Силна алергична реакция- съвети за действие

  • 9 970
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 877
Здравейте от нас!
Бяхме три нощи в Пирогов. Обривът се засили през ноща и ни убедиха да останем. Биха ни Урбазон 3 дни. Сега вкъщи оставамена Кларитин. Моля се да не се върне този ад!
Отношението на персонала не беше лошо, само че на майките не се полага легло и храна, добре че душ се полага  Rolling Eyes
Храната за алергичните деца беше основно ориз и картофи. Мисля, че ориз с домати не е най-добрият вариант, но явно те си имат свое мнение. Другото интересно беше филия бял хляб с маргарин и лютеница  Shocked
Обладяват реакцията и това е. Нищо не ти казват, най-лошото е че ги гоних да ме изслушат, но не....Една мила сестра ме събуди една сутрин с такова приятелско потупване, добре че рефлексите ми бяха забавени  #2gunfire Както и да е, мина.
Сега започвам захранване отначало.
Според тях реакцията е възможно да се е отключила от Ентерола, който давах за стомашното разстройство.
Благодаря на всички и ако някоя майка е изживяла подобно нещо моля да се свържем на лични или тук!
Здраве за всички дечица желая, че много мъка видях в този Пирогов!!!

# 16
  • Мнения: 877
- най-често подобни кризи са след лечение (антибиотик, например)
- за облекчаване на сърбежа се дава Синалар гел
- често се наблюдава подуване на очи, устни ( при нас не, но и случая ни не беше тежък)
- вдига се температура (над 38С)
- обривът е на тласъци , избледнява до белег, може и напълно да изчезне и да се появи пак
- не се мие със сапун, детето се измива частично само с вода
- децата са активни
- отшумява за 3-4 дни

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
..... ако някоя майка е изживяла подобно нещо моля да се свържем на лични или тук!
........

Ами аз вече писах по-горе Rolling Eyes, други момичета също. Основните работа са ви ги казали - освен да овладяват реакцията няма какво друго да направят в болницата. Това, че в менюто е имало домати е абсурдно Confused За съжаление децата правят все по-често и все по-силни алергични реакции. Не знам дали сте имали преди алергични прояви - Мартин от бебе е с алергия и съм свикнала да го пазя. Просто занапред бъдете по-внимателни с потенциални алергени.

# 18
  • Мнения: 34
Здрасти!Малката ми е на 2 години и е с асма в резултат от алергии.Така ,че много трябва да се следи как точно се изразява алергията и понякога ,ако не се взимат мерки ,води до такива неща.Започна се от алергия кам млякото,мина се през дом.любимци.Диета в повечето случаи овладява нещата.Докторите предупреждават много и за зрънчовците-могат да предизвикат алергия.Кларитина е добро и може да се пие дълго време.Ние вече сме на доста по силно-сингулер и само по здравна каса иначе е 120 лв.Винаги имай  едно наум след този случай-много трябва да се внимава с храните и животните

Общи условия

Активация на акаунт