"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 8

  • 25 500
  • 684
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
                                 ДОБРЕ ДОШЛИ в новата тема на "ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ"


                                   


                                                     



E-mail
dvbgm@yahoo.com

fdbm@mail.bg



Телефони за връзка

Росица Букова - 0888 849 803

Мария Милева - 0888 849 932

Гергана Пожарски - 0886 364 561

Ева Димитрова-0887 237 348

Кристина Николова - 0887 862 363

Ефросина Михайлова - 0897 260 968
                                    - 0899 229 083

Ивелина Чолакова - 0886 17 17 15

Емилия Василева - 0888 509 779



Връзки с обществеността
Линда Александрийска - 0887 906990, 0888 500143

Отговорник проекти
Ивет Кънчева - 0889 673038

Превенция генетични заболявания и деца с увреждания в институции

Мариета Стоянова - 0898 613161

Помощ на социално слаби семейства, самотни майки и майки-сираци
Ивет Кънчева - 0889 673038
Весела Ставрева - 0889 436844
Юлияна Мицева - 0889522518


Сметка -1043983402
PIB-централа
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66

# 1
  • в гората
  • Мнения: 1 486
...айде и тук да си кажа...

Бях няколко дни при майка ми и затова се включвам сега чак.
За базара - мисля, че НДК остава най-удачното място - в центъра, има поток от хора голям. Мястото, мисля, че беше добро. Все пак не могат да ни сложат в средата пред Статуята.  Wink
Аз поемам ангажимента да им пусна писмо официално, ще говоря и с моята позната, която много ни помогна миналата година.
Весе, за медиите ще напишем нещата и ще ги разпространим. Ще ти пиша на ЛС къде са всички мейли на медии с които контактуваме. В Клюкарника вече има тема за това какви неща ще правят момичетата. Трябва да си намерим медийни партньори, които предварително да пишат за събитието, като естествено обявим, че набираме сувенири, картички и стока за базара.
С Роси говорихме да е преди 15ти декември.
Сега ми хрумва - друго много удачно място за базар би бил новият Мол. Там ще е голяма тарапана преди Коледа, ако могат да ни поберат в някой ъгъл... Не знам дали е добра идея, само споделям.

За кутиите - честно да ви кажа не съм много "за" поради следните причини:
1. Сигурност - кой ще следи какво става с тези кутии, със събраните средства и т.н
2. Аз лично не бих пуснала пари в кутия - струва ми се безлично и малко съмнително.
3. Харесвам акциите - мисля, че дори и през зимата има места където да ги правим - Коледния базар например...., а преди това все ще се съберем някой слънчев есенен уикенд в парка отново. Това е моето мнение.

За Роси - иска ми се да дойда, но не мога да обещая, гледаме се с Кайо вкъщи, ако татко му поеме фронта... Ако не - включете ме в букета  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 248
Линда, ти ги напиши писмата, пък аз поемам ангажимента да ги разпространя, където трябва. Освен това мога да съдействам и с координати на медии ... в смисъл такъв, да не пропуснем някой. Ще сравним кой какво има.

С Роси мислим тази година да не събираме и продаваме дрехи - като миналата. Все още си отлежават по гаражите някои. Embarassed
Нека заложим предимно на картички и сувенири, какво ще кажете?! Thinking

# 3
  • Мнения: 2 249
запис- макар 4е гледам 4е старата тема си върви Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 353
  Щото онази е закована и човек като влезе по инерция пише в първата Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 493
И аз съм от "инерционните" !

# 6
  • Мнения: 221
Да се разпиша и аз. Не успях да намеря някой да ми гледа детето за утре, но имате и от мен парички за Роси. Мариетка ще се опитам утре да оправя чорапогащниците и ще дойда да ги донеса през седмицата и да ти дам парите - разбира се ако имаш възможност да ги дадеш от мое име. Ще ти звънна утре и ще се разберем.

# 7
  • Мнения: 2 584
  bouquet разпис и от мен Grinning

аз нали писах че искам да участвам в подаръка на Роси, на работа съм и няма да мога да дойда, но и се обадих по телефона и и честитих рождения ден

# 8
  • Мнения: 2 502
както винаги  ние не разбрали  Embarassed
днес ли има рожден ден Роси ?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Момичета, имам едно бебешко корито, което вече не ни трябва. Има ли някъде нужда от такова?  Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 397
Момичета взех зрънчото. Къде трябва да се носи?
lorys   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 195
На Роси и честитих, скапано ми е че е в болмница и това помрачава празника, дано е щастлива поне от факта че днес толкова хора се събудиха с мисълта че един силен, добър и важен човек има рожден ден.
сега сериозне проблем имам нужда от спешните ви съвети.
Става въпрос за Хели. детето е с диагноза - тежка анемия и много ама много тежък рахит, почти до инвалидност.
Миоля ви, трябва да направим нещо - всичко идва от условията им на живот, от невероятната влага в която е отглеждан - който е бил знае за какво говоря - положението е КРИТИЧНО.
Искам да ви помоля, да звъннем на всички журналисти които познаваме, да направим репортаж, за това къде едно соц, слабо момиче трябва да си отглежда детето. Хели е добра майка, за 6 месеца многократно ми го доказа, заставам зад нея и искам да и помогна иначе Дани е обречен.
Лили знам че и ти си в БТВ, можеш ли да помогнеш
Отдфелно - кой има връзки в социалните или въобще в някой, който може да даде на Хели нормално общинско жилище. Ременот в това е безсмислено да се прави - течас от покрива е огромен хора. Отделно съседите са се опитАЛИ вчера да се бият с Хели понеже тя била виновна че се наводнявало.
Хели утре пка ще дойде, ако можем пък нещо в софия да им измислим, да одйдатат тук - пак е вариант ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 502
на въпроса за спалнота бельо
отговарям  - не , за сега не ни трябва
1/
имаше голяма нужда  през пролетта ,но ги снабдихме и от към постелъчен материал  и от към пухени завивки  -нови
2/
имаме обаче друга нужда за дома в Белоградчик - домашни пантофки ,гумирани отдолу , намерихме  в магазинната мрежа ,но
не ни достигат средства за закупуването им ,все още сме прекалено малко момичета ,и ни е малко трудно да смогваме
3/
бяхте ни попитали за почистващи материали -още ли е в сила питането ?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
Криси, съжалявам да прочета всичко това за Дани. направо не знам как са пропуснати по-ранните симптоми.

какво очакваме от репортажа по телевизията? ще покажат Хели и мястото, където живее, ще кажат за проблемите на детето. какво искаме обаче?
- някой да й даде друго жилище? (на какво основание, не е единствена)
- някой да й даде работа (тя май в момента трябва да си гледа детето)
- някой да се ангажира с дългосрочно спонсорство/ремонт на жилището...

трябва да сме наясно какво искаме от медиите (освен мелодраматичен репортаж) и по какъв начин фондацията застава зад това искане.
тогава бих могла да потърся начин за съдействие.

какво казва роси по въпроса?

# 14
  • Мнения: 4 195
не съм уведомила Роси, не исках сега и с това да я тревожа, първо искам утре да се видя с Хели, ако ще правим нещо, тя трябва да е максимално искренна с мен и ако има неща, които трябва да знам, тода ми ги каже.
знам за сега това - не е плащала наем1 година, някъде около 500 лв са това. Няма брак с Румен - бащата на Дани, съседите и не искат да дадът пари за ремонт на покрива, от което се обесмисля правенето на ремонт у тях. просто тече адски много. Освен да направим ремонт на покрива върху Хели само. Аз съм и казвал че3 Дани има рахтични симптоми - не искаше да ходи, потеше се беше нервен и тн. Тя не ми обърна внимание.Иска ми се да не излезе че Хели за нещо ме смотава, искам да знам тя в общината ходи ли наистина и при кмета или има нещо, което не спазват за да не им дадът ново жилище.
незнам хора, все още не съм сигурна, че бих си заложила името под това, да им намерим тук работа и дас е преместят. Тя може да работи - поне до скоро можеше защото дани ходеше на детска градина. сега незнам как ще е, утре ще му гледат пак главичката. това ми е инфото - друго нямам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт