Детски оргазъм?!?

  • 12 088
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17
Аз си спомням, че съм изпитвала такова нещо от 3-ти клас, тоест 9 годишна и то  много пъти, с удоволствие и тогава също не съм знаела, че се нарича оргазъм.

# 16
  • Мнения: 1 858
Много се чудих дали да пиша с ника си или като анонимна или въобще да пиша но реших, че ще пиша! Подкрепям аааа за всяка нейна дума! Да, някои момиченца изпитват оргазъм и аз съм от тях! И наистина около 5 годинки беше защото ходех на детска. И аз не винаги и не с всеки мъж стигам до оргазъм но тогава или по-точно от тогава съм го изпитвала. Недей те да отхвърляте това като не възможно след като не можете да бъдете сигурни. Ето аз и аааа и 4удо сме го изпитвали това, че вие не сте не означава, че не е възможно.

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
Присъединявам се ,само че когато бях малка и аз не знаех,че това е оргазъм. И се чудя защо трябва да пишем като анонимни,нима това не е нормален физиологичен процес,който се е случвал в нашите детски тела

# 18
  • Мнения: 4 392
Присъединявам се ,само че когато бях малка и аз не знаех,че това е оргазъм. И се чудя защо трябва да пишем като анонимни,нима това не е нормален физиологичен процес,който се е случвал в нашите детски тела
И аз не разбирам? Rolling Eyes Срамуваме се от естествените неща, а пък в същото време приемаме някои свръхнеестествени за нещо почти нормално!
На мен ще ми е интересно да науча повече за това, още повече че очевидно няма достатъчно информация по този въпрос.

# 19
  • Мнения: 2 529
Аз ли нещо не разбирам или вие не сте наясно какво точно ви вълнува newsm78
Никъде не съм казала, че не съм съгласна, че деца могат да изпитват оргазъм. Майка ми има една книга, издадена май през 80-те години още, ако не се лъжа - "Сексът при децата и младежите" или нещо подобно, в която се говори за всякакви подобни неща, свързани със сексуалното развитие, така че това не е нещо ново. В САЩ през 1954 г (или някъде там беше) е било извършено последното т. нар. "женско обрязване" на момиченце на 5 г, защото е мастурбирало и е получавало оргазми...
Та аз не разбирам сега спорът за това дали е възможен оргазъм при децата ли е или се търси начин да се преодолеят някои негативни страни на това явление, а именно публично онаниране по всяко време и т.н. ? Това да кажем дали е възможен или не оргазъм въобще какво значение има?

# 20
  • Мнения: 561
Аз пък не разбирам защо само при момиченцата? Мъжът ми твърди и няма причина да не му вярвам, че е имал оргазъм, но без еякулация доста преди да влезе в пубертета, по негови спомени някаде преди 9-тата година, тъй че не виждам защо децата да нямат оргазъм, били те момичета или момчета.

# 21
  • София
  • Мнения: 558
Ето малко инфо http://bg-sexologia.info/site/index.php?option=com_content&t … =90&Itemid=31
http://oktarin.hit.bg/grl/br03/p1.html
http://www.bghelp.co.uk/forums/archive/index.php/t-3194.html
Пусни търсачка за думите "онанизъм" и "мастурбация" и чети. Има много написано. По принцип при малките деца това не е никакъв проблем. Не трябва да се опитва принудително прекъсване /забележки, забрани, наказания и т.н./, а по възможност да се отвлича вниманието на детето в друга посока.

# 22
  • Мнения: 728
Тази тема съм я пропуснала.  Rolling Eyes Аз също съм съгласна, че малките момиченца могат да получават клиторен оргазъм още преди да са достигнали полова зрялост, а като имам предвид как пишлето на малкия ми син е по-голямо сутрин от колкото през останалата част на деня, смея да мисля, че и малките момченца могат да получават ерекция. По този повод, когато достигнах полова зрялост си мислих, че нещо не ми е наред, т.к. при полов контакт не получавах нищо по-различно от познатото ми досега. Нищо не ме е разтърсвало, така че да изпадам почти в несвяст. И понеже нали е "срамно" да се говори за тези неща трябваше да мине доста време докато разбера какво всъщност става.  Embarassed

На жените, които не са изпитвали оргазъм искам да кажа "опознай тялото си, за да го обикнеш".  Peace

А как да реагира родителя, ох тук малко съм раздвоена, при всички случаи не трябва да се вменява вина на детето, мисля, че най - добре е да се правиш, че не забелязваш, или да попиташ какво прави и защо.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт