Wall and Wallpapers

  • 12 985
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 039
Пускам една отделна тема за стени и стенни покрития.
Очаквам интересни идеи и споделен опит.

# 1
  • Мнения: 6 039
ще дам няколко идеи за детски стаи на момчета, тъй като при тях идеите са кът.

   


Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 17:25 от Malenna

# 2
  • Мнения: 15
Здравейте на всички. Отдавна чета тука, но сега имам един въпрос към Малена. Предстои ми обзавеждане на детска стая. Тъй като имам момче на 9 г. и момиче на 2 г. много се чудя какви цветове ще стоят добре и въобще какво да е обзавеждането на цялата стая.

# 3
  • Мнения: 6 039
тъкмо си мислех, че ако са брат и сестра много е подходща морксата или горската тема.
Ако искаш да е с боя, спокойно межеш да използваш зелено, оранжево, жълто, дори и червено.

# 4
  • Мнения: 15
Благодари ти за отговора. Впрочем и аз съм се спряла на тези цветове, но е друго когато и друг човек ти отговори по този начин. темата е интересна. Очаквам още неща да се покажат.

# 5
  • Мнения: 8 917
Браво! Страхотна тема Hug
А това ме изкефи здраво Mr. Green

# 6
  • Мнения: 7 474
По руската имаше едно предаване , където преправяха къщи . Ето сайта в Архив (там като влезнете и натискате на снимките и те като се заредят разглеждате със стрелките целите стаи)има снимки на предишните предавания(преди и сега), има разни идеи как сами да си направим разни неща (мастер-класс) .
 Ето го http://promo.ntv.ru/programs/family/kv/index.jsp

Ето тази детска стая много ми харесва (щракнете върху снимката)Crazy
http://promo.ntv.ru/programs/family/kv/index.jsp?part=Archive&am … id=25049&pn=7

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 16:07 от Lео

# 7
  • Мнения: 4 202
Дали не може да има отделен подфорум за обзавеждане, декорация и т.н., адски ме кефят тези теми   newsm03

# 8
  • Мнения: 6 039
аууууууууууу, аз все се притеснявам да не ни резнат, а ти искаш подфорум  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 9
  • Мнения: 7 474
За подфорум не знам, но една тема закована ,в която да се събират сайтове за обзъвеждане , боядисване, настилки и др. подобни би било много полезно Peace

# 10
  • Мнения: 6 039
аз честно казано закованите теми изобщо не ги посещавам, сигурно е грешка, но някакси психологически действам. Като са заковани и мисля че са застояли, така да се каже. Laughing

# 11
  • Мнения: 4 202
аз честно казано закованите теми изобщо не ги посещавам, сигурно е грешка, но някакси психологически действам. Като са заковани и мисля че са застояли, така да се каже. Laughing

Аха и аз така, почти не влизам в закованите теми, но пък ако ще режат някой да поорежат свекървите примерно  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Ще следя темата с интерес  Hug
Малена, а в този сайт направо се омагьосах. Crazy Цял след обед гледам  Mr. Green
Има страшни идеи. но имам чувството, че са неосъществими.Къде в БГ ще намериш такъв тапет или фототапет дори  newsm78 (този с дървото имам предвид)
Идеята за такъв подфорум и на ме се харесва  Laughing Ще кисна там редовно  Blush
Малена, сега гледам дали няма да е гот синята ми детска да се комбинира с жълто  newsm78 Thinking

# 13
  • Мнения: 4 546
и на мен ми допада идеята за отделен подфорум. не само за мебели, мазилки и прочее, но и  ел. уредите могат да се сложат в него.
закована тема не е лоша идея - черпи се основна информация за много неща. но ако имам колебания относно нещо пак бих пуснала тема, за да чуя мнеиня и то нови - нали все пак и в обзавеждането има тенденции  Laughing

# 14
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За свекървите съм съгласна Mr. Green(сигурно щото нямам) Wink
Lео , това предаване за детската стая го гледах, интересно се получи, но някак мрачно ми се стори. Мен такива шарении ми дразнят психиката, въпреки че ако не са ми в къщи ги харесвам много.
На мен ми предстои също ремонт на детската, защото е правена за две момичета:

А сега си имам и момче, да не говорим пък за възрастовата разлика.
Та проблема ми е такъв: Ремонта ще е само козметичен, с минимум средства. Вратичките на секцията и стените трябва да се боядисат в някакъв цвят, като синия корпус задължително си остава.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 17:38 от ljuboznatelna

# 15
# 16
  • Мнения: 6 039
Нека тук обсъждаме не мебели , аз само стени  Laughing

# 17
  • Мнения: 7 474
 newsm09  Ще ме накарате да започна ремонт  Hug

# 18
  • Мнения: 5 877
Недей де, тези тапети точно ги няма тук  Laughing

# 19
  • Мнения: 7 474
А някой да има идея от какво да направя шаблон (примерно някакво листо) и да направя щампи на латекса, защото тапети не ми се лепят  newsm78

# 20
  • Мнения: 5 877
Да, от корица на пластмасова папка, изрязана с макетен нож.

# 21
  • Мнения: 7 474
Да, от корица на пластмасова папка, изрязана с макетен нож.

  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 116
Ето още малко цветове и от мен.
Преди седмица бях на тема стени и бои, ама вече приключихме, нямахме време за пребоядисване на цялата къща.
Та купихме си ние шарена къща. По-голяма част от стените бяха жълти, трапезарията оранжево - червено и една от стените в дневната беше в червено, детската е била офис и беше в едно такова тъмно кафяво, нашата спалня в малко по-светло, а тоалетната пък към спалнята ни е в тъмно лилаво. Ужасно ме подтискаше тази червена стена в дневната. Имах чувството че захлюпва цялата дневна, исках да я пребоядисаме в оранжево, обаче мъжа ми не обича оранжево. Бях взела мостри само в тия гами, а тук цветове  и нюанси бол, та накрая той избра най-светлото, някаква кайсия беше цвета. Да не е обаче самотна стената избрах и още една стена да е в същия цвят. Та ето преди и след. Страшно се промени всичко, дори самото жълто се промени, сега къщата изглежда много по-слънчева и просторна, а като я видях за пръв път, това жълто ми се беше сторило ужасно грозно и исках да пребоядисаме всичко. Може и мебелите с които беше обзаведена да са допринесли за това.
Детската я пребоядисахме в много светло лилаво, възможво най-светлото пак, щото мъжа ми не обича нито розово, нито лилаво, та пак трябваше компромисен вариант. Купих шаблони и бои за да направя фриз от цветя, но ще изчакам да обзаведем напълно детската за да видя къде ще е най-добре да го направя. Сега като отворих сайта от който постнах предните картинки, видях коплекта за леглото на дъщеря ми(третата картинка отдолу нагоре), та и моята идея е такава за цветчетата по стените.

# 23
  • Мнения: 1 116
Да, от корица на пластмасова папка, изрязана с макетен нож.
Е Анда тъкмо като пишех че съм купила шаблони, мислех да вметна, щото нямам таланта на Анда, а ти за шаблони питаш! Ей сега ще видя дали ще намеря в нета комплекта който купих или нещо подобно, освен шаблони има и изрязани листенца и цветчета от гъбички за се принтва по стените.
Ох сори, сега видях че  Лео пита за шаблони

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 18:00 от Tannita

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

А някой да има идея от какво да направя шаблон (примерно някакво листо) и да направя щампи на латекса, защото тапети не ми се лепят  newsm78
Ако някой се интересува мога да публикувам техниката на нанасяне на боята.

Има много интересни неща, само не съм сигурна , че аз специално мога да ги изрежа толкова прецизно

# 25
  • Мнения: 7 474
 ljuboznatelna, давай ги , ще е полезно!  Peace

# 26
  • Мнения: 2 768
пуснах отделна тема за стени и стенни покртия, може да излязат интересни идеи.
даже сега се сещам за една стена в хневната на ета. не знам дали би я пуснала пак, но в другата тема.

Отзовавам се на молбата!  Laughing

Всъщност, ще пусна няколко стени от апартамента ни:
"метална" стена, от гранитогрес : http://images10.snimka.bg/001181499-big.jpg
                                                         http://images10.snimka.bg/001181572-big.jpg
"оранжева" стена: http://images10.snimka.bg/001181500-big.jpg
"каменна" стена: http://images10.snimka.bg/001181501.jpg
"розова" стена (в детската): http://images10.snimka.bg/001181512.jpg
                                                http://images10.snimka.bg/001181513-big.jpg
"зелена" стена в спалнята: http://images10.snimka.bg/001181514-big.jpg

# 27
  • Мнения: 6 039
Недей де, тези тапети точно ги няма тук  Laughing


ima ima

# 28
  • Мнения: 6 039
шаблони могат да ти направят във всяка рекламна агенция, където режат фолио

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539






















# 30
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Една идея за стена:



Ето и сайтове за шаблони:
http://www.alfresco.pl/katalog.html
http://www.stencilkingdom.com/catalogue/catalogue.htm

# 31
  • Мнения: 2 839
Смилете се де, мисля да не правим ремонти до към 6тата година на децата  Rolling Eyes

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ето нещо с художествена стойност:



И една реставрирана тухлена зидария:






Като ученичка влязох в дома на един архитект, беше направил върху стената си в хола барелеф на тракийската колесница от гипс.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелеееее, страхотни неща сте пуснали.Наистина се смилете деее  Praynig , така скоро няма да реша какво да сложа  Joy
Ета, много интересно у вас  Hug
Но аз определено останах очарована от сайта който пусна Малена и се любувам на тапетите.Определено внасят уют  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 1 462
ПОДФОРУМ!  Или поне закована тема!

# 35
  • София
  • Мнения: 6 743
ПОДФОРУМ!  Или поне закована тема!
Гейминг, тъкмо щях да ти пиша на лични, че са ти краднали аватара, ама се усетих, че си ти  Joy Joy Joy

И аз съм навита за подфорум, но не закована, защото ще стане голяма, а и дизайна е като модата - всяка година различен  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 7 474
Аз имах предвид нещо като Библиотека само със линкове  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз имах предвид нещо като Библиотека само със линкове  newsm78
Само се замисли колко линкове за обзавеждане има  Crazy  Crazy  Crazy Това е адски много работа - почти като да събираш готварски рецепти  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 462
Гейминг, тъкмо щях да ти пиша на лични, че са ти краднали аватара, ама се усетих, че си ти  Joy Joy Joy

И аз съм навита за подфорум, но не закована, защото ще стане голяма, а и дизайна е като модата - всяка година различен  Mr. Green
Пожари бол.

Темата ще се модерира от спам и няма да е прекалено голяма... Whistling

# 39
  • Мнения: 6 039
Защо не? Аз като автор на тази тема се наемам да систематизирам от тук нататък пуснатите линкове с идеи.

Миналата година с еднн такъв шаблон на цветя нашравих хладилника на двора, беше захабен и така се освежи. Друг е въпроса, че останах без кръст, и накрая загубих шваблона и не можах да го довърша. За хладилника ползвах блажна боя, за да хване и по този причина ставаше бавно, защото трябваше да чакам да изсъхне.

# 40
  • Мнения: 4 202

И една реставрирана тухлена зидария:





Тъй като живея в стара къща и имахме възможност като правихме ремонта да оставим някоя от стените само на тухли, много ми харесва, но не ми стигна смелост тогава, а и не знаех с какво трябва да се мине отгоре тази стена, за да не се рони и т.н. Някакви идеи как точно става?  Rolling Eyes

И аз да кажа, че стените на ета са супер  Wink

# 41
  • Мнения: 2 085
Страхотни неща сте показали!Ще следя темата Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Чудесна тема Hug

Имам 2 въпроса:
1.Розовата и зелената стена на Ета, това тапет ли е или някаква мазилка?
2.Какво се случва, ако се залепи тапет на гипскартон и след време решиш да го смениш?
   На втория въпрос май имам отговорите, но не ми харесват: Лепиш отгоре друг тапет, но ако стария е релефен.... или махаш гипскартона и цялата операция наново newsm78
   
Маленна (и всички други момичета естествено), помагай!!! Почвам да се навивам на тапетите, но бъдещето ме плаши Crazy

# 43
  • Мнения: 1 860
 А, аз искам да попитам с какви бои се рисува по стените?  newsm78

# 44
  • Мнения: 1 393
Ние скоро приключихме с декорацията на бебешката стая.
Първоначалната ми идея беше за шаблони именно, но не можах да събера смелост да го направя сама, а не намерих и добър майстор, на който да се доверя.
Затова минах на План Б- модернистични стикери по стената, ето така изглежда:
http://shim1.shutterfly.com/procgserv/47b6d600b3127cce9854828353 … 017108ActmjJyzbNq
http://shim1.shutterfly.com/procgserv/47b6d600b3127cce9854828ed2 … 017108ActmjJyzbNq
http://shim1.shutterfly.com/procgserv/47b6d600b3127cce9854828f53 … 017108ActmjJyzbNq

Само тази стена е в този цвят, останалите три са бели.

# 45
  • Мнения: 1 116
MrsG страхотна стая сте спретнали на малката беборана, ако можеше да я види, да се е появила вече Simple Smile
А откъде сте ги купили тия стикери?

# 46
  • Мнения: 6 039
Чудесна тема Hug

Имам 2 въпроса:
1.Розовата и зелената стена на Ета, това тапет ли е или някаква мазилка?
2.Какво се случва, ако се залепи тапет на гипскартон и след време решиш да го смениш?
   На втория въпрос май имам отговорите, но не ми харесват: Лепиш отгоре друг тапет, но ако стария е релефен.... или махаш гипскартона и цялата операция наново newsm78
   
Маленна (и всички други момичета естествено), помагай!!! Почвам да се навивам на тапетите, но бъдещето ме плаши Crazy


1. боя на
Ойкос

2. махат се лесно с един препарат, по-важно е като се лепят- трябва  да има грунд или боя върху стената, защото картона поглъща много и тапетното лепило нама да хване добре. При самото лепене се маже листа  тапет с лепило, както и стената пак с лепило.

# 47
  • Мнения: 6 039
А, аз искам да попитам с какви бои се рисува по стените?  newsm78

може с латекс, може и с темпера с каквато искаш, без акварел и боя за яйца  Laughing


MrsG
, получило се е страхотно. бебето ако знае каква стая го чака, ще бърза вече да излиза на бял свят Laughing

Tannita, могат да се изрежат от рекламно фолио в какъвто цвят и форма си пожелаеш

# 48
  • Мнения: 5 877
аз съм рисувала с водни бои върху латекс - прониква в латекса и си държи здраво.
Най-обикновени от 3 лева.

# 49
  • Мнения: 2 768

Имам 2 въпроса:
1.Розовата и зелената стена на Ета, това тапет ли е или някаква мазилка?

Както каза Малена, боя на "Ойкос" е, но е между боя и мазилка. Прави се релефна основа с нещо като четка и отгоре се нанася цвета. Ако се ошкури, се получава ефекта като "зелената" ни стена в спалнята, но за детската неошкурено ни хареса повече. Цвета на основата и цвета от горе се избират по каталог.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 09:11 от eta

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Malenna, Eта, мерси много за бързите отговори Hug

# 51
  • Мнения: 769
Дали не може да има отделен подфорум за обзавеждане, декорация и т.н., адски ме кефят тези теми   newsm03


newsm10

# 52
  • Мнения: 663


Миналата година с еднн такъв шаблон на цветя нашравих хладилника на двора, беше захабен и така се освежи. Друг е въпроса, че останах без кръст, и накрая загубих шваблона и не можах да го довърша. За хладилника ползвах блажна боя, за да хване и по този причина ставаше бавно, защото трябваше да чакам да изсъхне.
А снимки имаш ли, нашият хладилник е много зле и ми се иска да го нарисувам някак , но идеите малко ми куцат.

# 53
  • Мнения: 1 393
MrsG страхотна стая сте спретнали на малката беборана, ако можеше да я види, да се е появила вече Simple Smile
А откъде сте ги купили тия стикери?

Tannita, стикерите ги има онлайн в Modern Nursery, ето линк:

http://www.modernnursery.com/itemsDetail.cfm/OrganicWallStickers … OO/pcid/11/cid/46

М/у другото, нашата дневна/ хол (то е едно цяло разчупено помещение всъщност) е в  почти същите като вашите цветове.  Simple Smile

Мерси за хубавите думи на теб и Malenna! И ние смятаме вече, че бебето му е крайно време да излиза, но тя явно се е загнездила на топличко вътре и не ще и не ще. А стаята така и така си я чака.  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 18 679
ако в крайна сметка излезне момче, като при нас, не ви виждам с тая стая Joy

# 55
  • Мнения: 2 768
Стаята на MrsG е невероятна!  Heart Eyes Много ми хареса!   bouquet
А съм сигурна, че предварително са проучили пола на бъдещото бебе, изненади няма да има  Laughing

# 56
  • Мнения: 1 393
ако в крайна сметка излезне момче, като при нас, не ви виждам с тая стая Joy

  Joy
Да, така е.
А дрешките да показвам ли колко са в  розова гама само... Wink; тя тази стая и за момиченце излезе прекалено розова, а ако докторите  се окажат грешни, направо не ми се мисли.  Crazy

http://shim1.shutterfly.com/procgserv/47b6d600b3127cce9854828cd2 … 017108ActmjJyzbNq

Мерси, eta!

# 57
  • Мнения: 446
С фугопълнител /цветен или не/ и шаблони от по-дебело велпапе можете да си направите и релефни мотиви по стените. Така могат да са и по-семпли. Шаблон за листо най-лесно бих направила от самото листо - например кленово. Намазвам с боя откъм жилките и после притискам. Ореховите също са интересни, ако са цели.

# 58
  • Мнения: 6 039


Миналата година с еднн такъв шаблон на цветя нашравих хладилника на двора, беше захабен и така се освежи. Друг е въпроса, че останах без кръст, и накрая загубих шваблона и не можах да го довърша. За хладилника ползвах блажна боя, за да хване и по този причина ставаше бавно, защото трябваше да чакам да изсъхне.
А снимки имаш ли, нашият хладилник е много зле и ми се иска да го нарисувам някак , но идеите малко ми куцат.


Eй сега ще го снимам

# 59
  • Мнения: 5 877




Тук би било гот въжената стълба да е истинска... въобще като малка мечтаех да има възможности за катерене в стаята ми.
Не съм направила нищо по въпроса в детската, де-.. все ме е страх да я насърчавам.

# 60
  • Мнения: 5 877
Тук също има интересни неща, вижте тази стая - ферма
http://www.artandmurals.com/farm_scenery_mural.htm#THE%20ABC'S

# 61
  • Мнения: 5 877
Това е от една друга стая

# 62
# 63
# 64
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ст  bouquetрахотни са!!!!!!!

# 65
  • Мнения: 6 039
това с малката госпожица и ученическата дъска е страхотно. Аз в едно заведение направих такава черна стена за да се рисува по нея с тебешир.

снимах хладилника, но не мога да разбера, защо имам проблем с качването на снимката в снимка.бг

# 66
  • Мнения: 381
Леле какви красоти  Crazy

# 67
  • Мнения: 663
Ех жалко, аз сто пъти влизах да проверявам за снимките на хладилника.

А този бизнес с рисуваните стени май не е много развит в България, нали?

# 68
  • Мнения: 6 039
Ех жалко, аз сто пъти влизах да проверявам за снимките на хладилника.

А този бизнес с рисуваните стени май не е много развит в България, нали?


дай майл

# 69
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това с фермата много ми хареса като идея Simple Smile
Malenna, можеш да ползваш http://picvalley.net/ и да публикуваш PHPBB код с thumbnail

DDBD, можеш ли да онагледиш идеята си, че ми е трудно да си представя това с велпапето. ТУК има подобни неща и целия сайт е много интересен.

Ето нещо, което не изисква особен талант:

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 21:55 от ljuboznatelna

# 70
# 71
  • Мнения: 311
Олеле! Страхотна тема! Бръкнахте ми в душата с тези красоти  Hug На мен ми предстои боядисването на една стая със скосен таван. Реших да я направя в млечно розово, бял таван, а само една от стените да е на райе - по височината на стената - в лилаво, бяло и розово. Има и един огромен трегер, та за него и мисля да е в лилавото от райето...Чудя се дали няма да стане прекалена цигания  newsm78

# 72
  • Мнения: 6 039
ще подчертаеш гредата, и може да ти натежи в един момент
аз лично бих я оставила бяла като тавана.

# 73
  • Мнения: 663
Malenna, кутията за лс ти е пълна.

# 74
  • Мнения: 6 039
вече не   Laughing

днес вече успях да кача снимката. Не е нищо особенно, просто е на двора, и много не се постарах

# 75
  • Мнения: 6 039
Ето ви и една черна стена, която в най-скоро време, ще смени своето амплоа. Ще снимам пак и ще ви информивам.
Като бях бременна на живот и смърт исках тази стена да е черна. Всички мислеха че съм луда. Ама то бременна жена = на ........




И естествено не беше единствената сътворена от мен черна стена в този ми период, ето още една:

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
аз да кажа, че и брат ми в момента прави ремонт на стаята си и ми каза, че му се прокрадвали идея да си боядиса едната стена черна. Малко ме изуми с това, обаче сега като видях снимките на Маленна ахнах! Hug Супер ееее! Искам и аз! Записвам, записвам! За бъдещия дом много интересни идеи, браво!  bouquet  bouquet

# 77
  • Мнения: 6 039
ЛадиДа, най-голямата ми гордост, която съм сигурна, че още дълго време няма да искам да сменя е стъклената врата, която е до тавана. вийжа се на снимката номрер 1

# 78
  • София
  • Мнения: 6 559
Ето тази детска стая много ми харесва (щракнете върху снимката)Crazy
http://promo.ntv.ru/programs/family/kv/index.jsp?part=Archive&am … id=25049&pn=7
Леле Лео, направо ми изФръкнаха очите в тази стая, а пък за близначки се утрепалооооооо  Crazy Crazy Crazy

# 79
  • Мнения: 7 474
Ето тази детска стая много ми харесва (щракнете върху снимката)Crazy
http://promo.ntv.ru/programs/family/kv/index.jsp?part=Archive&am … id=25049&pn=7
Леле Лео, направо ми изФръкнаха очите в тази стая, а пък за близначки се утрепалооооооо  Crazy Crazy Crazy

Тя е правена точно за близначки  Laughing Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 6 559
А за таланта на Маленна - без  думи само   bouquet  bouquet  bouquet

# 81
# 82
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Недей де, тези тапети точно ги няма тук  Laughing


ima ima

Къде?
Темата е невероятна и все повече се навивам на идеята да изрисувам стаята на децата, само търся мотив, а вие ми предоставихде мнооого мотиви. Благодаря  bouquet

# 83
  • Мнения: 6 167
ох.
искам да кажа, че съм във възторжен потрес, ако има такова понятие.
просто не спирайте!

МrsG, стаята на бебето е Уникална!



Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 11:02 от Lennie

# 84
  • Мнения: 214
И аз, като Кирстен Дънст от "Интервю с вампир", само ще кажа:

I want some more!

# 85
  • Мнения: 195

На втората снимка стените с какво са направени?

# 86
  • Мнения: 811
Супер тема  Hug

А мен ме интересува на първата снимка стената с какво е правена, много е интересна!

# 87
  • Мнения: 486
Ето малко релефни тапети:







# 88
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ама къде се намират тези тапети??? Защо само се дразним???? newsm78

# 89
  • Мнения: 6 315
Страхотни неща показвате, момичета! След разгледаното вчера запретнах тъкави и украсих стаята на малчо с героите от "Мечо Пух"   bouquet.

# 90
  • Мнения: 2 085
Уф, тия релефни тапети много хубави бееее  bouquet!Ама като си помисля как ще се събира прах ooooh!

# 91
  • Мнения: 6 039
почти всички тапети, които са от последните 3 години са толкова релефни. Разнообразието е толкова голямо, че направо е невъзможно да се обхванат.

, прост тапет, както се казва. В нашия офис имаме подобен, утре ще го снимам. Даже не е на цялата стена. Ще ви го покажа.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 11:20 от Malenna

# 92
  • Мнения: 6 039
Ето още една идея за черна стена, ако имате някоя свобовна от мебели стена или част от нея, може да се боядиса в черно и да се използва на воля от децата за рисуване:

# 93
  • Мнения: 4 202
Ето още една идея за черна стена, ако имате някоя свобовна от мебели стена или част от нея, може да се боядиса в черно и да се използва на воля от децата за рисуване:



И по-горе бях питала, но останах без отговор, та да питам отново за стените, които се оставят на тухлички? Като тухлите не са тапети, а са истински, в смисъл как се запечатва, за да не пуска прах и мръсотия.
Какво обяснение дадох само  Embarassed

# 94
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Има разни импрегнатори, безцветни с матов ефект, може би с тях се мажат. На онази снимка, която аз пуснах са минали отново фугите с някакъв разтвор, а също и дупчиците по тухлите, но идея си нямам как са ги изчистили после. Виждам , че ТУК се обсъждат подобни неща, може би ще ти отговорят.
В същия форум, ето ТУК има пуснати снимки на стени, боядисани с фосфорициращи бои, ефекта е страхотен!

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 14:13 от ljuboznatelna

# 95
# 96
  • Мнения: 195



Аз си харесах този тапет,но дюшемето ни е тъмно и незнам дали ще изглежда добре.

# 97
  • Мнения: 6 039
да, ще изглежда, стига да не е тъмно към червенеещо

# 98
  • Мнения: 5 877
Malenna, бои за черна дъска какви има на Бг пазара? аз съм харесала една "Бенетон", добра ли е?

# 99
  • Мнения: 6 039
много е скъпа, аз тогава ползвах на Маrshal или Arkikor май, трябва да питам мъжа ми

# 100
# 101
  • Мнения: 1 393
Ето още една идея за черна стена, ако имате някоя свобовна от мебели стена или част от нея, може да се боядиса в черно и да се използва на воля от децата за рисуване:


Ей, това е много готина идея, мерси!
Ще гледам да я запомня.  Wink

# 102
  • Мнения: 7 430

Това да не е в офиса вИ newsm78

Маленна, ще те взема да проектираш моята къща един ден Hug

# 103
  • Мнения: 5 475
Страхотни идеи!  Hug
Браво за темата!  Peace

# 104
  • Мнения: 3 576
Добре де, къде продават такива готини тапети, като тия които сте показали?

Аз единствено се сещам за Genesis, от които си взех бамбуковия, обаче там са много скъпи.
Да дадеш 300лв за бамбук - как да е, траен е поне, но и хартиените са на тази цена #Crazy

# 105
  • Мнения: 446
Любознателна, извинявам се за закъснението. Ще ти обяснявам на думи, защото така бях направила банята преди ремонта. Нито имам снимки, нито мога да направя вече - сложихме плочки. Вземаш парче велпапе, достатъчно голямо, за да направиш шаблон. Рисуваш върху него шаблона /моите бяха корали и раковини, доста простички/. Изрязваш го с макетно ножче, като внимаваш да не смачкаш ръбовете /да стои дебело/. После внимателно с тиксо обикаляш среза, за да не се разпадне шаблона като си го ползвала няколко пъти. Слагаш шаблона на мястото и с разбъркания фугопълнител пълниш и изравняваш на нивото на велпапето формичката. После внимателно издърпваш нагоре. Остава плоска формичка, дебела колкото велпапето. Ако искаш, можеш да я боядисаш отгоре, ако не - ползвай направо цветен фугопълнител, има и в по-наситени цветове.

# 106
  • Мнения: 750
Дааа, и аз да си кажа, че съм за подфорум от типа "Уютен дом", специално за идеи, съвети и споделен опит по ремонтите, интериорния дизайн и всичко друго  в тази посока.

Лично за мен домът ми е моето много лично пространство, за което ми е изключително приятно да мисля и да си чопля идейки, с които да го правя все по-удобно и уютно. Непрекъснато имам хрумки за промени, за осъществяването на които, ако не мога да действам веднага, поне си мечтая.

И сега малко линкове по темата и от мен:
1
2
3
4


Имах и още няколко, но днес нещо не ми се отварят.
 Thinking

НЕ мога да не споделя и ЛЮБИМИЯ си сайт за интериорен дизайн!Ясно е, че са играли много пари в показаните къщи, но като източник на идеи и вдъхновение ми е много полезен!

# 107
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
DDBD , благодаря за отговора, подозирах че такава е техниката, само това с тиксото не ми дойде наум, чудех се тия къдрави форми как ще се отлепят. Simple Smile

Спаска, първия линк е страхотен, жалко , че тук няма такива тапети, но пък ми дойдоха наум много идеи. В твоя любим сайт дизайнерите са обзавеждали физкултурни салони  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 768
Спаска   bouquet
Довечера ще поразгледам сайта, че от доста време измисляме един остров към кухнята, дано ме осени някоя идея!

# 109
  • Мнения: 1 462
Изпаднала на 4-та страница...  ЗАКОВАНА!!

# 110
  • Мнения: 15
Нови идеи няма ли?

Общи условия

Активация на акаунт