За изхождането, закаляването и кърменето на поискване

  • 39 221
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 829
Жабушка, имаш моите уважения още веднъж дори за това че ти минава през ума да се занимаваш и с това при 3 броя деца и цялата домакинска работа!
Ваниша, аз продължавам всеки път да си повтарям-най-важното е бебето да научи че може и извън памперса да се вършат нещата. Така че и едно пиш на ден да отива в легена-пак е успех!
Сигурна съм че с времето всички ние ще се научим да се разбираме по-добре с децата си.
За памперса през нощта-според мен причината е,че тогава нямаме никаква друга работа освен да се наспим и да се грижим за бебето, никой не ни се меси и ни е много по-спокойно. И можем да разберем сигналите по-добре. Докато при другия метод детето се учи да си казва, тоест то не само трябва да разбере че му се пишка, но и да се разсъни и да събуди майка си за да му помогне.
При нас нещата си вървят един ден по-добре, един ден по-зле. Мисля че добре се справяме засега, ще споделя ако има нещо ново.
Много се радвам за успехите ви и за това, че ставаме все повече Grinning
Желая ви всичко най!  bouquet

# 271
  • София
  • Мнения: 2 162
Ваниша, ами и ние като вас- затова и няма с какво толкова да се похваля. Grinning Има дни, в които не успявам нито едно изхождане да хвана, но когато Роси е залепена за мен или ходи по петите ми- както е повечето време, съм по- сериозна и я пробвам редовно. Аз обаче досега не съм забелязала един сигнал от нейна страна- или тя не го прави или аз съм сляпа Rolling Eyes. Всичко, постигнато досега е плод на постоянство от моя страна и както може да се очаква като ме хване мързела и имаме инциденти. Но спрях да се тормозя /и аз съм максималист като теб Grinning/- като дойде топлото време и я пускам без памперс- ще е по-лесно следенето поне.

П.П. Извинявам се за офф-а, ама много ми се иска да споделя- вчера Роси проходи. Grinning

# 272
  • София
  • Мнения: 12 231
  Честита проходила девойка Роси на lilfi  Simple Smile
  Май сме се събрали все майки перфекционистки. Аз забелязах обаче че като не се впрягам чак толко и не ми пука и не ги следя постоянно обаче има по-голям успех. Мога да кажа че досега от вчера вечерта Ники е суха, дори на рожден ден като бяхме също си свърши работата на тоалетната, а Ваня е с малко пропуски  Simple Smile Страшно съм доволна  Simple Smile
  Между другото аз също не схващам да подават сигнали освен пръцкане понякога когато искат да акат, но това не се брой. Успехите ги отдавам именно на това че вече аз им познавам графика, а и явно те могат да изчакат поне в някакви малки граници и сумарно става  Simple Smile
  Много се радвам че ставаме все повече  Simple Smile

# 273
  • Мнения: 2 829
lilfi, честито! Много се радвам че сподели с нас! Да ти е жива и здрава Роси и още много да те радва!
Айла, и аз забелязвам че като не се впрягам по-добре вървят нещата. Забраних си да съм максималист и защото мисля че така вредя на собственото си дете, все пак не е най-важното за него да няма "аварии" в памперса че само за това да мисля, то има нужда по-скоро от игра, общуване, смях и забавления, а ако давайки му това успея и да го изходя между другото-хубаво, ако не-здраве!

# 274
  • Мнения: 132
Здравейте, мили мами!!!
lilfi да са ви честити крачетата и благодаря за отговора, явно търпение му е майката!!!! jabushka, не мога да ви надмина, сигурна съм, ама аз много ти се радвам и на трите ти слънца също - да имаш три деца си е купон (и в пряк и в преносен смисъл).  yanast ти си моето упование и успокоение!!! Aila ти също си герой, ама скромничиш, нека само да те радват твоите кукли!!!
Момичета - грипозна съм  ...абе все още се държа, защото още не съм говорила с всичките си лекари (имаме си лекар хомеопат и едно-две джипита), ама ако всико това ми пречи да кърмя..ще крещя!!!!

# 275
  • Мнения: 875
здравейте и от мен!
и аз много се  радвам, че повече мами се включват в това прекрасно начинание. анна го беше казала много хубаво: когато детенцето е на две годинки ще има много по-интересни неща за правене от това да го приучава на гърнето.
при нас нещата са много добре през деня. изпишкваме се винаги след сън. нали ви бях казала, че имаме силни колики. понякога, когато се разплаче силно и си мисля, че са коликите, не съм винаги права. има случаи, в които го изпишквам и се успокоява веднага. а понякога си седи кротичко, но аз решавам, че може би е време за пиш и в повечето случаи съм права. за съжаление нощите ни са без никакъв успех. по цял ден е на ръцете ми и вечер лягам и заспивам като труп. спи при нас и го кърмя в полусънно състояние. когато се разбудя, вече е късно. всеки ден си казвам,че от тази нощ започвам да ставам, но не е никак лесно.
и накрая искам да се похваля, че един приятел ще ми изпрати книгата на ингрид бауер от щатите. ако някоя от вас знае английски и я иска, мога да я пратя да си преснима.
хубав ден на всички!!!

# 276
  • Мнения: 155
Здравейте готини мами,
чета темата с интерес и преживявам радостите и разочарованията ви заедно с вас. Темата е страхотна а има още толкова много за четене, че незнам кога ще смогна. Ние с нашия тати като прочетохме статията на Поли веднага се зарибихме, понеже всичко звучи много естествено и логично. Аз обичам да има логика Simple Smile Така, че и ние сме от вашата "секта"

 Жалко, че тогава беше късно и въобще не съм забелязала, че след статията има коментари..та сега наваксвам.
Много се радвам, че можем да имаме достъп до тази информация чрез книги, сайтове и чрез общуване помежду си.

Аз имам някои въпроси, които малко ме мъчат, някои от тях са споменати мимоходом ама все пак да си кажа.

1. Интересува ме мамите, които използват слинга, много ли е трудно да го връзваш и отвързваш на всеки 20-30 мин. за да изходиш детето? И докато го развържеш и съблечеш дрешката (ако има такава) не става ли аварията, тъй като детето трябва да почака и не може да стиска?

2. Относно обличането. В Пловдив лятото е голяма жега ( у нас е сравнително умерено) и това за голото дупе не ме притеснява особено. Но ние чакаме малък Ежко през м. Март и не се знае как ще е времето първите месеци. Чудя се, дали може да се слага боди, което се закопчава долу, но без памперса- т.е бодито да е хем блузка хем гащи и примерно лесно за събличане панталонче. (Но на бодитата има едни копченца тик-так, до които ако се допре голата кожа може да се разрани  или не?) ...може би ще мога да реагирам достатъчно бързо със събличането... Или пък си мисля вариант с някаква дълга блузка, която да стига до глезените например и да му е сравнително топло...но това може би ще е само нощем.
3. Бебетата акат ли през нощта? И ако акат подмивате ли ги след това? Чудя се ако бебето се разбуди нощем и му се ака и аз го изходя, след това стана отида до  банята с него, измия го и тн...няма ли да се разбуди съвсем и да не може да заспи? А пък съм чувала че с мокра кърпичка най-лесно се разбужда, щото е студена. Вие как процедирате?

Сигурно имам и още въпроси ама сега не се сещам. ЩЕ съм ви много благодарна за отговорите - запишете ни в клуба и нас Simple Smile
П.П. Много ви се радвам на всички и ви чувствам много близки. Успех на всички   bouquet

# 277
  • Мнения: 1 947
  Здравей, мама Ежка! Радвам/е/ се, че от сега сте решили да постъпите така. Simple Smile
Аз мога да ти отговоря горе-долу - като се роди бебето, ще се нагодите в крачка. Simple Smile
  1. Слингът няма нужда да се отвързва, за да извадиш бебето. Аварията може и да стане,
но не е страшно - постепенно ще се научи да чака.
  2. Мисля, че копчетата на бодито може да му дразнят - снабдете се с мини-гащички, ако
искате, и блузки.
  3. Може и да акат през нощта, може и да не акат. Simple Smile Моето не. Ако го изходиш, едно
забърсване е достатъчно - аз ползвам меки козметични хартиени кърпи в кутия, тънки
и нежни. Ще го измиеш сутринта. Но все си мисля, че за да се изака, трябва да се събуди.
То не е лесна работа. Grinning
   Лека и безаварийна докрая! Wink

  Аз превеждам, не се скатавам, но имам да наваксвам, мъничко остана. Embarassed

# 278
  • Мнения: 1 947
   Готова съм с превода. Simple Smile Излязоха 10 печатни страници. Crazy
   Тук заключват ли се темите, когато достигнат 15 страници?
Ако е така, ще е по-добре да ги пусна в новата тема-продължение. /?/

# 279
  • София
  • Мнения: 12 231
 Пусне най-добре втора част  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 485
Аз пък мислех, че ще ги пускаме като отделни теми в Майки  newsm78

# 281
  • София
  • Мнения: 12 231
  Еми ако искате и така може, но с линк тук, а и тази темичка е по-скоро да си обсъждаме кой докъде е стигнал и също се нуждае от подновяване.. Аз лично в майки често не влизам...

# 282
  • Мнения: 1 947
   Duol, хубаво да е в "Майки", обаче темата е за помощните средства и е подходящо четиво за
започнали и желаещи да започнат ЕБХ. Не е за дискусия като че ли. Малко, сякаш, ще е тупната
отникъде там... Не знам... Ако кажеш, ще я пусна там. Всъщност защо не? Simple Smile Само дето имам страх
от пускане на тема и не смятам да се защитавам под нея. А, и освен това, ме притеснява, че е превод
от книга, а не публична статия, което никак не е законно. Embarassed
   Няма да е лошо материалите да ги вкараме в Библиотеката, че така се губят.

# 283
  • Мнения: 485
Анна В, много добре те разбирам. И на мен не ми се иска всеки път като пуснем подобна тема да започваме споровете наново. Но от друга страна ЕБХ не е само за кърмещи майки, некърмещите и бременните също биха могли да се заинтересуват. Аз, например, много съжалявам, че започнах толкова късно. Само ако знаех навремето.... 
Затова мисля, че е хубаво да има информация за различните методи и теории и всеки да прецени за себе си.  А и виждам, че има интерес, все повече майки се включват. За Библиотеката - би било хубаво, трябва да го обсъдим с модераторите може би...
За да не е тупната отникъде можеш да дадеш линкове към всичките стари теми за ЕБХ.

Защо ще е незаконно, нали само ни го преразказваш?  Mr. Green

Поли., ти, като инициатор на цялата работа, какво мислиш?

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 19:56 от Duol

# 284
  • Мнения: 1 947
...Защо ще е незаконно, нали само ни го преразказваш?  Mr. Green...

  Абе, не стана точно така. Mr. Green Само поизпуснах това-онова, иначе си е баш превод.
Хайде, ще чакам разрешение от съвестта си.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт