Кои детски кухни в София разнасят по домовете?

  • 32 244
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
Нещо не ти схващам въпроса - какви 6, какви 9? Яденето е както от всяка кухня - супа, основно и десерт.
Поне за сега аз съм доволна от храната. Надявам се в бъдеще да си остане такава и да не я развалят

ами по отговора мисля, че ми стана ясно - де да знам досега не сме ползвали детска кухня аз си мислех че има закуска, за обяд първо/второ/трето и за вечеря първо/второ/трето - поне 7 неща, ама явно тва е прекалено Simple Smile

значи има първо/второ/трето за целия ден и си ги яде на обяд и вечер? а сутрин с какво е хубаво да се храни в такъв случай (ама тва е сигурно друга тема)

Ще чакам и аз повече отзиви, а може да си поръчам за мене 2-3 дни да ги пробвам за тест Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
значи има първо/второ/трето за целия ден и си ги яде на обяд и вечер? а сутрин с какво е хубаво да се храни в такъв случай (ама тва е сигурно друга тема)

Ще чакам и аз повече отзиви, а може да си поръчам за мене 2-3 дни да ги пробвам за тест Simple Smile

По принцип, не само храната от детските кухни, щом е първо, второ и трето значи се яде на едно хранене. Затова са и първо, второ и трето. Друг е въпроса, че някои майки дават едното на обяд, другото на вечеря (при това обилно наблъскани с хляб вътре), а десерта за следобедна закуска.

Не знам колко ти е голямо детето, но и ако е записано на кухня на закуска ще си го храниш със същите неща както и ако не е записано Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 16:05 от Lady Charm

# 17
  • Мнения: 578
От една седмица и ние ползваме "ОЗИ". Храната е хубава и нямам особени забележки, освен че не е пасирана изобщо, което може би е заради това, че е и за деца до три годинки. Алекс обаче така не може да я яде и аз си му я пасирам малко. Другото е, че в десертите не слагат мляко. Казаха ми, че е заради сезона, но в обикновената кухня слагат АМ. Тази седмица всеки ден беше крем-нишесте, което за мен си е жива химия и аз лично не си позволявам да го давам това нещо на детето. Иначе съм общо взето доволна.

# 18
  • Мнения: 263
Днес получихме за първи път менюто си от Ози! Децата хапнаха основното и супата след като ги пасирах де, аз им слагам това-онова също, крема си остана. Май доста солят манджите... Имате ли такова впечатление? Мисля да ги питам  в понеделник дали може да не ми ги солят, ако не е голяма екстра Simple Smile. Иначе питат ако детето има алергии към някаква храна, много са любезни, донесоха ми навреме храната, бе хубаво впечатление като за първи път. Мисля да пусна отделна тема за тази кухня - да споделим мнения конкретно за нея.

# 19
  • Мнения: 140
Благодаря много за цялата информация за детска кухня Ози.От вчера и ние се записахме там.Донесоха ми менюто за тази и другата седмица.Али дъвче и аз съм доволна ,че храната не е пасирана.Наистина десерта беше нишесте,което и аз не одобрявам,но пък супичката и манджичката бяха на ниво Peace, почти без сол, порцията е около 200гр.Засега ще продължа да я поръчвам,въпреки че сме в период на неядене,защото я мъчат кътници  Cry

# 20
  • Мнения: 1 547
И още нещо за доставка на храна по домовете.
Записани сме за кварталната детска кухня, но по много причини не мога да ходя да я взимам всеки ден и плащам на една жена да ми я носи у дома.
Излиза ми 50 ст. купон + 1 лв. доставка.

Много съм доволна! Кольо също. Така действаме от няколко месеца  Peace

# 21
  • Мнения: 2 885
Доволна. На мен ми хареса храната, детето си изяде супата и основното.
Не ми се струва солена. И другата седмица ще поръчам.
В забележки писах без кремове с какао и шоколад и без застройка на супите. Да видим.
Не мога да пускам детегледачката с дребното да висят в студа, за да ядем от държавната кухня.
Нямам и познати, на които да разчитам да ми я носят срещу заплащане.
Засега ОЗИ ме устройва.

# 22
  • София
  • Мнения: 938
Аз пък не съм особено доволна от ОЗИ. Поръчвам вече една седмица. Вчера например крем-супата от моркови си беше чиста водица, крем-супата се очаква да е гъстичка все пак. Кремовете са под всякаква критика, не слагат мляко. Говорих специално с тях, в 80 процента от случаите е само вода и нишесте, а където е написано мляко, става въпрос за сухо мляко. Вчерашният крем карамел беше просто нишесте с вода и лека горена захар. Просто противно. Основните са ок, но се въртят пиле с нещо и мусака. Риба, пуешко, заешко въобще няма. Смятам да се отказвам и да мина на Junior Menu. Те не доставят, но като говорих с тях казаха, че обмислят такава опция. Може би след месец-два ще има яснота. Но пък имат пунктове из цяла София, почти във всеки квартал. Винаги мога да се уговоря с някоя баба за по левче да ден да ми носи храната в къщи. И пак ще ми се върже на 3 лв като при ОЗИ, но менютата са несравними. В Junior задължително веднъж седмично имат риба, дават пуешко, заешко, кремчетата са с мляко, добавят и пресни плодове, въобще ми звучи много по-добре от ОЗИ. Другата седмица ще ви кажа как е, като имам база за сравнение и от двете кухни.

# 23
  • Мнения: 912
Разписвам се като следяща темата-предстои ни мн.скоро да изберем между тази опция и деткса кухня с носене на бурканчета и капачки... #Crazy

# 24
  • Мнения: 2 885
Аз пък не съм особено доволна от ОЗИ. Поръчвам вече една седмица. Вчера например крем-супата от моркови си беше чиста водица, крем-супата се очаква да е гъстичка все пак. Кремовете са под всякаква критика, не слагат мляко. Говорих специално с тях, в 80 процента от случаите е само вода и нишесте, а където е написано мляко, става въпрос за сухо мляко. Вчерашният крем карамел беше просто нишесте с вода и лека горена захар. Просто противно. Основните са ок, но се въртят пиле с нещо и мусака. Риба, пуешко, заешко въобще няма. Смятам да се отказвам и да мина на Junior Menu. Те не доставят, но като говорих с тях казаха, че обмислят такава опция. Може би след месец-два ще има яснота. Но пък имат пунктове из цяла София, почти във всеки квартал. Винаги мога да се уговоря с някоя баба за по левче да ден да ми носи храната в къщи. И пак ще ми се върже на 3 лв като при ОЗИ, но менютата са несравними. В Junior задължително веднъж седмично имат риба, дават пуешко, заешко, кремчетата са с мляко, добавят и пресни плодове, въобще ми звучи много по-добре от ОЗИ. Другата седмица ще ви кажа как е, като имам база за сравнение и от двете кухни.


  bouquet

Такива мнения са важни да се споделят с хората от кухнята.
Аз го направих, а вие?

# 25
  • София
  • Мнения: 938
Да, и от там ми отговориха, че понеже имали записани много деца с алергии, не слагали мляко в кремчетата по принцип, за всички, а когато го правели (не много често), слагали сухо мляко. Същото важи и за храната - не слагат мляко и яйца, по дефолт. Щото алергичните били болшинство, а не само няколко порции, и затова - всички под общ знаменател. Да, ама мойто дете слава богу не е алергично, и не искам да го лишавам от питателна храна. Затова и сменям кухнята.

# 26
  • Мнения: 2 885
Да, и от там ми отговориха, че понеже имали записани много деца с алергии, не слагали мляко в кремчетата по принцип, за всички, а когато го правели (не много често), слагали сухо мляко. Същото важи и за храната - не слагат мляко и яйца, по дефолт. Щото алергичните били болшинство, а не само няколко порции, и затова - всички под общ знаменател. Да, ама мойто дете слава богу не е алергично, и не искам да го лишавам от питателна храна. Затова и сменям кухнята.

Моето дете също не е алергично. Предпочитам да си му давам АМ сутрин и вечер.
Не мисля, че сухото мляко от Украйна /Чернобил/ е по-полезно за детето.
Е, алтернативата е баба/дядо дето продават в бутилки мляко в квартала.
Купешкото такова си е разредено сухо с вода + консервант.
Но всяка мама си решава сама.
Казаха ми, че заешко и пуешко ще въведат от другият месец.
Напълних им главата на тема детско хранене и препоръките на тоз и онзи.
Ама аз съм си "изкривена" по темата Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 938
немирница, първо, да ти е жив и здрав сина, и много да те радва. Виждам, че днес е рожденник  Laughing
Второ, май сме на едно мнение по въпроса със сухите млека - и аз не съм фен, и за това не съм щастлива, че слагат сухо мляко. Та в тоя ред на мисли не разбрах много забележката ти.
Чукай на дърво, че още пие АМ твоя голям малък мъж, че моята щерка го отказа. Сега мляко яде само ако е в крем или храна, та затова ми е важно да хапва кремчета с мляко, манджи с мляко, сиренце и други. Основно яде кисело, но не му е фен. Най-много да успея да й пробутам от детските на Нестле с плодче като десерт. А колкото до това...ще въведат.....като въведат, ще помисля. Но кремчетата са наистина гадни....

# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
Споделям мнението на mkp за Ози, имам наблюдения само от няколкото дни - супите са водичка, основните често не стават, десертите направо за кошчето. Това с алергиите ми се струва страно обяснение, просто си мисля, че пестят средства. Имах резерви към държавната кухня /която ползвам от 1 година/, вече почти изчезнаха. А за следващото основно ястие в сайта им е "пиле с кисело зеле".  Confused

# 29
  • Мнения: 202
И аз съм на същото мнение.То не беше грах,леща,боб,сега пък и зеле.Боба го изяде таткото и след това цяла нощ го боля корема.Но като си нямаме държавни около нас или сами ще трябва да готвим или да се задоволяваме с това,което ни предлагат частните кухни.

Общи условия

Активация на акаунт