Мами в Германия

  • 24 588
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 434
Кате, бебетата до 6-ия месец са амфибии, така да се каже - дробчетата им все още могат да функционират във водна среда - спомени от маминия тумбак. Идеята е, че до тази възраст не правят голяма разлика между водна и въздушна среда и могат да плуват като рибки във водата. При нас имаше едно бебенце на 5 месеца и така както ние не държахме бебоците близо до нас, така неговия татко го цопваше във водата и то си стоеше отдолу без проблем - беше си голяма атракция. Но и след 6-ия месец не им е голям шок

Denize, непременно иди - със сигурност няма да съжаляваш

Vessito - питай най-добре в болницата, в която си решила да раждаш. При регистрацията /прави се някъде след 7-ия месец/ ще ти кажат какво да носиш. Най-общо казано - кърпи - голяма и малки, неща за личния ти тоалет, евентуално нощници с копчета отпред/аз ходех с пижами например, обаче болничните нощници - те са като дълга риза -  ми бяха много удобни и ги пробвах и тях/ и един халат. За  Всички превързочни и пр. материали се осигуряват от болницата.

бебока - евентуално биба. Сега се сещам, че ми казаха в никакъв случай да не нося бебешки дрешки, само необходимите за изписването, защото като ги преобличат, хвърлят дрешките в общата купчина и иди ги търси после.

Хе-хе, сега се сещам за една веселба - аз като мразеща нощниците поисках от свекърва ми да ми даде назаем малко от нейните, колкото за в болницата. Тя ми изпрати 15 Mr. Green да си избера - то не бяха дантелки, вшити бродерии, огромни ярки рози, буфанчета, воланчета и прочие от фината немска женска конфекция Mr. Green. Така че пак си ходих с пижамите Mr. Green

упс - сори, гледам че Мопси ме е изпреварила, ама няма да трия

# 241
  • Мнения: 1 947
   Веси, преди време събрах едно списъче и го написах в темата "Бебе", която е закована. Simple Smile

# 242
  • Германия
  • Мнения: 8 103
ихххх, а какви секси-чорапи обуват на тези, които раждат секцио   Sunglasses и гащичките бяха секси.  Mr. Green

# 243
  • Мнения: 11 322
   Веси, преди време събрах едно списъче и го написах в темата "Бебе", която е закована. Simple Smile
А аз що си мислех, че беше в "Бременни чужбински мами".  newsm78
Така е, за пореден път се убеждавам, че само по-старите потребители поглеждат закованите теми ooooh!
Веси, нищо лично.

# 244
  • Мнения: 434
ихххх, а какви секси-чорапи обуват на тези, които раждат секцио   Sunglasses и гащичките бяха секси.  Mr. Green

Ъхъ  Weary ма аз ходих два месеца с такива, че и по-страшни -  от тия, дето се обуват с гумени ръкавици newsm45, но поне бяха художествени, истински секси така да се каже. Струваше ми се, че няма по-садистично средство в горещините. Защо ми припомни, започна да ме сърби навсякъде

# 245
  • Мнения: 7 605
И ние Ще ходим на плуване, било много добре zа мускулатурата, но сега ме уплаШихте 4е може и да няма места  Confused  Ще проверя оЩе утре  Peace

Веси, ма ти оЩе от сега ли си стягаШ багажа?  Joy   Майтапа на страни, иди на инфо ве4ер в болницата и там Ще ти кажат. Имай в предвид 4е след раждането Ще лежиШ преz пове4ето време (особенно ако си със секцио) та zа това ноЩница или пижама се носи, може и анцу(н)г. Аz ли4но употребвах по 2 ноЩници на ден, все пак 4овек се иzпотява доста след раждането, цапаШ се при кърменето/оригването и тн Бях си купила едни ноЩници zа кърма4ки от Франция, такъв модел няма тук, има два отвора на гърдите и от горе плат, та само го вдигаШ zа да кърмиШ, много удобно. Ето и снимка   Постоянно други мами и сестри, 4ак и една лекарка, ме питаха от къде ги имам  Mr. Green  Ако те интересува Ще ти пусна линк от къде можеШ да си поръ4ваШ по интернет, доставят до Германия zа броени дни и са само по 15?.

# 246
  • Мнения: 11 322
Татяна, да те питам - как се справяш с кенгуруто, доволна ли си от него?

# 247
  • Мнения: 7 605
Татяна, да те питам - как се справяш с кенгуруто, доволна ли си от него?

Ами да, доволни сме, но в момента не го полzваме много много в таzи жега. Полzваме го когато ходим по zада4и и не ни се мъква голямата коли4ка, 4е в момента сме само с малката кола, преди с голямата беШе по лесно.

# 248
  • Мнения: 11 322
Понеже спомена, че сте се преместили в района на Франкфурт - Таунус ли е само селището или Таунусщайн? Ако искаш ми отговори на ЛС

# 249
  • Мнения: 1 178
ихххх, а какви секси-чорапи обуват на тези, които раждат секцио   Sunglasses и гащичките бяха секси.  Mr. Green

Ъхъ  Weary ма аз ходих два месеца с такива, че и по-страшни -  от тия, дето се обуват с гумени ръкавици newsm45, но поне бяха художествени, истински секси така да се каже. Струваше ми се, че няма по-садистично средство в горещините. Защо ми припомни, започна да ме сърби навсякъде

Само като се сетя за тях и настръхвам  Shocked те и антитромбозната инжекция ми бяха най-лошия спомен от болницата.
За болницата не забравяй бельо и удобни всекидневни (спортни) дрехи, през деня в нашата болница не се ходи с пижама, всъщност никой нищо няма да ти каже, но из между персонала и посетителите е по удобно с дрехи.
Аз си бях взела и бг-де  речника.

За плуването съм с две ръце.
Ние също ходихме на басейн за 5-8 месечни, води ги акушерка и се заплаща само малка част, останалото кранкекасата. Задължително ще водя и малкия, Живот и здраве да се роди и след това ще ги запиша на истинско плуване.

# 250
  • Мнения: 7 605
Понеже спомена, че сте се преместили в района на Франкфурт - Таунус ли е само селището или Таунусщайн? Ако искаш ми отговори на ЛС

Ми то и аz не zнам оЩе къде то4но Ще живеем. Офисът на мъжът ми е в Кронберг, та някъде там в околността, ама в кое село то4но..... newsm78

# 251
  • Мнения: 2 292
здравейте  Wink
изпратих баба и прабаба на Саши снощи. Самолета имаше мин. 4 часа закъснение. Оставихме ги на летището и се прибрахме да приспиваме Саши. Сега ще звъня да вида дали са се събудили вече.
Стягаме куфари в събота се изпаряваме и ние на почивка Simple Smile
Татяна - ние не сме много далече. А имаше и едно момиче ник Zez пак наоколо, с което така и не успяхме да се видим, защото се роди Саши и така и не се натъкмихме после.
Аз пък не ги щях чорапите и веднага ги събух. Сестрата като ме видя веднага ми ги навлече, при което аз пак ги събух и така след 10 тина опита да ме обуе се отказа Simple Smile Но аз така и не лежах много-много. Въпреки операцията.
За плуването за бебета имаме един курс на басеина тук, но не е в летния сезон, а от септември до май. Така че си ходим самостоятелно на плаж и си се плицикаме в басеина с големите хора . Хич не му е студено. Но не е амфибийка Sad КАто глътне вода доста се дави, та си го държа и не му слагам плувките ...

# 252
  • Мнения: 357
Най-после и аз да се включа Hug Поздравления за хубавата тема, изчетох всичко, много полезно и приятно!
Аз се поизгубих напоследък, защото се излежавам повечко в къщи на сянка, пък там нямам още нет (затрупвам мъжо с много задачки и още не е стигнал до нета Mr. Green). Иначе магистратурата я свърших преди около месец, ама моя супервайзър още не я е проверил, ама има време

# 253
  • Мнения: 11 322
Привет на мътещата кокошка! Laughing
Почнах да се чудя къде се губиш  newsm78, ама ти сама се появи.
Браво за магистратурата! Той супервайзера ти да не се мота, че да не дочака раждането на пилето  ooooh! Как си с краката покрай жегите?

# 254
  • Мнения: 357
Ами подуват се от време на време, но само като се заседявам за по дълго. Абе въобще (да чукам на дърво) карам една много приятна и лека бременност, въпреки жегите и големия корем (103 см в седми месец #Crazy все се питам това нормално ли е, хората ме заговарят и си мислят, че всеки момент ще раждам Mr. Green). Аз само се оплаквах, предните две лета, че няма истинско лято в Германия и сега даже му се кефя. Пък следобед като имаме време отскачаме до Freibad за по два часа и аз съм супер щастлива Crazy Е не е като Варна, морето, ама догодина ще наваксаме Grinning
Пазаруваме за бебчо по малко, правим малки ремонти, ходим на Saeuglingspflegekurs, а от 24. август тръгвам на Geburtsvorbereitung и така.Още се чудя за акупунктурата (4 седмици преди раждането). Аз по принцип страх от болка нямам, ама ако помага защо пък не, абе не знам, някой пробвал ли е?

Общи условия

Активация на акаунт