Мами в Германия

  • 24 535
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Германия
  • Мнения: 8 099
За вечерята на малчовците - аз правя от зеленчуци разни комбинации + ориз или нудели, от киселото мляко на Алмигурт също не се отказва и съответно това, което ние ядем стига да не е прекалено солено или пикантно му даваме да опита. Давам от пуешките вурстове, по принцип избягвам неща, в които има само свинско.

# 271
  • Мнения: 3 880
...не съм виждала такива менюта. Само бурканчета съм виждала, но не знам дали е подходящо всичкото ядене да е от бурканче....


Ето за това става въпрос. Няма начин да не си виждала, но не си обръщала внимание сигурно. Обикновено са на рафта с бурканчетата.
Иначе аз още давам бурканчета и менюта за след 15./18. месец от време на време, когато ме мързи да готвя Embarassed или ако сме някъде на път и няма време да сядаме да ядем на дълго и широко, а и бурканчетата са единственото нещо, за което съм 100 % сигурна, че ще изяде всичко Rolling Eyes При другите храни не съм много сигурна за съжаление....

# 272
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз само за добавя, че ако доходите ви са малки може да кандидатствате за еднократна помощ за оборудването на детето при Германски Червен Кръст, имат едни Beratungstelle Mutter in Not/Konfliktberatung или нещо от сорта се казваше. Та там поне 500Е като за начало не е никак зле да ги има човек.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 13:55 от pepelyashka

# 273
  • Мнения: 11 315


vivita за първи път чувам пари за възпитание
  newsm78 би ли ми казала по-точно за какво става въпрос, къде се подават документи и към кого трябва да се обърнеме за информация.
Благодаря предварително.

За Erzieungsgeld се подава молба към Landesamt für Jugend (местното министерство за младежта). Обаждате се да ви пратят формуляр за попълване, след това го попълвате и го изпращате. Чака се доста, докато обработят документите, но изплащата сумата със задна дата накуп.

# 274
  • Мнения: 2 292
Биба, мерси. Наистина не съм обърнала внимание на тези храни. Те не трябва ли да стоят в отделенията с хладилните камери?
Вижте тази тема, моля ви.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=117818.msg2152377;topicseen#msg2152377
Какво мислите? На вашите бебета по-удобно ли им е голички? На моето да! А снимате ли ги? Аз го снимам, защото му се радвам! Е да ама имало всякакви извратеняци, които дири по албумите на бебетата ровели! Ужас. Е до сега не бях поглеждала нещата от тази гледна точка, но сега май ще слагам винаги бански, дори на 8 месечното бебе и ще цензурирам албумчетата му в интернет  Sick

# 275
  • Мнения: 11 315
Вивита, точно показаните от Биба менюта имах предвид. Те са вакуумирани опаковки и затова нямат нужда да са в хладилните камери. Наистина са много удобни, особено за път.
А за децата на плажа аз вече се разписах, като имах предвид наистина плажовете. Но като ходим на откритите басейни тук са по бански - каката с цял, малкия с шорти. Да не забравя за шапките - задължителни.

# 276
  • Мнения: 2 292
Кате, моя е толкоа малък. Слагам бански като плува, за да не се изака в басеина. Навън го махам, много е мокър, а и му пречи ... Стоим в дълбока сянка против слънцето, а и ходим на басеина вечер в 19:00 докъм 19:45, та няма слънце . Ама това с извратеняците и бебетата ме изправи на нокти  Sick Sick Sick Как да му публикувам сега снимки от плажа?

# 277
  • Мнения: 382
El lucero del alba?! Ти пак ли си с нов творчески псевдоним?!

За хрененето - една приятелка тук (аз съм само наблюдател, нямам още опит)  готви обикновено няколко манджички за дребосъче наведнъж (да кажем супа от пиле, ориз с пиле и още разни такива), насипва ги в пликчета или бурканчета и замръзява. После ги редува през деня или вечер. Така поне си спестява доста време през останалите дни. На мен ми се струва практична идея, но повече опит ще мога да споделям след малко повечко месеци.

# 278
  • Мнения: 649
Това за пастета да не би да ти го е казал педиатъра  Wink, щото и на мен такива ми ги наговори...
в тази връзка да ви питам сутришното мляко докога го давахте с биберон, аз опитах с чаша, но малкия си иска биберона и сега изпива една бутилка в 8 и в десет хапва или хляб, сухар или плод но по малко, а ми се ще да му правя истинска закуска?

ааа, не беше мойто педи- аз нея си я харесвам, такива съвети за сега не ми е давала   Peace ама нали хода на Krabbelgruppe и там майчетата разказват какво хапват техните дечица.... та се замислих мойто да не му давам много малко неща за ядене  newsm78 там има едно момиченце, което всеки ден си хапва от тези саламчета BiFi  Naughty това чак няма да му дам, ама за другите неща се позачудих....

за сутришното мляко.... и аз му го давам все още с биберона. През деня си пие вода, чай, сок от чашата с накрайник, обаче сутринта за млякото с бебешкото шише- така си се онася и заспива отново, ако имам късмет  Joy  и при нас е така, след това почти не иска да закусва- само плодове, някоя бисквита гризка... обаче така пък огладнява и си обядва много добре  bowuu

айде и аз да се разпиша за Люси.... и мен не ме кефи нещо, но аз и не гледам толкова телевизия та не съм я виждала наскоро по ефира  Whistling мисля, че я показват толкова, защото тя нали каза, че била лесбийка (някой беше го споменал също)

# 279
  • Мнения: 80
За Erzieungsgeld се подава молба към Landesamt für Jugend (местното министерство за младежта). Обаждате се да ви пратят формуляр за попълване, след това го попълвате и го изпращате. Чака се доста, докато обработят документите, но изплащата сумата със задна дата накуп.

Чак срам ме хваща. Не знаех, Erzieungsgeld са за възпитание  Embarassed Embarassed Embarassed
Ние ги взимаме вече почти година.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 16:27 от Denize

# 280
  • Мнения: 11 315
El lucero del alba (много труден тоя ник, може ли да ползвам Катя  


Нямаш проблем! Wink

# 281
  • Мнения: 1 178
Nessa стискам ти палци да не се наложи ОП преди раждането Flowers Four Leaf Clover

На басейна бяхме с бански, на плажа догодина дано да ни огрее смятам щом ние сме с бански и малките да са също, а като пораснат сами да избират как да плажуват.
Голи снимки на моето дете не съм правила, имам една единствена от кръщенето. Струва ми се не етично да го гледат гол по снимки пък било и роднини, за чужди хора да не говорим.

А и да ви напомня друг номер на извратени мозъци, вървят по плажа и се правят, че снимат морето, а всъщност снимат вас, на мен ми се е случвало да се разправям с един дядка, който се опитваше да ни снима  bombs прелестите.

# 282
  • Мнения: 1 947
   Хехе, съпругът ми има доста "голи" снимки от детството си и как се червеше, милият,
когато майка му ми ги показваше и после ми ги завеща за семейния албум. Simple Smile Естествено,
вече съм ги скрила само за лична употреба /как звучи само, хахаха! Laughing/. Аз такива нямам.
   Искам да ви питам, майки, колко предварително трябва да се обадя на бъдещия
педиатър за U3 /U1 и U2 ще ги правят в боницата/? И има ли такива педиатри, които
изобщо не работят със здравните каси? Благодаря!  Blush

# 283
  • Мнения: 649
здравей анна, аз ходих и се записах при педиатъра някъде  2 седмици след като ме изписаха от болницата... комбинирах го като разходка и отидох до там- да се запознаем  Laughing , да ми дадат час и освен това от болницата имах едно дъъълго писмо, защото бебо беше под наблюдение и трябваше да го предам на педиатъра да си го прочете на спокойствие!

  И има ли такива педиатри, които
изобщо не работят със здравните каси?

не съм чула за такива педиатри  newsm78 имаш предвит само на частно да работят ли? има такива ако са Хомеопати, но дори и те май работят с касата

# 284
  • Мнения: 1 947
   Аа, добре! Simple Smile Щом е тъй. Simple Smile Аз си мислех, че тук само по телефона става определянето на термúн.
   Аз именно към хомеопат съм се насочила та затова питам. Май най-добре ще е да им се пообадя да попитам.

Общи условия

Активация на акаунт