МЦ "Фемина" и д-р Димитрова?

  • 34 035
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 948
Мили мами, ще пусна отделна тема, тъй като при търсенето ми се появиха ужасно много страници, които трябва да преровя за да открия мнението, което съдържа думата "Фемина".

Интересува ме ходила ли е някоя от вас там? Конкретно при д-р Димитрова? Доволни ли сте? Някакви мнения? Преглед  фетална морфология на какъв апарат се извършва?
Изобщо интересуват ме всякакви мнения по въпроса!
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 948
Виждам, че никой няма мнение по въпроса, очевидно и никой не е ходил. За това ще си отговоря сама, след като снощи бях на преглед там. Дано помогна на тези, които също би ги интересувало.
Прегледа фетална морфология извърши д-р Димитрова, която работи в МД, но преглежда на частно в МЦ"Фемина". Цената е 40лв. Центърът се намира на ул."Дунав"47 (близо до бул."Сливница"), тел. 983 30 20. Открит е сравнително скоро и казват, че апаратурата му е една от най- добрите.  За специалистите е ясно Wink
Освен органите на бебето, състоянието на матката и маточната шийка, проследи и кръвопотока, което не съм сигурна, че се прави на другите места (или поне е на друг апарат за друга цена). Прегледа продължи около 40мин. Отдели еднакво време за оглед на бебето и още толкова за мерене на кръвопотока.
Много съм доволна и не съжалявам, че не отидох при Томова или Мазнейкова, както беше първоначалното ми намерение.
Успех!

# 2
  • Мнения: 5 468
Наистина, малко хора го знаят този център, сигурно и за това няма отзиви по него. Но информацията е полезна за бременни, на които не им се ходи при Мазнейкова. Все пак, 40 лв. за преглед, не е ли скъпо?
Като забременея другия път, ще се подложа и аз на такова чудо, първия път не ми се ходеше, но втори, няма да пропусна:)!

# 3
  • Мнения: 948
Цитат на: new*
Наистина, малко хора го знаят този център, сигурно и за това няма отзиви по него. Но информацията е полезна за бременни, на които не им се ходи при Мазнейкова. Все пак, 40 лв. за преглед, не е ли скъпо?
Като забременея другия път, ще се подложа и аз на такова чудо, първия път не ми се ходеше, но втори, няма да пропусна:)!


Всъщност се оказа, че центъра е нов и явно затова няма още много отзиви. Е, има но от мами, които не пишат тук Wink  До колкото знам, при Мазнейкова прегледа е на същата цена, но времетраенето му е доста малко...четох тук разни теми за нея. Аз си предпочитах Томова, но цените ми се видяха високи, а и часове се записват поне една седмица по- рано, без избор на час. При Томова прегледите започват от 40лв, та стигат до 90лв.
Този ехограф, на който ме прегледаха, не беше триизмерен, но имаше доста функции, като мерене на кръвопотока. Мисля, че доплеровия апарат има тази функция, но там цената на прегледа е от 50лв нагоре. Даже кръвта се виждаше в синьо и червено Sunglasses Много интересно! И включи звука..един такъв бучащ, леко пулсиращ...само като се сетя и настръхвам.
Също ми издадоха документ. Незнам на другите места дали го правят. Представлява една бланка, попълнена ръчно от лекарката, подписан и подпечатан. Нещо, като протокол от прегледа, който си е официален документ. Ако един ден има някакъв проблем той ще ми послужи за доказателство.
С оглед на цените навсякъде, които са убийствени, според мен..тази е възможно най- ниската за този род преглед. Говоря, като съотношение м/у апаратура, специалист, внимание и цената.
Какво да ти говоря...мога много да си пиша, защото съм много развълнувана от прегледа Grinning Непременно отиди другия път! Просто си заслужава Wink

# 4
  • Мнения: 703
Дафна,аз също мисля да ходя там за морфология.Нямам засега лични впечатления,но центърът ми е препоръчан от двете гинеколожки,с които общувам.Аз чух за докторите Спасов и Мирков/за второто не съм сигурна,дали не е Марков/.
Иначе доводите п/в Мазнейкова и Томова са ми същите като твоите.
Успех!

# 5
  • Мнения: 948
Цитат на: mona
Дафна,аз също мисля да ходя там за морфология.Нямам засега лични впечатления,но центърът ми е препоръчан от двете гинеколожки,с които общувам.Аз чух за докторите Спасов и Мирков/за второто не съм сигурна,дали не е Марков/.
Иначе доводите п/в Мазнейкова и Томова са ми същите като твоите.
Успех!


Аз също съм чувала за тях. Мисля, че е Марков. И двамата са много добри! Спасов, до колкото знам, е и кардиолог на бебчета или нещо такова. Към 22гс ще ходя при него да огледа сърчицето на бебо, защото сега не се виждаше добре Grinning
Успех! Grinning
И пиши после как е минало Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 3 999
Цитат на: Dafna
Виждам, че никой няма мнение по въпроса, очевидно и никой не е ходил. За това ще си отговоря сама, след като снощи бях на преглед там. Дано помогна на тези, които също би ги интересувало.
Прегледа фетална морфология извърши д-р Димитрова, която работи в МД, но преглежда на частно в МЦ"Фемина". Цената е 40лв. Центърът се намира на ул."Дунав"47 (близо до бул."Сливница"), тел. 983 30 20. Открит е сравнително скоро и казват, че апаратурата му е една от най- добрите.  За специалистите е ясно Wink
Освен органите на бебето, състоянието на матката и маточната шийка, проследи и кръвопотока, което не съм сигурна, че се прави на другите места (или поне е на друг апарат за друга цена). Прегледа продължи около 40мин. Отдели еднакво време за оглед на бебето и още толкова за мерене на кръвопотока.
Много съм доволна и не съжалявам, че не отидох при Томова или Мазнейкова, както беше първоначалното ми намерение.
Успех!


Браво Даф, радвам се че всичко е наред! 40 мин.преглед? Браво! При Мазнейкова повече от 10 минуто не се е задържала мама в кабинета....
Я кажи, спазват ли си часовете, много ли се чака в тази Фемина?
Мира

# 7
  • Мнения: 948
Ти Мира ли си, за която си мисля? Thinking  Grinning
Влязох даже с 5мин по- рано, но дали винаги е така или е било просто случайност незнам. Може би още някой, който е ходил ще каже при него как е минало. Аз не съм чакала.
Много ме успокои и това, че имам официален документ от прегледа, а не мина на "честна дума". Досега май не съм чула някой да има такъв от този преглед.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм ходила при Димитрова за амниоцентеза във МД и после на доплер във МЦ Фемина.
От лекарката съм страшно доволна за разлика от Мазнейкова, с която само говорих но впечатленията ми са ужасни.
Та Димитрова е много добър специалист и е много внимателна. Направи ми доплер и платих само за него а тя ми подари един преглед с триизмерния ехограф. Освен това ми направи гинекологичен преглед също безплатно.
Но аз бях там като нейна пациентка от МД защото преди тези прегледи ми прави амниоцентеза ( от която също съм страшно доволна) и ме остави под наблюдение за три дни в МД като ми направи там безплатно най-различни изследвания, докато дори в поликлиниката ми искаха пари за тях.
Исках дори да раждам при нея, но разбрах че не се занимава много с израждания и силата й не е там.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
аз имам час за 13,01/2005 И ще докладвам!

# 10
  • Мнения: 948
Цитат на: Ybag
аз имам час за 13,01/2005 И ще докладвам!

Хехе Grinning Утре ще има интересни новини за бебето Wink
Вярвам, че ще останеш доволна!
Успех! Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Dafna
Цитат на: Ybag
аз имам час за 13,01/2005 И ще докладвам!

Хехе Grinning Утре ще има интересни новини за бебето Wink
Вярвам, че ще останеш доволна!
Успех! Laughing


Дафна, дали може и таткото да присъства на прегледа?
Нямам търпение да видя малкия човек, а татенцето и той все това си говори!

# 12
  • Мнения: 948
Цитат на: Ybag
Цитат на: Dafna
Цитат на: Ybag
аз имам час за 13,01/2005 И ще докладвам!

Хехе Grinning Утре ще има интересни новини за бебето Wink
Вярвам, че ще останеш доволна!
Успех! Laughing


Дафна, дали може и таткото да присъства на прегледа?
Нямам търпение да видя малкия човек, а татенцето и той все това си говори!

Дааа.. Grinning  Даже както каза Димитрова е задължително Wink  
Не знам при вас как ще бъде, но при нас бебето е първо и таткото гледаше, като гръмнат в монитора Grinning
Айде, отивай вече и да разказваш после, че само проверявам темата за реултатите ти Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Dafna
Цитат на: Ybag
Цитат на: Dafna
Цитат на: Ybag
аз имам час за 13,01/2005 И ще докладвам!

Хехе Grinning Утре ще има интересни новини за бебето Wink
Вярвам, че ще останеш доволна!
Успех! Laughing


Дафна, дали може и таткото да присъства на прегледа?
Нямам търпение да видя малкия човек, а татенцето и той все това си говори!

Дааа.. Grinning  Даже както каза Димитрова е задължително Wink  
Не знам при вас как ще бъде, но при нас бебето е първо и таткото гледаше, като гръмнат в монитора Grinning
Айде, отивай вече и да разказваш после, че само проверявам темата за реултатите ти Grinning

ама аз съм на 13ти в Четвъртак!
Та чк в Петък ще докладвам как е минало!
При нас е второ, ама мерака на таткото не е по-малък! обеден
  е , че ще има син! Хахаха

# 14
  • Мнения: 948
Да, усетих днес, че съм доста напред с времето Embarassed Успях да се изложа и пред една приятелка...много съм зле Cry

# 15
  • Мнения: 246
Dafna здравей Grinning

Благодаря ти много за информацията за д-р Димитрова и МЦ Фемина. Днес си записах час за 19 януари.
Стискайте палци всичко да е наред с бебо и най-после да разберем с таткото дали ще е момче или момиче. Grinning

Приятен ден на всички бъдещи и настоящи мами!

# 16
I az sum mnogo dovolna ot d-r Dimitrova. Hodih pri neia za fetalna morfologia i biah mnogo priatno iznenadana ot vnimanieto i kompetentnostta i (za razlika ot powecheto drugi d-ri v Maichin Dom). Sled koeto v 22 gs hodih pri d-r Spasov za ehokardiografia, meri kruvotoka na bebeto, i naistina mi dade dokument s podpis i pechat che surceto na bebeto e dobre. Kum 25-6 gs otnowo otidoh pri d-r Dimitrova v Femina i biah strashno dowolna, pusna mi 3D i smiatam che e ot malkoto lekari koito si vurshat rabotata ot surce, a ne za da smuchat pari. Taka che moga s dve ruce da ia preporucham na vsiaka jena koiato iska da bude sledena kachestweno prez bremennostta. Апаратурата в Фемина е страхотна, дори аз мога да различа бебето.
Cenata 40 lv, ne e visoka, naprimer v Maichin dom kab.231 popadnah na d-r Diavolov, koito me gleda na ehografa tocno 2 minuti i mi vze 30 lv bez dori da vidia na ekrana kakwoto i da bilo,  za snimka ne stana i na vupros, i ne mi kaza 1 duma kakwo e sustoianieto na ploda.

# 17
  • Мнения: 703
И аз съм на преглед при Димитрова на 20.01,но ме хвана яд,че нашия татко е на работа и няма да може да дойде Sad
А може ли да ми направят запис на бебчо,който татко му да види после-например на видео касета или DVD?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
Мона днес ще ходя и утре ще ти кажа!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
Ето го и моят отчет!

Вчера бях при д-р Димитрова!
Останах много доволна, въпреки че прегледа ми не беше повече от 15-20 минути, защото преди мен имаше момиче с доста сериозен проблем. ! Димитрова го откри вчера и момичето стоя близо час и половина вътре!

Радвам се че всичко с нас засега е добре! Разгледахме органите на бебето! Малко по-малки сме за седмицата си! Видя почти всичко, само жлъчката каза , че е рано дасе види а и нали сме по--малки  и не може ясно да я разграничи!
Пол не ми каза , защото бебето си беше седнали на дупето и не ни се показа!

Ехограва е страхотен, много по-добър от всички на който са ме гледали досега! Гледа ме на 2д!
В брошурата пищеще, че има и 3д и 4д цветна ехография в този център, но тя каза че органите сега може най-добре да ги разгледа на 2д!
Гледахме кръвопотока! Броихме пръсчета, слушахме сърчицето!
Според нея намаме марекери за генетични ужреждания!

С една дума съм доволна! Много мил и разбиращ специалист е, въпреки, че беше доста притеснена от предишната пациентка!

Прави записи на видеокасета!

След това си ходих на месечния преглед при доктора, който ми следи бременноста ! Той пък каза ,че си отговаряме точно на седмицата! Дори ми каза, чеможе би  бебето е момиче ама още не е 100% сигурен!

# 20
  • Мнения: 948
Хубави новини за бебчето! Радвам се, че всичко му е наред. За пола- явно е било уморено. И при нас трябваше да мине време за да се събуди и размърда. Чак към края на прегледа му се видя мъжкото достойнство и то бързо го скри.
Съжалявам, че си присъствала на неприятности. Дано не си се разстроила. Дано всичко има добър изход за въпросната мама Sad

А запис на видеокасета направихте ли? Платихте ли допълнително?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Dafna
Хубави новини за бебчето! Радвам се, че всичко му е наред. За пола- явно е било уморено. И при нас трябваше да мине време за да се събуди и размърда. Чак към края на прегледа му се видя мъжкото достойнство и то бързо го скри.
Съжалявам, че си присъствала на неприятности. Дано не си се разстроила. Дано всичко има добър изход за въпросната мама Sad

А запис на видеокасета направихте ли? Платихте ли допълнително?


ами не сме правили запис, защото видеото щерка ми му видя сметката, а не записваха на диск за ДВД!
А и доста бързахме, защото се бяха събрали доста момичета заради закъснението!
Аз съм някакъв невероятен кърък, винаги преди мен когато отида на лекар става сакътлък!
С миналата ми бременост колкото пъти отида на часно на лекар, все някое момиче правеше аборт в кабинета преди мен!
Направо не смеех да отида! Когато ме сложиха на операционната да раждам една циганка тръгна да умира и 2 часа стоях там вързана, защото лвкарите не смееха да влезнат в операция!
Сега и това, дано само всичко да се оправи с момичето!

# 22
  • Мнения: 948
Цитат на: Ybag
С миналата ми бременост колкото пъти отида на часно на лекар, все някое момиче правеше аборт в кабинета преди мен!
Направо не смеех да отида! Когато ме сложиха на операционната да раждам една циганка тръгна да умира и 2 часа стоях там вързана, защото лвкарите не смееха да влезнат в операция!
Сега и това, дано само всичко да се оправи с момичето!

Ужас! #Shocked
Дано вчера ти е било за последно!

# 23
Фемина е нов център, оборудван с най-съвременна ултразвукова апаратура за диагностика през бременността. Там се правят истински 3Д и 4Д ултразвукови прегледи от най-добрите експерти в страната по фетална медицина. Можете да получите и консултации по гинекологични въпроси от гинеколози с огромен клиничен и хирургичен опит. Центърът предлага отлични условия, висококачествено и компетентно обслужване. Адресът е ул. Дунав 47 с телефон за записване 983 30 20.

# 24
  • Мнения: 703
Цитат на: Roumen Dimitrov
Фемина е нов център, оборудван с най-съвременна ултразвукова апаратура за диагностика през бременността. Там се правят истински 3Д и 4Д ултразвукови прегледи от най-добрите експерти в страната по фетална медицина. Можете да получите и консултации по гинекологични въпроси от гинеколози с огромен клиничен и хирургичен опит. Центърът предлага отлични условия, висококачествено и компетентно обслужване. Адресът е ул. Дунав 47 с телефон за записване 983 30 20.

Еми ние това вече го знаем!То трябва да е на заглавната страница или като реклама във форума.Така,че действайте!
С уважение,
Ваша пациентка
ПС.Много благодаря за прегледа и записа.Надявах се да сте малко по-словоохотлив,но важното,че с бебо всичко е наред. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 393
Аз ходих там за фетална морфология при Д-р Димитров и съм много доволна.Човека се занимава доста време с мен-гледа ме на 2Д,3Д и 4Д само за 35лв.

# 26
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Az syshto hodih v MC "Femina" pri d-r Markov. Mlad i mnogo vnimatelen lekar. Obqsnqva dostypno tova koeto vijda za profani kato  men:)..pregleda beshe okolo 30 min. Kaza mi da otida pak mejdu 26-28 sedmica za da vidi syrceto pak. Az sym dovolna i smqtam che sled kato tezi pregledi taka i taka se plashtat, trqbva da si go napravish nqkyde kydeto ti obryshtat vnimanie, razbirat si ot rabotata i imat dobra aparatura. Preporchvam na vsichki bydeshti maicheta tozi centyr.

# 27
  • Мнения: 948
Ама много се радвам, като чета мненията Grinning  
Аз продължавам да си ходя там Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 11 716
Цитат на: Dafna
Ама много се радвам, като чета мненията Grinning  
Аз продължавам да си ходя там Wink

И аз така Дафна,тази седмица пак бях там при Димитрова.Не мога да сравня УЗ там с този в ЖК.Но да не пиша повече че да не бъда обвинена в реклама,а комисионна не получавам.

# 29
  • Мнения: 948
Цитат на: Ali97
Цитат на: Dafna
Ама много се радвам, като чета мненията Grinning  
Аз продължавам да си ходя там Wink

И аз така Дафна,тази седмица пак бях там при Димитрова.Не мога да сравня УЗ там с този в ЖК.Но да не пиша повече че да не бъда обвинена в реклама,а комисионна не получавам.

 Grinning  Grinning  Grinning  Същата работа съм и аз...ще кажеш, че ми плащат! Grinning

# 30
Д-р Димитрова преглежда в медицински център Фемина на ул.Дунав 47 /тел.983 30 20/. Тя ми беше препоръчана като една от няколкото най-добри специалисти по ултразвук при бременните и по диагностициране на аномалиите на плода /тези специалисти у нас се броят на пръстите на едната ръка/. Прегледите са много обстойни и продължителни, с обясняване какво се вижда. Дава се официален печатан документ с подробно описание на находката и много снимки. Срещу допълнително заплащане се прави запис на видеокасета, дискета или на диск. Най-удобно е ако си носите флаш-памет и директно всичко ви се прехвърля върху нея, за да си го вкарате в компютъра. За пръв път видях как се прави 3D и 4D. Когато е удобно разположението на бебето наистина е много ефектно и се вижда като на релефна снимка.

# 31
  • Мнения: 1 336
Аз също чух само хубави неща, записах си преглед за 2.09.2005 и случайно попаднах на тази темичка,  радвам се ,че всички сте доволни, дано всичко е наред и при мен. Стискайте палци

# 32
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте,
късно виждам, но и аз ще си кажа мнението. Пациентка съм на д-р Димитрова от 5 години. Имах ракови образувания и тя ми прави лазерна терапия в онкологичния кабинет в МД. От тогава на всеки 6 месеца ходя да ме преглежда. Като забременнях се записах да ме следи доктора при който ще раждам. Имах проблем с бременноста и имаше вероятност да се наложи амниоцентеза. Той също беше на мнение че д-р Димитрова е най-подходящия човек. Ходихме в 5 месец за фетална морфология и мъжа ми присъстваше също. Прегледа продължи около 30 минути. Имаме и запис на видеокасета. Докторката е много любезна и много кадърна. След като родя отново ще продължа да ходя при нея за регулярните ми гинекологични прегледи.
Бих я препоръчала на всеки.
Желая ви успех.

# 33
  • Мнения: 1 999
Аз също съм много доволна от д-р Димитрова. Ходих на преглед при нея във ФЕМИНА края на март, когато бях в 19 г.с. Горе долу прегледа и при мен беше около 30 мин. и много подробно ми обясняваше всичко. Имаме си и запис на видеокасетка. newsm68

# 34
  • Мнения: 977
Привет, момичета!

Прочетох много добри отзиви за д-р Димитрова. Попаднах на темата след като ми беше препоръчан д-р Димитър Марков от "Фемина". Сега се двоумя кой от двамата да избера /доколкото разбирам и двамата са отлични специалисти/.

Вие кой бихте ми препоръчали? Предварително ви благодаря!

# 35
  • Мнения: 1 336
Аз лично наскоро бях при Д-р Димитрова и съм много доволна, но зависи какъв специалист ти трябва и профилактично ли желаеш да отидеш или имаш проблем.

# 36
  • Мнения: 977
Бременна съм в началото на 4м. Искам да си направя фетална морфология

# 37
  • Мнения: 1 336
Бременна съм в началото на 4м. Искам да си направя фетална морфология
Аз точно за това ходих там, на мен ми препоръчаха Д-р Димитрова. Имам приятелка, която специализира АГ и ми каза, че тя е човекът който всичко вижда и мога да и се доверя. В 19-20 седмица пак ще отида.

# 38
  • Мнения: 977
А в коя седмица е най-добре да се отиде за този преглед?

# 39
  • Мнения: 1 336
Първият път 13-14 седмица и аз в 14-та ходих

# 40
  • София
  • Мнения: 11 716
Лекарката,която ми следеше бременността,беше казала за нея,че е живия скрининг.Всичко вижда и може да и се вярва.

# 41
  • Мнения: 213
Момичета, и аз бях при д-р Димитрова на фетална морфология преди 2 седмици, в 16 г.с. Много е добра, прегледа започна 5 мин. по-рано, хора нямаше в чакалнята, само дето преди мен момичето излезе разплакано със диагноза "съмнения за Даун". Малко се разтройх, но...Самота лекарка ми беше препоръчана от личната ми генеколожка,която следи и бременността ми, а и  от доста други генеколози. Интересното е, че като събирах мнения за специалист по фетална морфология, всеки ме насочваше към нея, за Мазнейкова разбрах от този сайт  Laughing Самоят преглед наистина беше към 30 мин. и понеже таткото закъсня тотално от работа (дойде когато аз се обличах вече) тя ни направи запис на снимките на дискета и сега като ми примъчнее за беборан си ог кледам на компютъра. Издава и документ с подпис и печат, въобще културна и цивилизована работа. Самата лекарка е внимателна и учтива, обяснява подробно всичко и отделя внимание на всеки детайл. При нас всичко беше ОК, но след това при бх скрининг в МД удстановиха някаква нередност,загубиха ми въпросния документ от Фемина и затова сега съм си записала час отново за д-р Димитрова. Май само на нея си вярвам. Стискайте палци всичко да е наред и успех на всички, които са се насочили към този тип изследване

# 42
  • Мнения: 3 423
аз бях на преглед при Димитрова в 14 седмица ,после тя ми направи амниоцентеза в майчин дом  в 18 седмица и на 19 октомври съм пак на преглед във фемина.впечатленията ми от лекарката са прекрасни-най милия и способен лекар на когото съм попадала.

# 43
S dve ruce glasuvam za doktor Dimitrova!!!
Az sum neina pacientka ot 3 i polovina godini i Vi kazvam , 4e i  se doveriavam na pulno.
Po ste4enie na obstoiatelstvata razdah v MA, kudeto tia e asistent .
Dokato biah bremenna hodih na kpnsultacii v Sheinovo/niama da se povtori/, kadeto mi biaha oburkali izsledvaniata za Daun/predstavete si, kak sum se 4uvstvala dokato rodia/ i , razbira se me izpratiha v MA za diagnostika. Tam se zapoznah s doktor Dimitrova, koiato ustanovi, 4e niama problem i ottam natatuk me poe.
Blagodarna shte sum i cial zivot i goreshto VI ia preporu4vam. Naistina e prekrasen specialist i 4ovek, a shto se otnasia do cenata na pregleda, tia zavisi ot tarifite v samata klinika, na koiato oba4e triabva da se priznae, 4e otkum tehnika , prosto niamat ravni.

# 44
Привет!
Току що се завръщам от преглед при д-р Димитрова. Не мога да кажа, че останах недоволна, но съм малко разочарована от разминаването между това, което прочетох за прегледа и това, което представляваше.
Влязах навреме /което е добре предвид постоянното висене като ходя на женска консултация/. Още с влизането попитах дали се прави запис на диск /по информацията, която имах правели/. Оказа се, че може да ми направи запис на видеокасета при което аз изказах на глас разочарованието си /не носех касета/. На излизане питах дали може да ми свали поне снимките на дискета /видях много нови дискети на бюрото и/. Каза че може, но за съжаление прегледа бил свършил. Оказа се, че можело и видео запис на техни касети да ми се направи, ама не съм питала навреме, а...прегледа бил приключил...
Така, че момичета, моят съвет е: интересувайте се лично за проверената информация да не се разочаровате после. Носете си видеокасета, дискета или флаш памет. Само за информация - записа /с тяхна видео касета/ е 10лв.
Друго, което незнаех и после разбрах, че следенето на кръвототока не е към прегледа фетална морфология. Незнам колко е важен подобен преглед, но вее беше късно да го направя.
И най-голямото разочарование - прегледа продължи макс. 15мин. Още на 5-та мин. усетих, че лекарката нещо се е поизчерпала. Незнам дали бе нормално това време.
Както и да е. Жажното е, че бебчето е добре. Както личи май ще си имаме момченце за радост на татко! Wink
Единственото по - тревожно което докторката откри по време на прегледа беше, че единият му бъбрек е малко по - голям и каза, че след някоя и друга седмица е добре пак да се види. Успокои ме, че няма причина да се тревожа. При повечето момченца било така.
Бихте ли споделили какво знаете за този проблем. Има ли за какво да се притеснявам?...

# 45
  • Мнения: 1 336
при мен следенето на кръвототока беше към прегледа фетална морфология. Бях преди 1 седмица, качи ни снимки и мини клипчета на наше usb безплатно...прегледа беше около 30 мин и повече...аз съм изключително доволна  Simple Smile

# 46
Когато пациентката иска запис на прегледа това се заявява предварително, като се уточнява на какъв носител да бъде записът. Ако прегледът е  приключил без да са съхранени образи, запис не може да се направи и за целта прегледът трябва да се повтори. Видеозаписът позволява филмиране на целия преглед /практически неограничено време/. На дискета могат да се запишат отделни статични образи и сравнително кратки клипове, но само ако са сейвани в хард диска по време на прегледа /но преглеждащия трябва да знае това предварително/. Същата информация може да се прехвърли на флаш памет или на CD. Във всички случаи /освен директното видеофилмиране на стандартна касета/ се минава през хард диска на системата, където образите могат да се съхраняват практически в неограничено количество за неограничено време. Дори да нямате в момента подходящ носител, те могат да бъдат експортирани винаги на следващ етап, стига да са своевременно запазени в момента на получаването им. Когато бременността е нормална и няма проблеми с плода е нормално прегледът да трае по-кратко.

# 47
  • Мнения: 977
coldblue:
Може би не ме разбра. Аз не обвинявам докторката, че не ми е направила запис. Просто...незнаех каква е процедурата. Нормално е като съм за пръв път да не знам кое след кое следва. А и от самото начало заявих желание за запис. Казах, че нося CD, но се оказа, че няма CD записвачка. Така, че имайте предвид - при д-р Димитрова можете да запишете на флаш, дискета или видеокасета. САМО!

А никой не каза нищо относно това, че бъбрека на детето е по - голям. Имам ли повод за притеснение. Някой знае ли? Лекарката каза, че е рано да се правят изводи, но все пак...

# 48
  • Мнения: 977
mishelle - гостът - съм аз. извинявайте!

# 49
  • Мнения: 337
Аз ходих при д-р Димитрова, защото от прегледите ми в Майчин дом ме бяха уплашили много, дори си направих амниоцентеза и бърз ДНК-анализ. За мен тя е невероятно внимателна и апаратурата е последна дума на техниката в Б-я. Прегледа ми беше около 40 минути, като през цялото време с таткото гледахме нашия бебчо на голям екран. Направи оглед на всички органи с триизмерния ехограф а след това пусна и доплера. Прегледа досегашните ми иследвания, отговори на многобройните ми въпроси и накрая ми даде документ на който беше описано какво е преглеждала на бебчо и какво е състоянието на органите му. Всичкото това ми струваше мисля 50 или 55 лева/не си спомням точно/

Общи условия

Активация на акаунт