козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 505
  • 710
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 254
какво да си взема за суха кожа?
не съм ползвала тази марка....разбрах че е качествена, а много ли е скапа?

Здравей  Simple Smile

С удоволствие ще ти препоръчам нещо за сухотата на кожата, но информацията е прекалено оскъдна  Peace
1. на колко години си?  Sunglasses
2. хайде и ти, също като Ася М, от стр. 12 на темата "козметиката на Талодерма - 3" (линка е на стр. 1 на тази тема) да ми копираш всичко от характеристиките на различните типове и състояния на кожата, което се отнася за твоята кожа.


  bouquet
до скоро.

# 61
  • Мнения: 1 254
Веси, здравей   bouquet
Аз имам малко въпросче.
Правя си маската с хума и дермалния разтвор на лавандуловото масло през вечер, а лицето си почиствам с измиващ гел, тоник за мазна и смесена кожа на Талодерма и тоалетно мляко на БГ роза сутрин.
Поради пъпките реших да сменя кремчето си за лице( ти беше одобрила съставките му  Simple Smile), което беше също за проблемна кожа с вашето за мазна и смесена кожа в тубичка.Направих го, защото съм много доволна от всичко друго, което ми препръча, а и пъпките нещо се бяха влошили Rolling Eyes Засега кожата ми става все по-добре. Въпросът ми е дали може да го ползвам сутрин и вечер и освен това маската против акне изсушава ли много кожата, защото моята има склонност към дехидратиране. А чувам, че действа невероятно! Ако кремчето не бива да ползвам 2 пъти на ден, какво ще ми препоръчаш ?
На 19 години съм между другото.
Благодаря ти предварително   bouquet


Здравей, glamorous  Flutter

Радвам се, че кремчето се позлва с успех и при теб Wink Няма никакъв проблем да се използва и сутрин, и вечер. В същност - то така е замислено. И върви да не кажа задължително ръка за ръка с маската против акне. Използвай го известно време по 2 пъти на ден, а после можеш да си вземеш за вечер или Нощният крем за мазен и смесен тип кожа - с екстракти от Див кестен , Розмарин, Глог, Невен и Бреза, урея, вит. А и Е, който няма мазнини никак Wink или околоочен гел с Ройбос, който да нанасяш на цяло лице вечер, а върху него можеш вместо крем да слагаш малко от тоалетното мляко за мазен и смесен тип кожа (но нашето имам предвид, че гарантирам да комбинацията в този вид  Peace).

Маската изсушава относително. Ако я използваш 1 до 2 пъти седмично - няма да е проблем. Аз лично я слагам рядко на цяло лице, но по-често върху единични обриви (пъпки прекрасни). Но пък аз съм на 24 Wink

Ами, това е май...
  bouquet кожа!
и пиши пак.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 11:35 от Vesi - Thalloderma

# 62
  • Мнения: 513
Hug

Много ти благодаря, Веси. Само, че нещо не виждам адресите.  Hug

ooooh! мале, голяма съм  Animal Chicken заспала.
Извини ме  Mr. Green
Много често бързам и не съм копирала адресите ...  smile3538

заповядай:
Ади магазин
бул. "Цар Борис", 359
което означава, че го има и в Люлин, "до цветята над руския пазар"

Марешки ЧА
ж.к. Младост - 4, Общ. пазар

Феникс ЧА - Красно село
ж.к. Красно село, ул. "Княгиня Клементина" 18


И въобще ...., ако трябва да съм искрена, ако не ви затруднява прекалено, винаги можете да намерите май кажи речи всичко в Ади-магазин! Оообичам го този магазин  Mr. Green

Светъл ден!



Много ти благодаря, Веси. Ще пробвам в Младост, че ми е най-близо. Можеш ли все пак да ми кажеш къде се намира този магазин Ади. Аз нещо не се сещам къде е Цар Борис и как се стига дотам. Лек ден. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 254
Много ти благодаря, Веси. Ще пробвам в Младост, че ми е най-близо. Можеш ли все пак да ми кажеш къде се намира този магазин Ади. Аз нещо не се сещам къде е Цар Борис и как се стига дотам. Лек ден. Heart Eyes

ъ-ъ-ъ  newsm78, това вече малко ще ме затрудни, понеже ама никак не съм от София  Sunglasses

 Hug  Heart Eyes
ами, право да ти кажа, аз намерих това:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=d83da62a5f707857d9944b60cc0ee58c&id=76&num=
предполагам по картата ще се ориентираш  Peace
Все пак, има мами, които са си купували оттам, ако видят постинга може да ти отговорят!


 Hug

# 64
  • Мнения: 513
Много ти благодаря, Веси. Ще пробвам в Младост, че ми е най-близо. Можеш ли все пак да ми кажеш къде се намира този магазин Ади. Аз нещо не се сещам къде е Цар Борис и как се стига дотам. Лек ден. Heart Eyes

ъ-ъ-ъ  newsm78, това вече малко ще ме затрудни, понеже ама никак не съм от София  Sunglasses

 Hug  Heart Eyes
ами, право да ти кажа, аз намерих това:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=d83da62a5f707857d9944b60cc0ee58c&id=76&num=
предполагам по картата ще се ориентираш  Peace
Все пак, има мами, които са си купували оттам, ако видят постинга може да ти отговорят!


 Hug


Благодаря ти. Ще се оправя някак си. Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 254
Дайте аз да взема да ви пусна малко актуална за почти настъпилия зимен сезон продуктова оферта Wink

И така:


Species balcanica®
Билков чай
УКРЕПВАЩ
ИМУНИТЕТА
корени от Сладник, стръкове от Черновръх, Борови връхчета
листа от Коприва, Малина, Мента и Ягода
цвят от Лайка, плодове от Шипка

IMMUNITY
ROBORANT

Herbal tea

Ingredients/Състав:
Radix Glycyrrhizae, Herba Clinopodii, Turiones Pini, Folia Urticae, Folia Rubi idaei, Folia Menthae piperitae, Folia Fragariae, Flos Chamomillae, Pseudofructus Rosae

Действие:
Подобрява обмяната на веществата. Съдейства за отделяне и неутрализиране на отпадните продукти и токсини. Тонизира и спомага за укрепване на организма и повишаване на съпротивителните му сили.
Предназначение: При физическа и умствена преумора и през възстановителния период след прекарани заболявания. За профилактика на простудни явления и възпалителни процеси на дихателните пътища.
Употреба:
1 чаена лъжичка смес се запарва в 250 ml (една чаена чаша) вряла вода. След изстиване запарката се прецежда и се изпива на глътки. Вари се и се пие 3-4 пъти дневно, 30 мин. преди хранене.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Species balcanica®
Билков чай
при
КАШЛИЦА
корени от Медицинска ружа и Сладник
стръкове от Мащерка и Трицветна теменуга
цвeтове от Бъз

COUGH
CALMING

Herbal tea

*ТАЛОДЕРМА
Фармацевтични лаборатории

Ingradients/Състав:
Radix Althaeae, Radix Glycyrrhizae, Herba Serpylli, Herba Violae tricoloris, Flos Sambuci.

Действие: Намалява спазмите, омекчава и успокоява раздразнената лигавица на дихателните пътища. Спомага втечняването на секретите и спомага отхрачването им. Противомикробно. Съдейства за отделянето на отпадните продукти и токсини.
Предназначение: Помощно средство при възпаления на дихателните пътища, придружени със суха или със слузест секрет кашлица.
Употреба: 1 чаена лъжичка смес се залива с 250 ml (една чаена чаша) вряла вода. След изстиване запарката се прецежда и се изпива на глътки. Вари се и се пие 3-4 пъти дневно, 30 мин. преди храна.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Species balcanica®
Билков чай
при
ПРОСТУДА

корени от Бял оман, кори от Върба,
листа от Слез, плодове от Шипка, стръкове от Великденче
цветове от Блатен тъжник, Бъз и Липа

Herbal tea
in
FEVER-COLD

*ТАЛОДЕРМА
фармацевтични лаборатории

Действие: Намалява спазмите, омекчава и успокоява раздразнената лигавица на горните дихателни пътища. Спомага отделянето на секретите, отпадните продукти и токсини. Подобрява обмяната на веществата. Ускорява оздравителния процес, укрепва организма и повишава съпротивителните му сили.
Предназначение: Помощно средство при простуда, треска, мускулни болки и обща отпадналост.
Употреба: Билковата смес се залива с вряща вода в съотношение една чаена лъжичка смес за една чаша чай (250 мл), престоява 10 мин. и се прецежда. Пие се докато е топла, бавно, на глътки, 3-4 пъти (дози от по 250 мл.) дневно, 30 мин. преди хранене.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Species balcanica®
Билков чай
ВЕЧЕР
ПРЕД КАМИНАТА

листа от Мента и Маточина, плодове от Шипка
стръкове от Мащерка и Риган

Herbal tea
EVENINGS
BY THE FIREPLACE

*ТАЛОДЕРМА
фармацевтични лаборатории


Действие: Чаят премахва натрупаното през деня физическо, умствено и емоционално напрежение. Действа успокоително и релаксиращо. Благоприятства храносмилането и обмяната на веществата. Укрепва и мобилизира защитните сили на организма.
Предназначение: Чаша чай “Вечер пред камината” Ви помага да се събуждате сутрин бодри, жизнени и изпълнени с енергия.
Употреба: Билковата смес се залива с вряща вода в съотношение една супена лъжица смес за една чаша чай (250 мл), престоява 10-15 мин. и се прецежда. Препоръчително е чаят да се пие вечер, след хранене.


Хубава зима на всички!  Hug

# 66
  • Мнения: 537
Веси,
реших се и аз да те питам за подходящ крем за моята кожа. От онези параграфи на 12 стр. от трета тема кожата ми е с всички характеристики на мазна кожа  лъщяща повърхност, особено в Т-зоната; много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват; нямам  често кожата е със сивкав оттенък. Има и малко от чувствителна кожа:  моментално реагира на пикантни храни и шоколад,  изключително чувствителна на резки температурни промени, нямма  спукани капиляри. има и  поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа)
Какъв дневен и нощем крем е подходящ за мен, искам и крем за около очите.
Аз  съм на 28 год. и искам нещо и за бръчките.
Благодаря.

# 67
Здравей Веси!
Искам да Ви кажа едно огромно благодаря[/size] за еудермола. Ползвам го вече 2 месеца и съм много доволна. Можеш ли да ми препоръчаш и други продукти от Талодерма?
Родена съм с вродена ихтиоза, в момента съм на 23 и цял живот се мажа с кремове за тяло през ден. Кожата на тялото ми е много суха и постоянно купувах юсерин и ксериал с урея. Сега ползвам еудермол 8, който не отстъпва по качество, а е на страхотна цена. Кожата на лицето ми е суха, но е и смесена. Ето и характеристиките:
 много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват;
 като цяло – блед тен, независимо дали цветът на кожата е светъл или тъмен
 кожата е суха, понякога груба, нееластична
 дехидратирана повърхност
 поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа) и
?лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата).

В момента ползвам гел за измиване на avene за смесена кожа. проблема е че когато третирам акнето, кожата ми става още по-суха и се лющи видимо. Можеш ли да ми препоръчаш нощен крем, който да не засилва акнето, а да е полезен за сухата кожа?
Отворена съм за всякаки предложения, както за външно така и за вътрешно приложение.

# 68
извинявам се че се получи така със шрифта. много ме е срам  Cry Sad Cry Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 289
Много ти благодаря, Веси. Ще пробвам в Младост, че ми е най-близо. Можеш ли все пак да ми кажеш къде се намира този магазин Ади. Аз нещо не се сещам къде е Цар Борис и как се стига дотам. Лек ден. Heart Eyes

ъ-ъ-ъ  newsm78, това вече малко ще ме затрудни, понеже ама никак не съм от София  Sunglasses

 Hug  Heart Eyes
ами, право да ти кажа, аз намерих това:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=d83da62a5f707857d9944b60cc0ee58c&id=76&num=
предполагам по картата ще се ориентираш  Peace
Все пак, има мами, които са си купували оттам, ако видят постинга може да ти отговорят!


 Hug


Благодаря ти. Ще се оправя някак си. Heart Eyes

Здравей ivette, ще ти обясня къде се намира магазина, че аз вече ходих до там:
Най-удобно е с Трамвай № 5.  Това е първа/последна спирка на трамвая /кв. Княжево/. Магазин Ади се намира на самия белевард "Цар Борис ІІІ, до магазина има аптека. 
Дано си ме разбрала. Поздрави  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 513
Много ти благодаря, Веси. Ще пробвам в Младост, че ми е най-близо. Можеш ли все пак да ми кажеш къде се намира този магазин Ади. Аз нещо не се сещам къде е Цар Борис и как се стига дотам. Лек ден. Heart Eyes

ъ-ъ-ъ  newsm78, това вече малко ще ме затрудни, понеже ама никак не съм от София  Sunglasses

 Hug  Heart Eyes
ами, право да ти кажа, аз намерих това:
http://bgmaps.com/map.asp?sid=d83da62a5f707857d9944b60cc0ee58c&id=76&num=
предполагам по картата ще се ориентираш  Peace
Все пак, има мами, които са си купували оттам, ако видят постинга може да ти отговорят!


 Hug


Благодаря ти. Ще се оправя някак си. Heart Eyes

Здравей ivette, ще ти обясня къде се намира магазина, че аз вече ходих до там:
Най-удобно е с Трамвай № 5.  Това е първа/последна спирка на трамвая /кв. Княжево/. Магазин Ади се намира на самия белевард "Цар Борис ІІІ, до магазина има аптека. 
Дано си ме разбрала. Поздрави  Simple Smile

Много ти благодаря за отзивчивостта. Мисля, че така много лесно ще се ориентирам. Хиляди благодарности.  newsm51

# 71
  • Мнения: 472
Здрасти Веси!
Нареждам се на опашката за съвет.Каква козметика да избера за моята кожа?
На 30год. съм,кожата ми е мисля КУПЕРОЗНА/ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА( спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите, изключително чувствителна на резки температурни промени,черни точки по носа и брадичката,пигментни петънца,леки бръчици под очите и от носа до ъглите на устните),често получавам обриви(много ситни,почти незабележими пъпчици).
Преди години в една аптека си правих комп.анализ на кожата и резултатите бяха:суха кожа,дехадратирана не помня колко%,отпусната не помня колко%.
Само още да попитам къде в Бургас да намеря продуктите?(мисля някъде на ул.В.Левски съм мяркала магазин "Лечител" или греша?

# 72
  • София
  • Мнения: 3 816
Веси,благодаря за полезната информация за чайчетата.  bouquetИскам само да питам дали може да се дава от тях и на деца.Предполагам,че ги продават в Лечител. newsm78  bouquet

# 73
Здравей Веси!Поздрави за всеотдайността ти!Надявам се да дадеш съвет и на мен.Предварително ти благодаря!
Аз съм на 32 г.Това са характеристиките на моята кожа:
лъщяща повърхност, особено в Т-зоната;много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват-почти постоянно си имам пъпки;тенът ми е неравномерен с петна от пъпки
често кожата е със сивкав оттенък спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката;поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа) и се лющи,и освен това си имам и мимичиски бръчици.
Надявам се да има спасение и за мен.Хиляди благодарности!

# 74
  • Мнения: 7
Здравей, Веси!

Благодаря ти за изчерпателния отговор!!!  Hug Шефът ти знае за твоята инициатива, нали? Защото според мен трябва да ти увеличи заплатата в пъти. Предполагам, че Талодерма дължи поне 60% от продажбите си на теб.  Thinking  Simple Smile
Веси, предвиждате ли подаръчни комплекти за предстоящите празници? Да речем определена серия или грижа за даден тип кожа  Thinking ?

Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт