата на мъжа

Топла немска салата с бекон и яйца

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Белинда, да ти пратя мъжо за изхранване? За една седмица няма да има и помен от яйцата.  newsm64

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, да ти пратя мъжо за изхранване? За една седмица няма да има и помен от яйцата.  newsm64
Моят пък не им е фен, ама той и без това почти не се храни вкъщи напоследък...как ще ги изядем с бебето тия 50 яйца, не ми е ясно ooooh!Е, поне манджата за утре е решена - омлетче Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 688
не е торта, но е лека храна, подходяща за лятото - пълнени камби с яйца и сирене;
иначе макарони на фурна и баница с яйца и сирене - поемат доста яйца над рецептата

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Белинда, в най-лошият случай може да ги замръзиш - разбити като за омлет (без добавки). Е, няма да може да ги ползваш за всички видове сладкиши, но за кексове или за готвене стават. Добре е обаче да ги замръзаш в кутия само по толкова, колкото са ти необходими за едно готвене.

# 22
  • Мнения: 1 708
Белинда, в най-лошият случай може да ги замръзиш - разбити като за омлет (без добавки). Е, няма да може да ги ползваш за всички видове сладкиши, но за кексове или за готвене стават. Добре е обаче да ги замръзаш в кутия само по толкова, колкото са ти необходими за едно готвене.


За пръв път чувам,че може да се замразяват яйца! Blush

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да и аз бях изненадана, като го видях за пръв път, но тук често го правят, както и замръзяването на хляб. Много е важно обаче да се разбият на пяна преди това (иначе се сгъстяват). Може да се замръзят и отделно белтъци и жълтъци, но винаги разбити.

# 24
  • Мнения: 300
belinda съжелявам, че вяера не написах и рецептата, но имах проблеми с компа.
Сега си поправям грешката. Wink

Шарлота

 1л прясно мляко
5-6 яйца
3 с.л. брашно (с връх, както си загребала от брашното)
6ч.л. желатин (2 пакетчета на "Д-р Йоткер")
1.5 ч.ч. захар за млякото
0.5ч.ч захар на кристали за белтъците
1.5-2с.л. какао
0.5ч.ч начупени орехи

На яйцата се отделят жълтъците от белтъците.
Брашното се размива в малко мляко на гладка смес и към него се прибавят жълтъците. Млякото с 1.5 ч.ч. захар се загрявяа и към него се прибавя горната смес (за да не се получат топчета млякото не трябва да е много горещо). Вари се до получаването на гъст крем и се оставя да поизтине малко.
Желатинът се разтваря в 6с.л. вода, оставя се да набъбне и се вари на водня баня, след което и той се оставя да поизтине.
Белтъците с 0.5ч.ч захар се разбиват като за целувки.
Кремът, желатинът, вече поитинали и белтъците се смесват. Част от получената смес (около1/3)се отделя и към нея се прибавят какаото и орехите.
Във фирма за кекс (кръгла с дупка в средата), предварително леко навлажнена се изсипвя 1/2 от белия крем, върху него кафявия и пак белия. Така тортата се оставя в хладилника, за да стегне желатина.
За да се отдели готовата тортата от формата последната се мокри с гореща вода от външната страна и се обръща върху поднас ( може да не стане от първия път, тогавя продължавате с нагряването.
Добре е желатинът и яйченият крем да са топли, но не горещи, за да не се утаи желатинът на дъното.
По желание на дъното на формата преди да се сложи кремят могат да се наредят парченца плодове (ягоди, праскови и др.) така след обръщането те ще са отгоре.
Ако нямате подходяща форма сместа може да се разпредели в чаши и така да се поднесе.

Надявам се да съм обяснила добре, но ако има въпроси питайте.
Приятен апетит.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Аааа, това ли било шарлотаааа WinkАз тази рецепта я правя от години, но под името парфе "Дипломат".Три слоя - бял, орехов и шоколадов.Много е добра Peace

# 26
  • Мнения: 300
Аз я знам само като Шарлота. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 577
И аз редовно се заривам с яйца. Варени ги правя - на салатка. Може с майонеза, може с домати и краставица.
И като е лято и се яде по-малко - няма нужда от вечеря.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт