Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 491
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Спешен въпрос... Двете ми дъщери нямат белег от БЦЖ. За голямата никой не ме е закачал, но за малката ми поискаха документ от педиатърката ни в детската градина. Тя пък ми каза да проверя за белег и да й кажа. След малко трябва да ходя при нея. Не искам нови ваксини и се чудя какво да направя. Дайте съвтет.

# 1 291
  • Мнения: 3 506
Ще трябва да я уговориш да ти издаде бележка, че има белег детето. Или че му е правила Манту на 9 месеца. Което и е по-лесно  Wink

пп Ако не му е правила Манту, това е пропуск от нейна страна, което можеш да използваш ако се заинати нещо.

# 1 292
  • Мнения: 5 500
Изтръпнах...от сега мисля какво да направя за да не ни боцнат!
Кристиян е прав, филмите ни подготвят...имаше един такъв сещам се, че съм го гледала! Ужасно беше, но имаше и група хора в подземния свят, които не си пиеха системно лекарствата и се пазеха да не показват, че изпитват чувства! Боже, ужасно е!
Какво ли чака децата и внуците ни?

# 1 293
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, май няма да я уговоря- тя е фенка на ваксините. Чудя се дали да й кажа, че има белег... И какво би последвало от това Confused

# 1 294
  • Мнения: 3 506
Ако е фенка на ваксините, как ли сте минали между капките на 9 месеца... А иначе като казах "уговориш" имах предвид и това като опция, казваш, че има белег и толкоз. После, ако стане въпрос - ти да не си длъжна да знаеш как изглежда белега  Mr. Green

# 1 295
  • Мнения: 3 506
Забравих - нищо няма да последва от това. Това по принцип се проверява на 9-месечна възраст. След това по календар има Манту в първи клас, което се прави независимо от наличието или отсъствието на белег. Не би трябвало никого повече да го тормози този въпрос, въпреки че сега с тези пари, дето са ги получили, кой знае какво ще измислят...
Но какво ти пука в крайна сметка - имала е някаква пъпка, която ти е приличала на белег, и толкоз.

# 1 296
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ок, мерси  bouquet Така ще направя.

# 1 297
  • Мнения: 5 500
Абе Рени, щом ти казва да провериш и да й кажеш, а не иска да я водиш при нея, какво по-лесно от това Flutter Mr. Green
Има белег и това е! Ако трябва някой тук да каже колко на колко мм трябва да бъде и ще си подготвена Mr. Green

# 1 298
  • София
  • Мнения: 12 237
   Като стана дума за бележ от БЦЖ някога се бях наплашила за Николета. Нищо такова не се виждаше и си представя как ще трябва да ходим за Манту и после евентуално пак да я бодат. Педиатърката я прегледа и заяви че напипвала нещо. Аз колкото и пъти да пробвах не откривах никаква разлика. На Ваня съвсем леко и личи нещо, виждала съм и други бебета. Та се бях притеснила дори, че педиатърката ни не ни е пратила на повторна имунизация, а сега вече съм доволна  Simple Smile

# 1 299
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Притеснява ме това, че все пак няма белег и ще видят.
Но в училище вече май няма как да избегнем имунизацията... Спомням си, че от 1-ви до 4-ти клас всяка година на целия клас ни правеха ваксини, без дори да уведомяват родителите.

# 1 300
  • Мнения: 3 506
Никой няма да гледа. Хората си гледат БУМАГАТА, това е. А ваксините вече не се правят в училитеще, а от личния доктор. Ако сериозно си се замислила, можеш да промислиш за смяна на джи пи то ви с лекар, проявяващ по-гъвкаво мислене. Това ще реши въпроса.

# 1 301
  • Мнения: 2 761
6те занесе6 бележка в у4или6тето,4е не искат да ти ваксинират децата-алерги4ни са или не6то друго.Ако нару6ат желанието ти 6те се разправят с адвокат-под4ертава6 им го дебело.Какво толкова си се 6а6нала-децата са си твои и ти си тази,която ре6ава6.Не се вълнувай,6тото вълнението ти 6те те издаде,4е си несигурна като отива6 при педиатърката.

# 1 302
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ходих, но я нямаше.
Прави сте... А аз все се притеснявам! Когато Рая беше бебе и ни предстояха всички имунизации, направих плах опит да обясня не педито, че ваксините ме притесняват. Тя обаче категорично отсече, че са много важни и без тях не е безопасно... Ех, нямаше тогава форум...

# 1 303
  • Мнения: 3 506
Ееех, да имаше, и моите деца нямаше да имат никакви ваксини... Аз имах смелост да се разправям, ама не съвсем - все още някои болести ми се виждаха твърде страшни, та слагах подборно... Все пак по-добре късно, отколкото никога  Peace

# 1 304
  • Мнения: 4 392
Цитат
.., въпреки че сега с тези пари, дето са ги получили, кой знае какво ще измислят...


Maria.St , за какви пари говориш? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт