За правата на децата ни!

  • 60 650
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 780
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вкъщи не само, че никой не е идвал, ами и нищо не са ме разпитвали. Социалната ми каза, че тези от "закрила на детето", които трябвало да обикалят им било неудобно да ходят по домовете на хората  hahaha Глупости, просто ги мързи, ама и за мен беше по-добре, вместо да чакам някой да ми се тропне изненадващо у нас, да гледа и да разпитва, досада...
Сега подновихме ТЕЛК-а и наново ще пускам молба, да видим този път ще дойде ли някой...

# 781
  • Мнения: 2 425
Rosoneri , представи ли писмото пред социалните? Моля те да ни уведомиш като научиш нещо, то за мене вече е късно, но поне за другите да е от полза. УСПЕХ newsm10 bye.

# 782
  • Мнения: 3 504
Цитат
aynur , благодаря за мейла, пуснах и аз едно хубаво писамце с въпроси... Ще видим кога ще получа отговор и какъв ще е той.

След около месец..., дано да е по-рано. Дано да е хубав отговора. Simple Smile

Здрасти,aynur,  получих отговор вчера на мейла. Представяш ли си... бърз отговор ooooh! Мисля, че не е по различно от твоя, но ето текста:
Уважаема госпожо Петрова, 

По повод писмото Ви получено по електронната поща,  относно  условията  за освобождаване от винетни такси на лица с трайни увреждания, Ви уведомявам:
Редът и условията  за освобождаване от винетни такси на лица с трайни увреждания при ползване на републиканските пътища и издаването на едногодишна безплатна винетка, е определен  с подзаконов нормативен акт  -  Наредба №1 от 17.01.2005г. обн. ДВ. бр.11 от 01 Февруари 2005г., изм. ДВ. бр.35 от 28 Април 2006г.
Наредбата е издадена от  Министерство на регионалното развитие и благоустройството и Министерство на труда и социалната политика, на основание чл.10в от Закона за пътищата, съгласно §2 от „Преходни и заключителни разпоредби”.
Съгласно разпоредбата на чл.10в от Закона за пътищата, лице с 50 и над 50 на сто загубена работоспособност се освобождава от заплащане на винетна такса за един лек автомобил, негова собственост или съпружеска имуществена собственост, с обем на двигателя до 1 800 куб.см. до 73.55 kW /100 k.с./.
За тези автомобили въз основа на заявка на Агенцията за социално подпомагане до Изпълнителна агенция „Пътища”, ако отговаряте на условията, се издава безплатно едногодишна винетка по реда, определен с наредбата.
Съгласно §11 от Преходни и Заключителни разборедби от Закона за пътищата, (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2006 г.) изпълнението на закона се възлага на министъра на финансите, министъра на транспорта и министъра на регионалното развитие и благоустройството.
Не съществува правна възможност за издаване на едногодишна безплатна винетка на лице с увреждане, което не е собственик на лек автомобил или автомобилът не е съпружеска имуществена собственост.

С  уважение,
НАЧАЛНИК ОТДЕЛ
„ОБСЛУЖВАНЕ НА КЛИЕНТИ”:
                                                                                         МАРИЯ СТАМБОЛИЕВА


Това е, няма винетки за нас - няма ли го името в талона. Съпружеската собственост е когато сме купили автомобила по време на брака и един от нас -съпруг или съпругата е инвалид та да доказваш съпружеска собственост.


Можете да се обърнете към Съюза на инвалидите за стикер за колата. По този въпрос работя аз в момента, в петък следобяд или от понеделник ще дам повече информация какво се прави за получаването на този стикер. За сега само знам, че като придружител на детето мога да се регистрирам като член на Съюза на инвалидите срещу годишния членски внос.
Това е за сега. Разбира се, ако имам инфо и за винетките и за стикерите ще ви запозная.

Поздрави от мен Heart Eyes

# 783
  • Мнения: 1 710
Спомням си, че за стикерите, ако говориш за тези за паркиране историята пак беше същата - искат 7 години за детето.

# 784
  • Мнения: 2 425
Цитат
Здрасти,aynur,  получих отговор вчера на мейла. Представяш ли си... бърз отговор  Мисля, че не е по различно от твоя, но ето текста:

Ти направо ме шашна  Rosoneri . Ама те наистина ти отговорили много бързо  newsm78, аз чаках 1 месец, но както и да е, въпросът е че ВИНЕТКИ нямааа newsm61 smile3511.

# 785
  • Мнения: 3 504
Няма душицооо, нямаааа #Cussing out

Спомням си, че за стикерите, ако говориш за тези за паркиране историята пак беше същата - искат 7 години за детето.

Ако е така, тогава какво излиза -  децата под 7 да ги затрием значи, нямат никакви права #Cussing out #Cussing out Окажели се и това просто вече могаааа да лудна и да се откажа от гражданство или  #Crazy????

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 14:45 от Rosoneri

# 786
  • Мнения: 644
здравеи Цвети,
аз ползвам всяка година тази опция за рехабилитация и балнеолечение.Не от клиниката в Красно село но мога да ти обясня.
Молбата в социални грижи се подава не по -късно от месец след взимането на фактурата.На фактурата трябва да пише ден лечение,храна и нощувка за детето и храна и нощувка за придружител.Тя се издава на името на придружитела като се вписва и детето и се пише дете.На фактурата трябва да имаш и прикрепен касов бон.Изплащат от социалните стоиноста на фактурата.Пълния р-р изплащат само ако фактурата е на стоиност 360 или повече лева.За по -сигурно може да попиташ в социалните дали изплащат от Красно село те имат списак на СБРза които осребряват фактури.
Успех.

Здравейте,
интересувам се дали има някакво ограничение във възраста на децата,и има ли значение болеста   newsm78 
Моята дъщеря е на две г.та се питах дали и ние не може да се възползваме   Rolling Eyes

# 787
  • Мнения: 644
Спомням си, че за стикерите, ако говориш за тези за паркиране историята пак беше същата - искат 7 години за детето.


Няма такова нещо   nono
аз лично подадох в началото на януари без никакви проблеми,и вчера си го взех  Hug
Дават ти да попълниш една молба,искат снимка на детето,личната ти карта и това е,супер просто   Peace

# 788
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравейте,
интересувам се дали има някакво ограничение във възраста на децата,и има ли значение болеста   newsm78 
Моята дъщеря е на две г.та се питах дали и ние не може да се възползваме   Rolling Eyes

Няма ограничение във възраста на детето нито заболяването за социални грижи.Има значение от коя СБР е фактурата.

# 789
  • Мнения: 3 504
Спомням си, че за стикерите, ако говориш за тези за паркиране историята пак беше същата - искат 7 години за детето.


Няма такова нещо   nono
аз лично подадох в началото на януари без никакви проблеми,и вчера си го взех  Hug
Дават ти да попълниш една молба,искат снимка на детето,личната ти карта и това е,супер просто   Peace

Дано  Praynig получим поне стикер... Tired

# 790
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Успех Росонери!
Дано имаш повече късмет от мен.
Лично на мене ми беше по - лесно да взема стикер чрез близки от другия краи на България,но не и по легетемнея път.

# 791
  • Мнения: 3 504
Мерси, важното е че си се сдобила. В Бг стават много неща така по нелегитимния начин. Wink

Чао за сега от мен, изчезвам да взимаме принцесата от градина. Peace

# 792
  • Мнения: 2 563
здравеи Цвети,
аз ползвам всяка година тази опция за рехабилитация и балнеолечение.Не от клиниката в Красно село но мога да ти обясня.
Молбата в социални грижи се подава не по -късно от месец след взимането на фактурата.На фактурата трябва да пише ден лечение,храна и нощувка за детето и храна и нощувка за придружител.Тя се издава на името на придружитела като се вписва и детето и се пише дете.На фактурата трябва да имаш и прикрепен касов бон.Изплащат от социалните стоиноста на фактурата.Пълния р-р изплащат само ако фактурата е на стоиност 360 или повече лева.За по -сигурно може да попиташ в социалните дали изплащат от Красно село те имат списак на СБРза които осребряват фактури.
Успех.

Здравейте,
интересувам се дали има някакво ограничение във възраста на децата,и има ли значение болеста   newsm78 
Моята дъщеря е на две г.та се питах дали и ние не може да се възползваме   Rolling Eyes

А стикерите за паркиране за инвалиди не са ли само за хора с двигателни увреждания?!

# 793
  • Мнения: 3 743
Аз не разбрах за какви стикери става въпрос Embarassed, за паркиране ли?

# 794
  • Мнения: 3 504
Да, за такива става дума, защото ми казаха, че с тях мога да спирам на различни местаа.

Общи условия

Активация на акаунт