6 месеца САМО на кърма.Hb е 79

  • 2 375
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 381
Според педиатърката така се получавало при кърмените бебета.....
Захраних на 6 навършени месеца с оризова каша, давах и елда.От днес включих тиква.
Педката съветва да започна яко да захранвам.Т.е. скоро да започна да давам месо и жълтъци.Малтофер не предписа, от него имало вероятност да получи разстройство или повръщане.
Моля ви, кажете ми как да продължа захранването и да повишим Hb.Все нещо съм недоразбрала-напр. давах 2 каши едновременно Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох и мен от това ме е страх- моят хранителен режим не е много здравословен...
 От друга страна обаче пък си мисля, че често стават грешки с изследванията и изобщо това с хемоглобина е малко... Ами не знам- каката скоро беше с нисък хемоглобин и ни изписаха лекарства- аз обаче нищо не съм давала, а не промених и диетата, защото тя е много злояда- хемоглобина се оправи от самосебе си.  newsm78

Все пак мисля, че първо можеш да пробваш със зеленчукови пюрета и сокчета преди да минеш на месото направо. Например дали не можеш да включиш копривата- под формата на чай да кажем. Но внимателно, защото прочетох че копривата може да бъде алерген.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 19:05 от lilfi

# 2
  • Мнения: 1 737
Просото съдържа най - много желязо от всички зърнени. Не съдържа глутен. Може да бъде една от първите хранио в захранването. Може да се комбинира с всякакъв зеленчук или плод.
В момента на пазара има боровинки, тъмните плодове са препоръчителни при анемии. Само внимавай да не са алергени.
Моята педиатърка ми е казвала, че при нисък хемоглобин на кърмачето, може майката да пие желязо, подходящо за бременни и кърмачки, без да се дава отделно на бебето. Не, че я слушам за нещо, но точно за това се съгласих с нея. Аз пих Тотема и както съм с ниско кръвно много освежаващо ми подейства.

Жълтък още не съм давала, освен "педагогически" - като застройка в някоя супа.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Освен всичко друго, което са те посъветвали мамите... Ти също наблягай на желязосъдържащите храни - тоест такива, които в повишени дози съдържат ценния метал...
А твоят хемоглобин колко е...?

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако се положат усилия и отговорност да има пълноценно хранене, хемоглобина ще се качи и без меса на 6 м. Пълнозърнест хляб, просо, киноа, спанак (суров на салата ако може), броколи сурово, ядки, пресни плодове ...  Моя хемоглобин е 141, не ям много месо. На Алекс не съм го мерила, не виждам нужда да го бода  Crossing Arms ...

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз бих предложила второ изследване на хемоглобина на друго място. Понякога стават грешки.

# 6
  • Мнения: 2 381
Все пак мисля, че първо можеш да пробваш със зеленчукови пюрета и сокчета преди да минеш на месото направо. Например дали не можеш да включиш копривата- под формата на чай да кажем. Но внимателно, защото прочетох че копривата може да бъде алерген.
lilfi, нямах предвид да започна директно с месно пюре.Според педиатърката трябва да въведа по-бързо плод и зеленчук, та да мога да дам месно и жълтък.Обаче там е работата, че не виждам как ще стане по-бързо.Нали нова храна се въвежда поне след 3 дни!
Сокчета няма да давам още, рано ни е.Коприва ще си взема за себе си Wink
AQ, Тотема-та не я понасям.А просото под формата на каша ли е newsm78

Скоро ще си изследвам Hb.
На Паолина ще изследвам след 2 седмици.Нищо чудно да има грешка.Преди време в една друга лаборатория й бяха лепнали едни бактерии, и после се оказа фалшива тревога.
Ще наблегна на желязосъдържащите храни.Дано заредя и бебка.

# 7
  • Мнения: 160
Ох и на Кики хемоглобина е нисък (101), а е само на 4 месеца и половина. лекарката му предписа малтофер, но сега като чета за него ме е страх да му давам... ще ми се да го кърмя без захранване до 6 месеца. какво мислите - дали мога да изчакам и дали ако аз увелича приема на желязозъдържащи храни мога да вдигна и неговия и колко бързо?
daisy, успех с вашия хемоглобин, дано успееш да му го вдигнеш бързо Praynig

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Пълнозърнест хляб, просо, киноа, спанак (суров на салата ако може), броколи сурово, ядки, пресни плодове ...

Това, надявам се, го препоръчваш на майката, нали...? Grinning

# 9
  • Мнения: 41
Според моя  хематолог, ниските нива на хемоглобина до 2-годишна възраст на детето не са обезпокоителен признак, аз също кърмих малката и захраних по-късно, нивата на нейния хемоглобин се повиши с 20 единици за около месец и половина, без да приема медикаменти- беше 89 (на 9 1/2 месеца), при последните изследвания беше 109 ( сега е на 11)...

Споко и без паника, всичко е ок...
 Grinning

# 10
  • Мнения: 393
Нашия също беше 86 при първите изследвания.Предписаха ни Малтофер-пи го около месец.Успоредно с това въведох просо, елда.Аз също пих Малтофер с него, гледах да ям желязосъдържащи храни.Много важно е да се приема и вит.С-моркови,лимони за да се усвоява желязото-това за тебе.А за бебка можеш да започгеш със зърнените,които съдържат желязо.За 1-2 седмици може да въведеш и някакви зеленчуци.Хемоглобина,ако наистина е в такива ниски нива няма да се вдигне за месец.Аз съм ти виждала бебката на живо-розова сладуранка-така че споко Laughing

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това, надявам се, го препоръчваш на майката, нали...? Grinning
Що, какво ще му стане на бебето от една салатка  Mr. Green? Без ракийка.
Хлорофила от зелените неща е много близък до хемоглобина, лесно се преобразува. Тук продават хлорофил концентрат и едни фитопланктони концентрат, също вършат чудесна работа ако не си падате по треволяк  Peace. Майки.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Повторете изследването преди да предприемеш каквито и да било мерки.В друга лаборатория.Направо е срамно колко често се греши в тези неща.Някои хора ги изкарват болни от СПИН и хепатит Б, а после твърдят, че грешката не била в тях #Crazy

# 13
  • Мнения: 772
при нас ситуацията беше подобна и нашият лекар също каза, че при късното захранване е допустимо въвеждането на нови храни да става по-бързо, а съм чувала, че в някои страни това си е практика. Така че, ако решиш да захранваш с повече неща, можеш да го направиш спокойно и по-бързо, отколкото се препоръчва за 4 месечно бебе. Но и аз мисля, че е много важно и ти с какво се храниш (но за тотемата те разбирам)...
а колкото до малтофера - не агитирам да се пие, просто споделям - наш дребчо досега е пил 2 пъти по ок.40 дни, по едно шишенце демек - първия път беше през септември  -т.е. той бе на 9 месеца, тогава резултатът май беше главно леко покачване на апетита, на хемоглобина - почти никак, а след втория път - сега през април-май (1г, 4-5 мес.) - хемоглобинът е дори стряскащо висок - 150 (преди все беше макс. 110-115), ама дори да не е грешка, не мисля, че е само от малтофера (сега го пи комбинирано с витамини Киди...), но най-вече исках да кажа: при нас нямаше странични реакции, освен почти черното на цвят ако, ама пък на 6 мес. е май все пка друго...
Успех!

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
При хранене само кърма до 6тия, на 6 имахме леко понижен hb. беше над 100. Започнах да давам картоф и към него добавих сушена коприва, за по-малко от месец изследването беше повече от добро. никакви странични ефекти. Естесвено беше ми обяснено, че аз съм виновна като експериментирам и т.н, и да се ядат дробчета....., жълтък/него го включихме малко по-късно/.
Спокойно! Ще сте ОК скоро!

# 15
  • Мнения: 541
A да попитам в какви граници трябва да е хемоглобина, средното е ясно че е 120, но все пак трябва да има от-до?

Някой ако знае нека каже или пусне линк ако преди темата е обсъждана, че не можах да намеря нищо

# 16
  • София
  • Мнения: 353
Според лабораторията във ВМИ Ст. Загора, Хемоглобина

на новородено бебе е 190 г/л ,
на 1 месец трябва да е 140
на 3 месеца 110
от 1 до 5 години 110 -130
над 5 години 120 - 160

# 17
  • Мнения: 3 926
И не забравяй червено цвекло. Аз го дадох на Сияна като пета или шеста въведена храна. То е много желязосъдържащо. Освен това при такъв хемоглобин ти отдавна щеше да си забелязала признаци на вялост у детето. И аз се съмнявам, че в лабораторията са сгрешили. До сега тук във форума не съм срещала рязко ниско ниво на хемоглобин без наследствени фактори да са повлияли това.

# 18
  • Мнения: 2 381
Вече съм по-спокойна.
Тази седмица ще изследвам моя Hb.Ще захранвам постепенно, няма за къде да бързам.Жълтък няма да дам преди 9-ия.Педиатърката ще ме прощава Mr. Green
Следващото, което ще въведа в менюто на Паолина ще е цвекло.Аз от него си правя салатка и сок от време на време.Наблягам и на ядките.Утре ще хапна черен дроб(не ми е от любимите, но...)
По-нататък ще й дам коприва към картофа.
Бебка е толкова жизнена-вече се изправя на крака в кошарката.Все иска да скача.Много е енергична Grinning
Сега давам оризова каша от зърнените.А елдата е на Хип и на опаковката НЕ пише, че съдържа желязо ThinkingПоследно-елдата богата ли е на желязо или само на витамини??

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И елдата и просото са богати на желязо и не съдържат глутен.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Много пъти вече съм се убеждавала, че тези изследвания на 6-месечна възраст са само и единствено за точене на пари от касата.

Първо, резултатите никога не са точни и много често варират в рамките на 30-40 единици за различните лаборатории, което ще рече или свръх ниски стойности или свръх високи. При нас поне беше така.

Второ, всеизвестен факт е, че бебетата изразходват една част от запасите си от желязо през първото шестмесечие от живота си и е нормално стойностите да са занижени. Това е напълно нормално и не е притеснително, ако бебето расте и се развива добре.

И трето, ниския хемоглобин не винаги означава желязодефицитна анемия за да се тъпчат децата всеки път с химии. Tова обаче никой не го отчита, защото е най-лесно да напишеш рецептата за Малтофера  Close

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Вече съм по-спокойна.
Тази седмица ще изследвам моя Hb.Ще захранвам постепенно, няма за къде да бързам.Жълтък няма да дам преди 9-ия.Педиатърката ще ме прощава Mr. Green

Правилно си решила, браво... Кърми човечето колкото се може повече...
newsm10



П.С. По отношение верността на резултатите и различните лаборатории... Както ти е казала и Jade... Не може да им се вярва... Пресен пример... 5 изследвания ПКК (пълна кръвна картина) в течение САМО на 8 дни... Като дори последните две изследвания бяха направени в ЕДИН И СЪЩИ ден, с ЕДНА И СЪЩА кръв, само дадена в две различни лаборатории... Цифрите на хемоглобина бяха следните... 102, 113, 95, 107, 126... Изводите - за теб...

# 22
  • Мнения: 2 381
Няма как да не ви кажа Grinning
Преди месец Hb на Паолина беше 79.
Вчера я заведох да я боцнат, но в друга лаборатория.Резултатът:113 Grinning Рефетентните стойности при деца са 110-140.Значи всичко е ОК.
За месец въведох 6 храни.
Бяхме на почивка, където тя отказа да папка пюрета и карахме най-вече на кърма.Вероятно затова за един месец е наддала малко-само 150г.Но важното е, че е здравичка Grinning
Вие бяхте прави-различни лаборатории-различни резултати.
Моят хемоглобин е 127- пак си е в норма.
Поздрави на всички ви Grinning

# 23
  • Мнения: 3 926
Браво, чудесна новина, а най-вече хубавото е, че ти си спокойна Hug Няколко дни след твоята тема на една от нашите мами в отчетната й бяха изкарали акъла с кръвните изследвания на една годинка. Чак в онкохематология водиха детето, та тамошната лаборатория е изкарала наистина прецизни резултати и се е оказало, че детето е напълно здраво Grinning

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чудесно наистина!
Да ти е жива и здрава и никакив проблеми повече Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 4 381
Само да допълня, че няма проблем месото да се въведе като една от първите храни при захранване - заешко, пуешко и пилешко.

За жълътъка правилно си се ориентирала след 9м. да го въвеждаш. Малко е спорен момента с него и повишаването на хемоглобина.

За черния дроб също се спори дали е добре да се дава на малко дете - все пак там се натрупват и други вещества.

Лично предпочитам да давам от изброените храни елда, просо, червено цвекло и месо.

Радвам се, че изследванията са ОК. Няма за къде да бързате със захранването.

# 26
  • Мнения: 631
и аз исам да вметна в темата и едно въпросче
Има ли ниският хемоглобин нещо като наследственост, ако например майката е с нисък цял живот и детето да е с нисък?
На моето изключително кърмено бебче хемоглобина на 6м му беше 105, моят през бременността винаги беше под 90 като дъвчех отначало по 1 после и до 3 Малтофера на ден
изглеждах си и се чувствах перфектно и бебето се роди 3,600 ..... едва ли е стояло гладно
накрая понеже ми писна лекаря да ми опява за ниския хемоглобин ходех да си вземам кръв след обилна закуска и хемоглобина ми стана 100  / малко по приемливо /
така че аз много не им ловя вяра на тези изследвания....

ако бебето е здраво весело жизнено енергично храни се добре наддава и т.н
дайте да не търсим под вола теле
а тези лаборатории и какви грешки правят

# 27
  • Варна
  • Мнения: 758
и аз исам да вметна в темата и едно въпросче
Има ли ниският хемоглобин нещо като наследственост, ако например майката е с нисък цял живот и детето да е с нисък?

И аз се чудя  newsm78
Майката на майка ми, майка ми и аз сме били с анемии като малки (маминка ми са я карали да пие кръв от костенурка Sick). Когато отидох на хематолог ме пита дали рода ни идвал от Беломорска Тракия, защото там било често срещано. (после разбрах, че беломорците ни са 4-6 поколения назад).
Та май има някаква наследственост.
Аз се лекувах като бях на 16-17 и от тогава не съм имала проблеми (освен килата, които качих покрай Бкомплекса  Laughing)
Благоверният обаче е с Hb около 165 и се надявам щерката да прихване от него, а не от мен.
Зачудих се докато четях темата, може ли и с хемоглобина да е като с кръвното - някои хора си се чувстват добре с ниско/високо кръвно и зле, след като им го докарат в общоприетите граници  newsm78 Райка явно се е чувствала добре с 90-100 Hb, а аз бях като парцал - получавах сърцебиене докато се кача на 2 ет. не можех да мръдна от фотьойла с часове и по средата на срока започнах да забравям имената на съучениците си.

Дейзи, замисляме редовни срещи на кърмачките (мисля, че се засякохме на първата) във вторник - 11 ч. и петък - 17 ч. на едно от барчетата пред Аквариума. Може да обмените опит с Иви относно храненето до въвеждането на месото - тя и Ели са вегетарианки.

# 28
  • Мнения: 2 381
Дейзи, замисляме редовни срещи на кърмачките (мисля, че се засякохме на първата) във вторник - 11 ч. и петък - 17 ч. на едно от барчетата пред Аквариума. Може да обмените опит с Иви относно храненето до въвеждането на месото - тя и Ели са вегетарианки.
Прочетох за срещите, но живея във Владиславово и няма как да се придвижа с количката и с Паолина SadНа първата среща дойдох-беше през уикенда и мъжа ми ме докара.Така е, като не съм шофьорка...

Общи условия

Активация на акаунт