колко време след като ви направиха аборта кървяхте

  • 67 413
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 37
здравейте на 19август преживях аборт стреса беше много голям но сега това което много ме безпокои е кога трябва да спре кървенето след аборта дали няма да се наложи наново да ме чистят защото днес вече е петък а все още ми тече помалко кръв много съм претеснена дали да отида на лекар

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Здравей! Съжалявам, че си преживяла това. Аз не съм имала кюртаж, матката ми се изчисти сама, но въпреки това кървих 7-8 дни след като се изхвърли лигавицата. Не знам как става при кюртаж, но не мисля, че при теб е ненормално, все пак днес е седми ден. Дано и други се включат. Прочети и закованата тема за абортите в началото на страницата.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 150
Здравей, не се притеснявай въобще, незнам все пак в коя седмица са ти правили аборта, ще ти кажа че на мен когато се наложи да ми направят аборта в 25 седмица ми тече кръв 1 месец тъй че споко Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15 619
На мен ми кървеше някъде около седмица, но е различно  явно. Ако се притесняваш, консултирай се с гинеколога си, за твое успокоение.
Желая ти скорошно възстановяване.

# 4
  • Мнения: 130
здравей! При първия  аборт ми тече слабо  около 6 дни. След втория  нямах никакво  кървене. Най- добре  си се консултирай  с доктора. Той като те  погледне на  ехографе  ще  види  дали всичко  е  изчистено  и  дали  е  наред. Ако  имаш възможност  отиди при друг гинеколог ,  а не при този дето ти  е правил  аборта!

# 5
  • Мнения: 477
Здравей!При мене аборта беше в 16г.с и ми тече 11-12 дни,но при всеки е различно!Съжалявам за това което си преживяла!

# 6
  • Мнения: 651
Съжалям за случилото се, миличка. При мен кървенето беше около 15 дни след кюретажа, но знам, че е възможно / и не ненормално/ кървенето да продължи до първата менструация и двете да се слеят. Така че спокойствие и бързо възстановяване.  bouquet

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей, мила!  Искрено съжалявам за това, което си преживяла. За нещастие повечето от момичетата тук са минали и по този път. Важно за теб е да не се оставиш мъката да те повали. На мен след първия аборт ми трябваше цифром и словом една година за да се възстановя психически. Кървенето ми тогава продължи от 21 Март 2005 до края на м. Май 2006....сметни и се хвани за главата! Sick Март тази година се взех в ръце и м. Май пак забременях. Всичко свърши отново със спонтанен аборт. След като ме кюртираха кървях само седмица. Виж колко е различно във всеки един случай. Не се притеснявай.
Съжалям за случилото се, миличка. При мен кървенето беше около 15 дни след кюретажа, но знам, че е възможно / и не ненормално/ кървенето да продължи до първата менструация и двете да се слеят. Така че спокойствие и бързо възстановяване.  bouquet
Казала го е много правилно. Има случаи, в които кървенето от кюртажа се слива с първата менструация, което значи около 30 дни....дано при теб не е така! Стискам палци скоро да се възстановиш и психически и физически!  bouquet

# 8
  • Мнения: 51
И аз съжалявам за това, което ти се е случило, но не бива да се отчайваш. Преживяла съм го, при мен кръв тече само един ден, но колко ще тече зависи от това, на колко месеца си била, когато са ти направили кюртажа. На матката и трябва време, за да възвърне първоначалните си размери и понеже е имало интервенция, затваряйки се, тя изхвърля събралата се кръв, докато се възстанови. Но за успокоение, обади се на лекаря си и се консултирай.

# 9
  • Мнения: 51
Забравих да кажа това, че не кървях много, но ме болеше ниско долу, докато матката не се сви. А съседката кървя една седмица.

# 10
  • Мнения: 4 324
VELI_QNA съжалявам за случилото се ужасно много Sad

Що се отнася до кървенето - лекарите казват, че след абразио е нормално да се кърви 4-5 дена. Ако са минали повече, непременно се консултирай с лекар. Стискам ти палци

# 11
  • Мнения: 41
Не знам аз какво да ви кажа момичета, аз кървих камо 1 ден след абразиото и не съм сигурна това точно какво означава... дали не са ме остъргали прекалено много...?!

# 12
  • Мнения: 4 324
Не знам аз какво да ви кажа момичета, аз кървих камо 1 ден след абразиото и не съм сигурна това точно какво означава... дали не са ме остъргали прекалено много...?!

Зависи и в коя седмица е било абразиото.
Според мен няма проблем в твоя случай. Лошото е когато кървенето не спира.

На мен ми предписаха Матергин и след 3-4 дена, кървенето спря. За огромно съжаление сега се появиха гъбички Sad Sad Sad

# 13
  • Мнения: 515
Незнам мила но аз кървих около 15-16 дена може и повече бях се притиснило много и се кунсолтирах с лекаря си той каза че всичко е наред

# 14
  • Мнения: 41
След абразиото, което беше 12-та седмица след missed и цикълът ми не искаше да се възстановява. Някъде до 12 седмици след абразиото още нямах цикъл ми сложиха спирала, след което ми изписаха оргаметрил за предизвикване... Притеснявам се дали всичко ще е наред и ще мога ли пак да зачена...

# 15
  • Мнения: 4 324
Явно нещо не е наред при теб Sad Като за начало май е добре да изследваш хормоните и да видиш как ти е овулацията - има ли я, няма ли я.

Имаш ли вече редовна менструация?

# 16
  • Мнения: 41
Да, по принцип никога не съм имала проблеми със цикъла - редовен е и не е болезнен... сега вече се възстанови, обаче съм притеснена.

# 17
  • Мнения: 4 324
Да, по принцип никога не съм имала проблеми със цикъла - редовен е и не е болезнен... сега вече се възстанови, обаче съм притеснена.

Това, че цикъла се е възстановил е много добре. Проследи овулацията и се консултирай с лекаря си за изследване на хормоните.

Колко време мина след аборта?

# 18
  • Мнения: 41
4 месеца и половина

# 19
  • Мнения: 4 324
Мен ме посъветваха да изчакам поне 6 месеца.
Чела съм че може и след 3, но май е най-добре да мине малко повече време, за да се съвземем и физически и психически.

Знам че е кофти и е трудно, но изчакайте още малко с бебето.

# 20
  • Мнения: 41
Така мисля да изчакам поне до декември - януари, но не знам какво да правя със спиралата - да я махна ли сега или и с нея да изчакам... Тя по принцип не ми трябва за предпазване, години наред съм се пазела и без спирала.

# 21
  • Мнения: 4 324
На мен не ми препоръчаха спирала, не смятам и да ползвам противозачатъчни. Ще се предпазваме както до сега - с добрия стар презерватив.

Аз бих махнала спиралата. Някъде четох, че при може до доведе до сратствания, при определени условия (вече не помня точно какви бяха).

п.с. не знам вие как се предпазвате, искам само да вметна че, прекъсването на половия акт е най-несигурният метод.

# 22
  • Мнения: 28
Искам да се включа и аз.Моето кървене след първия аборт продълйи няколко дни,но миналия месец пак се случи и кървенето продължи 10 дни.Но някой може ли да ми каже нормално ли е мес. цикъл да ми дойде н а 23-я ден от кюретажа.

# 23
  • Мнения: 4 324
Но някой може ли да ми каже нормално ли е мес. цикъл да ми дойде н а 23-я ден от кюретажа.

Питах лекаря си за това. Нормално е менструацията да се появи от 20 до 40 дни след кюретажа.

На мен пък ми е интересно как стои въпроса с овулацията, след кюретаж. Има ли такова животно или няма (не че ми трябва точно сега, просто се питам).

# 24
  • Мнения: 28
незнам за това,но предполагам,че е много различно,ако има редовна менструация има и овулация.

# 25
  • Мнения: 41
При мене лично първата бременност беше планирана - преди 9 години, а втората - не. Дойде съвсем неочаквано тази година дето си вика "като гръм от ясно небе" и докато се борех с чувствата си да го задържа или не - то взе, че си отиде... Борех се, защото бях пила притовогрипен препарат, както се оказа в първите седмици на бремеността, когато все още не съм знаела, че съм бременна, а предупрежденията за този препарат бяха категорични, че абсолятно е противопоказно да се употребява по време на бременност, особено в първите месеци.
Сега ми е доста тежко, че го загубих, въпреки че всяко зло е за добро, но все пак... това сякаш ме мотивира и сега искам дете повече от всякога. (Извинявам се, че малко се отклоних от темата).

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 888
На мен пък ми е интересно как стои въпроса с овулацията, след кюретаж. Има ли такова животно или няма (не че ми трябва точно сега, просто се питам).

Мила, не знам дали има разлика за овуто според това дали е било спонтанен или с кюртаж. Мога да ти кажа как беше при мен. Не са ме кюртирали и имах овулация на 16-я ден след прокървяването. Миналата година след операцията за извънматочната също имах овулация, ама вече не помня след колко време.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте,
аз също се притеснявам от това ,че кървих много малко - само няколко часа в деня на кюртажа. Не знам дали е нормално, а лекарката ми ме вика чак след 10 дни. Кюртажа беше преди  дни - на 8.09. Причината - "кухо яйце"...Чуствам си корема  малко подут и от време на  време ме понаболява. Предполагам че е нормално...Изобщо нямам идея кога да чакам да ми дойде. Абе изобщооооо, леко се побърквам....

# 28
  • Мнения: 28
Всичко това е нормално.Аз първия път кървях много малко,но това е добре и болките в корема са нормални,мен ме болеше много силно.

# 29
  • Мнения: 4 324
Поспаланка, съжалявам Sad

И аз съм на мнение, че малкот дни кървене е нормално и даже по-добре.
Нормална менструация може да очакваш от 20 до 40 дни след кюретажа.

Аз съм в този момент - днес 24-ти ден Sad

# 30
  • Варна
  • Мнения: 391
Благодаря момичета Hug

# 31
  • Мнения: 27
Здравейте,момичета!
При мен първата ми бременност не беше планирана и нямах никакви проблеми.Втората беше планирана и желана,но на 9.09 направих спонтанен аборт.В неделя ходих на лекар и ми казаха, че всичко е паднало и нямам нужда от кюртаж.Докторката ми каза,че ще кървя около 5-6 дни,но може и повече,при всеки било различно.В момента още кървя,но пих едни антибиотици за да не станело някаква инфекция.В събота съм пак на преглед и ще видим как е положението.
Поспаланке съжелявам  много за случилото ти се,напълно те разбирам. Cry

# 32
  • Мнения: 28
Кървенето може да продължи и по-дълго,но това не трябва да те тревожи.Може да отидеш да те прегледат на ехограф да видят дали се е изчистила матката.Аз след кюретажа спрях да кървя след 10 дни и ми казаха,че може пак да прокървя тъй като имало още лигавица която не се е изчистила.

# 33
  • Мнения: 4 324
Аз след кюретажа спрях да кървя след 10 дни и ми казаха,че може пак да прокървя тъй като имало още лигавица която не се е изчистила.

При мен случая беше подобен, само че със съмнения за недоизчистена лигавица. Слава Богу, оказа се че не е така.

В подобни случаи, при които матката не е изчистена добре се налага повторен кюретаж, за да не настъпят усложнения. Не знам дали е добре да се изчаква, според мен не е....

# 34
  • Мнения: 2 197
Здравейте,
реших да споделя собствения си опит по темата. Както и за всичко останало при всеки организъм е индивидуално. При мен продължи 30 дена и премина в менструация. Интересното е, че аналогично протече ситуацията и при раждането (родих със секцио), само че кървенето беше 40 дни и пак си премина в менструация (а аз тъкмо се надявах, че след като кърмя ще се поотложи малко). И при двата случая се оказа, че е съвсем нормално и няма повод за притеснение.
Спокойно, не се шашкайте. Важно е да се гледа напред с оптимизъм (много социалистически звучи, но си е съвсем истина)

# 35
  • Мнения: 4 324
Та да продължим по темата ....

Как беше менструацията след аборта? В смисъл, като преди или по-различно.

При мен - менструация на 29-ти ден след кюретажа. Странното обаче е че нито ме заболя корема, нито гърдите. Преди аборта положението беше друго - една седмица предварително започваха да ме болят гърдите и да се надуват като плондери, болките в корема и те не липсваха. А в първия ден на менструацията корема ме скъсваше от болка и кървенето беше обилно.
Сега всичко това липсва. Кървенето е слабо, гъррдите ми не са се променили, корема не ме е заболял.

Как беше при Вас?

# 36
  • Мнения: 28
При мен също нямаше симптоми както преди само малко ме наболя корема,но си мислих,че е от кюретажа и също така беше много обилен и продължи 9 дни. И гърдите ми не бяха чувствителни както преди и главоболието го нямаше.Много странно   newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 391
Таня, на мен ми е рано още за да кажа как е при мен, въпреки че нямам търпение да ми идва и минава по-бързо времето до новите опити.
Искам да ви питам обаче друго - освен антибиотик изписаха ли ви друго лекарство или препоръки за по-бързо и по-добро възстановяване на матката? Аз пих 10 дни калциев фосфат и вит.С, но се чудя дали да продължавам (изписаното количество свърши). Дали има някакви витамини, подходящи храни или нещо друго препоръчително за по-добро оздравяване?

# 38
  • Мнения: 4 324
На мен ми вливаха венозно антибиотик - роцефин в резултат на което се сдобих с гъбички. Но и гинеколога ми потвърди, че този антибиотик е много добър и е било правилно решение. След кюретажа кървенето продължи повече от това което ми казаха, че трябва и ми изписаха Метергин - за по-добро контрахиране на матката. Тези неща ти ги казвам само за информация!!! Не се лекувай сама - търси лекарско мнение, ако имаш някакви проблеми!
След това лекувах гъби с вагинални глобули - полижинакс. Веднага щом и това свърши се появи менатруацията, ама е много странна. Дано поне настоящият цикъл е както трябва, че не знам вече. 

# 39
  • Мнения: 1 143
Мен ме посъветваха да изчакам поне 6 месеца.
Чела съм че може и след 3, но май е най-добре да мине малко повече време, за да се съвземем и физически и психически.

Знам че е кофти и е трудно, но изчакайте още малко с бебето.

И аз знам за 6 месеца

# 40
  • Мнения: 41
Махнах си спиралата, но гинекологът ми каза, че не ми гарантира цикъла. Три цикъла със спирала минаха нормално след голямото закъснение.

# 41
  • Мнения: 4 324
Остава да изчкаш, а ние стискаме палци!

Общи условия

Активация на акаунт