Туморна формация-имали други като нас?

  • 22 573
  • 231
  •   1
Отговори
  • Мнения: 774
Здравейте,                                                                                                     
отварям тази тема,защото не намерих нищо по темата във форума.                                         
Дъщеря ми Ивет е на 3 г. от раждането си е с диагноза луксация на тазобедрена става и пареза на нервус перунеус.Скоро разбрахме,че причината за всичко е туморно формация в малкия таз с размери 10/7/3 - хамартом/доброкочествено образовоние/.За Ивет лечение в България няма,ние намерихме такова в Израел.Бих искала да обменя мнения с други майки,ако има такива с подобни проблеми.                                                                                                   
Всяка информация ще ми е от полза.

# 1
  • Мнения: 3 504
От все сърце ви пожелавам детенце да се излекува. Нашите проблеми са други, давам само подкрепата си. С Божията помощ лошото да се махне

# 2
  • Мнения: 3 914
Здравей и от мен.Нашият проблем също не е такъв, но пък и за нас лечение в България няма,та от тая гледна точка те разбирам ,но пък в едно мога да те уверя-там по добре си знаят работата и съм сигурна че един ден само ще си спомняш за тези лоши моменти.Имаш и моята подкрепа с пожелания за късмет ,  bouquetа на теб сили и кураж.

# 3
  • Мнения: 774
Благодаря за подкрепата Laughing  За Вики намерихте ли лечение в чужбина!Питам защото ние се свързахме случайно с директора на международен отдел на клиника в Израел,който е много отзивчив и готов да помага.

# 4
  • Мнения: 3 914
Аз всъщност се опитах да отида в Израел ,но не успях да намеря начин.Вики е със сериозен очен проблем,който може да бъде решен на много малко места ,едно от които е Израел-Шеба медикал център.Даже знам и името на професора,ноооо не стана ,затова отидох в Германия.Там трябваше да има операция още юни месец,но ни върнаха за догодина,самият лекар там не беше съвсем сигурен какво да прави ,но аз обиколих света и изборът ми се изчерпа.Ако мислиш че би могла да ми помогнеш с връзка в Израел ще съм безкрайно признателна.Хванах се като удавник за сламка за Германия просто защото нямам друг избор но ако има вариант да чуя мнение и на лекар в Израел ще съм благодарна.Поздрави   bouquet

# 5
  • Мнения: 774
VIKTOR DOUBAVOI<masuta@gmail.com>                                                                                       
Това е пощата на доктора.Той е директор на международен отдел на болница Асута.Отговаря веднага и ще ти каже със сигурност какво може да се направи.                                                 
Успех smile3501

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
дано си получила данните на майката на момченцето с таласемия майорна - дето го лекуваха в Израел
успех и дано успеете и всичко завърши добре
ще се молим за вас

# 7
  • Мнения: 774
Не знам за какво става въпрос?Би ли ми казала нещо повече?

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20266.0
това е темата
ДОдо обеща да ти пише

# 9
  • Мнения: 3 914
maripesheva ,благодаря ти много,ще се свържа с него пък ще видим.
Ще пиша ако се случи нещо ново при нас ,а междувременно стискам палци при вас всичко да се оправи много ,много скоро.
Пак-Огромни благодарности  bouquet Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 774
При нас засега всичко зависи от държавния фонд.Аз си мисля,че имаме шанс.За два месеца минахме комисията и сега ни прехвърлят към фонда.Някой знаели за колко време се получава краен резултат?

# 11
  • Мнения: 774
ВАЖНО!!! За Вики и Мама!  Извини ме,моля те,но съм сбъркала адреса.А той е: victor doubovoi<mcasuta@gmail.com>

# 12
  • Мнения: 3 914
Всичко е наред Peaceпоправих го,а за фонда-щом сте минали комисията сега по бързо ще стане,по принцип комисията е проблема защото заседават два пъти в месеца,при нас беше така.

# 13
  • Мнения: 3 504
Здравейте Вики и Мама, как сте в неделя късен следобед..

# 14
  • Мнения: 3 914
Здрасти Rosoneri ,този път ще се борим за Израел.Бях се отказала ама  maripesheva ми вдъхна надежда-отново.Да ви кажа ,много хубаво било, ако има с кой да споделиш ,и то хора които те разбират точно как се чувстваш.Благодаря Ви момичета  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 504
Разбира се, че ще се бориш! И настина е хубаво да има с кой да споделяш, аз без форума не мога, сутрин, вечер, през деня на работа, чувствам необходимата нужда да прочета във форума кой какво е писал.

Успех за Израел, ако мога да помогна с нещо...

# 16
  • Мнения: 774
Чудесно е да мага да контактувам с хора в моето положение.Съжалявам,че толкова късно "открих"форума.Много е хубаво когато питаш да има кой да ти отговори.На мен това рядко ми се е случвало.                                                                                                                   
Вики получи ли разрешение от фонда?

# 17
  • Мнения: 3 914
                                                                                                                 
Вики получи ли разрешение от фонда?
На мен ми трябваше за Германия тази година ,но датата за операция беше за след точно три седмици и аз нямах време,защото както ти казах комисията заседава два пъти месечно.Комисията беше минала ,когато аз получих документа от клиниката, а следващото заседание беше седмица след датата за операцията,просто се разминах,но моя приятелка мина комисия с доста чакане ,след което много бързо стана всичко.Сигурна съм че до две седмици ще имаш разрешение  bouquetАко ти трябват обаче средства ,защото от фонда одобряват сума ,но далеч под тази която ти трябва ,пиши на лични ,ще ти дам връзка с двама души които са шефове на фондации, които искаха да ми помогнат ,но аз вече бях събрала парите и отказах .

# 18
  • Мнения: 774
bouquetЯвно се получава някакво разминаване.Във фонда аз кореспондирам с Нинковскаи знам от нея,комисията заседава всеки четвъртък.Досега ни връщаха три пъти за различни бележки.Последно в петък ми каза,че детето има доказана нужда от лечение в чужбина, но и трябва по разширено становище от Бранков/той прави биопсията на Ивет/.Протокола бил готов като и занесем становището ни прехвърля към фонда.                                                               
Благодаря за предложената помощ,ако има нужда ще се възползвам!

# 19
  • Мнения: 3 914
Предпопожих че има разлика,при нас е комисия от офталмолози начело с доц. Христова,изглежда са различни за различните видове заболявания.А при мен се получи друго,аз знаех че нямам време и не ги потърсих ,а направо почнах да търся фондации ,после като се включиха медиите ,не аз ,а те мен потърсиха и ми предложиха помощ.Сега обаче може и да има промени и да заседават вече всяка седмица-незнам.Но пък щом ви е готов протокола-на финала си Peace

# 20
  • Мнения: 774
Дано да си права!Това ще бъде най хубавият коледен подарък за семейството ми.

# 21
  • Мнения: 3 914
Как сте,получи ли разрешението? Пиши какво става?

# 22
  • Мнения: 152

    Здравейте,
 Ние също имаме подобен проблем.Преди два месеца откриха тумор на дъщеря ми,но нашия е злокачествен и е в областа на лицето и шията.Засега лечението върви добре. След три курса на химиотерапия в ИСУЛ тумора значително намаля.Имаме реални шансове за излекуване,но ще трябва да се направи операция,която в тази област където е тумора е много трудна и едва ли ще може да се осъществи в България.Затова ме интересува всякаква информация относно набирането на средства за лечение в чужбина и осъществяване на контакти с болници.Виждам че имате опит в това отношение.Моля помогнете.

# 23
  • Мнения: 3 914
Първо потърси клиника която се занимава с това.Напиши в Гугъл диагнозата и къде се извършва лечение,след което извади имейлите на лекари които се занимават с това .Преведи документите на съответният език и чакаш.Всяка клиника обаче ще иска преглед на място.Когато дойде време за средствата ще го мислим ,но този процес който ти описах е бавен,затова първо това направи ,пък тогава средствата.Ако имаш въпроси пиши Hug

# 24
  • Мнения: 774
В края на месеца ще е заседанието на фонда ,това ми казаха вчера.Продължаваме да чакаме.Вики и мама при вас нещо ново?

# 25
  • Мнения: 774
Неда.Дикова както вече ти писа Вики и мама първо трябва да намериш клиника,в която може да се направи операцията.По горе в тмата има адрес на лекаря в Израел,който се ангажира с дъщеря ми.Можеш да ориташ там.За средствата ще му мислим после.Има държавен фонд,има фондоций.Въоражи се с търпение и право напред!Успех! Peace

# 26
  • Мнения: 3 914
В края на месеца ще е заседанието на фонда ,това ми казаха вчера.Продължаваме да чакаме.Вики и мама при вас нещо ново?
Ще стане,стискам палци.При нас нищо,още чакам отговор от Израел.Аз обаче пратих в Шеба,щото в сайта на клиниката  в която сте вие пише че се занимават с много малко очни заболявания-честите,а при нас е тежка аномалия,много рядка,пък и сме с доста операции ,та не всеки ще посмее пак да оперира.Все пак пратих но в университетската им клиника-Шеба.
Това от мен,поздрави за всички  bouquet

# 27
  • Мнения: 152


   Здравейте пак,нашите документи са преведени на английски,но засега имаме само един скенер,а на него тумора се вижда че е много голям и неоперативен и докато направят следващия на 15.12 най-вероятно никой хирург няма да се ангажира с операция.Затова  явно ще трябва да почакаме още.

# 28
  • Мнения: 3 914
Здравей NEDA ,би ли написала точната диагноза,ще пробвам да помогна.А ЯМР сканирала ли си ,защото се прави по по- специален начин,поне при мен беше сложен процес.
В стремежа си да намеря клиника за нас ,влязох във връзка с някой които лекуват доста сложни заболявания,тъй че пиши диагнозата,може да излезе нещо Hug

# 29
  • Мнения: 774
Вики и мама в Асута не работят само с техни специалисти,а от цял Израел нашият  е от друга болница.Мисля,че ако пишеш на доктора той ще потърси всички възможни лекари,който могат да ви помогнат ::.А за фонда е почти сигурно,че ще стане от там ми го казаха.

# 30
  • Мнения: 152
    Диагнозата е рабдомиосарком ембрионален тип 3-стадии.Тумора е в лявата част на лицето и шията.Засегната е челюста и са включени мозъчни кръвоносни съдове във формацията.Стигнал беше до гръбначните прешлени,а там зоната е неоперативна.Сега се надяваме да се е отдръпнал от това място.Освен това е парализиран лицевия нерв поради притискане най-вероятно и засега лявата част на лицето е парализирана трудно мига и трудно затваря лявото око.Казаха ни че ядреномагнитния резонанс е по-добър но облъчването било много по-голямо отколкото на скенера така че незнаем кое е за предпочитане.

# 31
  • Мнения: 3 914
    .Казаха ни че ядреномагнитния резонанс е по-добър но облъчването било много по-голямо отколкото на скенера така че незнаем кое е за предпочитане.
Ама как така? Защо им вярваш,аз направих ЯМР по собствено желание ,защото само така щях да знам от какво е болно детето ми,даже си платих защото не ми дадоха разрешение,пък и не мислиш ли че риска би оправдал ползата все пак.Ти решаваш ,но дори и да отидеш в клиника на запад те ще направят ЯМР,в това съм сигурна.Ще се опитам да намеря нещо за теб Peace

# 32
  • Мнения: 3 504
Мили мамчета, като прочетох на neda.dikova  думите ми "напрастръхват косите" от това, как може да има такива неща на този свят. От все сърце ви желая на всички мамчета с подобни проблеми успешни операции и децата да се оправят. Praynig
 HugВие сте силни жени.  bouquet

# 33
  • Мнения: 774
Неда безкрайно съжалявам,че при вас тумора е злокачествен.Това значи,че трябва много бързо да се търси лечение ние слава на бог не сме притиснати от времето.Колко е голяма дъщеря ти?Що се отнася до ЯМР Ивет има направени 3 за шест месеца това не трябва да те притеснява,защото е най сигурния начин за повече яснота. На нас в Израел ни повториха всички изследвания дори и ревизия на биопсията и други,който тук не са и правени.В нашата ситуация облъчването ни е най малкия проблем.                                                               
Rosoneri благодаря за пожеланията!

# 34
  • Мнения: 152
Дъщеря ми е почти на 5 години и се казва Цветелина.Беше изключително енергична и почти не ми е боледувала.Общо взето дете без проблеми до преди 3 месеца.И изведнъж се появиха болки в бузката и се поду зад ухото и цял месец никой лекар включително двама професора не можаха да разберат какво и е.Най накрая в Пирогов я приеха за инцизия понеже смятаха че е възпалена слюнчена жлеза и се оказа че е тумор при това злокачествен който се е развил за няколко месеца в началото безсимтомно.От там ни пратиха в ИСУЛ и там и спасиха живота защото тя вече имаше затруднения в дишането и може би още един два дена забавяне можеха да са фатални.Сега е добре и нищо не я боли играе и се смее както преди но лечението трябва да продължи.Другата седмица пак влизаме в болницата за 5 дни и така незнам още до кога.

# 35
  • София
  • Мнения: 418
Neda, в ИСУЛ наистина са много добри, особено химиотерапевтите.
Между впрочем и при баща ми първоначално заявиха, че е абсолютно неоперабилен туморът, но след проведената химиотерапия той се беше капсулирал и отдръпнал от кръвоносните съдове и в крайна сметка Чалъков от болницата го оперира.
Но тъй като няма ЯМР при тях  и обикновено те пращат примерно в МА, не знам защо са много предпазливи, когато го препоръчват - дали не трябва да заплащат от собствения си бюджет на МА за направените изследвания или пък част от "пътеката" Касата превежда на МА, не знам, само гадая. И аз те съветвам да поискаш направление за ЯМР, нещата доста се променят понякога след това изследване.

И накрая, още един съвет, макар сега да са минали почти две години и може би нещата са различни - апаратите им за лъчетерапия не са много добри и страничното облъчване при тях е доста. Ако се стигне до там, помоли да те прехвърлят примерно към Дървеница. Но това химиотерапевтите ти вероятно ще ти го кажат.

Поздрави и дано историята ви има хубаво продължение и всичко да остане зад гърба ви.

# 36
  • Мнения: 3 914
Редактирам се!
Бях писала че меила е неточен,но явно съм получила някъкво потвърждение,но както и да е.
Благодаря на * maripesheva *  bouquet,току що получих отговор от Виктор Дубовой-шокирана съм от бързият отговор,пращала съм из целия свят,но до сега не съм била свидетел на толкова бърза реакция.Пак благодаря  bouquet

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 17:30 от Viki i mama

# 37
  • Мнения: 774
И аз като теб бях изненадана първия път когато Виктор ни се обади и ни каза,че всичко е възможно.Надявам се силно,че и на вас ви е дал полужителен отговор! Peace

# 38
  • Мнения: 3 914
Сега иска телефон за връзка,затова отговора е непълен,но е предал пълния комплект документи на специалисти.На какъв език контактуваш с него?

# 39
  • Мнения: 774
Той е руснак говори руски.Успех!  bouquet

# 40
  • Мнения: 774
Мама и Вики пиши нещо повече,за преглед ли ви канят или за нещо повече?

# 41
  • Мнения: 3 914
Канят ни за лечение.Отговорът от Виктор беше:Обсъждан е случаят от лекарски консилиум и на него е взето решение за възможността детето да бъде лекувано там,разбира се не обещават да върнат това което е безвъзвратно загубено ,но те незнаят какво е точно положението а и не изключват оперативна намеса.
За мен това е възможно най добрият отговор от клиника.Дано и се случи нещо добро там на място  bouquet

# 42
  • Мнения: 774
Много се надявам,че ще ви помогнат!За нас там на място нещата се развиха в много добра светлина.Тук всичко изглеждаше почти не поправимо,а там се оказа,че няма невъзможни неща.Дано и при вас е така!Когато му доиде времето бих искала да ти дам няколко съвета за пътуването,защото ние си изпатихме много лошо на тяхната митница.

# 43
  • Мнения: 3 504
Viki i mama , много се радвам, че този отговор те удовлетворява и дано има успех, в който да ти кажа съм сигурна. Благодаря на maripesheva , че ти помага. В кой в Израел е тази болница, в Йерусалим или другаде. Ако е там, ще е хубаво да посетите Божи Гроб, на мен така ми се иска да го посетя  или поне да имам сувенир от там?


Viki i mama, ако имате възможност посетете  Го!!!

# 44
  • Мнения: 3 914
Здрасти  Rosoneri!!!
Viki i mama , много се радвам, че този отговор те удовлетворява и дано има успех, в който да ти кажа съм сигурна.



Ей това като го прочетох ,започнах да вярвам още по силно в успеха.Дано!!!!Понякога една дума е нужна за да се почувства човек по-добре.Благодаря ти!  bouquet
Болницата е в Тел Авив и незнам дали ще мога да си позволя лукса да отида където и да е другаде,засега ми е достатъчно да стигна до болницата,пък ако накрая остане време и възможност ще видим Hug

# 45
  • Мнения: 3 504
Здрастиии, от няколко миниту си мисля за Вас Hug, г-жо Вики, имате поща Laughing.

Разбира се, че това ти е най-важното да стигнеш до Болницата Praynig Peace и да се върнете още по обнадеждени.

Прегледай е-maila

# 46
  • Мнения: 3 914
Ти си невероятна Hugблагодаря тиииии!!!!!

# 47
  • Мнения: 3 914
Ейййй,*maripesheva *,къде сиии?
Не пишеш,как сте,какво стана с фонда?
Аз утре пращам данните от паспортите за визите.
Айде ,пък може да пътуваме заедно Hug

# 48
  • Мнения: 774
Тук съм!От три дни празнуваме рожденият ден на Ивет,който всъщност е днес и не ми остава време за форума.От фонда чакам резултат надявам се да е до края на годината за да можем да започнем новата с операция по стара традиция.На всяка нова година ние си пожелаваме  операцията да мине добре винаги при нас всичко важно се случва януари.Вие явно ще пътувате скоро,защото Виктор ще ви прати визата веднага.Съветвам те да си вземете билети за Елал израелската авиокомпания-много по сигурни са и по евтини.                                               
Пиши кога ще пътувате и къде ще отседнете!

# 49
  • Мнения: 3 914
Ей страхотноооо!!!! newsm59  party023  ura-пожелавам ви да забравите за проблемите и Ивет да расте от тук нататък здрава,весела ,игрива и много,много щастлива!!!!!!

Ти пак ме срази обаче,аз разбрах че точно с Елал не е сигурно Thinking
А сега накъде?
Мислех с Балкан,щото от тях може с молба да отпуснат безплатни билети,до сега винаги са ми разрешавали,аз така пътувам.Ако искаш ще ти кажа каква е процедурата.
Вие като сте ходили ,къде сте отсядали?
Ние също всяка година все операция чакаме,до тук 4 леки и 3 тежки,моля се да се свърши някой ден Praynig

# 50
  • Мнения: 3 504
maripesheva, ЧРД и от мен на празнуващите, да се включа и аз към купона, макар и със закъснение.

Пожелавам успех и на двете ви с Viki i mama, ще стискам палци и ще съм с вас ..

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 01:42 от Rosoneri

# 51
  • Мнения: 774
Благодаря за пожеланията!Не знаех,че може да се пътува безплатно ние платихме 1500лв. за билети на Бълкан питах за намаления,но в Добрич ми казаха,че няма.Моля те да ми пишеш за процедурата по безплатно пътуване!Нашето пътуване беше кошмарно полета закъсня с 6 ч. на отиване и 4 ч.на връщане,а на Елал тръгваха на време.Задържаха ни на митницата 6 ч. не искаха да ни пущат наложи се Виктор да дойде иначе щяха да ни върнат в България.           
Ние бяхме отседнали в познати на майка ми,който живеят в предградие на Натаня.               
Моля се и за Вики и за Ивет да оставят в Израел болестите си. newsm03

# 52
  • Мнения: 152

  Здравейте пак,ние се завърнахме от болницата.Там искаха да ни направят скенер,а за ЯМР не са съгласни.Според тях анестезията била много дълга и анестезиолога през това време/30 мин/нямал достъп до детето и нямало да може да реагира адекватно ако се наложи.Това вярно ли е?Вие къде правихте ЯМР и имаше ли проблеми с упойката?

# 53
  • Мнения: 774
Ние правихме ЯМР във Военна болница и нямаше такова нещо.Първия път Ивка стоя 50 мин.и анестезиолога влизаше всеки път щом имаше нужда.Апарата не работи през цялото време, а на някакви кратки интервали. А за упойката не е имало никакъв проблем.Не мога да разбера,защо не искат да ви направят ЯМР.Мисля,че трябва да настояваш или поне да се консултираш с още някой. newsm78

# 54
  • Мнения: 3 914
Мари е права!
И при нас беше почти час,детето беше на 10 мес.,правихме го в МА ,всъщтност тя е преживяла 8 пълни упойки ,а тази беше най-добрата,така я прецених ,защото петнадесет минути след като се събуди ,анестезиолога ни пусна да си ходим, а и  не личеше че нещо и е правено,беше весела и щастлива   bouquet
То по тяхната логика американците поемат необмислени рискове Wink Stop,а те ползват това изследване при повечето вътрешни заболявания
Настоявай Peace

# 55
  • Мнения: 152


  Здравейте,ние направихме ЯМР,както ме посъветвахте при това без упойка в новата японска болница.Резултатите са много хубави.Тумора е сташно намалял и големите кръвоносни съдове са освободени,а е възможно и изобщо да не са били включени във формацията.Просто на скенера това не се вижда.Да не говорим,че се оказа че си имаме и слюнчена жлеза в ляво за която в Пирогов твърдяха че била смляна и я били извадили.Според ЯМР-то дори не е увредена а само притисната.Вече мисля че изобщо не трябва да се вслушвам в приказките на тоя или оня доктор,в повечето случаи се оказват неверни.Най-вероятно вече можем да направим операция,а има шанс и тумора да изчезне след няколко химиотерапии още.Засега това е от мен,дано на всички ни проблемите се разрешат по най-добрия начин.

# 56
  • Мнения: 3 504
neda.dikova , радвам се, че сте доволни от ЯМР.  Успех!

 mari pesheva, Viki i mama заминаха за Израел, нали? Дано всичко мине добре, ако имаш инфо за тях, пиши.

Поздрави

# 57
  • Мнения: 774
Неда това е чудесно!Много се радвам за тези хубави новини!Кой и къде ще прави тази операция?Дано и за напред ни пишеш такива хубави неща!Успех!  bouquet                       
Rosneri заминаха в четвъртък .Тази седмица ще трябва да се чуя с Виктор и се надявам да има добри новини на Вики.                                                                                                             
Поздрави и от мен!  bouquet

# 58
  • Мнения: 4 414
Здравейте!
Стискаме палци на Вики и чакаме добри новини!
пуснах специална тема, но ще копирам поста си и тук, защото вие сте най-запознати с тези неща:
вече може би сте видели банерите за Дарина в подписите на някои майки...
казах на мъж ами, че искам да дадем пари и той се обадил на майката. тази нощ доста дълго си е говорил и със сестрата на момиченцето по ай си кю. тя е на 17. ще ви разкажа на кратко какво е положението.
миналата година, когато всичко е било наред, са взели заем за апаратмент. в момента заплатта на бащата почти изцяло отива за изплащане на апартамента. майката се грижи за малката. в момента са на химиотерапия в детската онкология във Варна.детенцето минава втори курс химиотерапия. станало е 10 кг. дори лекарите не знаят дали ще издържи. за голямата се сестра се грижи бабата.
жената казва, че е в шах. казали са им че има лечение в чужбина, което в най-лошия вариант струва 300 000 евро. те не знаят език, не са се свързали с конкретна болница, не знаяк как да се свържат, нито с коя или къде. в момента действат по процедура за разрешение за набиране на средства. но времето е решаващ фактор, а всичко става много бавно.
 молбата ми е, освен паричните средства, да помогнем с информация:
- за клиники, където правят трансплантация на костен мозък
- за документи, които се изискват
- за процедурата по цялото лечение
- изобщо, за всичко, за което се сетите, че ще бъде от полза.
пишете тук или на лични .
сестричката каза, че непрекъснато им се обаждат разни хора и им дават някакви разпръснати съвети. те не знаят кое е верно и кое е полезно. нека систематизираме нещата и да им помогнем с каквото можем.
благодаря ви bouquet

# 59
  • Мнения: 774
Съжалявам,че отговарям малко късно!Аз мага да помогна с директна връска с др.Виктор Дубавой в Израел.Веднага ще му пиша и ще му дам телефона на родителите на  Дари .Той говори руски и се надявам,че ще магат да се разберат.                                                           
Ще пиша веднага щом имам резултат.

# 60
  • Мнения: 4 414
много ти благодаря! страхотна си! Heart Eyes Hug

# 61
  • Мнения: 774
Трябва ми диагнозата на латински,а никаде не я видях.

# 62
  • Мнения: 4 414
Трябва ми диагнозата на латински,а никаде не я видях.
щр питам и ще пиша

# 63
  • Мнения: 152


  Здравейте,в събота излязохме от болницата.В онко-хематологията смятат,че трябва още да смаляват тумора поне още 2-3 пъти трябвало да ходим още.Иначе изпратихме всички дикументи в една болница в Щатите във Виржиния.Засега чакаме отговор от там.

# 64
  • Мнения: 774
Радвам се,че вървите напред!Дано всичко е наред.Успех!  bouquet                                     
Как се отразява химиотерапията на детенце?Ние ходихме преди време в ИСУЛ и много се изплаших от това което видях имаики в предвид,че смятаха ,че и на Ивка ще и трябва химиотерапия.Слава богу ни се размина!                                                                             
На вас каква точно операция ви е нужна?

# 65
  • Мнения: 774
agneshka какво става с диагнозата?Трябва ми много!

# 66
  • Мнения: 4 414
agneshka какво става с диагнозата?Трябва ми много!
родителите не знаяк как е на латински. на бг е остра нелимфобластна левкемия М5. всичко, което открих в интернет e AML/type 5/ или acute nonlymphoblastic leukemia, но това е на английски Sad
питах и в един лекарски форум, но не са ми отговорили.

# 67
  • Мнения: 3 914
Здравейте ,ние сме вече тук,Вики има нови надежди ,но ще се наложи едно специално изследване ,което се прави само там в Израел и трябва да изчакаме до месец февруари,затова се върнахме ,и догодина с нови сили пак.Всички пишещи в тази тема-Моля ви ,не се отказвайте
имало начини, но ние трябва да ги открием Peace  bouquet
Специални поздрави за Мари Пешева от Виктор и мен  bouquet

# 68
  • Мнения: 1 187
На всички дечица, желая новата година да донесе здраве, здраве и пак здраве.  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 152
   

Химиотерапията ни се отразява различно според лекарството.Сега бяхме на Karboplatina и детето се чувства добре.Най-трудно понесе Лиовака,но от него има най-голям ефект и другия път пак ще сме на него дано го понесе по-добре.А операцията трябва да е за отстраняване на тумора обаче мястото е много сложно за работа и има притиснат един кръвоносен съд и лицевия нерв това много усложнява нещата и засега не сме намерили хирург който да се съгласи да я направи.

# 70
  • Мнения: 774
Неда това с хирурга ми е до болка познато.На нас ни отне 6 месецаыно както казва Вики и мама надежда винаги има. newsm10                                                                                           
Агнешка много е важно диагнозата да е точна,а това значи да е на латински,иначе може да се получи недоразумение.                                                                                                         
Вики и мама много се радвам за вас.Аз толкова се притеснявах да не ви дам напразни надежди.И при нас едно иследване което не беше правено в България ни показа светлината в тунела.Преди това смятаха,че без изкуствена става няма да стане,а после бяха категорични,че такава не ни е нужна.                                                                                                                     
Хайде дано февруари да ходим заедно! newsm03

# 71
  • Мнения: 152

 Здравейте и честита Коледа.Аз си позволих да използвам адреса на д-р Дубовой без да ви попитам за което се извинявам.Той ни отговори веднага и новините са чудесни.Има хирург,който може да осъществи операцията и то дори още сега.Проблема е че ще е много скъпа понеже е изключително сложна.До няколко дни ще получим финансова оферта с която ще можем да кандидатстваме във фонда за лечение.Всичко това ми върна надеждата че нещата могат да се оправят въпреки всичко.Последно проф.Бобев ми беше казал че на този етап операцията е невъзможна и не се знае дали ще може изобщо да стане възможна,но може би е имал предвид в България.Така или иначе тази лоша прогноза се опроверга.Благодаря за адреса и още веднъж се извинявам че не ви попитах преди това.

# 72
  • Мнения: 3 504
neda.dikova , радвам се, че си така обнадеждена, че лошата прогноза се е опровергала. Не може ли да кандидатстваш за помощ от Българската Коледа? Обади се при нови новини.

# 73
  • Мнения: 3 914

 Здравейте и честита Коледа.Аз си позволих да използвам адреса на д-р Дубовой без да ви попитам за което се извинявам.Той ни отговори веднага и новините са чудесни.Има хирург,който може да осъществи операцията и то дори още сега.Проблема е че ще е много скъпа понеже е изключително сложна.До няколко дни ще получим финансова оферта с която ще можем да кандидатстваме във фонда за лечение.Всичко това ми върна надеждата че нещата могат да се оправят въпреки всичко.Последно проф.Бобев ми беше казал че на този етап операцията е невъзможна и не се знае дали ще може изобщо да стане възможна,но може би е имал предвид в България.Така или иначе тази лоша прогноза се опроверга.Благодаря за адреса и още веднъж се извинявам че не ви попитах преди това.

Айде късмет и от мен Hug,февруари ви чакам на летището Laughingи двете ,да си пътуваме заедно Laughing Laughing Laughing

# 74
  • Мнения: 3 504
Мили майчици, съпричастна съм към вашите проблеми от цялото си сърце и ви пожелавам Новата 2007 година да ви донесе много късмет, да е спорна и проблемите да бъдат решени, поне на ниво успешна операция.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 262
И аз искам специално тук да ви пожелая много успехи и да забравите всички болки и тревоги (не че това е възможно за една майка)! Много прегръщам малките ви дечица и съм с тях във всичко!
Нека чудесата дойдат в домовете ви!

# 76
  • Мнения: 3 914
И аз искам специално тук да ви пожелая много успехи и да забравите всички болки и тревоги (не че това е възможно за една майка)! Много прегръщам малките ви дечица и съм с тях във всичко!
Нека чудесата дойдат в домовете ви!
Здрасти,аз не съм писала при твоите проблеми ,но постоянно съм ви мислила и съм се молила за Лъчето ,и искам да знаеш ,че и ние сме с теб ,и ние тук ти желаем година, бедна на проблеми-богата на чудеса и щастливи мигове с двете ти слънчица,да забравиш проблемите и никога вече да не се сетиш за тях  bouquet

# 77
  • Мнения: 1 668
Здравейте, мами!
Случайно попаднах на темата и се прекланям пред вашата сила. Като гледам с какво се борите разбирам колко щастлива съм всъщност. Така... Първо да ви пожелая 2007 да ви донесе много щастие и здраве за децата ви. И после - нямам възможност да помогна с голяма сума, но бих искала да даря малко пари - моля ви да ми кажете коя фондация наистина помага на деца със заболявания, а не пълни някой бездънен джоб. Сигурно има доста такива, ама аз като човек, които няма представа имам нужда от малко помощ.Моля, дайте ми координати на някоя, която е помогнала на някоя от вас. Благодаря! Бъдете силни.

# 78
  • Мнения: 3 914
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141802.0
тук можеш да дариш за деца сираци и ти гарантирам ,че отиват право при тях
http://www.cfld-bg.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3
а това е фонда за лечение на деца в чужбина,за който всъщност кандидатстват Мари Пешева и Неда Дикова,аз лично съм говорила с г-н Добрев -добър човек е пък и мисля ,че тъй като е с държавно участие е най сигурно.
Благодарим ти ,желая ти щастлива 2007  bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 668
Благодаря за нфото. Ще даря пари и ще гледам и да намеря други. Успех ви желая.

# 80
  • Мнения: 774
Честита нова година,мили мами!Доно новата евро година донесе здраве на децата ни!Доно най на края сме намерили лек за тях!                                                                                             
Благодаря на всички мами за подкрепатаыкоято ни оказват!                                                             
Неда не се притесняваиыче не си ме питала за Виктор адреса е написан тук за да могот всички да го използватбез да е нужно разрешение.                                                                         
 santa2

# 81
  • Мнения: 3 504
НЕКА ДА ВИ ЧЕСТИТЯ НОВАТА 2007 ГОДИНА! И НАИСТИНА ВСЕКИ ДА НАМЕРИ СВОЯ ЛЕК ПРЕЗ ЕВРОГОДИНАТА Hug

# 82
  • Мнения: 152
 
 Здравейте,ние вече имаме официална финансова оферта.Операцията ще струва 55 000$ а лъчетерапията още 25 000$.Професор Бобев каза да си подадем молба в министерството и от там щели да ни насочат към комисия от хирурзи които да потвърдят че операцията не може да се извърши в България.При вас така ли беше.И много ли време ви отне кандидатстването във фонда.Ние имаме още 4 химиотерапии които ще продължат до Април и до тогава ще трябва да съберем парите и да заминем.Надявам се да успеем.Ако можете да ме посъветвате нещо по въпроса със събирането на парите моля кажете.

# 83
  • Мнения: 774
Здравей Неда,аз имам опит сомо с фонда ,за който говориш.Мисля,че веднага трябва да подадеш молба.При нас отне много време-четири месеца за разрешение от комисията и сега на 24.01 ще е заседанието на фонда за определяне на сумата-на финала сме.Мисля,че при вас ще работят по бързо,защото процеса е злокачествен-поне така ми казаха,че документите се разглеждат по ред на пристигане,но се налага и по спешност.Надявам се,че ще успеете,но не губи време още утре отивай в министерството.                                                               
Аз намам опит с фондации,но не мисля,че ще стане по лесно и бързо от държавния фонд.     
Успех! Peace

# 84
  • Мнения: 3 504
Здравейте, исках по-рано да се включа, написах си тук мнението, но обаче нещо нямах връзка с форума и така си остана. Ето сега ще преразкажа на кратко. Очите ми станаха на палачинки като видях сумата #Crazy ooooh! За мен това са много пари, камо ли за вас. Все си мисля не могат ли да ви включат в Българската Коледа, поне с едната сума да ви помогнат, ако стане и то с повече ще се радвам много. Душата ми стене за вас, тези мъки.. Мисля, че от фонда ще ви включат в подходяща програма за спонсорство. От все сърце ви желая успех.

# 85
  • Мнения: 774
Rossoneri благодаря за подкрепата!Парите наистина са много,но явно това е цената за нормален живот на децата ни.Незнам за българската коледа дали не е късно,но според мен фонда деиства ние сме на финала.Лошота е че Неда няма толкова време за бюрокрация.         
Успех и на теб!  bouquet

# 86
  • Мнения: 3 504
Благодаря ти и аз, но вие наистина имате нужда от много късмет. Дано Неда издържи, аз си мисля, че ще издържи. Палила съм свещички за всички деца от форума и изобщо за България Бог да закриля и осветли пътя им.

# 87
  • Мнения: 152

  Ние вече пуснахме молбата до фонда още вчера.В четвъртък щяло да има заседание.Другото за което незнам как се прави е как се получава разрешение от министерството за откриване на целева сметка за набиране на средства.За нас вече събират пари но искаме да отиват директно в сметката.Дано скоро да успеем да я направим.
 Иначе за това дали ще издържа съм сигурна че ще издържа,защото реално за нас едва сега нещата започват да се оправят.Тази оферта е светлина в тунела в който бяхме.Много по-страшно беше докато допреди няколко седмици всички лекари ми повтаряха че тумора е неоперативен.Тогава и пари да имаш нищо не можеш да направиш.Сега поне съберем ли парите знам че детето има шанс да се оправи.

# 88
  • Мнения: 3 914
http://www.mh.government.bg/
Виж в дясно на страницата ,има телефони,обади се ,те ще ти кажат.
Желая ти успех Peace Hug

# 89
  • Мнения: 774
Вики и мама вие как сте?Нещо ново при вас?                                                                             
Поздрави! Simple Smile

# 90
  • Мнения: 3 914
Вики и мама вие как сте?Нещо ново при вас?                                                                             
Поздрави! Simple Smile
Здрасти,доста болни ,но нищо страшно.Чакаме си и ние като вас Hug Hug Hug
Търсите ли пари,освен от фонда,питам ви и двете с Неда?Защото не отпускат цялата сума,предполагам знаете това. Peace

# 91
  • Мнения: 774
Нищо не търсим-чакаме фонда.Аз останах с впечатлението,че плащат всичко дори и пътя-поне така пише в отчетите.Ти направо ме слиса!Знаеш ли колко поемат долу-горе?           
В ночалото когото питах в минестерството за разрешение за набирателна сметка казаха,че не може-затова съществува фонда.                                                                       
Дай съвет какво да правя?Да чакам ли ре шението в края на месеца или да мисля нещо друго?Не ми се губи повече време минаха 5 месеца -чакане.                                                             
Бързо оздравяване на Вики! PeaceМежду другото Ивет изкара варицела по празниците.

# 92
  • Мнения: 3 914
Здрасти,съжалявам че точно аз ви снасям лошите вести ,но аз пътувам в чужбина за лечение доста отдавна,а миналата година имахме назначена операция в Германия ,която по късно беше отложена за тази година .Тогава се наложи да събера 10 000 евро точно за три седмици,по тази причина не се вписах в сроковете за фонда,събрах ги по друг начин,но може би и късмет имах.Дни преди да заминем ми се обадиха от фонда и ми казаха да си подам документите пък те щели да ми отпуснат някаква сума ,та им казах че съм ги събрала и няма нужда.
Моя приятелка също е взела от фонда-2800 евро и трябваха ,а и отпуснаха 1500лв.
Това разбира се беше отдавна,сега може и друго да е,ДАНО.Ще се радвам да пишете ,че не съм права,дано са се променили нещата Praynig Praynig Praynig
Ще ви дам идеи и на двете,само да се разбере колко не ви достигат,но ще ви пиша на лични Peace

# 93
  • Мнения: 152

Ние вече събираме,но ако имаме набирателна сметка ще съберем повече.

# 94
  • Мнения: 774
Вики и мама много се надявам,че нещата във фонда са се променили и ако не са дано сумата поне е блиска до тази  която ни трябва.Не се притеснявай за лошите вести по добре е да сме подготвени,а не в последния момент да се чудим какво да правим.Незнам имам ли право да събирам пари без разрешение.Ние в началото писахме до някой медии,но само нова теливизия ни отговориха и питаха за разрешение от МЗ-ако имаме токова ще направят кампания,но ние нямаме.

# 95
  • Мнения: 152
 
Ние успяхме да си открием набирателна сметка в Прокредит Банк.Ще правим опити и за откриване на номера за SMS-си.Мъжа ми направи и сайт на Цвети  www.tsvety.net .

# 96
  • Мнения: 3 914
редактирам се

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 10:04 от Viki i mama

# 97
  • Мнения: 774
Неда имаш прекрасно момиченце!Пожелавам ти най-искрено възможно най-бързо да съберете парите и успешна операция!  bouquet                                                                              
Благодаря за информацията от лични!Засега смятам да изчакам фанда,а после ще му мисля.
Пожелавам си февруари да се срещнем в Израел с теб и Вики и мама! Party                
Целувки на Цвети!Поздрави на съгражданина!  bouquet

# 98
  • Мнения: 3 914

Ние успяхме да си открием набирателна сметка в Прокредит Банк.Ще правим опити и за откриване на номера за SMS-си.Мъжа ми направи и сайт на Цвети  www.tsvety.net .
Здрасти,желая успех Hug,има теми в повечето подфоруми.
Ще се моля бързо да съберете парите Praynig Praynig Praynig
Аз съм сигурна че ще успеете, по този начин ,точно преди година събрах парите за операцията на Вики в Германия,и знам че тук има много добри хора готови да помогнат и на Цвети  bouquet  bouquet  bouquet

# 99
  • Мнения: 3 537
Здравейте!Включвам се само да ви пожелая успех! Hug

# 100
  • Мнения: 932
Izvinqvaite,kredor-a mi ne se zarejda.
No iskam da popitam-stranichkata ima li q prevedena na angliiski?Nie jiveem v Angliq i moje da q razprostranim na angliiski priqteli i kolegi.Sushto iskam da popitam kakvi sa nachinite da preveda pari ot tuk-v smisal za bankov transfer se vzemat okolo 30 liri,koito predpochitam da dam za lechenieto,a ne v djoba na nqkoi banker.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 228
Izvinqvaite,kredor-a mi ne se zarejda.
No iskam da popitam-stranichkata ima li q prevedena na angliiski?Nie jiveem v Angliq i moje da q razprostranim na angliiski priqteli i kolegi.Sushto iskam da popitam kakvi sa nachinite da preveda pari ot tuk-v smisal za bankov transfer se vzemat okolo 30 liri,koito predpochitam da dam za lechenieto,a ne v djoba na nqkoi banker.

Работим по превода на английски и немски.
А за таксата - въобще не ми е ясно   Sad
Доколкото знам, в България никоя банка не взима такси за преводи по такива сметки... Не знам обаче как стоят нещата с чуждите ...

Пресни новини: в рамките на нашата си фирма сме събрали досега към 65 000 лв., т.е. малко повече от половината сума (това е без индивидуалните преводи, които доста от колегите са правили директно в сметката).
Още не сме получавали извлечения от сметката, понеже е била активна само един ден. До края на деня ще има новини и оттам, както и официална точна сума на страничката на Цвети.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 12:02 от rally

# 102
  • Мнения: 2 292
От 1 .Януари не би трябвало да има такси zа преводи на пари от ЕС.  Мсиля, че просто банковите данни не са достатъчни zа такива преводи. Мисля, че трябва да се даде допълнителна информация, като межд. суифт код и други.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 228
Обадих се в банката преди малко. Увериха ме, че информацията на първа страница е напълно достатъчна за преводи от чужбина:

SWIFT  е абсолютно същото като BIC: PRCBBGSF
IBAN, както пише и в прикачените в секция "Документи" договори, са точно номерата на сметките, съответно:

BGN: BG46 PRCB 9230 1014 5888 17
USD: BG85 PRCB 9230 1114 5888 10
EUR: BG93 PRCB 9230 1414 5888 11


Колеги от Германия казаха, че не са имали проблеми с преводите. Такси не би трябвало да ви взимат в рамките на ЕС, извън ЕС не знам ....

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 16:27 от rally

# 104
  • Мнения: 774
Честит рожден ден Цвети!Пожелавам ти да оздравееш бързо! newsm59 newsm59 newsm59
Неда гледах ви по телевизията.Честит празник на цялото семейство! TadaНа вас пожелавам много сили да издържите на това голямо напрежение!

# 105
  • Мнения: 3 914
Здравейте!!!
Как сте момичета?
Хайде да не забравяме темата,нищо че парите за Цвети се събраха Hug,за което се радвам страшно много.
Неда,пиши как сте,все пак не сте заминали и пиши как се справяте с химиотерапията Peace

Мари,вие как сте?
И какво стана сега?-Ти пусна темата и адреса на клиника Асута-Израел,аз заминах и се върнах,Неда ще замине ,а доколкото знам, вие още парите не сте почнали да събирате.
Пиши какво става с фонда,помниш ли че ти казах-НЕ ОТПУСКАТ ЦЯЛАТА СУМА.
Какво ще правиш?Виктор ви чака в Израел -февруари,така ми каза той на мен.
Поздрави  bouquet

# 106
  • Мнения: 774
НЕЗНАМ!Стоим и си блъскаме главите.Днес говорих с др.Добрев:принципно ще ни отпуснат пари,НО чакат по ниска оферта от Франция,което значи,че наистина няма да получим цялата сумаи по лошото е че няма да имаме резултат по рано от месец.Виктор се притеснява,че сме се отказали и как не като минаха пет месеца.Цялото това чакане се отразява и на Ивка.Крачето се е скъсило с още 2 см.,вече започна да се изпуща при пишкане/това знаехме,че може да се случи/.Незнам много съм объркана наистина незнам какво да правя. Cry                             
Срам ме е да си призная,но ми пада гарда. Sad

# 107
  • Мнения: 3 914

НЕЗНАМ!Стоим и си блъскаме главите.Днес говорих с др.Добрев:принципно ще ни отпуснат пари,НО чакат по ниска оферта от Франция,което значи,че наистина няма да получим цялата сумаи по лошото е че няма да имаме резултат по рано от месец.Виктор се притеснява,че сме се отказали и как не като минаха пет месеца.Цялото това чакане се отразява и на Ивка.Крачето се е скъсило с още 2 см.,вече започна да се изпуща при пишкане/това знаехме,че може да се случи/.Незнам много съм объркана наистина незнам какво да правя. Cry                             
Срам ме е да си призная,но ми пада гарда. Sad

БОЖЕ,защо така все става,все не върви.Виктор лично там ми каза ,че ви чака през февруари.
Направи нещо,детето трябва да е оперирано вече,заради тия гадняри от фонда,срадаш и ти и Ивка.Имате ли сметка ?
Дай да правиме нещо,да събираме.
Хайде да помолим тук някой да направи страничка на Ивка,както при Цвети стана,виж хората помогнаха веднага Hug
Не се предавай само,ще го измислим  bouquetДръж се ,заради Ивка  bouquet

# 108
  • Мнения: 774
Нямаме сметка,защото както знаеш разчитахме на фонда,но незнам дали има смисъл да чакам още.Не ми се искише да събираме парите по този начин като може държавата да помогне,но явно съм сгришила.От цялата работа страда детето.

# 109
  • Мнения: 3 914
Направи сметка,тук има много хора ,които ще ти помогнат Peace,както помогнаха на моята Вики и на Цвети.Знам ,че ще помогнат и на Ивка  bouquet
Ще чакаме сметката Peace

# 110
  • Мнения: 774
Това са сметките:  SG ЕКПРЕСБАНК                              BG90 TTBB 9400 5809 0209 85  BGL             
                                                                                       BG90 TTBB 9400 5809 0209 86  USD
                                                                                       BG90 TTBB 9400 5809 0209 88  EUR     
                           Ивет Ивайлова Пешева

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 14:11 от mari pesheva

# 111
  • Мнения: 3 914
Това са сметките:  SG ЕКПРЕСБАНК                              BG90 TTBB 9400 5809 0209 85  BGL             
                                                                                       BG90 TTBB 9400 5809 0209 86  USD
                                                                                       BG90 TTBB 9400 5809 0209 88  EUR    
                           Ивет Ивайлова Пешева

ХАЙДЕ ДА ПОМАГАМЕ,МОЛЯ!!!
Нека някой пусне тема в клюкарника,не върви аз да съм,защото само преди година аз бях на мястото на Мари и Ивет.Моля ви ,това детенце се нуждае от помощ,също като моята Вики и Цвети Praynig Praynig Praynig

# 112
  • София
  • Мнения: 1 228
Аз ще пусна тема в клюкарника. Само Мари Пешева да даде съгласието си ...
Чакам включване от нея, може и на лични.

# 113
  • Мнения: 774
Извинявам се,благодаря за всичко,съгласъсна за темата в клюкарника.

# 114
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може ли някой да направи страница на детето?

# 115
  • Мнения: 774
Съпругът ми прави страница.В понеделник ще е готова.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 228
Готово:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160118.0

Мари, може би е добре да обясниш там малко повече за заболяването?
Който има какво да добави, моля да се включи. Дано нещата бъдат толкова експедитивни, колкото и с Цвети.
Аз ще помоля за заковаване на темата.

Неда и Цвети са в болница на химиотерапия. Изписването е в понеделник, надяват се до края на другата седмица да летят към Израел.
В дневника на страничката на Цвети има подробности.

# 117
  • Мнения: 774
Рали благодаря! Laughing

# 118
  • Мнения: 3 504
mari pesheva, Здравей! Виждам, че си онлайн към момента и да те питам какво става с Вас, как са Вики и мама, не съм ги чувала и тях тук скоро време.
Поздрави Hug  bouquet

# 119
  • Мнения: 774
Тук сме и аз и Вики и мама! GrinningОпитваме се да направим нещо за Ивка!                                 
Всъщност Вики и мама ме потикна да се размърдаме и да спрем да чакаме!     
Иначе уж сме добре!Ивка не хода на ясла-пазим се от грипа.  bouquet

# 120
  • София
  • Мнения: 418
Стискам палци за Цвети и Ивет! Дано да успеем да помогнем и да се върнете скоро с добри новини!  bouquet

# 121
  • Мнения: 774
http://ivetpesheva.hit.bg/Това е сайта на Ивка!

# 122
  • Мнения: 1 710
Явно е, че в тази държава трябва сами да действаме. поздравявам те Мари - напред и се надявам, че ще има много хора, които да откликнат, за да съберете необходимата сума. Молим се всичко да е наред и да става по-бързо.

# 123
  • Мнения: 774
Благодаря на всички!Вие ми дадохте сили да започнем и вярвам,че ще успеем!  bouquet

# 124
  • Мнения: 1 710
Мари, а някаква връзка с телевизията може ли да се направи. колкото и гадно да звучи и за съжаление на всички други институции в България - май нещата като стигнат до телевизията и стават. Просто ако някой може да помогне с това. кураж!

# 125
  • Мнения: 774
Притеснявам се за телевизията,защото от фонда ще получим пари,но кога незнам.Идеата е парите от фонда да останат за втората операция ,която ще е 2-3месеца след първата и струва 33 000 долара с включена физиотерапия.                                                           
Та да не би при една медиина кампания фонда да ни отрежат точно на финала!                 
Може би отстрани изглежда годно и пресметливо,но трябва да мислим и за това!

# 126
  • Мнения: 3 914
Притеснявам се за телевизията,защото от фонда ще получим пари,но кога незнам.Идеата е парите от фонда да останат за втората операция ,която ще е 2-3месеца след първата и струва 33 000 долара с включена физиотерапия.                                                          
Та да не би при една медиина кампания фонда да ни отрежат точно на финала!                
Може би отстрани изглежда годно и пресметливо,но трябва да мислим и за това!
Няма да ви отрежат,това го казвам ,защото на мен се случи и ще ти дам пример със себе си.Когато аз набирах средства чрез медиите,точно след репортажите,журналистката от ТВ Европа,се обадила във Фонда и чрез нея аз се свързах с Добрев-те обещаха помощ/някаква/,след минаване на процедурата,въпреки че знаеха че аз почти бях събрала парите.След което се разбрах с тях ,че ако някъде се навият на операция на второто око,ще ги потърся и те ще поемат втората операция.Така че спокойно си действай с медиите-с тях е най сигурно,особено като знаем ,че ти е спешно  bouquet

# 127
  • Мнения: 152
Ние се завърнахме от болницата и се чувстваме добре.
Преди няколко дни разбрах за решението на фонда за Ивет.Много съжалявам,че нещата са се осложнили толкова.Надявам се парите за Ивет да се съберат така бързо както за Цвети и да пътуваме заедно за Израел.Просто ми се струва невероятно да чакаш 5 месеца и пак да нямаш окончателен резултат,но явно в България всичко което опира до държавата се върши изключително бавно.Дано нещата да се наредят и изобщо да не ви трябват парите от фонда.

# 128
  • Мнения: 774
Радвам се,че Цвети е добре!               Grinning Grinning Grinning                           
За съжаление Държавата ни явно има Възможност да помага,но бюрокрацията и размотаването губят смисъла на всичко!                                                                                                     
Много се надявам да се видим в Израел!  bouquet

# 129
  • Мнения: 1 710
Неда, радваме се, че сте по-добре. Дано всичко върви по план ще се молим за това. Успех.

Мари, как вървят нещата със събирането на средствата?

# 130
  • Мнения: 774
Засега слабо!Чакам Добрев да се освободи и ще говоря с него да разбера как вървят нещата във фонда.,ако и там няма развитие започваме медиина кампания!

# 131
  • Мнения: 774
Здравей те,момичета!Говорих с др.Добрев/шефа на фонда/.                                                            В понеделник ще предаде документите на Ивет за подпис на министъра!                                 
Детето с проблем на опорно -двигателния апарат от отчета на фонда е Ивет!  Grinning
Пари за първата операция ще има!За втората ще мислим после!
Извиняваме се,че Ви ангажирахме без да сме сигурни какво точно искаме!
Разчитаме на това,че всички Вие като родители ще ни разберете!   bouquet
Благодарим Ви!                                             
                                                          сем.Пешеви
 

# 132
  • Мнения: 3 504
Борбени мамчета, освен да ви се възхищавам от това, което правите за малките душици, искам да ви кажа, че стискам палци на всички ви да получите това, което е необходимо за операциите и да се закрепят дечицата.

Много ме е яд и мен като гледам как се дават пари на разни "..." - например на тризначките от БигБрадър за участието им в "Плейбой" .. ей  полудях като разбрах, че са взели по 50 хил. лева и точно за това като знам тук как се събират пари за толкова нуждаещи се деца, а на тях им се дава толкова просто бяз ме хваща. Ще ми е по-спокойно ако се обяви публично, че са дарили пари за такива деца - ето например за Дарина и вашите..

Но.. живот ли бе да го опишеш.. както се казва.

Успех, мамчета, моля за вас и децата Praynig

С обич, Даниела   bouquet

# 133
  • Мнения: 1 710
Браво Мари, няма какво да се извиняваш - това е чудесна новина, а от пари винаги има нужда - така че не се притеснявай, трябваше да се направи нещо и вие го направихте. Успех сега - и не се притеснявай, просто споделяй когато има нужда.
Ох, малко ми олекна, че все пак правят нещо и нашите чиновници, че вече.....аман.

# 134
  • Мнения: 152
Мари,пиши кога ще тръгвате.Ние заминаваме на 14.02. или 15.02.А операцията ще е на 19.02.

# 135
  • София
  • Мнения: 9 860
Мари,пиши кога ще тръгвате.Ние заминаваме на 14.02. или 15.02.А операцията ще е на 19.02.
Ще стискаме палиц всичко при вас да мине добре,както и при Ивет!Успех! Hug Praynig

# 136
Здравейте,
Първо искам да ви изкажа възхищението си и да ви пожелая много успех и късмет в борбата!
Реших да се включа с малко информация, понеже видях, че има неясни въпроси. Става дума за образната диагностика.
"Скенер" е общо понятие, използва се обаче за получаване на двумерен образ. Примери за това са рентгеновите снимки (които се правят при изследване за язва на стомах или на зъби напр.), а също така и ултразвуковите изследвания. При тях не може да се каже на каква дълбочина в тялото се намира дадена находка, защото образът е сумарен.
За получаване на тримерно изображение се използват томографски методи. Думата "томография" означава снемане на послойни изображения (т.е. слой по слой двумерни образи). При тях образът не се получава директно на фотоплака (както при рентгеновите снимки например), а чрез математическа обработка на получените сигнали. Затова методите често се наричат "компютърна томография". Исторически първо са разработени томографски методи на базата на рентгеново излъчване (това е различно от рентгеновите снимки). Поради тази причина лекарите неправилно говорят за томографски изследвания, имайки предвид само рентгеновата томография. Друг вид томография е чрез ядрено-магнитен резонанс (ЯМР). При нея се използват електромагнитни вълни в радио-диапазона (нищо вредно) и постоянно магнитно поле. Така че при този вид изследване няма никакво облъчване с вредно лъчение. Ако са необходими чести изследвания, по-добре е да се прилага той. В момента рентгеновата томография работи с много малки дози (поради усъвършенстваните детектори), но въпреки всичко не е добре да се прекалява. ЯМР обаче е доста по-скъпо изследване. Друг фактор, който трябва да се отчете, е че един съвременен рентгенов томографм може да има много по-добра разделителна способност от по-стар ЯМР томограф. Преди известно време се опитах да събера информация за разделителната способност на различните уреди у нас, но се оказа невъзможно, защото лекарите нямат никаква представа от тези данни (колкото и да са важни).
Надяват се, че съм ви била полезна и с тази информация всеки ще може да прецени рисковете и разходите за прегледите си.
Още един път ви пожелавам здраве и ус

# 137
  • Мнения: 774
Благодаря на всички за подкрепата!  bouquet          
Неда ние още незнаем,но се надявам да е някъде като вас -средата на февруари.
Другата седмица ще разберем.Зависи от фонда!

# 138
  • Мнения: 774
Eй момичета къде се скрихте! Laughing
Неда разбрах,че утре заминавате HugСтискам палци всичко да е наред  Peace
Поздрави на Виктор!
Вики и мама вие как сте!
Ние чакаме подписа на министъра и би трябвало това да е краят на ГОЛЯМОТО ЧАКАНЕ!

# 139
  • Мнения: 3 914
Eй момичета къде се скрихте! Laughing
Неда разбрах,че утре заминавате HugСтискам палци всичко да е наред  Peace
Поздрави на Виктор!
Вики и мама вие как сте!
Ние чакаме подписа на министъра и би трябвало това да е краят на ГОЛЯМОТО ЧАКАНЕ!
Тук сме,засега,но ние ще си ходим в Германия,там за нас е по добре,а на вас двете с Неда желая това ,за което си мечтаем и трите,здрави деца  bouquet
Ще чакам да пишете и двете, как върви и какво става,пишете в страничките на децата  bouquet
Успех от мен и дано оставите болестите там ,където отивате  bouquet

# 140
  • Мнения: 1 710
Пишете повече като имате време - така ще знаем какво се случва с вас и дечицата. Молми се всички да сте добре и нещата да върят по-бързо.

# 141
  • Мнения: 1 710
Мари Пешева, какво се случва с вас, дойдоха ли парите от фонда?

# 142
  • Мнения: 774
Не само,че не дойдоха,но не се знае кога ще стане!
Днес се опитахме отново да разберем какво става!След като никой не можа да ни обясни какво чакаме позвънихме всички телефони в министерството и се оказа,че докладната не е стигнала до министъра CloseПредставяте ли си какво безобразие!
Просто документите си стоят на нечие бюро,а ни уверяваха,че са при министъра!
Дори посмяха да ни обвинят,че сме си правели собствено разследване и сме им пречели да работят!
Дали сме си срок до петък,ако няма развитие търсим медиите!

# 143
  • Мнения: 774
Утре в 12.00 и 19.15 по Нова ще има репортаж за Ивка!
За повече информация:http:http://www.help-ivet.info/
http://www.save-darina.org/

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:09 от mari pesheva

# 144
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ще гледам репортажа! Така се надявам Ивка да оздравее, Гоги да оздравее, да няма повече болни дечица никога, никога!!! Praynig

# 145
  • Мнения: 1 710
Гледах репортажа - молим се сега вече нещата да тръгнат бързо. Много е сладка Ивет - да я нацелуваш. Всички ви подкрепяме.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 23:37 от Maia Stoitseva

# 146
  • Мнения: 3 914
Мари гледах ви ,желая успех  Hug Hug Hug

# 147
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И ние ви гледахме. Дано се съберат бързо парички за Ивка,изглежда този е най-бързият начин за осигуряването им. Пожелавам ви успех.  Hug

# 148
Здравей те!!!Сьдбата ме доведе и до тук,този прекрасен форум от силни родители,вярващи в бьдещето и обичащи свойте малки рожби.

Аз сьм таткото,мама и Дарин,който се роди на 27.02.2007г. са все още в децко-интензивно отделение.
Раждането беше нормално без затруднения(то е второ),Дарин се роди с тегло 3.300кг в 34-та седмица и 6 дни.Днес по обят имахме среща с завеждащият лекар и ни се сьобщи,че имат сьмнения за синдрома на даун.
Какво да Ви кажа,шокирани сме,но сме силни и ще се борим!!!
В момента очакваме крайните резултати от изсл.
Семейни сме от 1999год.Живеем в гр.Холон до тел Авив(южно).
Аз лично сьм тук от 1993год.Имаме още един син Марко ,който е на 5год.
за щастие в отлично здраве.Имам и още две деца ,който са в Бьл. син на 15год. и дьщеря на 10год.Само преди няколко месеца ми гостуваха в Изрел.
Искренно сьчувствам и споделям болката и грижите Ви и сьм готов с каквото мога да помогна вьв врьзка сьс Изрел.
Например:Подслон(за неограничен срок),транспорт(ежедневен.личен),врьзки и контакти с здравеопазването тук.Превод на документи и др.Самолетни билети(спонсорство)!!!

Всичко това на драгосьрце и дано имам винаги финансовата вьзможност да помагам поне за билети и препитание в Изрел.
Това е което мога да Ви споделя.приятели.

Адрес:Холон ул.Гдошей Каир№33 ет.7 ап28 сем.Маркови-Инна и николай.
Тел. за врьзка:Инна-00972-525452223
              Николай      00972525452221
факс № 00972-3-6519586
Ел.поща orkam_12@abv.bg
C пожелание за успех и пьлно оздравяване,Ники!

# 149
  • Мнения: 4 585
   Здравей, това, което правиш е чудесно. Браво на вас! Дръж ни в течение относно изследванията на Даринчо.

# 150
  • Мнения: 774
Здравей те,блогодаря на всички за подкрепата!  bouquet
Ники много съжалявам за това,което се случва с мъничката душица Дарин!
Всички ще се молем резултатите да са добри Praynig
Благодаря ви  много за помоща,която сте готови да ни окажетев този труден и за вас момент!
Ние слава богу сме си уредили повечето неща свързани с престоя ни в Израел.Края на август миналата година бяхме там .ПРавихме иследвания и консултации с лекарите,който ще оперират Ивка.Всичко по операцията е уредено.Имаме близки в Натаня,добри хора като теб,който ни осигориха спането.
За другите неща,можеби ще имаме нужда от твоята помощ.Ще се свържем с теб.
Блогодаря ти!
Стискам палци за Дарин!Пиши моляте!

# 151
  • Мнения: 1 710
Здравей Дарин, наистина ме разплака - благодаря на Бога, че има добри хора като вас с отворени сърца и готови да помагат.  Hug  bouquet

Мари, надявам се, че след снощните репортажи държавната машина ще се задейства по-бързо. Молим се забавянето да не се отрази на Ивка и всичко от сега на сетне да върви към добро. С вас сме, ама това си го знаеш.

Има надежда когато до всяко добро същество застане поне още едно.......

# 152
  • Мнения: 774
Мая хубавото ,е че за Ивка застанаха много добри хора!
Всеки ден се обаждат хора като Ники,готови да помогнат с каквото могат.Едни финансово,други с организаторска дейност,трети с идеии.
Вярвам,че ще успеем!  bouquet

# 153
  • Мнения: 4 414
и аз вярвам и много, много ви стискам палци   Praynig
с вас сме! Hug Heart Eyes

# 154
  • София
  • Мнения: 213
Разбира се че ще се справите !!!
Мари възхищавам ти се колко си силна и какво ти струва само ти си знаеш.Ивка е много,много сладка и ще стане певица.  Laughing Heart Eyes
Поклон пред вас силни мами !!!   bouquet

# 155
  • София
  • Мнения: 2 262
Мари и аз стискам палци, толкова се развълнувах като гледах репортажа, че цяла нощ след това ми тупа сърцето и трудно спах, вярвам че ще се оправи сладкото момиченце и ще танцува и пее наволя! Децата не трябва да страдат, а само да се веселят и играят! Чакат те много трудности, но ти си силна майка и ще преминеш през тях с лекота, а после всичко да бъде само един лош сън!

# 156
  • Мнения: 774
Благодаря на всички за подкрепата!  bouquet
 мама Иги как е Лъчо?

# 157
  • Мнения: 1 710
Мари, не се ли обадиха от Фонда.... все се надявах, че след излъченото по телевизията ще се размърдат господата, от които зависят нещата.

# 158
  • Мнения: 774
Не, Мая , никой не се е обаждал.
И ние се надявахме,че ще се размърдат,явно нищо не ги стряска!

# 159
  • Мнения: 1 710
Просто не знам какво да кажа - без коментар..... кажи можем ли с нещо по-радикално да помогнем?

# 160
  • Мнения: 774
Мая,честно казано не знам!
щЩ се стараем постоянно да алармираме медиите.
Надяваме се в един момент да ги стреснем!

# 161
  • Мнения: 774
Здравейте,най насетне ще изкрещя ЗАМИНАВАМЕ!!!
Фонда отпуща 62 000 долара,остатъка до 67 000-69 000 го поемаме ние със събраните средства от кампанията!
Днес получихме покана от Израел за 20.04.г.,ако няма неприятни изненади на 19.04 ще пътуваме.
Другата седмица отиваме в София да уредим документите в министерството и визите.
Остава да мислим за най трудното-тежката операция,която предстой на Ивка.
Благодаря на всички,който ни помогнаха в този труден за нас момент!  bouquet
 

# 162
  • Мнения: 278
Мари предполагам какви бури вилнеят в душата ти в момента, но ще трябва да се пребориш със всичко.  Praynig Желая ти много много сили и вяра.  Hug

# 163
  • Мнения: 4 414
Мари, стискаме палци всичко да се развие по най-добрия начин за Ивка Praynig
много, много ви прегръщам Hug
кураж!

# 164
  • София
  • Мнения: 213
Mari най-накрая един дълго чакан пост.  Hug На добър час, лек път и успешна операция на Ивка.   bouquet  bouquet Joy Praynig
Носи нашите поздрави и целувки на Дарина и родителите и .
Моля се за вас  и малките геройчета  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Hug

# 165
  • Мнения: 774
Благодаря Ви момичета!  bouquet
Вие ми помогнахте да оцелея през този дълъг период на чакане!

# 166
  • Мнения: 4 585
Здрасти Мари! И на нас ни се иска да подскачаме като теб. Поне един етап от одисеята ви е приключил. Дръжте ни в течение на събитията.

# 167
  • Мнения: 774
Волф, желая на всички от цялото си сърце да изпитат тази радост!
Сега ни предстой най трудното,но вярвам,че някой ден ще си спомням за това с над смешка!
Стискалите ни палци!Всичко най-най-най-хубаво и на вас!  bouquet

# 168
  • Мнения: 3 504
mari pesheva , приеми и моите пожелания за успех, дано този труден момент вече да не съществува, да го няма. Искам всичко да мине леко и спокойно и да се завърнете щастливи.

Стискам палци и ще се моля за вас Praynig Върнете се живи и здрави Hug Ние сме с теб, мисли си за нас и да видиш, че ще ти е по-леко и винаги ще има една дори малка усмивка по лицето ти.
 Hug Hug Hug

# 169
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Мари,от сърце пожелавам успех на Ивка.
Стискаме палци и чакаме добри новини.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 170
  • София
  • Мнения: 1 228
Мари, най сетне    bouquet

Пожелавам успешна операция на Ивка и скорошно завръщане. Не знам дали вече си прочела, но имайте предвид последната публикация от таткото на Цвети:
http://www.tsvety.net/blog
Т.е. може да ви потрябват още пари, някак си имайте достъп до цялата сума, докато сте там... Нали ще сте в същата клиника, Асута...

Пожелавам на всички, които пишете в тази тема, да я затворите много скоро, всички истории да са с успешен край, и никога повече да няма подобни теми  Praynig
И целия подфорум, ако може, да го закриете  Praynig

# 171
  • Мнения: 3 504
Мари, най сетне    bouquet

......
Пожелавам на всички, които пишете в тази тема, да я затворите много скоро, всички истории да са с успешен край, и никога повече да няма подобни теми  Praynig
И целия подфорум, ако може, да го закриете  Praynig


Дай Боже децата да се оправяти да няма болни  и ние родителите да не се налага да ползваме форумите от мъка по нашите ангелчета.

# 172
  • София
  • Мнения: 2 356
Пожелавам от все сърце успешно лечение на Ивка, Цвети, Даринка. Дано се върнете здрави от чужбината, всичко да приключи успешно и проблемите да останат зад гърба ви. Дано всички болни дечица имат шанс да получат своето лечение и спасение. Стискам ви палци  Praynig   bouquet

# 173
  • София
  • Мнения: 2 262
Мило Ивче,
мама и тати намериха начин да ти помогнат, ние само ще стискаме палци всичко да бъде успешно, толкова се радвам, че началото е поставено, борбата вече ще е само по проблемите ти. Ти ще бъдеш най-после щастлива, трябва да  бъдеш! Целуваме те горещо и ти стискаме палци!

# 174
  • Мнения: 774
  bouquetВсичко е готово!
Летим на 19.04,
Първо ще направят на Ивка биопсия и нужните изследвания.
На 04.05 ще е операцията.
Рали и при нас се получи така ,когато ходихме за изследванията,така,че го имаме в предвид.
Благодаря Ви за подкрепата!  bouquet

# 175
  • Мнения: 3 504
mari pesheva , върнете се живи и здрави с една успешна операция на детенце.
Ние сме с Вас! Много хора ще се молим за теб Praynig Много молитви ще са изпратени до Бог и съм сигурна, че всичко ще е наред! 

   remybussi 55 

# 176
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Мило майче пожелавам ти много много късмет и да се върнете с ъс здраво детенце.
Успех и ще се молим за вас Praynig

# 177
  • Мнения: 3 914
Мари,искам и аз да ви пожелая невероятен успех с операцията ,на Ивка смелост и бързо възстановяване ,а на теб много кураж и вяра в успеха Hug Hug Hug
Моля се и ви стискам палци Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 178
  • Мнения: 1 710
С вас сме  Praynig Praynig Praynig

# 179
  • Мнения: 774
Благодаря Ви за пореден път,мами!
Настроена съм позитивно вярвам,че сме на няколко крачки от финала!
Моля се и аз,моето силно момиченце и този път да изтърпи всичко геройски!
Ивка е толкова щастлива,че отиваме "чичо доптор да оправи и другото краче",без да подозира какво всъщност я чака.В същото време батко Теди плаче и се моли да не отиваме,защото му е мъчно за нас.
Това най ме съсипва!За да помогнем на едното си дете,лишаваме другото от най важното- вниманието на мама и тате.

# 180
  • Мнения: 3 674
mari молим е за вас PraynigВси4ко 6те е наред и Ивка 6те е здарво детенце Hug
4акаме ви и ви оби4аме newsm51

# 181
# 182
  • Мнения: 3 504
Мари, не забравяй, че ние сме с теб, обичаме те, мисли си за нас, благодаря, че те има и както казва Здравка - те са нашия свят и ние се борим да го запазим и подобрим този свят.
 Hug

# 183
  • София
  • Мнения: 2 356
Стискаме палци на Мари и Ивет, всичко да мине леко и успешно.  Praynig
Някой може ли да каже какво става с Цвети, другото момиченце, което замина?

# 184
  • Мнения: 3 914
Ето тук таткото пише редовно Hug
http://www.tsvety.net/blog/

# 185
  • Мнения: 3 504
 Мерси, Вики и Мама, разгледай сайта, ще го следя за развитието на Цвети! Дано се завърнат с успешна терапия.Докоснали са се до Божи гроб, дано се изцери детенце.

# 186
  • Мнения: 4 414
исках да споделя със всички, които се интересуват, новината, която прочетох за Ивка:
Първата операция на Ивка по отстраняване на тумора в коремната й кухина беше извършена на 10.05.2007 год.

Няколко дни преди това резултатите от биопсията потвърдиха, че туморът е от мускулна тъкан.

Операцията е минала успешно, но много тежко - продължила е 8 часа. Протекла е сложно и само са отстранили огромния тумор.

Възстановяването на малкото слънчице ще бъде дълго и трудно...

Надяваме се Ивка бързо и успешно да премине през тежкото изпитание.

 Praynig Praynig Praynig

# 187
  • Мнения: 2 116
Дано всичко свърши по-бързо!  Praynig Praynig Praynig

# 188
  • Мнения: 3 504
agneshka благодаря ти за информацията. Милата душица, бая зор е било щом толкова дълго време. Дано се оправи. Всички ще се молим и духом ще сме с нея и родителите й. Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 189
  • Мнения: 686
 Praynig Praynig PraynigДано бързо се оправи и по скоро се приберат в къщи Praynig Praynig Praynig

# 190
  • Мнения: 1 710
Благодаря на всички, които ни държите в течение със случващото се. Дано се възстановят дечицата и намесата е била за добро  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 191
  • Мнения: 4 414
ето какво пише таткото на Цвети:
Цвети преживя тежка операция, дълго възстановяване, химиотерапия и лъчетерпия. Сега тя има много високи шансове да живее пълноценно и да бъде напълно здрава. След четири месеца, вече е време да се върнем в къщи.

Имахме много трудни моменти и още веднъж искаме да Ви благодарим затова че ни подкрепяхте. Благодарим Ви! Благодаря на всички мои колеги от САП и специално на моя екип за безценната подкрепа и разбиране през този труден за нас период! Благодарим на сем. Първанови, затова че винаги бяха близо до нас!

Цвети ще продължи лечението си в България, след кратък възстановителен период. Последната химиотерапия ще приключи през Октомври, след което тя ще бъде готова за последната важна операция - реконструкцията на лицевия нерв не само ще върне усмивката на лицето и, в буквалния смисъл на думата, но и ще запази лявото и око. Добрата новина е че нерва има функционалност, макар и слаба, не е напълно увреден и подлежи на реконструкция.

Тя се чувства добре. Пътуваме за България на 07.06 вечерта.


Чакаме ви!  bouquet

# 192
  • Мнения: 3 504
Мерси, Агнешка за хубава новина.
Много се радвам, че Цвети е добре и шансове за реконструкцията на нерва, това е много важно да е жив.
Чакаме ги с нетърпение!

А Вики и Мама за колко време заминаха за Германия?

# 193
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
МОже би повтарям новината ,но тя е толкова хубава....

Ивка се завърна     


Автор Деси Хурмузова     
04 юни 2007 

Вчера сутринта цялото семейство кацна на летище София.

Смелото ни момиченце пристигна малко поотслабнало, но все така пълно с енергия. С нетърпение очакваше да гушне и целуне батко си Теди.

Двете операции, които Ивка претърпя - едната по премахване на тумора, другата за отстраняване на тромб, са успешни.
След шест месеца трябва да й се направи ядрено-магнитен резонанс, за да се проследи как върви възстановяването. Ако всичко е наред /в което лекарите са убедени/, ще й бъде направена и последната операция на крачето.

Пожелавамe й успех!
 
Добре дошла в къщи, Ивче

 

Ето тук е цялата статия и снимки

Чудесни новини! Grinning   bouquet

# 194
  • Мнения: 686
Новината е страхотна.
Много се радвам,че Ивка и семейството и се пребраха.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 195
  • Мнения: 3 504
ДОБРЕ ДОШЛА ИВКА!

ЧУДЕСНА НОВИНА!

САМО УСПЕХ ОТ ТУК НА НАТАТЪК!

# 196
  • Мнения: 774
Здравейте!!!
Благодаря на всички за молитвите и положителната енергия,която ни изпращахте! newsm51
Изпатихме много,но слава на бог вече всичко е наред.Ивка се чувства добре,както сте видя ли вече.Много се радвам,че отново съм сред вас! newsm44
Неда,чакаме и ти да се включиш!

# 197
  • София
  • Мнения: 9 860
Мари,много прегръдки и целувки на малката героиня! Hug
А на теб-  bouquet!

# 198
  • Мнения: 2 116
Добре дошли!  Hug Дано всичко лошо е зад гърба ви!  Peace

# 199
  • Мнения: 3 504
Получих съобщение и от Вики и Мама  с чудесни новини. Операцията е направена. Вики ще се бори за зрението си, а ние с нашите молитви да се молим на БОГ детенце да вижда. Praynig

# 200
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен. Ние вече сме си в къщи и се чувстваме добре. Цвети беше зажадняла за българско ядене и сега си наваксва за 4-ри месеца назад. Засега всичко изглежда добре и се надяваме да продължи все така. Поздрави на всички!

# 201
  • Мнения: 774
Добре дошла,Неда!  bouquetРадвам се,че Цвети е добре,дано продължава да се храни и да навакса. eat
Ивка вече си върна старите килограми.Друго си е в България!Ние все още лекуваме раните.
Кога ще почвате химиотерапия?
Целувки на Цвети! Grinning

# 202
  • Мнения: 152
Трябва да я започнем на 21 този месец,но още не сме ходили до ИСУЛ.

# 203
  • Мнения: 1 710
Здравейте момичета, радваме се, че сте тук  Hug Hug Hug Hug Надяваме се, че лошото е минало и сега остава още малко до пълното възстановяване. Нацелувайте малките девойки и яжте смело.

# 204
  • Мнения: 1 271
Здравейте момичета, радваме се, че сте тук  Hug Hug Hug Hug Надяваме се, че лошото е минало и сега остава още малко до пълното възстановяване. Нацелувайте малките девойки и яжте смело.

 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  Praynig Praynig и ние се молим всичко да е наред

# 205
  • Мнения: 3 504
Как се дечицата след завръщането им? Въстановяват се, добре нали?  Praynig

# 206
  • Мнения: 4 414
Добре дошли, милички!
много се радвам за вас и дечицата Hug
стискам палци всички неприятности да са зад гърба ви!

# 207
  • Мнения: 244
Добре дошли и на Ивка и на Цвети! Вярвам, че всичко лошо е останало зад гърба ви.
И една молба към Неда - драснете някой ред в дневника на страничката на Цвети. От там се информирах за нея, след 7 юни все отварям - и нищо. Убедена съм, че има и други като мен. Тук погледнах случайно, защото влизам рядко.  Това, че Цвети наваксва с яденето е чудесно Simple Smile
По една голяма целувка от мен и за двете сладурани.

# 208
  • Мнения: 774
Благодаря за пожеланията!  bouquet
Ивка се въстановява добре.Всичко е нормално,трябва много да я пазим,това е малък проблем,но се справяме.Остава само да се молим ноември ЯМР да покаже,че тумора не расте.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 262
Колко се радвам, че Цвети и Ивчето да добре, много им  стискаме палци цялото ни смейство. Обичаме ви като част от нас сте.....

# 210
  • Мнения: 3 504
Стискаме палци! Браво на Ивка! А как е Вики?

# 211
  • Мнения: 3 914
Стискаме палци! Браво на Ивка! А как е Вики?
Здрасти Дани Hug
Вики и тя е оперирана,но аз пиша повече тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176934.180
Иначе е добре,и мисля че някой ден ще кажа на целия свят че МЕ ВИЖДА GrinningВярвам в това

# 212
  • Мнения: 152
Здравейте!Ние се завърнахме от болницата и Цвети се чувства добре.Само дето пак не иска да яде.
За пореден път се обедих,че нашата медицина е с десетилетия изостанала от световната.Можете ли да си представите,че сестрите в ИСУЛ не могат и не знаят да работят с порта-кат,така се казва централния източник,който сложиха на Цветелина в Израел и там всички деца на химиотерапия са с такъв.А нашите сестри за първи път виждали такова нещо и аз трябваше да им казвам как да го ползват.

# 213
  • Мнения: 3 504
Стискаме палци! Браво на Ивка! А как е Вики?
Здрасти Дани Hug
Вики и тя е оперирана,но аз пиша повече тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176934.180
Иначе е добре,и мисля че някой ден ще кажа на целия свят че МЕ ВИЖДА GrinningВярвам в това

Много се радвам, че сте добре. Живей с тази вяра и когато ми се обадиш, че Вики те вижда, аз също ще хвърча от радост, ще бъда много щастлива. А това ще стане.
Ти си пиши там, за теб е по специфично. Аз ще те чакам в тази темичка да пишеш.

Обичкам Ви Hug Heart Eyes

# 214
  • Мнения: 3 537
Браво на децата! Party

# 215
  • Мнения: 774
Неда явно сестрата е крайно некомпетентна,защото централния определено се използва и в България,аз съм виждала в Пирогов.
Аз си имам други притеснения!Ивка от няколко дни се оплаква от болки в крачето,което все още е подуто и изглежда много неестествено.Нямам никаква представа на кого да се оплача,най вероятно ще звъним в Израел.
Целувки на Цвети!Да започва да яде,иначе как ще ходи на море.  bouquet

# 216
  • Мнения: 152
Здравей Мари!Най-добре се обадете в Израел да питате.Тук нямам представа кой би могъл да ви помогне.Може би някой хирург,но той няма да е запознат достатъчно добре с естеството на операцията и най-вероятно ще се въздържи от мнение.Лично мое мнение е,че няма смисъл да се одръщаш към доц.Бранков,защото спрямо нас никога не се е изказвал адекватно.Дано всичко да се оправи и крачето да спре да я боли.Звънете в Израел,жалко че утре е петък.Ние звъняхме в петък и никой не ни отговори,най-сигурно ще е в неделя.

# 217
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
звъннете в израел
дано е последица и я преодолеете

# 218
  • Мнения: 774
Ще звъним в неделя.Сега възникна и друг проблем-подутина под разреза на корема.Мнението на личния ни лекар е пост оперативна херния/не добро вътрешно зашиване/.В понеделник сме на хирург.
Дано ни се размине! Praynig

# 219
  • Мнения: 152
Дано нещата се оправят.Пиши какво става.

# 220
  • Мнения: 672
Здравейте, майчета!
Следя темата отдавна, но все нямах сили да се включа. Възхищавам се на силата, която имате. Радвам се за всяка добра новина заедно с вас. Това ми дава сили и на мен, макар все още да не мога осмисля това, което се случва с детето ми. Той е на 4г. и преди месец беше опериран в Пирогов - невробластом 2-ри кл.стадий. Минахме първата химиотерапия и за сега той е добре.
По съвет на лекуващия лекар искаме да изпратим част от тумора за изследване във Франция. Ползвали ли сте куриерски филми за такава услуга? Към кого да се обърна?
Ще се радвам да споделите и за хранителните добавки (ако давате такива) между вливанията. Ние започнахме с Натанал, но детето не го харесва:(, т.к. миризмата е ужасна и ще тряба да се ориентирам към нещо друго.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 12:46 от diemma

# 221
  • Мнения: 3 504
mari pesheva , дано се размине, стискам палци, че направо ми се свива сърцето като ви чета тревогите.

Ето и за diemma също, миличка, нямам представа лично аз за това, което ни питаш. Сигурна съм, че ще има кой да ти помогне. Praynig Hug

# 222
  • Мнения: 152
Здравей,Диема.Знам какво ти е в момента,но не се плаши.Важното е,че сте минали операцията.Познавам и други майки на деца с невробластом.Била съм в една стая с дете в четвърти стадии с метастази в бедрените кости и сега като се върнахме питах как е и ми казаха,че е добре,а вие сте едва втори стадии,ние например сме трети.Що се отнася до добавките аз не смея да давам нищо.Чувала съм за разни такива,но незнам дали няма да навредят по някакъв начин и затова се въздържам. А за куриерската фирма незнам.Знам само,че искат някакъв специален документ че не е заразно или нещо такова.

# 223
  • Мнения: 774
Здравей,Diemma!Добре дошла при нас!  bouquetЩе помагаме с каквото можем.
На нас ни се наложи да изпращаме блокчетата в Израел,но не успяхме с куриери.Искаха ни 200 лв. за услугата и 900 долара за митнически такси.В крайна сметка изпратихме пробите по пощата  заедно с няколко ключодържатела в препоръчано писмо.Пристигна за седмица.
Успех!Разчитай на нас!  bouquet
Ние не издържахме и днес бяхме при хирург,който потвърди хернията.Той смята,че може да не се оперира сега,а на другата операция.Проблема,е че това ще е след година,ако всичко е наред и няма да се отваря корема.
Честно казано това не ми устройва!Ще говорим с лекарите в Израел,но искам още едно мнение.
Търся добър детски хирург във Варна.
 

# 224
  • Мнения: 672
Благодаря за подкрепата и топлото посрещане!  bouquet

mari pesheva , за детски хирург във Варна съм чувала добри отзиви само за др.Петришки. Работи в "Света Марина". Дано всичко е наред, че много му се натрупа на детето. В детската онкология във Варна , докато течеше химиотерапията се запознах с една майка от Добрич. Споделих за тази тема и за това как върви лечението на децата. Оказа се, че те познава и много се зарадва за добрите новини при Ивет. Тя се казва Мария, а детенцето е Сияна ( и тя с нашата диагноза- невробластом). 
neda.dikova , за хранителни добавки нямам пердвид само тези под формата на лекарства. Ние се ориентирахме към даването на повече прясно изцедени сокове ( цитруси, моркови, цвекло), внимавам повече от преди и с всички останали храни. Вярвам, че при правилен подбор на храната, организмът ще има по-голяма сила за справяне с болестта и химиотерапията.


# 225
  • Мнения: 774
Диемма не сещам за такава жена.Колко е голямо детето?

# 226
  • Мнения: 672
Тя е на 5г. Не е толкова важно, че не се сещаш. Реших, че се познавате добре, защото майката много се зарадва за подобрението на Ивет.

За таксите, които си писала по-горе - наистина са огромни. А куриерската фирма знаеше ли, че се изпраща биолог.м-л. Заради съдържанието ли са тези митнически такси, или по принцип са такива цените за услугата.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 22:51 от diemma

# 227
  • Мнения: 152
Мари Пешева какво става с вас?Защо нищо не пишеш?

# 228
  • Мнения: 774
[quote author=diemma link=topic=136859.msg4341931#msg4341931 date=118314484

За таксите, които си писала по-горе - наистина са огромни. А куриерската фирма знаеше ли, че се изпраща биолог.м-л. Заради съдържанието ли са тези митнически такси, или по принцип са такива цените за услугата.

[/quote]

Заради пробите е митническата такса.
Мари Пешева какво става с вас?Защо нищо не пишеш?
Стоим и се чудим какво да правим!Чакаме отговор от Израел.
Между другото Ивка изкара един вирус с висока температура.
Вие как сте?

# 229
  • Мнения: 152
Последната химиотерапия взе да ни се отразява.Цвети е все по-уморена и почти не иска да яде.Направо вече съм много притеснена,а другата седмица пак трябва да влизаме на химиотерапия.Трябва да правим и ЯМР.Това също ме притеснява.Дано да покаже,че всичко е наред.

# 230
  • Мнения: 774
 Колко време след операцията искат за ЯМР? При Ивка шест месеца,те ни останаха още четири!
Моля се всичко да е наред! Praynig

# 231
  • Мнения: 152
Ние трябва да правим другата седмица и след това като приключим с химиотерапията през Октомври.

Общи условия

Активация на акаунт