по вода да ни върви - времето да се смени!/3.07 -9.07/

  • 7 898
  • 175
  •   1
Отговори
# 135
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Catnadeen, браво на бебка! Ще видиш, че всичко ще е наред!

Gabiplus, и аз мисля като другите мами, насъбра му се на Бобо, пък те са чувствителни децата, повече спокойствие и сигурност и ще е наред.

Ние днес бяхме на преглед, Насе ще ходи на логопед и психолог в клиниката за ДЦП, ама когато се поосвободи място, че сега е много препълнено. В детската градина сега няма места Sad

# 136
  • София
  • Мнения: 9 862
В момента се провежда първата среща на Буби с логопедката/в нейната си стая Grinning/.Аз от време навреме чувам леки викове и надничам-Буби седи кротко и въодушевено си играе с куклата Ани ,която логопедката и донесе.Голям кеф-Ани пее ,смеее се.Мисля,че логопедката грабна Буби с тази кукла.Сега им предстои дълъг процес на свикване една с друга.Мислите ли,че сгреших,като толкова бързо след преместването започнахме работа с логопед-дали не трябваше още да изчакам?!

# 137
  • Мнения: 3 537
В момента се провежда първата среща на Буби с логопедката/в нейната си стая Grinning/.Аз от време навреме чувам леки викове и надничам-Буби седи кротко и въодушевено си играе с куклата Ани ,която логопедката и донесе.Голям кеф-Ани пее ,смеее се.Мисля,че логопедката грабна Буби с тази кукла.Сега им предстои дълъг процес на свикване една с друга.Мислите ли,че сгреших,като толкова бързо след преместването започнахме работа с логопед-дали не трябваше още да изчакам?!
Ами,не ми се струва да си избързала. Rolling EyesЩом Буби харесва логопедката ,това може да и помогне за адаптацията в новият град.При малките деца работата с логопед е във вид на игра и ако си допаднат двете,дечко ще се радва че на новото място и се обръща много  повече внимание. GrinningТова е мое мнение,ти си познаваш по-добре детето. Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 9 862
Момичета,гледахте ли новините по БТВ.Утре ще се открива някаква нова клиника за деца с проблеми по образец на мюнхенска такава.Дори лекарят от мюнхенската болница утре ще преглежда безплатно децата.Болницата щяла да има и детска градина.Дано да има успех тази инициатива.

# 139
  • Мнения: 3 537
Момичета,гледахте ли новините по БТВ.Утре ще се открива някаква нова клиника за деца с проблеми по образец на мюнхенска такава.Дори лекарят от мюнхенската болница утре ще преглежда безплатно децата.Болницата щяла да има и детска градина.Дано да има успех тази инициатива.
къде е това,в София ли?

# 140
  • София
  • Мнения: 9 862
Да,в София е.

# 141
  • Мнения: 3 914
вижте това:

# 142
  • Мнения: 3 914
нещо сбърках,хич ме няма с компа
вижте в Здравословни проблеми тема за рака
мисля че трябва да се види
sorry за предния пост ама незнам как става

# 143
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ето я информацията на бТВ. Това е текста на новината:

До края на септември в София ще бъде открит терапевтичен лечебен център за деца с проблеми в развитието. Детският център е по модел на клиниката Киндерцентрум в Мюнхен. 
 
Проектът се реализира от фондация "Деца с проблеми в развитието".

Терапевтичния лечебен център ще помага на родителите да решават проблемите с болните си деца. В него ще се извършва диагноситка, рехабилитация, ще има детска градина и училище.

“Това за което ние се борим в момента е място в което родителите да имат възможност да се срещат , да имат възможност да работят за голяма идея на фондацията, да се правят рехабилитации, да се прави обучения на родителите за ко-терапевти на децата.”

Идеята е заимствана от клиниката по неврорехабилитация и невропсихология в Мюнхен. Лекарите които ще работят в българския център ще преминат курс обучение в клиниката на професор Фон Фос. Според него за лечението на децата трябва да работи екип от специалисти, педагози, терапевти, психолози, педиатри.

Центърът който ще бъде открит в София ще работи като координатор за родителите на деца с проблеми от цялата страна. Утре професор Вон Фосс ще проглежда безплатно български деца с проблеми в развитието.
 

# 144
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Сега видях, че Сетони се е появила  Laughing
  Сети, как сте, миличка? Къде изчезна, наред ли е всичко? Драсни два реда като заспи Лорката.

# 145
  • Мнения: 644

момичета, ако не сте видели това, погледнето го и го подпишете:
http://www.petitiononline.com/alergii/petition.html

И аз гласувах-N772


Момичета,гледахте ли новините по БТВ.Утре ще се открива някаква нова клиника за деца с проблеми по образец на мюнхенска такава.Дори лекарят от мюнхенската болница утре ще преглежда безплатно децата.Болницата щяла да има и детска градина.Дано да има успех тази инициатива.


Преди малко го гледах-да в София е.Има нужда от такъв център,най-накрая Whistling
Дано наистина да го отворят в срок  Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 462
Момичета, и на мен ми даде номер 772 Sad Нима е нормално това???

# 147
  • Мнения: 644
Момичета, и на мен ми даде номер 772 Sad Нима е нормално това???


Нещо се е объркало явно   #Crazy  току що пак гласувах-774

# 148
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Малко инфо за новия център. Човекът който стои зад идеята е Георги Трендафилов, който пишеше по едно време тук във форума. Днес бях на представяне на Центъра от Георги Трендафилов и професор  д-р Фон Фос. Много интересна среща и професора е много интересен човек. Той е шеф на прословутата Мюнхенска болница, чийто опит се спряга много често. До колкото разбрах центъра ще е готов най- рано след месец, но това е много скоро все пак. Нямах възможност да разбера подробности около центъра, но може би Георги Трендафилов сам ще напише повече за центъра, откриването му и същността на начинанието. Когато успеем да се видим с вас ще ви разкажа надълго и широко, защото на мен ми беше много интересно всичко което каза професора. Основната идея е ориентирането процесите на рехабилитацията към семейната среда. Рехабилитация на семейството и в семейството. Между другото всичко каквото сме писали в исканията си в протоста за пренаталната диагностика, неонаталната диагностика и ранната рехабилитация бях приятно изненадана да чуя от устата на професора и бях поласкана, че мислим в една посока с професора, надявам се - правилната.

# 149
  • Мнения: 644
По телевизията казаха,че това е център за бавноразвиващи се деца,така ли е само за такива деца ли е или аз нещо не съм разбрала  newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт