Ех, КаНАДа - насТОЯщи и бъдЕЩИ маЙки - ЧАст 7

  • 15 438
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 430

Хай (точка)
Пратих ти тутманик (точка)

Хитруша! Хич не ми се измъквай с тия пощальони и телеграми.  Grinning
Ще те притисна аз в България да ядем тутманик... smile3508


За теб и 5 ще направя, че каквато си ми слабичка Hug

Йони, да ви чакаме ли утре Heart Eyes Кой знай каква мома е стана Бонбонката Hug

# 271
  • Мнения: 417
Добро утро на всички  newsm03

Както изглежда у наше село, ще е още един слънчев, прекрасен есенен ден..... и аз пак трябва да го работя  Rolling Eyes
Калида, съботата беше много приятна, слънчева и топла, но и работна, така че неможах да и се насладя пълноценно Simple Smile Ще се надявам да уцеля хубаво време следващата седмица. А на барбекю не сме били тази година, но за сметка на което бяхме в БГ Simple Smile

Дидолинка, какъв е този известен тутманик   newsm53
Тамън е време за закуска .....  smile3521
(Не съм папала тутманик от дете )
Относно кумуването: Нашата кума купи букета и го донесе когато ме взимаха. Ползвахме колата на таткото на кума  Whistling
А за подарък ни подариха един много веселяшки комплект чаршафи, както и пижамки за нас двамата. Надявам се това също да ти е от помощ.

Каролина, Как сте с бебо?

Хайде от мен чао, че закуска трябва да правя  55

# 272
  • Мнения: 7 430
Дидолинка, какъв е този известен тутманик   newsm53
Тамън е време за закуска .....  smile3521
(Не съм папала тутманик от дете )
Относно кумуването: Нашата кума купи букета и го донесе когато ме взимаха. Ползвахме колата на таткото на кума  Whistling



Ето го  Wink Става много бързичко Peace Днес пак го натъкмих за закуска и май на сватбата може наистина д се  Joy



3 яйца
1ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.л. сода
1/2 ч.ч. олио
1 1/2 ч.ч. сирене
щипка сол
по-малко от 2ч.ч брашно (аз го пресявам)

Всичко това се смесва, разбърква се в съда и се прави не много гъсто тесто.
Намазва се тавата с малко (маргарин) и се слага сместа - пече на умерена фурна (180 С)


Приятен апетит Wink
Мерси за инфото за подаръците Hug

# 273
  • Мнения: 417
Страхотно изглежда, Дидолинка, и започнах да се облизвам пред монитора  Grinning
Мерси за рецептата. Ще гледам да го направя скоро Peace

# 274
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Гаргамелчо, добре дошли! Hug Как беше в БГ, нищо не казваш... Wink

Момичета, случайно да имате крак за Нортън Антивирус 2007? newsm78

# 275
  • Мнения: 2 959
Добър и светъл, слънчев и усмихнат неделен ден, Канадски Момичета!

...ние се завърнахме и влизам да се обадя...
Гаргамелчо, добре ни дошла на Канадска земя! Бързо адаптиране Ви желая и после да разказваш как малката Ти кукличка- Викторийка прие смяната на средата! Баба и дядо сигурно не са се отделяли от нея, а?! Hug
...живна дребната.На антибиотик е ,...при тази свирепа гнойна ангина...
Дивианка, откъде пък таз ангина? Настинка ли или вирус, милата Ти кукличка дано по- бързо се възстанови, мога да си представя колко Ти е притеснено! Hug
...Днес аз сьм го ударила на по4ивка и разходки,...
Кивито, а как е Кими, с нея ли бяхте или имаше "свободен" ден? Hug
Йони, направо да Ви завиди човек колко добре малката Ти палавница приема ходенето на ясла. Дано продължава все така, а на Теб Ти желая лека работна седмичка и приятно изкарване утре с Дидката и двамата юнака! Hug
Мимчето, а с Дими кърмите ли се или сте с биберон, колко зъбчета имате вече? И наистина вземи и стегни Монтреалските Мами да ти помогнат със снимчиците на бърборанката Ти Марчела и палавият Дими! Hug
...А на барбекю не сме били тази година, но за сметка на което бяхме в БГ...
Дензъл- че, а Вие отколко време сте в Канада? Кога Ви почва дъждовният сезон във Ванкувър? Hug
Дидолинке, откъде го имаш тоз кулинарен талант? Майчето ли е изкусна готвачка или е собствена придобивка? Hug
Каролинка, как сте с Мони? Hug

Лек и приятен следобед Ви желая!

# 276
  • Мнения: 417
Ами, Калида, Аз съм от 2 годинки и половина, а мъж ми от 3 и нещо вече. А що се отнася до дъжда - иска ми се да не почва още, че може да го откара с месеци Simple Smile... бавно и напоително, но пук поне не ни е тооолкова студенко Wink Засега от 2 дни се появи слънчо и аз съм щастлива Simple Smile
Вие как сте в Албърта? Къде по-точно там?
Почти ми свършва работният ден ! Ура Simple Smile

# 277
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметно невероятната Ни бременелка, къде се загуби из незабравимият Монтреал? Hug
Аз се глася да пиша от няколко дни ама все нещо излиза и ми обърка намеренията Simple Smile
Калида радвам се че се завърна - макар да го пиша с известно закъснение - липсваше ни. По въпроса за таткото - той днес обяви, че до корема ми не смеел да се приближи за да не отнесе някой ритник Simple Smile малко палаво се явява дребосъчето вътре - най-му харесва като е в колата - тогава задължително кротува ... едва ли от мен го е наследило аз съм пишман шофьора в къщата  Blush
Колкото до щафетата не знам коя е следващата - с Дот сме с малка разлика в моя полза - ако нейното бебоче не избърза да види мама отвън, но нямам идея Далала кога трябва да ражда.
Gery R. и Chrisimommy - и двете сте прави, но като си знам късмета предпочитам да не рискувам така че другата седмица ще се регистрираме за Cells for Life - освен плюсовете, които изброи Gery R., намерихме още един - все пак Онтарио е по-близичко до Квебек.
Каролина как се чувствате с бебочето? Посвикнахте ли помежду си, а и таткото как възприема мъничето? Сигурно още ви е страх да го пипнете - то е толкова мъничко Simple Smile Представям си аз каква паника ще съм ...
Sylvi ако знаеш как хубаво ми действат твоите снимки - мине се не мине известно време и аз отворя да позяпам красоти.
Гаргамелчо добре завърнала се - на мен ми се видя много кратко това ваше пътуване - не знам как ще ви се отразят часовите разлики - дано бързо свикнете обратно на тукашния режим.

# 278
  • Мнения: 449
Момичета, нямам почти никакво време за форума. Признавам си, че ви прочетох отгоре-отгоре.
Ние с Мони се кърмим на всеки 2-2,5 ч. Имам страшно много кърма. Кърмя от едната, тече от другата. После изцеждам с помпа каквото е останало. В малкото свободно време гледам да полягвам, защото се чувставам много изморена. Таткото много ми помага, но от утре тръгва на работа и само мисълта, че трябва да се спрявам с всичко сама малко ме плаши, но нямам друг изход, трябва да се оправя.
Добре дошла на новата монреалска мама.
Гарагамелчо, добре завърнали сте се. Радвам се, че сте добре.

Поздрави на всички от нас с Мони.

# 279
  • Мнения: 88
Здравеите мили майчета, Hug
как е настроението, ние днеска се събудихме рано рано,  ooooh!да го пита човек Дими  - на нивата ли трябва да ходи GrinningДнеска нямаме нищо запланувано, времето е хубаво сте излезем малко на разходка после ще видим newsm78
Калида с Дими не се кърмем вече Wink
сега сме всяка вечер на кисало мляко-поне 500 гр.си го знае baby_neutral
 Joy
а за снимките още днеска ще се опитам да направя нещо по въпроса newsm78
Аиде засега чао от мен  bouquet
лек ден момичета

# 280
  • Мнения: 88
Каролинка,нормално е да имате такъв режим на хранене, ние сщо бяхме сащата мода baby_neutral - имах чувството , че нон-стоп се кърмехме това не е лошо нека да си папка Мони че да расте, а ти пък през това време си почиваш и се наслаждаваш на малкото си съкровище.
А затова, че тати неможе да ви помага не се тревожи ще видиш колко бързо ще влезеш в ритъм.
Хайде успех   bouquet

# 281
  • Мнения: 327
Здравейте девойки,

Добре дошла на Гаргамелчоwelcome

Аз да се оплача. Вече трети ден е запушено нослето на моята бебка. Правих какво ли не - капки с морска сол, мазах гърдичките с някакво мазило, което трябва да отпуши нослето, прочетох да се разтриват стъпалцата с ракия, ама ние нямаме и използвах уийски. Е нищо не ни помага. Бебката плаче ли плаче. Че и кашлица се появи.  Shocked Вече съм станала разногледа. Добре, че температура няма. А тя щом види, че посягам към нослето и и започна да пищи. Освен това яде на всеки час. Някой, ако знае някаква рецепта, която може да се приложи на 4 месечно бебе/всъщност утре ще станем на 4 месеца/, моля да сподели, защото аз вече съм се хванала за главата.  smile3511

Приятен ден! Hug

# 282
  • Мнения: 2 093
Здравейте мами и бьдещи мами. Как ви мина уйкенда. Времето почва да става прекалено есенно тук. Вьпреки дьжда, вчера успяхме да намерим две пролуки вьв времето и да се разходим. Проблема е че кадето сме ние става доста ветровито. През лятото е голям кеф, винаги 3-4 градуса по ниско, но пьк през останалите сезони е трудно за разходка. Поне до нас има един мальк мол и ще ходим да гледаме фонтанчетата там.
Калида За сега задьржаме положението. Мьжа ми го кара по зле от Криси тази настинка. Криси само кашля лошо, но поне не е на често. Няма температура, което е добре. Надявам се да се оправя вече, нали настинката е около 7 дни. А вие как сте? Сигорно отдавна сте затворили сезона за зелените пикници вьв ваща снежна Албарта.
Каролина Радвам се че нещата са добре при вас и кьрменто вьрви успешно. И аз бях точно като теб, след седмица мьжа ми се вьрна на работа и аз останах с Криси. Пьрвите две седмици бяха тьрсене, но след това свикнах. Някак си си сьздадох рутина. Така че и ти ще се оправиш. Ако ти стане много тьрсене, грабвай Мони и отивай на разходка. Аз Криси сьм го разхождала цяла зима на студа. И сьщо питай като имаш проблеми. Междодругото идва ли публичната сестра да те види. Те са много услижливи и помагат. Ако не е и ти се иска някой да те види, ми кажи и ще се разровя за тел. номера.
Гаргамелчо Добре дошла, как изкарахте. Вече по добре ли сте сьс спането, отпочинахте ли си?
croco1 Миличката, значи и на малката не и се размина. Защо не опиташ нашия лек- чай от лайка, сол и мед и се капва в носа. Дори и да не и отпуши носа, помага за настинката. ( единствено гледай меда да е пастьоризиран). Другото което заем за запушех нос, е да сложиш в стаята хюмидифаер, за да овлажнява.
Mimcheto И ние като вас, сме все по разходки. Кьде ходите там, как си прекарвате времето. Имате ли си компания?
shemet_neveroiaten А за клетките, разбира се че трябва да направиш, това с което се чустваш най-сигорна. А за кьсмет, не казвай такова нещо, не е добре да си песимист.
Дидолинка Кажи ми от кьде намираш време и сили да си такава кулинарка-сладкарка. При това с бебе и батко. Ако имаш някаква тайна сподели я, стига да не е свьрзана с готвене през ноща.
denzul Разкажи ми повече за Ванкувар. Все си мисля че е много красиво място. Тук в Торонто ми липсват планините. Едва ли някога ще го посетя, много е далече, но все се надявам че ще имам тази вьзможност. Каде ходите там, и какви интересни места има?
Хайде лек ден и от мен.

# 283
  • Мнения: 270
Здравейте! Влизам само за секунда, за да отговоря на croco 1, докато Алекс кротува в креватчето си. Не се притеснявай излишно! Не е задължително детенцето да се разболява, въпреки че в момента и моят мъж има хрема и кашля ooooh!. Точно когато Алекс беше на вашата възраст, изведнъж му се запуши нослето, а нощно време зверски хриптеше. След няколко дни се появи честа, суха кашлица, най-вероятно от стичането на секрета в гърлото или това е т.нар. заден ринит. Цокаше на всеки час като обезомял, а през нощта се будеше на всеки 10-15 минути. Ад smile3511! Водих го на лекар, дадоха му капки за нос, но нищо не помагаше и така до 6-тия месец, когато ни изби първото ЗЪБЧЕ. И до сега щом му се запуши носа и започне да покашля от време на време, значи скоро ще имаме зъбче. Може и вие скоро да се похвалите с първото бисерче Grinning.

# 284
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево, есенно понеделнишко утро, Канадски Момичета!

Заповядайте в новата ни темичка, Момичета, да не надхвърлим лимитанова темичка

Желая ви спорна и усмихната нова седмичка, и приятен понеделник! Hug

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 20:56 от Kalida

Общи условия

Активация на акаунт