Запушени слъзни канали

  • 8 697
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 595

и аз не съм чувала- кое е отворено и до сега?

На снимката се вижда точно под вътрешния ъгъл на окото.Остана отворено каналче и когато има хрема и и издухвам нослето оттам изтича по малко Cry

# 31
  • Мнения: 7 640
ми нормално е, там е слъзната точка, виж се на огледалото, че имаш и ти отворче Laughing

# 32
  • Мнения: 595
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

# 33
  • Мнения: 7 640
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

къде- на клепача, на носа- нова анатомия ли има твоето дете

# 34
  • Мнения: 595
Не мила ти си в заблуда-говориш за друга точка.Тази е на половин см от окото

къде- на клепача, на носа- нова анатомия ли има твоето дете
За последно уточнявам-по-надолу съм сложила снимка като билборд където много ясно се вижда въпросното отворче.И съм писала също че от там изби гнойта-уф!!!

# 35
  • Мнения: 67
PolarFox мисля,че амрианка говори  за друго място-то се вижда под ъгълчето на очето-на кожата.Така мисля.Amrianka,taka li e?

# 36
  • Мнения: 7 640
ако ще си нервиш, повече не влизай в темата.
Сега, ако правилно виждам- това, мила, е фистула.
Неотложно сте за преглед при офталмолог.

# 37
  • Мнения: 595
Изобщо не се нервя "мила".Но ако си решила да се включваш в темата виж и прочети по-добре мненията поне веднъж.

# 38
  • Мнения: 595
PolarFox мисля,че амрианка говори  за друго място-то се вижда под ъгълчето на очето-на кожата.Така мисля.Amrianka,taka li e?

Да.

# 39
# 40
  • Мнения: 239
Амрианка, и аз не съм чувала за случай като вашия. Милото! Praynig

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

Преглеждал ли ви е офталмолог? Какво казва той за този отвор?
Послушай съвета на PolarFox (която е много "в час" по очни болести Wink) и потърси мнение от очен лекар.  Peace

# 42
  • Мнения: 595
От средата на втория месец сме при доктор Пламен Хубанов-той прецени че няма нужда от манипулация(сондаж).След като се отпуши бяхме на капки още 2-3 месеца.След това няколко контролни прегледа но с отворчето нищо не може да се направи-поне засега.Ходихме и в очна клиника но не останах впечатлена-действат твърдо по процедура.

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
От средата на втория месец сме при доктор Пламен Хубанов-той прецени че няма нужда от манипулация(сондаж).След като се отпуши бяхме на капки още 2-3 месеца.След това няколко контролни прегледа но с отворчето нищо не може да се направи-поне засега.Ходихме и в очна клиника но не останах впечатлена-действат твърдо по процедура.

Много интересен случай, наистина. Предполагам, обаче, че детенцето не чувства дискомфорт. Дано!

# 44
  • Мнения: 7 640
какъв интересен случай ooooh!- това е класически усложнен дакриоцистит с фистула, просто прекрасно отпушване, ако оттам е изтекла и изтича гноевидната материя.
Което ще рече, че каналът реално не е проходим, а се е отворила слъзната торбичка на повърхността на кожата.
Изходът е сравнително сложна операция- dacryocystorhinostomia.

Не бих била спокойна от проследяване при такъв специалист.

За протокола- много добре съм прочела, за да се включа.

Общи условия

Активация на акаунт