А какво можем да направим ние?

  • 1 917
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 877
Ето примерно за този Даниел, двегодишното детенце със синините.
Какво можем да направим за него конкретно?

# 1
  • Мнения: 4 195
ами аз се опитах - мислех че е още във втора градска и исках да ида при него. Ще се опитам да разбера в кой дом ще ги настанят - и така уили иначе си висим по домовете - просто ще идем и при него и ще му дадем частица любов и внимание............
а ако намерим и милото му майче и НАСИЛА я накарам да му подпише документите за отказ и за децата се намерят добри семейства - тогава може и да сме направили нещо конкретно.
някой във форума знаеше къде живеят - нека даде адреса, моля #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 5 877
Може ли да й отнемат по съдебен път родителските права?

# 3
  • Мнения: 4 978
Мисля, че да - закона дава такова право.

# 4
  • Мнения: 6 206
Може ли да й отнемат по съдебен път родителските права?
Дано може, но едва ли.
А те са четири и толкова милички.
Направо не знам, братчетата бяха като картинки, а момиченцето беше като животинче уплашено.

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз лично мога да организирам група мутри да я пребият да разбере как се е чувствало детенцето...
Сори, нищо позитивно и умно не мога да кажа и мога да мисля само за отмъщение. Прости ми, Господи! Praynig

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И още нещо - къде са били съседите, околните, роднини някакви? Все пак те не са живели изолирани от света, сигурно има и други хора, които са знаели за случая??! Къде са били те???
И те са за бой...

# 7
  • Мнения: 4 195
Линде ти си спец в писане на такива писма - спретни едно а ние ще го подпише, моля те Praynig

# 8
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Какво да пиша в писмото?

И още - освен конкретния случай, трябва да имаме принципни искания - за отнемането на децата от родители, които ги малтретират, за санкции спрямо родителите... Някои знае ли как стоят нещата в момента?

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 23:13 от MardiGras

# 9
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Тези деца ,ще имат нужда от мляко ,плодове и храна.И дрехи сигурно.Някакви витамини .Ох,ве4е и аз незнам.Какво ще дадът да се внесе в болницата?

# 10
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Уважаеми.....,

Едно българско дете бе пребито почти до смърт от биологичната си майка. Поредното българско дете. Дете, което някое друго семейство чака с години; дете, не усетило майчина ласка; дете, чиято психика ще остане увредена трайно.

Ние, настоящите и бъдещи майки на България настояваме:
1. Да бъдат отнети родителските права на майката незабавно.
2. Майката да бъде санкционирана според Закона... (тук трябва да се цитира Закон)
3. Държавата да осигури психолози за работа с децата от семейството за период поне от 5 години.
.......................................
и какво още?
Най-добре ще е да се включи Додо, да каже какво предвижда Законът в такива случай и дали нашата намеса ще е от полза и под каква форма ще е най-полезна тя.   Тя е най-наясно с подбни казуси, затова нека не пишем прибързани емоционални писма, а да обмислим нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз ще подпиша писмото и каквото мога ще направя. Само кажете какво

# 12
  • София
  • Мнения: 5 605
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/31973.html
Това е закона за закрила на детето, но в него няма смисъл , след като ние трябва да разчитаме на държавата да го спазва. Моля мамите юристки да се произнесат какво може да се направи за да не се връщат тези деца на майка им

# 13
  • Мнения: 3 861
Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig

Много ми е мъчно, цял ден съм разбита, като парцал, на всичкото отгоре суровия видеоматериал и за двете деца ми мина през ръцете и просто не съм на себе си, не мога да се успокоя и цял ден плача, яд ме е , че съм безсилна и не мога  нищо да направя, господи... милите деца  Cry

# 14
  • Мнения: 1 547
Аз не съм юрист, но според мен в една такава подписка или декларация, или както се нарича, трябва да се настоява за промени в Закона за закрила на детето и в процедурата по решаването на подобни казуси. Бюрокрацията при случаи на доказано малтретиране на дете да бъде сведена до минимум и да съществува ефективна и бърза схема сигнал - проверка - съдебно решение - мерки.

Наказанието да е повече от година, защото не ми се вижда редно това да е максималния срок за излежаване, понякога става въпрос за трайно осакатени или психически травмирани деца, все пак.

Това с отглеждането в "семейна среда" също е странно - майката пребива сина си, но по презумпция най-доброто място за това дете е собственото му семейство и затова социалните и го връщат.

Да се уреди въпросът с деца, оставени на произвола на съдбата от родителите си, които обаче не се отказват от тях и по този начин обричат шанса им да бъдат осиновени или настанени в приемно семейство. Да има някаква "давност" на родителските права, да речем - да се губят, ако в продължение на 3-4-5 години не си се грижил и не си се интересувал от детето си. Процедурата по осиновяване също плаче за спешни мерки.

Това няма много общо, но ще го напиша - надбавки за деца да се полагат само на семейства с доказан месечен доход, поне на единия родител или пък с платени осигуровки, или не знам... нещо, което да възспре множенето на малцинствените групи с едничката заветна цел да се докопат до 100 лв. повече на месец. Ето, тази жена... дете след дете - за 18лв. на месец, толкова струва за нея живота им.

Под друга точка може да е настояването за отпускане на повече средства от държавата за Агенцията за закрила на детето. Предвидените такива са крайно недостатъчни, главно за наемането на повече квалифицирани кадри - ако не ме лъже паметта, в момента на 2000 деца се пада 1 служител на Агенцията.

Това се сещам засега. Простете, ако някъде съм сбъркала термин или друго  Embarassed

# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig



Ето срещу това трябва да се борим.  Да се промени Закона. Не може 1 година да е наказанието. Просто е абсурд.

# 16
  • Мнения: 4 195
имам идея довечера ще кажа

# 17
  • Мнения: 84
При всичките интервюта ми прави впечатление следното: Всички от Социалните служби говорят за реинтеграция и видиш ли, как трябва да се работи, та децата да си се съберат с биологичната майка. После пък немогли да ги надзирават щото семейството се местело често и нямали адреса, егати и оправданието. Ами кажи им те да се обаждат в определени дни и да се прави отчет на това какво се случва, в противен случай ще им бъдат спрени помощите пък да видим....
Смятам , че именно връщането на децата при майката трябда да се предотврати. Пак казвам, тази жена е шизофреничка, всички симптоми са налице. Ако мога, ще помогна.

# 18
  • Мнения: 377
Мисля, че е добре темата да се обедини с тази на pipi67.  Peace

После пък не могли да ги надзирават щото семейството се местело често и нямали адреса, егати и оправданието. Ами кажи им те да се обаждат в определени дни и да се прави отчет на това какво се случва, в противен случай ще им бъдат спрени помощите пък да видим....

А ей такива оправдания като чета и направо полудявам.  #Cussing out
Абсолютно съм убедена, че такива "майки" много стриктно ежемесечно се явяват да си получат помощите, така че едва ли е толкова трудно да се открият. А в конкретния случай това оправдание е не просто абсурдно, тъй като семейството е настанено в общинско жилище.  ooooh!
Иска ми се да видя документите на социалните по случая, че току виж се окаже, че са ги "посещавали".   Thinking
Те хората отчитат дейност, изкарват си заплатите. Кой обаче проверява дали всъщност е направено посещение или не. Аз лично бих подкрепила всякакъв вид протест, не смятам, че е безсмислено, най-малкото няма да навреди, а както се вижда от конкретния случай все пак има някаква вероятност компетентните органи да се задействат.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 740
Сутринта Ширин Местан каза по бтв, че е започнала проверка за несвършената работа от социалните и ще има наказания. Борис Велчев се е самосезирал за случая и майката ще бъде съдена, иска максимална присъда /1г./. Въобще, по този случай се вдигна достатъчно шум и по всяка вероятност ще се вземат мерки. По-важният въпрос е какво да се направи, за да има по-малко такива случаи, как да се накара системата да работи. Защото закони има, но няма контрол за прилагането им. Не може да се чака за всеки случай да се вдига шум по медиите или форумът да се възмущава.

# 20
  • Мнения: 3 423
Има ли в България Служба за децата,
или не знам как би трябвало да се казва.
В Германия, например, ако някой съсед
чуе или види, че родител удря детето си,
може да се обади в Службата, оттам пращат
служител, който проверява ситуацията,
после наблюдава семейството и е напълно
възможно да се отнемат родителските
права на родителя, а детето да се прати
или в дом, или да се даде на други родители.
Т.е. семейство, което е доказало моралните
си устои и се предполага, че може да
осигури добро настояще на застрашеното
от побой или малтретирано дете. Има ли
такава служба у нас? От друга страна, едва
ли имаме законово право да се бъркаме в
личностните драми на други семейства.
Знам ли. А това с помощите е хубаво, но
не е ли намеса в личното пространство.
Все пак майката трябва да даде съгласието си.
Иначе кои сме ние?!

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
НИЕ можем да направим много, доказали сме го. стига да сме единни и да не се отказваме.
присъда от 1 г ми се вижда смешна, боклука ще си изкара годината като царица в сливенския затвор и после ще си е все същия боклук, да не кажа и по-голям.
тексаски закон трябва за такива изродки, дето използват децата си само за средство за получаване на пари! аз съм за промяна на закона, за съжаление незнам как мога да помогна оттук, но където има да се слагат подписи, участвам с всички възможни крайници!

# 22
  • Мнения: 3 423
При всичките интервюта ми прави впечатление следното: Всички от Социалните служби говорят за реинтеграция и видиш ли, как трябва да се работи, та децата да си се съберат с биологичната майка. После пък немогли да ги надзирават щото семейството се местело често и нямали адреса, егати и оправданието. Ами кажи им те да се обаждат в определени дни и да се прави отчет на това какво се случва, в противен случай ще им бъдат спрени помощите пък да видим....
Смятам , че именно връщането на децата при майката трябда да се предотврати. Пак казвам, тази жена е шизофреничка, всички симптоми са налице. Ако мога, ще помогна.


Да. Намирисва ми, че социалните служби
са клатикуровци само. Не им се работи.
Баш ги брига кой защо бие детето си,
колко често и с каква сила. Смятам, че
цитираните Ширин, Дългин и прочее
данъкосмукачи трябва да се задействат.
Кръгът е омагьосан. Хората са обезверени.
Лудостта и коравосърдечието се ширят.
Поне професионалисти да имаше, да си
вършат работата, за която им плащат.

# 23
  • Мнения: 2 242
Не бях видяла темата и вече писах подобно писмо на БТВ.

Мен лично ме вълнува как така в болниците редовно постъпват деца със синдрома на малтретираност и не се сезират съответни органи. В БТВ “Тази Сутрин” лекарката каза, че това е често явление – недохранени, лоша хигиена, бой и т.н. ?!?!

Няма ли задължаващ механизъм, лекарят веднага да информира органите, няма ли задължителна процедура по проверка и следене след това? Дани още на 2месеца бебе е бил в болница с явни признаци за лошо отглеждане, а социалните си измиват ръцете, че са информирани чак когато е станал 8 м  Shocked
Ако има някакъв подобен механизъм – какъв е той и защо явно не сработва? Очевадно е че това е първата връзка, която се губи Peace

Другата връзка е работата на социалният работник. Кой решава да бъде върнато детето и на база само лична преценка ли става това. Кой контролира това решение? Има ли механизми за следене на реинтеграция на детето в семейството. Говоря за конкретни и задължителни анкети и процедури, ако трябва да се водят докладни или подобни отчитащи дейности. Така че да не се размива всичко с немарливо отношение на един служител, с това че майката си сменяла адреса и подобни дивотии.

Защото е ясно, че този случай ще бъде решен понеже се вдигна твърде много шум. А всички онези деца, постъпващи в Пирогов, за които не е направен репортаж???

ps. и още нещо - аз като данъкоплатец ИЗИСКАВМ в случая с двете деца да има служители, поели ОТГОВОРНОСТТА за допускане на тази ситуация и понесли наказание!!!!
Крайно време е да изискваме от НАШИТЕ институции и точно конкретни лица да поемат ОТГОВОРНОСТ за лошо свършената си работа. Защото, ако аз не свърша моята – няма лоши закони, нито малък бюджет, нито други виновни – АЗ нося вината за своите действия или бездействие!

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 13:29 от Slavi

# 24
  • Мнения: 2 292
Сутринта Ширин Местан каза по бтв, че е започнала проверка за несвършената работа от социалните и ще има наказания. Борис Велчев се е самосезирал за случая и майката ще бъде съдена, иска максимална присъда /1г./. Въобще, по този случай се вдигна достатъчно шум и по всяка вероятност ще се вземат мерки. По-важният въпрос е какво да се направи, за да има по-малко такива случаи, как да се накара системата да работи. Защото закони има, но няма контрол за прилагането им. Не може да се чака за всеки случай да се вдига шум по медиите или форумът да се възмущава.

дано наистина се вzемат мерки , zащот онашумяването може и да zаглъхне и никой нищо да не направи от това, което е обещал. Как ще има сърце zа това не zнам, но може и така да стане.

# 25
  • Мнения: 2 070
Защо пак тема за това, няколко станаха вече. Лени е работила в тази сфера в БГ, дано се появи и каже нещо... Най-доброто, което може да направи някой за тези деца е да ги осинови и да им даде любов и адекватна грижа.

# 26
  • Мнения: 84
Ами нали, уж, затова си имаме Агенция за защита на детето! Тази институция е смешна , и на малкото пръстче на тези в чужбина не могат да стъпят. Седят си там едни дами и само заплати взимат и чат пат по ТВ се показват (съжалявам ако има мами, които работят там, и то може би съвестно). Народа не иска приказки, а действия, реални, иска наказания да види, но в БГ всичко си е на старата максима: Грешно разбрана Цивилизация.

# 27
  • Мнения: 7 112
Ще се отнемат родителските права на идиотката. А кретенът до нея не е ли съотговорен? За т.нар. баща говоря. Той сигурно е   nnnuu  
Има ли някаква отговорност за него. Или ще му оставят род. права да държи в зависимост децата, бъдещите приемни родители или осиновители. Тези деца ще останат завинаги заложници на създалите ги заради възможността да се "дърпат" дивиденти.
Колко пъти и ние самите сме се замисляли (защото мисълта не коства усилия), когато видим просещо дете с живи рани заради "занаята" крачета и ръчички да позвъним на МВР. Какви са правомощията на полицията да ги задържи като по този начин ги предпазва.  
Виждала съм какво причиняват циганските тумби на социалните работници. Вземат свои и чужди деца, крещят, говорят една през друга, кълнат, вият. В рамките на работния ден жените, които ги обслужват се скапват напълно. Моя приятелка, работеща в соц. служба ми каза наскоро, че само през миналата година две нейни колежки са починали, а други две са се сдобили с трайна нетрудоспособност от стреса, на който са подложени. Не съм сигурна, че на тези соц. работници им е предоставена необходимата подкрепа от страна на полицията, за да си вършат безпрепятствено работата.
За малтретиране трябва да има по-голяма строгост  #2gunfire.
По темата съм много "хуманно" настроена.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Не бях видяла темата и вече писах подобно писмо на БТВ.

Мен лично ме вълнува как така в болниците редовно постъпват деца със синдрома на малтретираност и не се сезират съответни органи. В БТВ “Тази Сутрин” лекарката каза, че това е често явление – недохранени, лоша хигиена, бой и т.н. ?!?!

Няма ли задължаващ механизъм, лекарят веднага да информира органите, няма ли задължителна процедура по проверка и следене след това? Дани още на 2месеца бебе е бил в болница с явни признаци за лошо отглеждане, а социалните си измиват ръцете, че са информирани чак когато е станал 8 м  Shocked
Ако има някакъв подобен механизъм – какъв е той и защо явно не сработва? Очевадно е че това е първата връзка, която се губи Peace

Другата връзка е работата на социалният работник. Кой решава да бъде върнато детето и на база само лична преценка ли става това. Кой контролира това решение? Има ли механизми за следене на реинтеграция на детето в семейството. Говоря за конкретни и задължителни анкети и процедури, ако трябва да се водят докладни или подобни отчитащи дейности. Така че да не се размива всичко с немарливо отношение на един служител, с това че майката си сменяла адреса и подобни дивотии.

Защото е ясно, че този случай ще бъде решен понеже се вдигна твърде много шум. А всички онези деца, постъпващи в Пирогов, за които не е направен репортаж???

ps. и още нещо - аз като данъкоплатец ИЗИСКАВМ в случая с двете деца да има служители, поели ОТГОВОРНОСТТА за допускане на тази ситуация и понесли наказание!!!!
Крайно време е да изискваме от НАШИТЕ институции и точно конкретни лица да поемат ОТГОВОРНОСТ за лошо свършената си работа. Защото, ако аз не свърша моята – няма лоши закони, нито малък бюджет, нито други виновни – АЗ нося вината за своите действия или бездействие!
И аз си задавам същите въпроси и аз изисквам същото от държавата!

# 29
  • Мнения: 2 292
Има ли в България Служба за децата,
или не знам как би трябвало да се казва.
В Германия, например, ако някой съсед
чуе или види, че родител удря детето си,
може да се обади в Службата, оттам пращат
служител, който проверява ситуацията,
после наблюдава семейството и е напълно
възможно да се отнемат родителските
права на родителя, а детето да се прати
или в дом, или да се даде на други родители.
Т.е. семейство, което е доказало моралните
си устои и се предполага, че може да
осигури добро настояще на застрашеното
от побой или малтретирано дете. Има ли
такава служба у нас? От друга страна, едва
ли имаме законово право да се бъркаме в
личностните драми на други семейства.
Знам ли. А това с помощите е хубаво, но
не е ли намеса в личното пространство.
Все пак майката трябва да даде съгласието си.
Иначе кои сме ние?!

Лиска, ние сме обществото. Ние живеем на тоzи сват групирани в общество по всякакви критерии. Няма 100% единаци , освен ако не са психически отклонени и нямат въzможност да видят иzвън себе си. Всичко ни обединява ТВ, интернет, транспорт, радио, битови услуги, храна, вода, граници, гражданство , власти, служби ...
Децата са членове на това общество. Те не са лични принадлежности на никого. Те са равноправни членове на нашето общество. За съжаление те са най беzzащитни, уяzвими и раними, най слаби и същевременно имат най мног онеобходимост и то не от вещи , а от нас по въzрастните.
Ние всички имаме отговорност zа всяко едно дете, а не само zа "своите". Всичките са наши.
Обществото е решило, че най добре отговорността ще се поеме от билогичната майка ... понякога не става така, zащото тя е болна (психически,  фиzически ... )  . Това не zначи, че предписали и веднъж отговорността ние трябва да си обръщаме главата на другата страна, като видим, че не се справя. НЕ оzначава, че трябва да оставим малкото човече беz грижи.

# 30
  • Мнения: 7 112
Защо пак тема за това, няколко станаха вече.
Това не е тема за конкретното това, а за принципното ни отношение и заинтересоваността ни. За това да няма повече потрошени деца.

# 31
  • Мнения: 830
А аз през цялото време се питам какво е правил бащата на тези деца?Той не е ли виждал какво става,защо за него нищо не се казва!!!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Анда, могат да се отнемат родителските права. Борис Велчев е заявил, че ще се самосезира и ще и отнеме правата върху децата и ще направи всичко за да лежи тя в затвора за максималния срок, който за съжаление е само 1 година, дано наистина го направи Praynig

Много ми е мъчно, цял ден съм разбита, като парцал, на всичкото отгоре суровия видеоматериал и за двете деца ми мина през ръцете и просто не съм на себе си, не мога да се успокоя и цял ден плача, яд ме е , че съм безсилна и не мога  нищо да направя, господи... милите деца  Cry

Ама главният прокурор ще ме извинява и той. Да вземе да прочете НК.
В момента подготвяме писмо до Районният прокурор с копие до Главният.
В случая проблема изхожда изцяло от прокуратурата, защото неправилно е образувано дознанието !
Има средна телесна повреда причинена на малолетно лице, повторно и по начин особено мъчителен за него, за което чл.131 от НК предвижда наказание лишаване от свобода от 1 до 5 години по случая се води дознание по чл.187 от НК, който предвижда наказание лишаване от свобода до една година или с пробация, както и с обществено порицание.
В случая не става дума за законодателни пропуки, разебрете. А изцяло за несвършена работа.
Закона предвижда в кои случаи имаме възможност за лишаване отродителски права, те са налице отдавна. Нито социалните, нито органите на съдебната система са си свършили нещата. От там идва всичко.
Ще пиша малко по-късно, че имам ужасно много работа в момента.

# 33
  • Мнения: 2 125
Ето последно инфо за състоянието на децата в момента.

Освен да търсим отговорност на посетилите ги, по-точно как се развиват нещата и какво мерки ще бъдат взети - чрез писма, обаждане до телевизията да следят темата, не знам какво друго.. newsm78

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ето последно инфо за състоянието на децата в момента.

Освен да търсим отговорност на посетилите ги, по-точно как се развиват нещата и какво мерки ще бъдат взети - чрез писма, обаждане до телевизията да следят темата, не знам какво друго.. newsm78

".....До обяд децата са били посетени от председателката на Държавната агенция за закрила на детето Ширин Местан, от председатели на парламентарни комисии и представители на различни държавни институции."

Смях в залата ! Не ги е срам, сетили се....

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много се радвам, че децата са по-добре. Но какво ги очаква занапред?!
Този случай получи гласност и се следи. А всички други случаи за които не разбираме? Те със сигурност са много Sad

# 36
  • Мнения: 3 423

Много хубаво си го написала и съм стопроцентово съгласна с теб.

# 37
  • Мнения: 15 619
Това дете, ако не бъркам, е било в институция, а по закон до три месеца след като си го вземат обратно в семейството, социалните трябва да извършват наблюдение. Ми те просто не са си свършили работата. Ей това е проблемът, но не само за това дете, ами и за много други. Пишат си социалните типови докладчета - чиста работа. Кой ще ги хване?!?!?! Няма качествен контрол. Държавната машина имитира някакви изкуствени напъни да оправи положението, но ключовата дума тук е "имитира". Според мен държавата не подкрепя служителите, които искат да променят нещата към по-добро.
Моля, съвестните социални работници да не ми се сърдят, знам, убедена съм, че има и такива.
Другият проблем е безразличието ни, на нас околните.
Поправете ме ако греша.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 210
".....До обяд децата са били посетени от председателката на Държавната агенция за закрила на детето Ширин Местан, от председатели на парламентарни комисии и представители на различни държавни институции."
Смях в залата ! Не ги е срам, сетили се....

Знаете ли колко такива деца има по домовете???? Но политиците се сещат за тях само в такива случаи и то е "всяко чудо за три дни". В домовете за деца от 3 до 7 год, от 35 деца, отказ (т.е. възможност да бъде осиновено) има...: ЕДНО дете!!!!! (говоря за конкретен дом в София)..Другите какво???? По закон ако т.нар. родители ЕДИН ПЪТ в годината идат да го видят се води, че са се поинтересували...Елате да видите за какво ангелчета става дума..Много от тях са бити..На други психическата травма е доста по сериозна...те са ничии деца....

# 39
  • Мнения: 3 268
Дано не стане като поговорката"Всяко чудо за три дни".Не съм на себе си от вчера,и плаках и се възмущавах и я кълнах тая ненормалница "майката" и накрая децата ще идат в някой дом и всичко ще се забрави.Не трябва да позволяваме тази да се измъкне безнаказано.

# 40
  • Мнения: 2 242
Защо пак тема за това, няколко станаха вече. Лени е работила в тази сфера в БГ, дано се появи и каже нещо... Най-доброто, което може да направи някой за тези деца е да ги осинови и да им даде любов и адекватна грижа.
Не съм съгласна Peace. Мисля, че силата на форума многократно е доказвана, а в случая може и трябва да се направи нещо повече - не само конкретно за тези две деца.

Историята на Дани е потресаваща от където и да я погледнеш. Още като бебе на 2м постъпва в болница и става ясно, че детето не живее в нормална среда! а връщането му обратно в семейството (на 1г7м) е направо безумие. Очевадно са лъснали всички липсващи механизми за защита на детето. Принципно осиновяването е решение, но дали е достатъчно да оправи проблемите?

лоши родители винаги ще има, както и спящи служители - тогава колко дни ни делят от поредното дете в ръцете на родител мазохист? За да не са такива истории ежедневие трябва първо всички виновни да поемат отговорност и наказание и второ да има широка обществена дискусия и внимание към такива проблеми.
И така според мен - процедурите и контрола ще се от-регулират и сработят.

Темата е много хубава – какво трябва и можем да направим ние? Мисля че гражданската инициатива е едно чудесно начало. И точно обсъждането на този случай може да доведе до конкретни мерки!

# 41
присъединявам се към гнева на всички тук. И аз се питам защо лекарите си мълчат и не подават сигнали за подобни прояви в полицията или в "Закрила на детето"лллколкото и безотговорни да са тези институции все пак биха могли да свършат нещо....незнам защо в тази държава всички се ангажират и се задействат, когато се намесят медиите и нещо се раздуха.....Много ми е интересно какви хора работят в Държавната агенция за закрила на детето. Ако не ги интересува какво се случва с нашите деца, то нека си вървят и да не харчат нашите пари.
Напълно съгласна съм, че това чудовище, което не мога да нарека майка, защото това за мен не е само физиологичен акт, заслужава много повече от година затвор

Общи условия

Активация на акаунт