Мами в Германия

  • 24 654
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Мишка, и при мен беше на връщане. Смекчиха им се лицата като видяха немските паспорти на децата, ама моя го гледаха под лупа. Не си преувеличила
хихих, обратното е при сърбите например, гледаха навъсено паспортите на Мартиновците, моят прелистиха да видят визата само  Thinking

# 226
  • Мнения: 80

Я кажи, кажи, аз колекционирам такива ситуацийки.

Незнам от къде да започна, написах цял роман и накрая натиснах погрешното копче. Направо умрях на мъка.

Един от случаите беше след като родих малкия в болницата идват фотографи и правят снимки на бебоците и ги публикуват в 2-3 областни вестника / така е тук, а при вас как е???/ Аз родих в съседния по-голям град. Десетина дни след това с мъжа ми пазарувайки в един от магазините спират мъж и жена и  започват да гледат бебчо и да му се радват след, което ни питат дали не бил въпросното райнфелдско усмихнато бебе /то си беше подобие на усмивка де/публикувано във вестника, което се казвало еди как си и тежало еди колко си кг. Бях шашната как са запомнили. Не спряхада му се радват и да говорят с нас докато не стигнахме до касата. Поне при нас  да не кажа всеки първи, но със сигурност всеки втори е с бебешка количка, а и не съм единствената родила по-това време.
Вторият случай се прибираме от разходка с мъжа ми, на вратата се заговаряме нещо и в същото време минават мъж и жена и ни чуват.
Спират ни и учтиво ни питат на какъв език си говориме и от къде сме.Аз с моя постен немски им казах, че мъжа ми е от Гърция, а аз от България. Като чуха веднага започнаха да се усмихват и да разказват колко пъти били ходили в Бг., колко много им харесвало, каква кухня сме имали и т.н. Питаха от кой град съм,говориха още доста с половинката, че нали той е по-на ТИ с немския ....с две думи не можахме да се отървем.
/ май трябваше на кафе да ги поканя bowuu /
Трети случай, при педито чакайки ме заговаря една германка и тя с нейното бебче. Казах и, че не говоря добре езика и, че не разбирам всичко.Жената веднага започна да ми говори по-бавно така, че да  я разбера. След 2-3 дена спря с колата на улицата да ме поздрави, а след седмица пиейки кафе с мъжа ми я виждаме с нейният мъж. Веднага се запознахме всички, седнаха при нас, като първи приятели.Пита ме дали водя на плуване малкия, съответно и отговрих не,защото е в съседния град и, че все още нямаме кола. Веднага ми предложи да идва да ни взима с тяхната кола и ми написа телефоните си. Изобщо не те познават и веднага така отзивчиво се държаха.

За мен е удивително, за вас незнам. Със сигурност всички сме попадали в подобни ситуации тук в Де, но като чета някъде по-форумите за германците колко студени и колко неконтактни били. Естествено противоворечиви мнения срещам.
Отделен е въпросът, че като се разхождаме всеки те поздравява.
Много се разписах, отново се извинявам за дългия постинг,а случайте са безкрайни
Поздрави на всички



# 227
  • Мнения: 434
Е, това идва като потвърждение на идеята, че с деца /хеле пък и с животинка в комплект/ от социални контакти не мож се отърва Laughing  А и мисля, че отзивчивостта, пък макар и между непознати, е в рамките на ежедневната учтивост. Особено в по-малък град или в квартала на големия град, който си е всъщност един малък град. Аз много им се радвам и понякога, когато имам време, се спирам и бъбрим с кучкарите или с майките с часове, пренасяме се вкъщи да пием кафе и после всеки откъдето е. Моята къща открай време е Аврамов дом и дали ще поканя кучетата да поиграят на поляната или децата - на другата поляна  - разликата не е съществена. Мен не са ме канили досега обратно, но и аз вече престанах да се сърдя за това - ми такива са си хората, живеят затворено, не виждам смисъл да ставам като тях. А темите се редят една след друга - на колко е детето, на колко е кучето, как беснеят двамата и пр. Досега само двама-трима са ме питали откъде идвам и така сме се заговаряли и за България.

Вчера се прибираме с Хана от библиотеката, скачаме и се смеем на тротоара и срещу нас едно достолепно семейство от старата генерация с един разкошен внук - Винсент - в количката. И Хана като му заговори, като го загали, възрастните хора на свой ред се разнежиха и така стояхме близо четвърт час да си говорим - кой как проходил, кой как търчи по улиците и т.н.

Аз не бих отказала предложението за колата и за плуването. Едно че бебешкото плуване е нещо разкошно, и второ че печелиш една интересна възможност за връзка.

П.С. Само да кажа, че при нас в болницата идва една фотографка и направи един бебешки албум на Хана. Първо я снима за една поздравителна картичка от болницата, после ни предложи да направи няколко други снимки и да си ги купим като албум, ако ни харесат. То пък оставаше и да откажем Mr. Green Но до вестниците не стигнахме Mr. Green

# 228
  • Мнения: 260
Плуването наистина е голямо преживяване за децата.
А да не казвам как спаха след това.
Има и подводни снимки:
http://okazion.no-ip.info/a/Antonia.jpg
http://okazion.no-ip.info/a/Teodora.jpg

# 229
  • Мнения: 80
Плуването наистина е голямо преживяване за децата.
А да не казвам как спаха след това
Страхотно, а на колко месеца са?
Надявам се, че още не е късно да го заведа. Ние сме на 10 м.

# 230
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Denize не е късно, стига да има при вас свободни места. Аз дадох заявка за Мартин още като беше на 3 месеца, при нас ги приемат от5-6 или условието да могат да си държат самостоятелно главата. Беше ни традиция всяко WE да ходим на плуване  Sunglasses

# 231
  • Мнения: 434
Denize, присъединявам се към казаното от Pepelyashka. Аз също записах Хана, когато беше на 4 месеца, но чакахме около два-три месеца, докато получим свободно място. Групата беше до 18 месеца, децата бяха горе-долу на една и съща възраст и падаше голям купон. Личното ми усещане беше, че на Хана й правеше огромно удоволствие да шляпа във водата, да пори вълните, които майка й се стараеше да предизвика, да се спуска по пързалката. Гонеха балони из въздуха, "яздехме" едни дълги спагети и пеехме песнички за коне, плъзгахме ги върху дъски. Имаше разни постелки, които слагахме върху водата и правехме на бебешорите коридор, през който те лазеха или ходеха, след което с радостни писъци ни се мятаха в прегръдките. При нас имаше и доста татковци - на тях даже май им беше повече кеф. Засякох се там с няколко семейства, с които бяхме ходили на курсовете за бъдещи родители, после ходехме да пием кафе, а дребсовете просто кротко си спяха в количките. Лично на мен плуването ми действаше много добре, усещах как водата ме отпускаше и успокояваше. А децата си припомнят усещането за безтегловност в майчината утроба и определено не ги е страх.
Единственото неудобство - през зимата - е голямото обличане и събличане, но след първите два-три пъти се свиква.
Само сумата вече не си я спомням, трябва да беше около 50 евро.
Ей, хубави спомени, как само се размечтах Hug

Gramii, не само спят, ами и ядат като лъвове след това Mr. Green

# 232
  • Мнения: 11 329
Denize, докато ти четях постинга колко спомена нахлуха в главата ми за подобни случки. Нашето село е от по-големичките (нищо че пише на табелата град - те са 3 села обединени) и тук се познават всичките. Няма да забравя още с каката като тръгнех на разходка - не спираха да ме питат чия жена съм, после коментари как одрала кожата на баща си и тн. Тя сега по на мен мяза, ама като бебе беше наистина бащичко.
Така завързах и аз много контакти нищо, че и на мен немския ми беше dürftig , както се казва.
Сега вече и с двете деца е още по-лесно.
Пепе, при нас казват, че след 6 месец бебетата губят гмуркателния инстинкт и става по-трудно с бебешкото плуване. Аз не съм ги водила на такова, но си ходим редовно на басейн, особено на такива, където има бебешки оазиз с различни дълбочини. После пада едно хъркане в колата....

# 233
  • Мнения: 80
Звучи страхотно. Ще проверя как стои въпросът с местата, но аз доколкото разбрах при нас не се плащало. Може и да съм се объркала.

# 234
  • Мнения: 649
плуването за бебета е супер  Peace ние също ходим на такъв курс- от как е на 6,5 месеца...  наистина пада голям купон, а и е полезно за бебенцата!
 Denize, непременно провери и се възползвай от Angebot -a на тази позната да ходите заедно с нейната кола  Hug
 
gramii , много хубави снимки! колко са големи бебенцата? И аз се пробвах да го снимам под вода ( с подводна камера), но нищо не станаха снимките... само едни ръце или крака се виждат  Rolling Eyes явно много е бърз моят  Mr. Green

# 235
  • Мнения: 80

Пепе, при нас казват, че след 6 месец бебетата губят гмуркателния инстинкт и става по-трудно с бебешкото плуване. 
И аз така знам, че до 6 месец имат гмуркателния инстикт и за това било още по-добре преди това да се заведе. Но все пак ще разпитам и ще се възползвам, стига да има свободни места, както казвете, че се чакало за място.
Всички ме запалихте страшно за този курс, направо нямам търпение да проверя.

# 236
  • Мнения: 1 768
Здравейте Laughing
Искам да попитам мамите раждали в Германия следното-какво е необходимо да се вземе при влизане в болница за раждане..6е съм ви много благодарна,ако разкажете вие какво си бяхте взели..4ух,4е били необходими 5 но6ници.. #CrazyТака ли е наистина?
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 237
  • Мнения: 11 329
Vessito, вземи да прегледаш старите теми на "Бременни чужбински мами" - там го имаше списъка.
Защо те учудва 5 нощници - ако останеш в болницата, се стои 5 дена, нима ще искаш да седиш всеки ден с една и съща нощница или ще седнеш да переш там?

# 238
  • Мнения: 80
 
Здравей Vessito,
В болницата където раждах аз не беше задължително да си с нощница. Направи ми впечатление, че всеки ходеше както му е удобно, дори със спортни дрехи или блуза с долнище например.
При нас осигуряваха превръзки и специални гащички, паперси и дрешки за бебетата.
Предполагам, че във всички болници е така. Не се притеснявай дори да вземеш нещо излишно по-добре е да си подготвена. И все пак ако ти липсва нещо винаги може да ти го донесат.

# 239
  • Мнения: 649
Vessito, и при нас не беше задължително да си с нощница... дори е много по-удобно с пижама, защото като кърмиш няма нужда да се събличаш цялата  #Crazy аз си носих две пижами, 2 сутиена за кърмачки, влезнах и си излезнах с гащиризона за бременни (въпреки,че си носих още 2 панталона, но с него си ми беше много удобно), 3 широчки тениски, козметика .... Май това беше... превръзки, гаши за еднократна употреба, памперси, дрешки за бебо- там ти дават  Peace Разбира се за изписването мъжът ми донесе наши дрешки за бебо и столчето за кола!  Всяка болница има Инфо-вечери за бременни, които са безплатни- там ти показват Kreissall-а, стаите, въобше всичко и може да се пита, ако имат някакви условия за багажа   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт