Алергия от мокри кърпи?

  • 8 365
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 762
от памперсите щем не щем се получава апаряване, след измиване оставете бебчовците да поритат по голо дупе. лекарката ми казваше понякога да не подсушавам, а да оставям малката да си поритка и да изсъхне. Иначе за зачервено дупе ползвах Цинкова паста

# 16
  • Мнения: 3 927
не искам да те плаша, но кърпичките наистина не са най-доброто средство за почистване, макар че навън са незаменими......но преди време четох, че всички консерванти и подобни в-ва, с които са обработени, могат да причинят атопичен дерматит при честа употреба. това важи и за всички други подобни кърпички: за ръце, за лице и т.н.
аз също се опитвам да ги избягвам, но бебка ака като за световно Cry  и се налага да бърша дупето с тях все пак...

# 17
  • Мнения: 4 358
Ако си изключила вероятността да е подсичане или гъбички, по-добре спри бърсането с кърпички за няколко дни.
Миенето с водичка е достатъчно, може да ползваш и бръснарски сапун. Възможно е и памперсът да е дразнител.

# 18
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
По принцип не обичам марката Памперс, ползвай кърпички без разни лосиони, моите са само с алое вера. Алекс се зачервява малко винаги когато се наака в памперса, даже ако го измия веднага, затова веднага слагам цинков крем. Не го мий много често със сапун, защото изсушава кожата, под сапун имам предвид бебешки течен препарат, който е soap free, а това за бръснарския сапун направо ме хвърля в оркестъра, няма ли точно обратен ефект ? Shocked

# 19
  • Мнения: 400
Аз избягвам да използвам кърпички освен, ако сме извън къщи. Мия дупето с вода и сапун и след това го мажа с кремче.

Общи условия

Активация на акаунт