козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 500
  • 710
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 351
Веси, извинявай, ама аз пак имам едно въпросче. Тъй като днес отивам да си взема избелващия лосион и крем, сега се чудя дали двете няма да дойдат много агресивно на сухата ми и чувствителна кожа. Поръчах си ги и двете тъй като петната ми са стари и сигурно ще трябва да ги третирам по упорито /на 33 съм/. Благодаря ти предварително!

# 301
  • Мнения: 1 254
Веси, извинявай, ама аз пак имам едно въпросче. Тъй като днес отивам да си взема избелващия лосион и крем, сега се чудя дали двете няма да дойдат много агресивно на сухата ми и чувствителна кожа. Поръчах си ги и двете тъй като петната ми са стари и сигурно ще трябва да ги третирам по упорито /на 33 съм/. Благодаря ти предварително!


Не, няма! Защо си мислиш, че биха усложнили сухотата Simple Smile

Ето, виж състава:
Thalloderma ®
Избелващ ЛОСИОН
С АНА (Гликолова, Млечна, Лимонена и Винена)
екстракт от Сладък корен
екстракт от Ябълка, Грозде и Лимон

Комбинация от АНА киселини, билкови и плодови екстракти с комплексен дермато-козметичен ефект. Подпомага отделянето на мъртвите клетки (пийлинг ефект), подобрява кръвоснабдяването, стимулира синтеза на колаген и обновяването на кожната тъкан. Успокоява и омекотява кожата. Екстрактът от Сладък корен препятства свръхсинтеза на меланин. Зибистря и изравнява тена. Подобрява кожната текстура.
Подходящ за всички типове кожи, вкл. при третиране на хипоксична кожа, мазна кожа (за намаляване броя на милиумите и петната от пъпки, частично свиване на порите).

Тука иде реч да кажа, че АНА киселините са меки органични киселини от природен произход, които в малки концентрации имат овлажняващо и тонизиращо действие, а в по-високи - и кератолитично (пийлинг) и поради него и изсветляващо действие. В тоя смисъл те стимулират клетъчното делене и увеличават натрупването на глюкозаминогликани в повърхностния кожен слой, с което се подобрява цялостно текстурата на кожата, общото й състояние, отпушват се пори, преодолява се състоянието на хипоксия.
Сладкият корен, а по-точно 18-бета глицеритиновите киселини в него, подтискат свръхсинтезата на меланин, а освен това имат изключително успокояващ ефект върху раздразнени и чувствителни кожи.
Арбутин. Мечото грозде (екстрактът) е природен източник на арбутин и освен това на урсолова киселина, която пък от своя страна действа в посока възстановяване на структурата и еластичността на колагеновите влакна, стимулира производството им, действа активно срещу образуването на бръчки и възрастови петна.

Ами, то си е келепирец, откъдето и да го погледнеш Wink Не бихме ви навредили - желаем продуктите ни да помагат!  Hug

и

Thalloderma ®
Избелващ КРЕМ
Арбутин
екстракти от Мечо грозде и Сладък корен

Формула от природен произход с интензивен депигментиращ ефект. Изравнява тена, успокоява и омекотява кожата, възстановява блясъка й.
За премахване на нежелана пигментация.


То май не остана какво ново да кажа за тези съставки  Mr. Green
А и по състав, кремът ще е съвсем пък за по-скоро суха, отколкото мазна кожа Wink
НОЩЕН Е!!! Искам да подчертая това, че няма филтри.
За през деня си избери или някой от дневните - чувствителна или суха кожа, или ако мислиш, че ти трябва по-висок фактор - нашият 50+ KIDS (детския), понеже има допълнителни успокояващи състаки като алфа-бизаболол и масло Орех и няма парфюмна композиция. Имаме си налични от него, даже със срок на годност след средата на 2008 г. и в този смисъл няма опасност да ти залежи.

 Hug
Цветуща кожа   bouquet !

# 302
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравей Веси, ще взема и аз да попитам, че като чета,само се обърквам.
Моята кожа е
според мен смесен тип, пореста, но не много мазна, по-скоро към нормална, бяла кожа
На 30год съм, имам си вече и бръчици около очите, а се загледах че и по челото ми са започнали да се открояват.
Склонна към образуване на комедони, а понякога и подкожни пъпки- нещо като полу- пубертет  #Crazy, ама пусто като не ме пуска....., то ще ми дойде време за критическата, а аз пак ще съм си си с пъпки....
Ще помоля ако е възможно да ме ориентираш кои подукти ще са подходящи. Само да кажа, че когато досега съм използвала козметика за мазна кожа, винаги лъщя, сякаш съм си лепнала мазна баница на лицето. И съм забелязала че не ми се омазнява кожата от по- леките като консистенция кремове.
Искам да попитам и за антицелулитните продукти-къде във Варна мога да ги намеря, как се използват и евентуално очакван резултат.
Предварително благодаря.
Спорен ден  Laughing

Веси, дали ще намериш време да ми отговориш и на мен??????
 Предварително брагодаря   bouquet

# 303
  • Мнения: 1 254
о-о-о, tais, мила, извинявай!!  Peace  Hug
Съвсем не е нарочно!
Да, разбира се, сега ще ти предложа и ще ти кажа кое защо и как.
За антицелулитния - ако нямаш разширени вени и не си бременна - Рубедерм - 9, анти-целулитен, с канелено етерично масло, първи резултати след по-малко от седмица при повечето използващи Simple Smile След малко ще видя и къде са го зареждали, както и другите продукти.  Flutter

А за личицето, нещата стоят по следния начин:
Ще ти съчетая продукти, които да обединяват добрата хидратация и търсене на еластичност с третирането на типа кожа. Предварително гарантирам, че от продуктите лъщене няма, не съдържат и алкохол, който последващо да довежда до допълнително омазняване.
Предлагам ти следните продукти:

1. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
Глицерин, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е, урея

2. Тоник - мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Лавандула, Репей, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, урея, вит. А и Е, без алкохол
Когато се повлияе омазняването, можеш да сменяш алтернативно с ревитализиращият тоник, който работи в посока стягане и кожна еластичност, както и анти-бръчици поради екстракта от Трицветна теменуга  Flutter

3. Лосион - избелващ
тук няма да целим избелване, а отпушване на порите, подобряване на общия вид и текстура, по-добро кръвообращение и овлажняване, които са важни и при третирането на бръчици, и при повлияването на себореята при мазната и смесена кожа.
Добре изплаквай след него, за да не остават киселините по кожата след процедурата! Но тя маската с хума е достатъчно алкална така или иначе Wink
1-ва седмица - всяка вечер по 10-20 мин.
2-ра седмица и нататък - до 2 пъти седмично, вечер

4. Хума + масло гроздови семена + чисто етерично масло Лавандула
Знам, че си прочела за маската, но ако искаш подробности - ще напиша, няма проблем  Simple Smile
1-ва седмица, всяка вечер след лосиона
2-ра седмица и нататък - може и през ден, но след лосиона със сигурност.

5. Околоочен гел с Ройбос
с Д-пантенол, екстракт Ройбос и златисти перлички с вит. Е
за цяло лице, вечер и сутрин, под основния крем

6. Нощен крем - мазен и смесен тип кожа
с екстракти от Див кестен, Розмарин, Глог, Невен и Бреза, урея, вит. А и Е, без мазнини   bouquet Много ще ти допадне, а невенът спомага и за ревитализация като епителизатор, освен че орегулирва мастната секреция и действа противовъзпалително. Глогът е силен анти-оксидант и тонификатор, Брезата нормализира нивата на тургора, хидратира и освежава, Розмарин засилва обемнните процеси и кръвообращението, а Дивият кестен защитава кръвоносните съдове и действа противовъзпалително.
Под него - гелче с Ройбос.

и на финала
7. Нощен крем за около очи, който също е за очи и цяло лице в случая
с Морски колаген, ектракти от Див кестен, Глог, Слез и Ружа, урея, вит. А и Е, без мазнини (незначително количество).
Мазните и смесени кожи го използват доста успешно, без да запушва порите и да лъщи - цели се дълбоко овлажняващият ефект на колагена, уреята и Слеза, засилване на обмяната, с което се подпомага ревитализацията на кожата и елиминирането на бръчиците не само около очичките, но в случая и за цяло лице.  Flutter

Знам, че станаха доста неща  Embarassed  Blush , но това е според мен оптималният вариант.
Маската с хума си използвай повечко време и така има трайни хармонизиращи резулатати. С лосиона и тази маска подкожните пъпки се свеждат до минимум и елимицията на вече излязла пъпка е далеч по-лесна и бърза  Sunglasses

Съгласна ли си с моя вариант!?
  bouquet кожа и ме извини още веднъж!
Ще чакам да пишеш.
 Hug

П.С. Пробвай най-напред да си намериш всичко това в Лечител, най-добре срещ кукления театър! Wink Каквото липсва, ще ти пусна справка отделно, но мисля, че май имат от всичко в момента.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 12:48 от Vesi - Thalloderma

# 304
  • Мнения: 1 254
Аптеката е точно Санита.Информацията ми е съвсем пресна,защото точно вчера проверих за пореден път.А иначе си купувам :избелващ тоник,тоник мазна и смесена кожа-това точно го няма.Проявявам голям интерес и към новите избелващи продукти,бях поръчала специално да ги ми вземат още в края на декември...


Миличка, миналата седмица 08-12.01. сме прозвъняли Санита, но не са поръчали нещата. Колежката каза, че наскоро са сменили дамата, която прави заявките - може нещо да се е загубило по трасето ...
Ние в такива случаи процедираме така:
кажи ми кои продукти точно искаш, моля! Казваш им в Санита, а ние на следващото звънене другата седмица им напомняме с удоволствие! Wink

 Heart Eyes  Hug   bouquet
Ще чакам, че виждам, че си он-лайн.  Hug

# 305
  • Мнения: 86
 HugМного си добричка Simple SmileАми имам нужда от избелващия лосион,серума(избелващ,да го пробвам и него),лосион за мазна и смесена кожа.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Веси,здравей   bouquet
Първо искам да изразя възхищението си от това което правиш за всички тук  Hug Hug Hugи естествено да се допитам до теб Embarassed

Така с две думи за мен:
На 28 год.съм и преди точно половин година родих прекрасния си син.казвам го защото от тогава кожата ми стана меко казано ужасна.та кожата ми е от смесен тип,имам лунички по челото и бузите.Пъпките и черните точки се неотлъно и постоянно на лицето ми Closeпо-точно около устатаи по брадичката,а отскоро и по вратът.
също така имам мимически бръчици около очите от постоянното хилене Blushи по челото също така.Сенки под очите също не липсват.
По свое усмотрение ползвам Почистващото мляко за мазен и смесен тип кожа,тоника от същото серия/когато ми свърши Розова вода/,Крем за мазен и смесен тип-туба и маската против акне.
два пъти вече правя маската с хума/невероятна е/през три дни.Мога ли да я правя всеки ден???
Ами това е.Мисля да взема още продукти и ще чакам с нетърпение твоето мнение и съвети
  bouquet  bouquet  bouquet

# 307
  • Мнения: 351
Току що си купих избелващия лосион,серума и крема и сега се чудя в каква последователност да ги ползвам. Аз мисля сутрин да мажа с лосиона и крем за чувств. кожа, а вечер със серума и изб.крем.
Веси, така добре ли е?
Обещавам да ти досаждам за последно, защото не съм само аз все пак.

# 308
  • Мнения: 1 254
HugМного си добричка Simple SmileАми имам нужда от избелващия лосион,серума(избелващ,да го пробвам и него),лосион за мазна и смесена кожа.

Heart Eyes

Е, хайде, уредена си с най-голямо удоволствие  Mr. Green  Hug
Колежката деликатно ще им напомни за твоите продукти другата седмица  Whistling

# 309
  • Мнения: 1 254
Току що си купих избелващия лосион,серума и крема и сега се чудя в каква последователност да ги ползвам. Аз мисля сутрин да мажа с лосиона и крем за чувств. кожа, а вечер със серума и изб.крем.
Веси, така добре ли е?
Обещавам да ти досаждам за последно, защото не съм само аз все пак.

puh-ka, мила, извини ме, но ми засече форума в петък следобед и не можах да ти отговоря!  Peace Вярвам, че вече си прочела листовката и си се ориентирала Wink  Sunglasses
Принципно, нещата стоят така: кремът е нощен. Ако се наняся през деня - то върху него трябва да има крем с фактор - мисля, че само много сухи кожи могат да си позволят този "лукс" така да се каже, с толкова крем по лицето  Crazy
Лосион - може и сутрин, но аз мисля да се насочите към употреба само вечер, защото нали разбирате, че оказва пийлинг ефект... Не е противопоказно сутрин, просто аз лично винаги бих искала да се уверя, че съм дала на кожата си няколко часа да се осефери след пийлинга Simple Smile Освен това, лосионът се отмива от лицето!! 10 мин. и миеш добре, може и 15-20, ако употребявате само вечер.
Серум: най-добре вечер, след лосиона, преди избелващия крем.
А денем продукти за типа кожа. Wink


  bouquet кожа!
Ще чакаме да регистрираш резултати!  Hug

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Аз да се похваля,че най-накрая си намерих всичко. Вчера бях в аптеката на Кауфланд, и там имаше всичко - тоал. мляко, тоник, и крем (за чувствителна кожа). Преди това си бях взела и нощното кремче, както и Еудермол 10, и маската за акне (слагам си я когато ми изскочи някоя пъпка). Чесно казано бях доста скептично настроена към българската козметика, но трябва да си призная,че талодерма надмина очакванията ми..

Остава само да си набавя гелчето с ройбос..

# 311
  • Мнения: 661
Здравей Веси,
искам да те попитам за крема за мазна и смесена кожа, но не в тубичката, а за този който е в кутийка. Видях, че има дневен и нощен такъв. Въпроса ми е може ли да си взема само нощния, без дневния? Предполагам, че не би трябвало да има проблем, нали?Чула съм много добри отзиви за този крем.
Също така искам да оппитам как се използва маслото на Икаров (това с гроздовите семки съм си взела). Четох, че е хубаво да се намаже с него лицето вечер. Как?След крема или изобщо да не се употребява крем. Може би едната вечер с едното, а другата с другото?
Благодаря предварително!  Hug

# 312
  • Мнения: 1 254
Веси,здравей   bouquet
Първо искам да изразя възхищението си от това което правиш за всички тук  Hug Hug Hugи естествено да се допитам до теб Embarassed

Така с две думи за мен:
На 28 год.съм и преди точно половин година родих прекрасния си син.казвам го защото от тогава кожата ми стана меко казано ужасна.та кожата ми е от смесен тип,имам лунички по челото и бузите.Пъпките и черните точки се неотлъно и постоянно на лицето ми Closeпо-точно около устатаи по брадичката,а отскоро и по вратът.
също така имам мимически бръчици около очите от постоянното хилене Blushи по челото също така.Сенки под очите също не липсват.
По свое усмотрение ползвам Почистващото мляко за мазен и смесен тип кожа,тоника от същото серия/когато ми свърши Розова вода/,Крем за мазен и смесен тип-туба и маската против акне.
два пъти вече правя маската с хума/невероятна е/през три дни.Мога ли да я правя всеки ден???
Ами това е.Мисля да взема още продукти и ще чакам с нетърпение твоето мнение и съвети
  bouquet  bouquet  bouquet


здравей  Hug
Благодаря за доверието!  Heart Eyes

Ами, не си се насочила зле към продуктите Simple Smile Сега ще си позволя да пооформя процедурите, обаче.
Значи - да, маската с хума можеш и всеки ден да я правиш, поне известно време, а аз ти предлагам схемата да изглежда конкретно така за твоя случай:

1. тоал. мляко - мазен и смесен тип кожа
2. тоник - мазен и смесен тип кожа
3. лосион - избелващ
Не за друго, а заради общото повлияване на себореята, запушените пори и цялостния вид на кожата, тектурата! Като го съвместим с маската с хума ще стане доста добре, а и ще повлияем луничките Wink
Маската на професора, против акне, предлагам да я слагаш или 1 път седмично, или само върху излезли пъпки, за през цялата нощ, за да работи локално. Тя е много добра и комплексна, но силничка и трябва да се употребява много балансирано. Приеми я като един дългосрочен профилактичен продукт Wink

4. Крем мазен и смесен тип кожа, тиба, 50 мл. - мажи го през деня.
5. Нощен крем за мазен и смесен тип кожа - вечер съответно Simple Smile

1-ва седмица
Вечер: тоал. мляко (изплакване) - лосион, избелващ, 10-20 мин. + хубаво изплакване - маска с хума - тоник - нощен крем

Сутрин: хладка вода (евентуално тоал. мляко, ако порите ти се виждат замърсени нещо) - тоник - кремчето от тубичката

2ра седмица:
пак така, но лосионът става 2 пъти седмично, включваш маската против акне или само 1 път седмично, или локално, когато се налага, маската с хума - колкото често прецениш за нужно, но през ден-два е по-добрият вариант, когато нямаш много възпаления Simple Smile


 Hug това предлагам аз. Съгласна?
Ще чакам да пишеш.
  bouquet кожа!

# 313
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Съгласна Heart Eyes
Тъкмо ще изчезвам до аптеката и искам да те питам нещо Blush
 Лосиона избелващия само един ли е или е специален за мазна и смесена кожа newsm78
Нощтното кремче за около очи смятам и него да взема Thinking
И маската с хума и мая,хума и пр.мляко,нали????след това слагам гр.семена и измивам???
  bouquet  bouquet  bouquet

А,и луничките няма да изчезнат,нали?харесвам си ги Blush

# 314
  • Мнения: 1 254
Съгласна Heart Eyes
Тъкмо ще изчезвам до аптеката и искам да те питам нещо Blush
 Лосиона избелващия само един ли е или е специален за мазна и смесена кожа newsm78
Нощтното кремче за около очи смятам и него да взема Thinking
И маската с хума и мая,хума и пр.мляко,нали????след това слагам гр.семена и измивам???
  bouquet  bouquet  bouquet

Peace тука съм и отговарям  Grinning

Лосионът е един - той подобрява цялостното състояние. Избелва поради пийлинг ефекта и ектракта от сладък корен, но повлиява успешно подкожните пъки, защото преборва асфикцията и себореята при мазната кожа, съчетан с подходящия крем Wink
Иначе, в следващите месеци, към лятото, ви готвин и лосион специално за пъпчещи се като теб и мен  Sunglasses

От мая нямаш нужда щом имаш лосиона - тя също оказва един вид ензимен пийлинг, ще стане много. Мини на мая след около месец, като приключиш лосиона Wink
Нощното около очи -   bouquet


 Heart Eyes  Hug
Пробвай направо в Лечител, че накуп ще ги намериш струва ми се.

Общи условия

Активация на акаунт