За правата на децата ни!

  • 60 614
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 425
Цитат
А аз да кажа за стикерите /за инвалид/  за колата. Мъж ми се отказа да ги взимаме, не иска, казва ми: "А, мани ги тези стикери, ще започнат да ме питат кой е инвалид..." . Боли го за Гери и не му се иска да обеснява, че детето му се води към инвалидите..
Ние и без това спираме все по паркингите, че нямаме належаща нужда от тези стикери.

Rosoneri , моят мъж се отнася по същия начин, така че те разбирам много добре. Винаги съм се оправяла сама. Никога не е ходил да се занимава с такива работи. Винаги ми се е учудвал как имам търпение. Винаги ми е викал, че ако е на моето място няма да може да издържи и ще се откаже от всичко.

# 811
  • София
  • Мнения: 1 333
Rosonery, Aynur и моят съпруг е същият Sad
Изобщо н еиска да ходи по институции, да търси правата на детето ни и затова с всичко това съм се заела Аз. То с какво ли не се занимавам аз де, ама айде. Нали затова са майките казват възрастните хора.
Затова си пожелавам, а и на всички майки и татковци тук- Здраве, Търпение и много Желание, за да се грижим добре за децата си и да защитаваме правата им, като се опитваме да им осигурим един по-спокоен и щастлив живот!!!

# 812
  • Мнения: 3 743
Чували ли сте нещо за стипендия за деца с хронични заболявания и увреждания? От Закона за народната просвета:
Чл. 43. (1) (Предишен текст на чл. 43 - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм., бр. 90 от 2002
г.) Министерството на образованието и науката създава условия за издирване и
обучение на даровити деца и създава поименни фондове за стипендии за даровити
деца и фондове за стипендии за деца с хронични заболявания и за деца със
специални образователни потребности.

# 813
  • Мнения: 3 504
Ия, аз лично не съм, то кой да ти каже, за това ние тук си помагаме и инфото тук е повече от колкото като отидеш при социалните.
Не е лошо да знаем, аз лично в моя Клуб на майките имам дете с феноминални способности.
Щом МОН създава тези условия, трябва да питаме в инспекторатите тогава, а не социалните или бъркам? Сега ще го разгледам този брой на ДВ, това ли пише само или има още инфо? Имам програмата с ДВ на електронен архив и мога да ви го копирам тук. Отивам да се разгледам..


Разгледах, това пише само. Аз лично не познавам такова дете, но мога да питам в инспектората... newsm78

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 12:53 от Rosoneri

# 814
  • Мнения: 644
здравеи Цвети,
аз ползвам всяка година тази опция за рехабилитация и балнеолечение.Не от клиниката в Красно село но мога да ти обясня.
Молбата в социални грижи се подава не по -късно от месец след взимането на фактурата.На фактурата трябва да пише ден лечение,храна и нощувка за детето и храна и нощувка за придружител.Тя се издава на името на придружитела като се вписва и детето и се пише дете.На фактурата трябва да имаш и прикрепен касов бон.Изплащат от социалните стоиноста на фактурата.Пълния р-р изплащат само ако фактурата е на стоиност 360 или повече лева.За по -сигурно може да попиташ в социалните дали изплащат от Красно село те имат списак на СБРза които осребряват фактури.
Успех.

Здравейте,
интересувам се дали има някакво ограничение във възраста на децата,и има ли значение болеста   newsm78 
Моята дъщеря е на две г.та се питах дали и ние не може да се възползваме   Rolling Eyes

А стикерите за паркиране за инвалиди не са ли само за хора с двигателни увреждания?!


Не,поне така си мисла   Rolling Eyes   понеже никой не ми е задавал въпроса от каква болест страда детето.Взеха си ми документите без проблем   Hug

# 815
  • Мнения: 644
Здравейте!!!
Следя темата, но нямам време да пиша.
Ние се отказахме от правото на винетка за Мими, защото усложненията с прехвърлянето на колата на нейно име са повече от колкото правото за безплатна винетка. Ако след време си купим друга кола, която да е по-удобна за возенето на малката тогава вече ще знаем и ще я пишем на нейно име.

Аз подадох молба за ползване на такъв стикер за паркиране в синя зона още януари, но резултат ще получа след 12.03.07- така ми пише на номерчето което ми дадоха от социални грижи. Попитах един служител в тези зони за паркиране как точно стоят нещата и той ме светна.

Има 2 максимум 4 места за паркиране за хора с увреждания и те в повечето случаи са заети Sad Но ако не са имаш право да оставиш колата си до 2 часа, след това започва таксуването като за обикновена кола, а най-лошото е че паяците имат право веднага да вдигнат автомобила ти след 2та часа, защото вече си в нарушение за правото за престой на паркомястото.
Ако няма свободно такова местенце няма значение че си със стикер паркираш си и си заплащаш по цени за обикновен автомобил. Това е което научих.


Щом си подала и са ти дали талон,това означава,че на тази дата ще ти е готов и да ходиш да си го вземеш   yes
А колкото престоя на синята зона е 4-ри часа,а не два   Naughtyдругото е така както си го написала......

# 816
  • Мнения: 2 563

Не,поне така си мисла   Rolling Eyes   понеже никой не ми е задавал въпроса от каква болест страда детето.Взеха си ми документите без проблем   Hug

Това в общината ли?! Аз зяпах наредбата и там пишеше само 90% двигателни увреждания...

# 817
  • Мнения: 644

Не,поне така си мисла   Rolling Eyes   понеже никой не ми е задавал въпроса от каква болест страда детето.Взеха си ми документите без проблем   Hug

Това в общината ли?! Аз зяпах наредбата и там пишеше само 90% двигателни увреждания...


Не,при нас не се подава там.Подаваме ги където се подават документите за картите за градският транспорт в един кантон.
А това за % не го знам,Ива е 70% с ч.п.   Thinking

# 818
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Чували ли сте нещо за стипендия за деца с хронични заболявания и увреждания? От Закона за народната просвета:
Чл. 43. (1) (Предишен текст на чл. 43 - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм., бр. 90 от 2002
г.) Министерството на образованието и науката създава условия за издирване и
обучение на даровити деца и създава поименни фондове за стипендии за даровити
деца и фондове за стипендии за деца с хронични заболявания и за деца със
специални образователни потребности.

Ия, Волф беше писал някъде, че класната на сина му се обадила, че им се полага стипендия и се чудеше, защо чак сега се е сетила... Може би за същата става въпрос, питай го.

# 819
  • Мнения: 112
Здравейте,
Искам на всички да благодаря за бързите отговори. Подадох си и на още едно място документите. Тази ясла, за коато Вие ми казахте явно е стандартната дестинация за деца със специфични потребности. За съжеление на нас поради ред причини не ни е удобна   ConfusedХодих иначе в отдел просвета към общината и те ми казаха да си подам молбата в тази ясла, за която вие говорите. Явно директорката е свястна жена. Когато попитах дали можем в друга, която  е удобна за нас, започнаха да мрънкат. Явно там няма да стане. Cry Казаха, че техни отдел се намесва само когато има някакъв конфликт между родителя и директорките. Казаха, че кандидатстването ставва по определения ред за това.
Искам да ви питам за нещо друго. Ходих при социлните по повод 330 лв за балнолечение и жената беше много любезна. Тя ми каза, че ако болничното заведение, което ползваме е общинско можело срещу портокол от лекаря да се поемат допълнителни процедури от социалните. Това няма нищо общо с 330 лв за балнолечение. Каза, че така правели за пенсионерите  newsm78. Клиниката за ДЦП не попада в тази група, но ако някой ходи някаде другаде- нека да си провери за тази възможност.

Поздрави,
Цвети  bouquet

# 820
  • Мнения: 87
WOLF, ako детенцето ти взима стипендия-напиши подробности,моля!

# 821
  • Мнения: 2 425
Цитат
WOLF, ako детенцето ти взима стипендия-напиши подробности,моля
Да наистина, напиши какъв е реда, че живот и здраве и моят син септември месец ще е първокласник. Sunglasses

# 822
  • Мнения: 2 425


   На бялото
с червено ще напиша:
"Честита Баба Марта!"
На всички от Сърце,
Ви пожелавам Здраве,
Щастие и Дълголетие!
Любов и Радост!
Честита да ни е
и тази баба Марта!
Добре дошла да е -
с Любов и Светлина!!!

Тези мартеници ви ги подарявам, всеки да си избере по една.
ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА!

# 823
  • Мнения: 190


   На бялото
с червено ще напиша:
"Честита Баба Марта!"
На всички от Сърце,
Ви пожелавам Здраве,
Щастие и Дълголетие!
Любов и Радост!
Честита да ни е
и тази баба Марта!
Добре дошла да е -
с Любов и Светлина!!!

Тези мартеници ви ги подарявам, всеки да си избере по една.
ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА!
Благодаря!!!
Честита Баба Марта и от мен!
Да сте бели и червени, здрави и засмени!!!

# 824
  • Мнения: 1 710
Момичета, пишете поздравленията за баба Марта, за да не натоварваме всяка тема с поздравления - така изместваме фокуса  Hug

Общи условия

Активация на акаунт