Кажете къде в Пловдив да родя ?

  • 35 996
  • 341
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
valeria.k, много благодаря за разясненията   bouquet
mama_na_vale, мислиш ли, че ако жената, която е изгубила бебето си беше си платила докторката щеше да види голямото и бебе на ехографа?
Или ти по принцип се изказваш за ВМИ и некадърниците там?
Е, къде по дяволите тогава раждат нормалните жени?

emimimi, прочетох темата  Peace
Дори и да се реша да избера лекар изключително ми е трудно .. тук за един и същ лекар има толкова противоречиви мнения, че .. не разчитам на това.
А и немога да си представя, че примерно идва лекаря, родликата вече е с необходимото разкритие, той отваря тефтера и казва - тази не ми е платила, да му мисли .. няма да и помогна така както на другите  Shocked
Моя позната имаше уговорка с лекар, като тръгна да ражда той не беше на смяна.
Обади му се, каза, че ще направи всичко възможно да дойде .. но не дойде в крайна сметка.
Така че - къде отива сигурността и спокойствието, че избраният ти лекар ще присъства?
Та .. то темата не е за плащане и неплащане - всеки избира сам.
Но мисълта ми беше - къде са по-изявените специалисти, та логично е да се замисля дали не са във ВМИ.
Знам, че ако не си платя няма да ме върнат от там, макар примерно да се очаква проблемно раждане, за разлика от случай в Селена, където върнаха момичето, за да не поемат риск...

Божа работа е също  Rolling Eyes
Желая на всички безпроблемно раждане и положителна нагласа  Hug

# 91
  • Мнения: 3 216
Ханна, аз родих секцио вьв Окрьжна.Имах уговорка и сьм много доволна ,от това. Родих при д-р Бачуров. КОгато ми падна тапа и контракциите бяха вече на 7-8 мин му се обадих. Спеше-предната нощ е бил нощна смяна. Обадих му се в 10.05-в 10,35 ме чакаше готов пред род. зала. Всичко мина перфектно,пожелавам на всички ви такова раждане,без никакви проблеми и усложения. Лекаря идваше и след операцията при менправи ми доп прегледи,изследвания,че имах Т,обрьщаше ми внимание. Чувствах се супер спокойна. Акушерките бяха мн любезни,показваха,обясняваха и т.н.Вярно е ,че му се отблагодарих СЛЕД операцията сьс някаква сума,символична сума.
Според мен "изявените специалисти " е малко хвьрчащо понятие. НАй-доброто неонатологично отделение е това на д-р Петров-Окрьжа. Това би трябвало да е водещия фактро при избора на болница-според  мен,разбира се. И малко кьсмет...
И МНОГО положителна нагласа... Успех на всички ви  bouquet

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
kremena, радвам се за хубавия спомен, който имаш от раждането  Hug
А да попитам нещо друго. Била си определена за секцио, имала си уговорка. Защо не ти е била насрочена дата, ами си чакала да започнат контракции?
Тази седмица ще се разбере и аз как ще раждам, та затова питам  Rolling Eyes

То и аз неискам да му нарушавам кармата на бебето, т.е. нека си се роди когато поиска, само да определи зодия, асцендент и т.н.  Heart Eyes но все ми се струваше, че за секцио предварително ти казват датата  newsm78

# 93
  • Мнения: 3 216
Да,знаех предварително,че ще е секцио имам диоптьр -8. Термина ми беше 16.03. Дата за секцио беше 9.03. Но раждането започна на 3.03 в 8 сутринта ми беше пьрвата контракция,в 10,35 вече бях в болницата с контракции на 2-4 мин. МАрти е роден в 11,45.Всичко стана много бьрзо.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Ясно  Simple Smile
Бебчето ти е искало само да реши кога да се появи  Hug имало е собствено мнение от самото начало
Аз също имам диоптър - не е голям, но ми е правена операция на очите (макар и отдавна) и незнам в какво състояние ми е ретината  newsm78
А също така и през бременността зрението ми се влоши  Shocked
Не искам да рискувам .. макар да предпочитам естествения път за раждане, но .. каквото реши лекаря.

# 95
  • Мнения: 3 216
Obezatelno trqbwa dа предупредиш лекаря за тази операция.Посети и о4ен лекар за допьлнително мнение.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Obezatelno trqbwa dа предупредиш лекаря за тази операция.Посети и о4ен лекар за допьлнително мнение.
Утре съм на очен преглед  Simple Smile
Дано с правилната преценка на лекаря да взема и правилното решение  Praynig

# 97
  • Мнения: 319
Родих секцио в "Селена" и раждането и престоя беше приказката, за която съм мечтала много дълго време. Ако дай боже пак забременея, пак ще родя там! Peace

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте.Аз родих (секцио) във ВМИ.
Мога да кажа,че ми останаха само хубави спомени.
Лекарите са добри и поради тази причина имаше  родилки от цяла България.
Е,имаше и корумпирани медицински сестри,но това май е навсякъде.
Където и да решите ви пожелавам най-лекото раждане.
Ако ви интересува  нещо питайте.

# 99
  • Мнения: 683
valeria.k, много благодаря за разясненията   bouquet
mama_na_vale, мислиш ли, че ако жената, която е изгубила бебето си беше си платила докторката щеше да види голямото и бебе на ехографа?
Или ти по принцип се изказваш за ВМИ и некадърниците там?
Е, къде по дяволите тогава раждат нормалните жени?

emimimi, прочетох темата  Peace
Дори и да се реша да избера лекар изключително ми е трудно .. тук за един и същ лекар има толкова противоречиви мнения, че .. не разчитам на това.
А и немога да си представя, че примерно идва лекаря, родликата вече е с необходимото разкритие, той отваря тефтера и казва - тази не ми е платила, да му мисли .. няма да и помогна така както на другите  Shocked
Моя позната имаше уговорка с лекар, като тръгна да ражда той не беше на смяна.
Обади му се, каза, че ще направи всичко възможно да дойде .. но не дойде в крайна сметка.
Така че - къде отива сигурността и спокойствието, че избраният ти лекар ще присъства?
Та .. то темата не е за плащане и неплащане - всеки избира сам.
Но мисълта ми беше - къде са по-изявените специалисти, та логично е да се замисля дали не са във ВМИ.
Знам, че ако не си платя няма да ме върнат от там, макар примерно да се очаква проблемно раждане, за разлика от случай в Селена, където върнаха момичето, за да не поемат риск...

Божа работа е също  Rolling Eyes
Желая на всички безпроблемно раждане и положителна нагласа  Hug

Имам много лоши лични впечатления от голяма част от персонала на ВМИ, лежах там по спешност в 5-я месец с бъбречна криза и дори не се сетиха да ми изпишат магнезий за контракциите. На Елена Димитрова и да и платиш нищо няма да види, както и другите от отделението. Димитрова не ми видя 7,5 см миомен възел на ехографа в частния си кабинет, после колегите и във ВМИ за 2 дни 3 пъти ме гледаха на ехограф и нищо не виждаха, накрая им занесох подробно описание от
д-р Петров, който ми следеше бременността къде се намират миомите и с какъв размер са, че преписаха описанието за епикризата...  #Crazy Сама си направи изводите какви "специалисти" работят там...

# 100
  • Мнения: 683
mama_na_vale наистина присъства във всяка тема в която става въпрос за ВМИ,
и винаги е с негативно отношение.Това съм го забелязала много отдавна. Ужасно е да се загуби бебе, и
незнам дали наистина Др.Димитрова има вина за това.Но бебе 5,600 кг и да не се види ...  newsm78
не ми се вярва,пък и нали там когато решават дали ще е секцио не го решава един доктор ?

На мен Елена Димитрова не ми видя миомен възел с размер 7,5 см., нито колегите и от отделението, които за 2 дни 3 пъти ме гледаха на ехограф и не виждаха това, което д-р Петров, който ми следеше бременността беше уставил още с първия преглед за 5 минути.  #Crazy Как да имам положително мнение?!

# 101
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
mama_na_vale, съжалявам за всичко, което си преживяла във ВМИ. Дано никой не преминава през подобни неприятности!
Но включванията ти по този начин във всяка тема, в която се спомене ВМИ, вече стават досадни. Спри се вече  Stop Пишеш постоянно едно и също нещо и ефектът от постовете ти вече е обратен. И аз не съм фен на тази болница, но това не ми дава право да плювам нон - стоп. Всичко си има граници!

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Мили майчета,тъй като скоро ми предстои раждане за първи път много се колебая коя болница да избера.Разбира се и аз искам уютни условия и добро отношение-като в Селена,но ме притеснява това,че не биха могли да реагират в кризисни ситуации,а за нищо на света не бих искала да рискувам.Имам общо взето лека бременност и въпреки това клоня към Окръжна болница.Моля тези,които са раждали наскоро там да споделят своето мнение и ако не затруднявам някой да ми напише какви неща трябва да си нося,за което бладодаря предварително.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 556
mama_na_vale-и на мен д-р Петров ми следеше бременността.
За него знам,че е голям специалист.Аз също пиех Магнерот през цялата бременност,заради контракции от 4-тия месец.

# 104
  • Мнения: 683
mama_na_vale, съжалявам за всичко, което си преживяла във ВМИ. Дано никой не преминава през подобни неприятности!
Но включванията ти по този начин във всяка тема, в която се спомене ВМИ, вече стават досадни. Спри се вече  Stop Пишеш постоянно едно и също нещо и ефектът от постовете ти вече е обратен. И аз не съм фен на тази болница, но това не ми дава право да плювам нон - стоп. Всичко си има граници!

Като ти е досадно, не чети.  Sunglasses Във всяка тема за ВМИ има и едни и същи положителни мнения, както от теб, така и от мами, но аз не съм седнала да ви се обяснявам колко сте досадни, нали? Всеки има право на мнение!

Общи условия

Активация на акаунт