Болница ТОКУДА

  • 218 769
  • 2 154
  •   1
Отговори
# 1 335
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте,
искам да попитам за мнение лично за д-р Борислава Попова, някой раждал ли е при нея, защото знам че сравнително отскоро е в Токуда?

# 1 336
Аз раждах при нея и мисля,че е супер.Много е мила и знам че е добра.препоръча ми я моя приятелка,която два пъти е раждала при нея докато е била още в Майчин дом.

# 1 337
  • София
  • Мнения: 114
Spain, мерси за отговора, да си призная точно това се надявах да чуя  Blush. Аз също съм се насочила към нея, доволна съм, но просто исках да чуя и други мнения.

# 1 338
здравейте, дали някой знае токуда с кои здравно осигурителни дружества работи ,за6тото мен ме осигуряват към доверие.
благодаря ви

# 1 339
  • София
  • Мнения: 1 391
Ако Доверие е Закрила (нещо такова ми се върти в главата), то можеш да се лекуваш в Токуда, но за сега трябва да си плащаш и да чакаш възстановяване на разходите, иначе са в процес на преподписване на договора. Peace

# 1 340
  • София
  • Мнения: 211
cevti meti, най-добре се обади в Токуда да попиташ за Доверие.
А иначе днес бях там- още не са преподписали със Закрила и не знаели кога ще се случи...  Tired

# 1 341
  • Мнения: 2 334
Момичета, които сте раждали с планово секцио, бихте ли ми казали как се процедира и в какво се състоеше уговорката  с лекаря. Нашият татко се притеснява, че разчитаме само на голи думи и нямаме нищо черно на бяло. Ще раждам при Диков, който ме записа в тефтера и ми каза да отида предния ден за изследвания и какво да нося за родилното.
Аз раждах планирано секцио в Токуда при д-р Герганова и при мен процедурата беше същата-устна уговорка,но лекарката ми даде мобилния си телефон в случай че бебето реши да излиза по рано ,и това трябва да се има в предвид.Не се притеснявай че нямаш нищо черно на бяло те сами си правят графика със стай и т.н.Иначе се отива в болницата деня преди операцията рано сутринта за изследвания и постоянно се  следят тоновете на бебето.
Успех ти желая  Simple Smile

# 1 342
  • Мнения: 274
mama.Eli аз също имам уговорена дата за планово секцио при д-р Диков, той ми каза в деня преди секциото да отида сутринта за някакви изследвания и после си тръгвам. Тези изследвания плащат ли се и колко струват?  И какви са точно, освен следенето на тонове?И в деня на самото секцио ми каза да ида в 6 ч. сутринта без да сум пила и яла.

# 1 343
  • София
  • Мнения: 1 391
В петък бях на преглед в Токуда и на централната регистратура ми казаха, че едва ли не до една седмица се очаква да преподпишат договора със Закрила. Така че момичета - дерзайте Mr. Green

# 1 344
  • Мнения: 2 334
mama.Eli аз също имам уговорена дата за планово секцио при д-р Диков, той ми каза в деня преди секциото да отида сутринта за някакви изследвания и после си тръгвам. Тези изследвания плащат ли се и колко струват?  И какви са точно, освен следенето на тонове?И в деня на самото секцио ми каза да ида в 6 ч. сутринта без да сум пила и яла.
Значи при мен не беше точно така.Деня преди операцията ме викнаха в 8.30ч сутринта и ми взимаха кръв,следяха тоновете няколко пъти,направиха ми консултация с анестезиолог,сложиха ми абокат (за не ме бодяли непрекъснато)и някъде към 1-2 часа приключиха тези процедури и ми казаха че ще остана в болницата за да ме следят,аз преди да постъпя за раждането попитах Герганова дали не мога да си ходя в къщи но тя каза че не може,така че имаи го и това в предвид.За тези изследвания не се заплаща нищо.Аз в началото много се депресирах че няма да си ходя в къщи но след това видях че по добре е че съм останала там да пренощувам.Като пристигнеш ще ти предложат тяхна нощница и ако питаш мен вземи си защото са много удобни и още повече за раждалите секцио PeaceДават ти да хапваш до 6 часа и да пиеш вода до 10часа.Имаш си телевизор в стаята така че няма да скучаеш.Ако имаш още въпроси питаи.
Успех ти пожелавам и най важното е да си спокоина и да не се шашкаш,няма страшно  bouquet

# 1 345
  • Мнения: 177
Мили майчета,

Отдавна следя темата понеже и аз съм в токуда за проследяване на раждането и за самото раждане. Въпреки голямото ми желание да родя нормално, бебчо е застанал напреко на гръбначния ми стълб и няма никакъв шанс да се премести предвид малкото време, което ни остава. Та ако преди съм се шашкала от раждането, то сега направо незнам къде се намирам. Обзела ме е паника относно всичко касаещо секциото. Страх ме е от упойката, от самата операция (боли ли, какво точно е усещането, наред ли ще е всичко, колко време ще продължи, какви са усещанията след самата операция, ще мога ли да кърмя и мнооооого други). Изчетох къде, що намерих статии по темата и за капак гледах едно on-line секцио извършено от Мазнейкова, но колкото повече наближава момента, толкова повече се замислям за детайлите. Избрала съм си д-р Димитров.

В този ред на мисли ще съм много благодарна на мамите преминали през процедурата да споделят спомените си, пък дано се успокоя и да не се трупясам и без упойка Embarassed

Предеварително благодаря  Hug bouquet

# 1 346
  • Мнения: 76
Мили майчета,

Отдавна следя темата понеже и аз съм в токуда за проследяване на раждането и за самото раждане. Въпреки голямото ми желание да родя нормално, бебчо е застанал напреко на гръбначния ми стълб и няма никакъв шанс да се премести предвид малкото време, което ни остава. Та ако преди съм се шашкала от раждането, то сега направо незнам къде се намирам. Обзела ме е паника относно всичко касаещо секциото. Страх ме е от упойката, от самата операция (боли ли, какво точно е усещането, наред ли ще е всичко, колко време ще продължи, какви са усещанията след самата операция, ще мога ли да кърмя и мнооооого други). Изчетох къде, що намерих статии по темата и за капак гледах едно on-line секцио извършено от Мазнейкова, но колкото повече наближава момента, толкова повече се замислям за детайлите. Избрала съм си д-р Димитров.

В този ред на мисли ще съм много благодарна на мамите преминали през процедурата да споделят спомените си, пък дано се успокоя и да не се трупясам и без упойка Embarassed

Предеварително благодаря  Hug bouquet
Много добър избор на доктор. Аз раждах при него преди месец и съм изключително доволна.
Относно секциото - аз като раждала по двата начина смея да твърдя, че от секциото възстановяването е по-бавно и определено след раждането има болезнени моменти.
Упойката - спинална (ако нямаш проблеми) - в началото може да се затрудни дишането и да получиш сърцебиене, но анестезиологът е до теб и веднага реагира. Номерът е да казваш точно какво чувстваш по време на вливането на упойката (в самото начало). Убождането от иглата е безболезнено, не се притеснявай.
След 5-10 мин вадят бебчето и го качват в интензивното в родилно отделение, а ти оставаш да те шият - още около 30 мин. По уредбата съобщават колко тежи бебето и колко е дълго. Веднага след операцията те връщат в стаята и те включват на монитор да следят кръвно и пулс. Като спре да действа упойката боли. Лично мен идваха на 15-20 мин да натискат корема за да се оттича кръвта от матката. Тази процедура боли много. Денят на секциото е тежък, но искай от доктора обезболяващо. Ако той не е там, кажи на сестрата да съобщи на дежурния лекар или директно на него. Вечерта те вдигат да ходиш. Мноого болезнена операция, но колкото по-скоро толкова по-добре. На другия ден махат катетера и тръгваш сама по коридорите. Боли, но стискаш зъби, защото колкото по-бързо се раздвижиш, толкова по-добре. На 4тия ден си тръгваш на собствен ход и чак не ти се вярва колко бързо се възстановяваш. След една седмица си абсолютно в кондиция. Аз имах колоастра още на другия ден след раждането, а до вечерта имах и кърма.

# 1 347
  • Мнения: 177
patenceto, благодаря ти за бързия и исчерпателен отговор! За пръв път чувам, че след секцио се натиска корема, за да се изчисти матката  #Crazy ... Явно при нормалното раждане се получава по естествен начин. Явно ще трябва да стисна зъби ..., в крайна сметка мама не се става лесно  Wink.

# 1 348
  • Мнения: 274
mama.Eli мерси много за информацията, ще ти пиша на лични за повече подробности. Най ме притеснява това,че не искам да седя от предишния ден в болницата,а да си ида сутринта, както при миналото ми секцио-отидох в 8 ч. и в 9ч. бебка беше вече на бял свят  Simple Smile
patenceto по ужасен разказ  за секцио не бях чувала до сега. Изживяла съм едно секцио и нито ме е боляло,нито някой ме е натискал,нито съм молела за обезболяващи  Shocked когато имаш избор на анестизиолог след секциото ти слагат коктейли от обезболяващи и грам болка не съм усетила.
линката спокойно, не е толкова страшно,на 2 ден си бях ок, не съм имала никакъв период на възстановяване. явно си зависи от организма и от това колко кг си качила. Успех

# 1 349
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Моля, дайте ми тел. на болницата 403-4000 ми казва, че е невалиден има ли друг

Общи условия

Активация на акаунт