Аз си мисля, че е Розеола(снимки), а педито каза - "Няма такава болест"

  • 34 136
  • 56
  •   1
Отговори
  • на Север
  • Мнения: 503
Преди 5 дни Моника вдигна темература, без всякакви други симптоми. Тогава писах в
тази тема. Ходихме на лекар онзи ден и лекарката каза, че е червено гърлото и изписа антибиотик. Снощи го купих, но температурата спадна и аз се отказах да го давам. Снощи забелязах  бледо обривче по стомахчето, а тази сутрин имаше вече и по лицето, гушката и вече беше доста по наситено розовото. Веднага  се разрових из форума и открих снимки на дечица болни от розеола, като обрива досущ приличше на нашия, а и симптоматиката досега съвпадаше. Температура от 3-5 дни и после обрива избива и температурата спада. Отидохме днес до дежурната педиатърка и лекичко намекнах, че може би е розеола, защото това са казали на децата на моите приятелки, които скоро са боледували(излъгах) и тя рече и отсече "няма такава болест", Рубеола е. ПОсле я прегледа и каза, че лимфните възли в областа на тила при рубеолата са подути, а при Моника липсваше такъв симптом. Накрая каза, ами противоалергични фенистил и калций да давам. Почти съм сигурна, че е розеола и не мисля да давам на детето Калций за венозно приложение или да я тъпча с фенистил излишно.
А на вас на какво Ви прилича?
Четох доста теми във форума и знам, че има запознати  bouquet

ето и снимките от тази сутрин:
http://images08.snimka.bg/000869322.jpg
http://images08.snimka.bg/000869306.jpg

бтв:поредното разочарование от лекарска некомпетентност

# 1
  • Мнения: 46 516
На София пъпчиците бяха същите като на снимките ти, на допир бяха леко грапави, изчезнаха след 2 дни.
Нашата педиатърка също отрече Розеолата и не успя да постави никаква диагноза, каза, че не знае какво е Laughing но аз съм сигурна, че беше това, всички симптоми бяха като по книга Simple Smile
Дано и при вас е това, защото е много лека и безпроблемна болест  Hug
Бързо оздравяване  Praynig

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
точно на твоята тема попаднах тази сутрин Simple Smile

# 3
  • Мнения: 694
прилича ми на Розеола, щом Т. е спаднала не я тъпчи излишно с лекарства. Обрива на Розеолата отминава за 3-4 дни напълно. Моята щерка когато беше болна от Розеола, се порових из нета за инфо. Намерих една статия на англииски там пишеше, че не се прилагат никакви лекарства, за Т. само мокри чаршафи, но без главата(ние така я свалихме) много течности, а при случай на разтройство(и това не ни подмина) пюрета от моркови и банани, като се изхвърли храната. така 3-4 дни.

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Може да е  Рубеола  Simple Smile
  -  Рубеолата е остро инфекциозно заболяване, причинявано от вирус, което се характеризира с умерено повишена температура, обрив и подути и болезнени лимфни възли и склонност към тежко увреждане на плода по време на бременност. Рубеолата е въздушно-капкова (респираторна инфекция). При децата повечето случаи са леки и наподобяват лека форма на морбили. Но при юноши и възрастни рубеолата може да протече доста по-тежко
   smile3529

# 5
  • Мнения: 5 790
Може да е  Рубеола  Simple Smile
  -  Рубеолата е остро инфекциозно заболяване, причинявано от вирус, което се характеризира с умерено повишена температура, обрив и подути и болезнени лимфни възли и склонност към тежко увреждане на плода по време на бременност. Рубеолата е въздушно-капкова (респираторна инфекция). При децата повечето случаи са леки и наподобяват лека форма на морбили. Но при юноши и възрастни рубеолата може да протече доста по-тежко
   smile3529

А 6-та детска болест тогава какво трябва да е? Ето малко материал за ограмотяване.
http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/roseola.html

А пък ако питаш чичко Гугъл, излиза ето това:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=roseola&meta=

# 6
  • Мнения: 17 407
Много ми е интересно как разпознавате обривните единици на снимки, и то в интернет? Та те на живо си приличат и понякога самите лекари се затрудняват, така че айде стига пак  с тази  некомпетентност! Peace

# 7
  • на Север
  • Мнения: 503
аз гледах ето този сайт

# 8
  • Мнения: 46 516

И аз, точно така изглеждаха.

# 9
  • на Север
  • Мнения: 503
Много ми е интересно как разпознавате обривните единици на снимки, и то в интернет? Та те на живо си приличат и понякога самите лекари се затрудняват, така че айде стига пак  с тази  некомпетентност! Peace

Нямам предвид некомпетентност относно диагнозата, а изказването, че няма такава болест Simple Smile

аз ако си мислех, че съм много компетентна, нямаше да водя детето на лекар Simple Smile

# 10
  • Мнения: 17 407

НЕ става така- видяла си снимки, заприличало ти и диагноза поставяш Peace

# 11
  • на Север
  • Мнения: 503

НЕ става така- видяла си снимки, заприличало ти и диагноза поставяш Peace

 Grinning Абе права си, ама нали за това е нета, пък и аз само предполагам какво е Peace

# 12
  • Мнения: 17 407
Абе по-спокойно и по-малко четете медицинско инфо, а понякога са излишни притесненията Peace

# 13
  • Мнения: 46 516
Венера, можеш ли да ми обясниш защо лекарите в България казват, че болест не Розеола не съществува.
А тя е факт, карат я децата по целия свят, бъларските не са изключение, описана е във всякакви статии, има я!
Е, когато се разболеят нашите деца, ни казват, че не знаят какво е, как мога да се доверя на лекар, който ми казва не знам какво е, при положение, че симптомите са като по книга?
Аз не мога да намеря обяснение ...

# 14
  • Мнения: 6 390
и на мен ми прилича на Розеола така както си го описала  Wink Peace
а ето и Розеола в гугъла
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%B5 … D%D0%B5&meta=
всичко е на руски  Rolling Eyes няма еднин бг сайт който да каже че съществува тая болест  Crossing Arms
Ето това и мен ме е яд, разбирате ли в Бг розеола НЯМА  Naughty
 Wink Laughing

# 15
  • Мнения: 6 390
ЕЙ НАМЕРИХ ИНФО  Shocked Wink
http://bglog.net/BGLog/wiki/document/53
http://www.homeopathyfor.us/index.php?id=86&sid=288d7e121178 … 689b439ffcb2c531c

Исках още да кажа че давах ФЕНИСТИЛ капки, защото те са противалергични, да изчезне по бързо обрива ... а калций не съм... дори незнам за какво се дава  newsm78

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Ето малко материал за ограмотяване.
:


Цитат
high fever (often over 103 degrees Fahrenheit, or 39.5 degrees Celsius) for up to a week. During this time, the child may appear fussy or irritable and may have a decreased appetite and swollen lymph nodes (glands) in the neck.
... Често с Т. по-висока от 39.5С... верно че Фреш не каза колко висока е Т-та, но ако беше над 39.5С сигурно би казала.
 Предположението ми се базираше на това че протича много леко, което е типично за Рубеолата.
  - Но не това е най-важното, а това, че  по принцип, шарките протичат много по-леко при малки деца, докато при юноши и възрастни - много по-тежко. И както и на други места съм писал, Детските болести са Задължителния Учебен материал за укрепването и развитието на Имунната система на всяко дете.

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 14:08 от Alex 1

# 17
  • Мнения: 17 407
Венера, можеш ли да ми обясниш защо лекарите в България казват, че болест не Розеола не съществува.
А тя е факт, карат я децата по целия свят, бъларските не са изключение, описана е във всякакви статии, има я!
Е, когато се разболеят нашите деца, ни казват, че не знаят какво е, как мога да се доверя на лекар, който ми казва не знам какво е, при положение, че симптомите са като по книга?
Аз не мога да намеря обяснение ...

Не знам защо, Никол. Отваряла ли си учебник по инфекциозни болести? Предполагам, че в диференциално- диагностичен план Розеолата я слагат на последните места.... не знам наистина. Дъщеря ми на 6м преболедува нещо подобно- не предположиха Розеола и аз не твърдя със сигурност, макар, че симптомите бяха " като по учебник". За 5-тата болест обаче смея да твърдя, че я разпознават, защото там има специфичен обрив. Аз не бих нарекла бг педиатрите некомпетентни, и не одобрявам търсенето на n на брой мнения за дадена диагноза. Peace

# 18
  • Мнения: 694
В никакъв случай не мога да кажа, че Розеолата е безобидна. След няколко дневно лечение с какви ли не медикаменти (поради некомпетентност на лекари), дъщеря ми едва не влезе в болница. Защо.......? Ами защото при Розеола лекарства не се дават, резултат....разтройство с примеси на кръв, и още доста странични резултати. Е тогава каквото изживях се надявам да не се повтаря.
Розеолата се проявява при деца до 1-1,5г., защото се счита, че след имунизацията на Рубеола, тя самата влиза в тази група. Обрива се появява там където тялото е било прекалена топло от високата Т. А в 80% от случаите се проявява и и топлинен гърч.
Ако се приемат някакви лекарства има опастност от увреждане на мозъчните клетки.
Така че аз немога да приема, че е безобидно.

# 19
  • Мнения: 3 491
Голямото ми дете със сигурност я кара на около годинка и половина - леко и абсолютно като по учебник мина. Даже бях бременна тогава и си спомням как гинекологът ми си свика колегите и ровиха в едни тухли за заразни болести, за да видят има ли гадни ефекти при контакт с бременни, но нямаше. И в уважаваните сайтове в Интернет, и в книжките за гледане на деца пише едно и също. Малкият дори не мога да се сетя кара ли я, или не. Може би е било толкова леко е, че дори не съм смятала за необходимо да се обаждам на педиатъра. А защо в България не я говорят - не знам. Аз на една позната българка казах, че детето ми има розеола, и тя отговори, че на български се казвало рубеола. Опитах да разгранича, че са две различни шарки, но като видях, че нещата отиват пак към версията за "тъпите американци и тъпите американски лекари", се отказах.

# 20
  • Мнения: 46 516
... Розеолата я слагат на последните места.... не знам наистина ... Аз не бих нарекла бг педиатрите некомпетентни, и не одобрявам търсенето на n на брой мнения за дадена диагноза. Peace


Няма значение на кое място е подредана. Тя съществува!

До колко са компетентни не мога да кажа, не знам ти как би определила лекар, колйто за 6 дни не може да постави диагноза, следейки болестта през всичките й етапи. И който казва, такава болест няма. Така си останахме без диагноза и какво трябваше да правя, да седя и да се притеснявам или да намеря какво е по симптомите и да се успокоя?

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Що за съвет е това - четете по-малко ShockedЗащото невежеството е блажено, нали LaughingАз предлагам да спрем да ползваме интернет - я колко вредна информация се размотава в него Joy

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да ви кажа и в моите лекции по Медицина не пише за Розеола нито в учебниците ми по Вътрешни болести, като това на J.Braun
 - Но няма да се изненадам ако е някакво следствие от многобройните Анти-шарки ваксинации, особено както пишете, е придружено в 80% от случаите гърчове...

# 23
  • Мнения: 46 516
...  - Но няма да се изненадам ако е някакво следствие от многобройните Анти-шарки ваксинации, особено както пишете, е придружено в 80% от случаите гърчове...

Не мислиш ли, че има достатъчно теми против ваксините или не можеш да се сдържиш просто  Laughing

# 24
  • Мнения: 17 407
Belinda, информацията, която се предлага в нета не служи за оспорване мнението на лекарите. Тук в Бг точно това се прави- четем и отиваме да доказваме на доктора колко  е тъп и некомпетентен. ПЪк дали разбираме какво четем е друг въпрос. Диагноза не се поставя само по симптоми- това по принцип Peace

# 25
  • Мнения: 353
Да ви кажа и в моите лекции по Медицина не пише за Розеола нито в учебниците ми по Вътрешни болести, като това на J.Braun
 - Но няма да се изненадам ако е някакво следствие от многобройните Анти-шарки ваксинации, особено както пишете, е придружено в 80% от случаите гърчове...
Розеолата няма да я намериш във вътрешните болести,щото е инфекциозно заболяване.
Exanthema subitum(шеста болест)е с ненапълно идентифициран вирусен причинител и може затова педиатърката ти да оспорва съществуването на това заболяване.Представи си,че е чела и знае доста повече от теб(със сигурност не е завършила медицина с гугъла).
Пък кожните болести са над 3200 вида,така че сама разбираш,че не можеш да ги разпознаеш ей-така,само защото си гледала нечий сайт.

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 17:52 от kozlyo

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Уточнявам: "Детски вътрешни и инфекциозни болести"

# 27
  • на Север
  • Мнения: 503
Като цяло температурата на Моника не беше висока. Вчера четвърти последен ден с температура беше 37,2 , дори не съм давала цял ден Панадол. През останалото време вдигаше до 38,5 гардуса, като тогава веднага давах Панадол и е започвало понижението. Разстройство имаше втория и третия ден

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Венера, не искам да изпадаме в спорове, но вчера говорих с една майка (прибирайки се от протестното шествие), която ми каза следното: За болестта на детето ми в медицинските учебници пише точно 20 реда. Аз съм ги прочела, и при всеки преглед с нов специалист аз все едно го изпитвам дали е прочел тези 20 реда. Един професор и е казал, че не бива да чете в интернет. Защо?? Защото той има програма от която щрака и чете за болестта, а тя търси в медицински сайтове- с какво е по-добър неговия компютър от нейния. От къде учат медиците- от учебници и книги- ние защо да не ги четем. И понеже в случая, за който говоря става въпрос не за детско заболяване което идва и си отива, а за рядък синдром, а примери като този мога да ви дам 20 поне, и понеже познавам деца които са на две години и без диагноза, но с лечение??????, което съответно е неадекватно- как мислите драга Венера, тези родители трябва ли да се доверят на лекар, който казва "е такава болест като вашата няма, но я да ви изпишем едно лекарство, което ще прави детето ви неадекватно за света, но пък може да кажем, че го лекуваме- нищо че няма да се развива." И как тези родители да не ровят в нет-а. Дано не ви се налага никога да сте на тяхно място. Много от тях могат да преподават на студенти, вече са толкова компетентни, че са на път да намерят сами лечение на децата си- нещо, което се е случвало, между другото до сега в историята неведнъж. Та ще ми говорите, че  нямам право да чета за някаква си Розеола и да оспорвам мнение- оо имам и още как и действията ми ще са по- адекватни и отговорни от тези на лекаря, казал, че такава болест няма. Бездействието  по отношение на децата ни е непростима безотговорност-към това ли апелирате?

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Йоси,   bouquet
Информацията служи за това, за което имащият я прецени да я използва.Това също по принцип Wink

# 30
  • Мнения: 17 407
Аз вече писах какво мисля - не се става лекар с четене на сайтове, книжки, още по- малко пък с гледане на снимки в нета.Това ми е мнението и няма да го променя, пък вие си четете и  оспорвайте колко си искате.  Друг е въпросът, че в отчаянието си човек е способен на всичко. Не съм искала никого да обидя Peace

# 31
  • Мнения: 46 516
Аз вече писах какво мисля - не се става лекар с четене на сайтове, книжки, още по- малко пък с гледане на снимки в нета.Това ми е мнението и няма да го променя, пък вие си четете и  оспорвайте колко си искате.  Друг е въпросът, че в отчаянието си човек е способен на всичко. Не съм искала никого да обидя Peace

Именно за това заведох детето си още първия ден на лекар и го водих през всичките останали 6 дена. И какво от това? Ето, педиатърката ми е станала лекар и не успя да постави никаква диагноза, а това, че отрече съществуването на нещо, което е факт, определено ме разочарова ...

# 32
  • Мнения: 1 866
Това направо ме уби! Как така Бг педиатрите не са чували за Розеола?! Даже и аз съм чувала, а не съм от тези дето се ровят много в книгите с болести. Вярно, чух за тази болест при една позната във Франция ама не съм очаквала, че ако детето ми се разболее от това тука няма да могат да поставят диагноза...Е, добре че сега съм предупредена, да знам, че в България Розеола няма! Shocked

# 33
  • София
  • Мнения: 8 281
Е аз да се включа и тук .. преди време имаше тема с въпрос каквое шарка номер 5  е в последствие се оказа номер 6 = РОЗЕОЛА ( и то докато тъсихме каквъв е този обрив мислехме ч е от храна, дотогава не бяхме чувли за тази шарка), аз за невярващите ще кажа и тук, че ние си поставихме диагнозата и на следващия ден педиатъра потвърди, без да я насочваме/подпитваме
.....такаче чували са докторите, и други мами потвърдиха

# 34
  • Мнения: 1 866

... Розеолата я слагат на последните места.... не знам наистина ... Аз не бих нарекла бг педиатрите некомпетентни, и не одобрявам търсенето на n на брой мнения за дадена диагноза. Peace

Да ви кажа и в моите лекции по Медицина не пише за Розеола нито в учебниците ми по Вътрешни болести, като това на J.Braun
 - Но няма да се изненадам ако е някакво следствие от многобройните Анти-шарки ваксинации, особено както пишете, е придружено в 80% от случаите гърчове...

Ама какви последни места, какви учебници!!! В моята най-елементарна книжка за отглеждане на деца написана от Лоранс Перну, Розеолата си е описана наред с другите шарки. А нашенските лекари не били чували! #Crazy После се чудите защо ги наричаме некомпетентни!!!

# 35
  • Мнения: 666
 Хайде никой от нас да не прави заключения - "аз мисля и т.н - " никой не може да постави диагноза чрез едни снимки в крайна сметка такива обриви може да са вследствие и на някаква алергия - пък и ние да не сме лекари че ще заключаваме - дали е розеола или не - заведи детето на компетентен лекар , който си рабира от работата , а не при тези джипита , а няма да се учудя ако скоро време кажат че и варицела няма - такава болест

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето още един пример за безполезни спорове в "оформянето" на медицинската диагноза.
 - А може би  Човека, Детето е по-важно с неговите индивидуални реакции, модалности и симптоми...Все пак?   smile3529

# 37
  • Мнения: 46 516
Хайде никой от нас да не прави заключения - "аз мисля и т.н - " никой не може да постави диагноза чрез едни снимки в крайна сметка такива обриви може да са вследствие и на някаква алергия - пък и ние да не сме лекари че ще заключаваме - дали е розеола или не - заведи детето на компетентен лекар , който си рабира от работата , а не при тези джипита , а няма да се учудя ако скоро време кажат че и варицела няма - такава болест

Ние правихме консултация не само с педиатърката, а и с кожен лекар. Освен, че "Розеола? Не съществува такава болест!"  Naughty друг отговор не получихме, нито пък диагноза, седят и се пулят, не знаели какво й е  Crazy

# 38
  • Мнения: 421
Ако това е Розеола - значи със сигурност и дъщеря ми го е преболедувала същото само че преди една година. При нас протече с четири дни много висока температура над 39.5 като пика беше 40.5 - не искам да си спомням какво преживях тогава. След това изби обрив, който много прилича на този на снимките, като най-малко беше по крайниците, а по гърба и коремчето беше почти плътен. Докторите така и не разбрах от какво я лекуваха. Според едни беше алергична реакция от антибиотика (Далацин С) или от противотемпературните лекарства, които видите ли аз съм била предозирала, което категорично не беше така защото толкова се бяхме ошашкали от високата температура , че записвахме всеки прием какво и в колко часа даваме и следяхме да не предозираме 24 часовата доза. След обрива ни приеха в педиатричното отделение на Окръжна болница където поредната диагноза беше Херб ангина и спряха всички лекарства. Лечението беше урбазон и вливания. На втория ден ни изписаха и след няколко дни обрива постепенно избледя и изчезна. Така и не разбрах от какво беше болна Симона. Всъшност тя се оправи без лекарства, но диагноза така и не чух. Та и според мен педиатрите имат проблем с това заболяване и не могат да го диагностицират своевременно. Освен това не разбирам мненията, че родителите не трябвало да четат и да се информират за болестите на децата си. Нима трябва сляпо да се доверяваме на диагнози?Има толкова примери за лекарски грешки, лоши преценки и неправилно лечение, последиците от които са потресаващи.....

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Момичета малкият ми син е с такъв обрив ,но доста по-малко .Има  на гърба леко ,малко на гърдичките и зад ушите . Няма никаква температура . Лекарката ми заяви че е алергия към нещо. Храна ,сапун  или прах. Изписа ни фенистил капки и витамини .  За шарка ми каза че със сигурност не е.

# 40
  • Мнения: 666
Хайде никой от нас да не прави заключения - "аз мисля и т.н - " никой не може да постави диагноза чрез едни снимки в крайна сметка такива обриви може да са вследствие и на някаква алергия - пък и ние да не сме лекари че ще заключаваме - дали е розеола или не - заведи детето на компетентен лекар , който си рабира от работата , а не при тези джипита , а няма да се учудя ако скоро време кажат че и варицела няма - такава болест

Ние правихме консултация не само с педиатърката, а и с кожен лекар. Освен, че "Розеола? Не съществува такава болест!"  Naughty друг отговор не получихме, нито пък диагноза, седят и се пулят, не знаели какво й е  Crazy
Toчно затова говоря все някъде ще има компетентен лекар въпрос на време е да го откриеш обаче - гадна работа иначе въпросните доктори да си скъсат дипломите мен ако питаш не може всички да са чували а тази болест - все пак съществува а те тук да казват не няма - що се отнася до кожните лекари са толкова компетентни колкото аз съм космонавт понеже съм алергична и веднъж реших да отида на кожен лекар - е какво да кажа - отговора им беше - често ли получавате обриви - аз отговарям да и те добре ама незнаем от какво и така няколко пъти и вече се откаах да ходя понеже не мога да намеря свестен кожен лекар

# 41
  • Мнения: 8 585
Спорът е "тежък". Ето малко уточнение за видовете ТЕМПЕРАТУРНИ екзантеми при децата. Отнася се за обриви, протичащи с температура, като има варианти или със спирането на температурата се появяват обривите или са заедно за 1-2 дена (паралелно):

*First disease-Measles (Rubeola).
*Second Disease-Скарлатина
*Third disease- Рубела-заболяване подобно на рубеолата..
*Fourth Disease- Филатов-Дюк- термин използващ се от 1900 за да се различи една скарлатино-подобна форма на рубела (3-та болест) от скарлатина.
*Fifth Disease-Erythema infectiosum
*Sixth Disease-Roseola Infantum (Exanthema Subitum) Внезапна екзантема, или "Шеста болест"-Доброкачествено вирусно заболяване, причиняващо се от Херпес-вирус тип 6. Освен от характерният и обрив се характеризира и с дискретните малки червени точици по мекото небце (Nagayama spots) които са видни от първите дни (заедно с температурата). Много характерни, междувпрочем. Друга характерна черта са увеличените шиини лимфни възли, някак оточни клепачи и лека проминентност на голямата фонтанела (при по-малки деца). Може също да има диария, хрема, кашлица.

# 42
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Леле, бърди - това повтаря ли?Синът ми уж кара като малък такова нещо, но в момента е точно с описаните симптоми...

Последна редакция: пн, 03 юли 2006, 13:30 от yosarian

# 43
  • Мнения: 8 585
Коя от шесте болести? Simple Smile

# 44
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ми тя само една има описание Mr. Green
Sixth Disease-Roseola Infantum (Exanthema Subitum) Внезапна екзантема, или "Шеста болест"-Доброкачествено вирусно заболяване, причиняващо се от Херпес-вирус тип 6. Освен от характерният и обрив се характеризира и с дискретните малки червени точици по мекото небце (Nagayama spots) които са видни от първите дни (заедно с температурата). Много характерни, междувпрочем. Друга характерна черта са увеличените шиини лимфни възли, някак оточни клепачи и лека проминентност на голямата фонтанела (при по-малки деца). Може също да има диария, хрема, кашлица.

# 45
  • Мнения: 8 585
Има нестабилен имунитет-зависи какви симптоми има детето сега и дали това в миналото наистина в било розеола.

# 46
  • на Север
  • Мнения: 503
за да завърша темата:
От пъпките ни няма й следа, не съм давала никакви лекарства(дори и фенистил), освен Панадол, докато беше с температура.
Дано всичко е ок вече Praynig

# 47
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ще се намеся във вече затихналия спор, но след време , когато някой като мен отвори с търсачката този линк, ще прочете и мето мнение, а именно, че един добър педиатър- каквато е моята педиатърка- с 20 годишен стаж, не само не отрича съществуването на тази болест, но и с лекота предположи появяването й само проследявайки симптометиката на болестта при бебето.

Случаят е такъв- в петък - леко повишена Т от обяд- 37.7 С без други признаци на болест. Заведох я на преглед, малко точици по гърлото, но добро общо състояне. През нощта вдигна 39.5 и повече- ужас, Панадол, обтривания с оцет, за пръв път се опасявах от гърч. Междувременно отказа всякаква храна, приемаше само мляко и то в по- малки от обичайните количества. Сутринта се обадих по Т на лекарката, разказах й за температурата и тя ми каза- следи за обрив, до два - три дни. Има т.нар. шеста шарка, която протича с много висока Т. Днес вечерта бебето вече има характерният обрив.

А Александър, ще ме прощава за медицинското си- май- образование, ама деца май не е гледал... щото аз имам три  и  добър лекар веднага ще ги различи. При рубеолата изривът се появява заедно с Т , а при розеолата- след като вече е спаднала. Голямата ми дъщеря беше с рубеола миналата година и мога да ти кажа, че независимо от това че при малки деца протича по- леко, подутите лимфни възли, който стават като лешници, са изключително характерни за клиничната картина на рубеолата и рядко при розеолата.

В заключение ще ти кажа, че този случай, както и много други такива, ме карат да се кълна в нашата лекарка, която, междувпрочем, ми следи и трите деца от когато Елена- голямата- беше на 2 години. Това е за мен личен лекар .

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 00:04 от pipi67

# 48
  • Мнения: 1 465
Точно такъв е и нашият обрив 1 към 1!(като в първия постинг)
Обаче Поло явно е поставил рекорд по висока Т° - 40.7°С Shocked Аз по едно време се разтреперих от страх ooooh!
Случаят е такъв- в петък - леко повишена Т от обяд- 37.7 С без други признаци на болест. Заведох я на преглед, малко точици по гърлото, но добро общо състояне. През нощта вдигна 39.5 и повече- ужас, Междувременно отказа всякаква храна. Сутринта се обадих по Т на лекарката, разказах й за температурата и тя ми каза- следи за обрив, до два - три дни. Има т.нар. шеста шарка, която протича с много висока Т. Днес вечерта бебето вече има характерният обрив.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 22:50 от Pollia

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И нашата каза, че не е Рубеола  Rolling Eyes ..няколко пъти повторих "Розеола, розеола, розеола"...а тя, "Не не е рубеола" ...... "какво е това Розеола?" ....такава болест нямало  Crazy .... как после да и се доверявам ...смених я , разбира се ...щом аз знам повече от нея  ooooh!

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 ooooh! ..олеее ...сега ви прочетох..... масово не знаят за розеолата ли излиза  ooooh!

# 51
  • Мнения: 819
Със сигурност е розеола,същите бяхме и ние.Досега писах и в другата тема...
http://actualmed.net/index.php?p=showtopic&toid=6&area=1

# 52
  • Мнения: 1 216
Когато дъщеря ми беше на 10 месеца вдигна Т около 38-39. Отидохме в болницата, където взеха урина, за да видят дали има инфекция, но нямаше нищо и докторът каза, че може да е нещо вирусно. Т варираше 38-39 около 4 дена. Успявах да сваля с Тайленол. На 5-ия ден Т спадна от раз и изби обрив, но честно казано не си спомням точно какво представляваше и дали е същият като на твоето дете.
Лекарят беше категоричен, че това е Розеола Инфантум. Каза, че ще минат до няколко дни и не е необходимо лечение. Така и стана.

# 53
  • Мнения: 37
И ние имахме нещо подобно всичко почна с Т 38 2-3 дни давах Нурофен без други симптоми и на четвъртия ден излезе обрива обаче нашата лична каза, че е направил малкия алергия от нурофена.Не го давах за първи път,но явно го бях предозирала след прием на противоалергични капки обрива изчезна.И сега доста време след тази случка пак пием нурофен, защото само от него ни спада Т  да чукам на дърво няма такъв обрив.

# 54
  • Мнения: 4 915
Голямата ми щерка кара Розеола, когато бе на 8-9 месеца.

Първоначално педиатърката не можа да постави диагноза: имаше повишена температура, без други симптоми, не беше загубила апетит и настроение (което също е една от характерните особености при Розеолата).

Разбира се, и аз не стоях и не чаках, ами се рових в нета...На 4-тия ден изби дребния розов обрив - същия като на снимките - и температурата падна. Обривът изчезна за 2-3 дни.

Педиатърката ни, която е около 50-55 годишна, с богат опит и много добър диагностик, се съгласи с моето предположение, че е Розеола. Не го отхвърли като "несъществуваща болест".

# 55
  • Мнения: 120
Явно има доста такива случаи на обриви от неизяснен произход от педиатрите Thinking Нашият случай беше идентичен с останалите..три дни с температура 39 градуса без други симптоми..лекарката отсече - от зъбите Shocked Два дни след като температурата спадна се появи обривът по слабините,коремчето,гърдичките,гръбчето,главичката и аз се побърках от притеснение..следващото заключение от лекарката беше - хранителна алергия най-вероятно..видимо беше,че не знаеше какво е:crazyeyes: Само дето това беше най-малко вероятно и аз бях сигурна,че не е алергия.Първото,което ми мина през акъла беше,че е от панадола..ама не го бях предозирала ThinkingТук прочетох и научих за розеолата..след три дни всичко беше ок Peace

# 56
  • Мнения: 13
И моята мацка май е с розеола.Дигаше 39* Т два дена ,изгуби апетит,постоянно и се спи и днес и избиха червени петна по коремчето и гръбчето.Утре  ще ходим при доки да видим  тя какво ще каже ,макар ,че съм убедена ,че е от позеола.Добре ,че прочетох тук.

Общи условия

Активация на акаунт