Баница – как я правите?

  • 267 042
  • 447
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 271
напоследък правя баницата на съседката ми  Heart Eyes
много лесна и може някой вече да е пускал рецепта  Hug

редя в тава половината пакет кори една по една (за да има въздух между тях)
настъргвам или натрошавам сиренето 300-400н гр. и после довреждам останалия половин пакет кори пак една по една
загрявам мазнина - половин чашка олио (може и в МВ-то) и поливам нарязаната баница така че да цвърне  Joy
и заливам с 3-4 яйца и газирана вода 1 чаша разбити заедно
пека
става супер и е мекичка

да ви е сладко

мъж ми обича мешани баници (солено и сладко) и понякога слагам 3с.л. захар в заливката за да стане съвсем по негов вкус  Blush

# 61
  • Мнения: 11 747
и тук да си покажа Дърпаната баница




и да дам разяснения:
3 яйца
120мл хладка вода
1 ч.л. сол
1 с.л.олио
1 с.л. оцет
брашно - 500гр - може да поеме повече или по-малко
замесвам средно меко тесто и разделям на топки - 5-6 броя,намазвам с олио и оставям да почиват за 15 минути.Разточвам топките на питки с дебелина 1см и намазвам обилно с олио и оставям да почиват - 20 минути.
Дърпам една по-една до тънък лист - да се чете през него,изрязвам краищата където е по-дебело.Напръсквам с олио и настъргвам сирене.Завивам с помощта на чаршав,който съм сложила отдолу преди дърпането - надигам го и листа се навива на руло.После слагам в тава намазана с олио,навивам на охлюв.После следващия лист и следващия докато се свършат.Пека в загрята фурна на 250гр,ако е вентилаторна на 200 - за 20/25 минути.Като извадя от фурната напръсквам с вода и покривам с кърпа за 10 минути.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 17:46 от pina

# 62
  • Мнения: 293
 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525  за майсторката!!!!!!!!!

# 63
  • Мнения: 6 461
Всеки път импровизирам с баницата.
Не си спомням в момента дали съм претърпяла провали...ама мисля,че с висящата нещо не ми се отдаде Thinking.
Вземем винаги различни кори .
Продуктите са ми на око
Правя я вита,на малки банички,по някога нареждам корите изпънати в тавата а по някога ги намачквам.
Тук виждам много идеи които ще ми влязат в полза.

# 64
  • Мнения: 11 747
mari_eta,тук ще ти отговоря,дано да го видиш! Peace,че там ми стана неудобно да спамя темата с мойта баница!
Няма никакъв набухвател,това е само което съм дала.Като препоръка мога да дам - да не се жали олиото,че аз малко го прежалих и като,че ли ми е суха!Не съм я правила тая баница от 10години и сега се хванах,та малко съм излязла от форма!
Правила съм я веднъж и с конфитюр(домашен) от дюли+ орехи - разкошно стана,но това може и с готови кори - не си струва усилията!Важното е да се докара баница със сирене,като през 19 век.Аз от баба ми я знам,а тя от прабаба ми! Hug

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 09:02 от pina

# 65
  • София
  • Мнения: 35 950
pina  bouquet
Браво - супер ти е баницата.Веднъж съм яла такава и 2 пъти се опитах да направя, но резултатът беше плачевен. За мен това е доста трудна рецепта и отчитам резултата  ти като изкуство  Grinning

# 66
  • Мнения: 15 619
pina  bouquet
Браво - супер ти е баницата.Веднъж съм яла такава и 2 пъти се опитах да направя, но резултатът беше плачевен. За мен това е доста трудна рецепта и отчитам резултата  ти като изкуство  Grinning
Пина, баницата ти е супер!!!
Сигурна съм, че е вкусна.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Мнения: 11 747
Благодаря много за комплиментите,момичета! Hug
Знам,че не всеки го умее това дърпане,но мисля че ако не се страхува от провал и ще успее!Аз бях малка като гледах баба ми и всички около мен - майка ми,леля ми и прочие ми обясняваха да не се опитвам,че то не е за всеки работа!Да,ама аз се пробвах и още първата ми беше идеална!Даже бабето взе малко да ревнува... Mr. Green,вече не беше само тя майсторка! Crazy
Тъй,че мога да дам съвет да не се бърза,тъй като тестото не може да превтаса или нещо подобно.Работи се спокойно.Аз го месих в машината за тесто по програма за тесто за макарони - 14 минути.После вадя с намаслени ръце и така...
Ако някой се престраши да докладва за резултата! GrinningМного по-просто е,отколкото изглежда на пръв поглед! Peace

# 68
  • Мнения: 780
От както започнах да правя баницата на Leo друга вкъщи не се признава . Става една мекичка  Peace - много е вкусна . Само че аз слагам и 2 яйца в сиренето

# 69
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
pina, е, това е баница Hug! Браво на теб! Всичко, което правим ние с готовите кори си е "мързелива" баница, не че не стават вкусни, но всеки ги може, докато това си е изкуство Wink.

# 70
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето моето "охлювче"  Mr. Green L е о, благодаря за рецептата, стана много вкуснааа  Peace но определено вече ще правя двайна доза  Wink

харесала съм си и други рецепти, ще пробвам скоро и тях  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 353
Един пакет кори Белла или Фамилия. Редят се на пластове по 2-3 намачкани кори и между тях се рендосва сирене. Реже се и в процепите се полива с нагорещено олио(поне 100мл.) Залива се със смес от 5 разбити яйца+400мл.вода. Пече се и се обръща за 30мин. за да не спадне.

П.П. Тавата не намазва предварително

# 72
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да подкрепя Pina - действително не е много трудно това с дърпаната(ние казваме теглена)баница.
 
 Бабите ми са майсторки на баниците, но точат корите. Мама не се справяше добре с точенето и започна да ги тегли и съответно и ние със сестра ми се научихме. Стават прозрачно тънки и като се изрежат и краищата...става супер.

Правих баницата на Мамица - дето топваме корите и  ги слагаме на бухкава топка в тавата - много лесно, бързо и вкусно се получава.
Обикновено в събота и неделя - докато децата се облекат и измият и баницата е готова Heart Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 3 271
1 пакет кори (обикновено Бела)
5 яйца
1 кофичка кисело мляко +1ч.л. сода
сирене на око Wink
масло
Обърквам яйцата с киселото мляко и сиренето. Слагам кора, парченца масло, отгоре друга кора, плънка и навивам. Редя в тавичка, ако остане от плънката изсипвам отгоре върху навитите  кори и пека. Като се изпече наръсвам с вода и покривам с кърпа.

# 74
  • Мнения: 389
Много лесна и вкусна баница

1 пакет кори
5 яйца
1 ч.ч  кисело мляко
1 ч.ч сирене
2/3 ч.ч олио
1 бакпулвер

Всичко се смесва.Тавата се намазва с олио.Корите се редят, като всяка се маже със сместа ( включително и последната отгоре).
Фурната се загрява на 180-200 градуса, пече се 20-30 минути.Когато е готова се поръсва със вода и се покрива с кърпа.


Общи условия

Активация на акаунт