Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 551
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Варна
  • Мнения: 932
От тази година има нова промяна в имунизационния календар . На децата на 6 години след април месец ще се прави комбинирана ваксина срещу дифтерия , тетанус и полиомиелит . Новото е , че е на 6 , не на 7 както досега , и че ще е една , не 2 инжекции . Само че не знам каква точно ще е ваксината . Казвам го за тези , които са на 6 и не искат да слагат ваксини , да са наясно  .

# 1 276
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Любопитка, благодаря за информацията! На мен ще ми е нужна!

# 1 277
  • София
  • Мнения: 505
Моля за съвет и разяснение! На малката й предстой ваксината за шарките, но сме решили да не я правим.
Как се процедира в този случай? Моля който е минал по този път и има време, и желание да сподели.

С кои закони, наредби и други трябва да се запозная? Знам, че в темата по-напред има линкове, но много бавно ми се зарежда форума и не мога да прегледам отново темата.

# 1 278
  • Мнения: 667
комбинирана ваксина срещу дифтерия , тетанус и полиомиелит . Новото е , че е на 6 , не на 7 както досега , и че ще е една , не 2 инжекции . Само че не знам каква точно ще е ваксината.

Само да добавя: тези изменения са обнародвани на 14.12.2007 г. в ДВ и влизат в сила от 01.04.2008 г. Комбинираната ваксина е срещу дифтерия, тетанус, коклюш (безклетъчна компонента) и полиомиелит (инактивирана). Казвам го, за да ме точни. А ваксината вероятно ще е някоя тетра, като например Tetraxim на Пастьор.

Промяна има и на първата реимунизация срещу полио от 14 м. на 16 м., с която вероятно се цели да се премахнат споровете за възрастта на поставяне на пентата.

Това може би е за темата на Бърди

# 1 279
  • София
  • Мнения: 12 254
  Да се похваля, че най-накрая открих решение на въпроса и със сигурност няма да поставям оставащите ваксини на малките. Много съм доволна и най-накрая ще мога да спя спокойно, че от четири месеца откакто се зачетох в темата постоянно съм на двата полюса -  ще ги бием, няма да ги бием  Simple Smile

# 1 280
  • Мнения: 2 652
Aila, смятам, че това е най-правилния подход - да проучваш въпроса до онзи момент, в който да можеш да спиш спокойно от взетото решение (незавсимо какво е).

# 1 281
  • Мнения: 2 761
Ваксините не са гаранция срещу грипа
Някои последни изследвания са все по-скептични към прилагането им.
30 ноември 2007, здраве.bg

Около 15% от населението на планетата всяка година боледува от грип
Както и всяка година, началото на поредната грипна епидемия с очаква през декември, а нейният пик – през януари-февруари. Ваксинирането, направено през есента, не е гаранция, че няма да заболеем - според данните от Световната здравна организация и през тази година хората най-разпространени и опасни ще бъдат вирусите на грипа от двата типа - А и В.

В много страни ваксинирането срещу грип продължава да се практикува изключително масово. Според официално обявяваните предписания от имунизацията се нуждае най-вече населението от рисковите групи, т.е. децата на възраст от 3 до 6 години, работещите в образователните учреждения, здравните работници и възрастните хора.
Официалната статистика твърди, че ефектът от ваксинирането на хората до 60 годишна възраст възлиза на 70 до 100%.

Разработени са 4 вида ваксини: субединични, сплит-ваксини, инактивирани и живи. В последните две се съдържа самият вирус. В инактивираните той е “убит”.
Живите ваксини от доста време не се прилагат, защото те могат да породят в организма появата на нови мутирали варианти на вирусите, а инактивираните предизвикват много странични реакции.
Затова днес се прилагат само субединичните и сплит-ваксините. В някои от тях се съдържат вирусните белтъчини-маркери, а в други – части от “убития” вирус. Всяка година те се изготвят от щамовете на тези вируси, които се очаква да бъдат най-масови на едно или друго място от планетата през бъдещия сезон.
Разбира се, не е възможно да се предскаже мутацията на вирусите, особено когато измененията във вирусната структура се извършват под влиянието на спецификата на регионите, в които се е разпространил грипът.
Затова и създадените ваксини не могат да ни спасят при наличие на мутирал вирус, което е и единият от сериозните проблеми, свързани с ваксинирането.

Вторият, на който за съжаление се обръща доста малко внимание, се състои в това, че никой не може да предскаже и дългосрочните последствия от имунизирането, направено дори с качествени препарати от най-ново поколение. Влиянието на продължителната имунизация (редовното ваксиниране в продължение на няколко години) върху имуногенезата и здравето на човека все още не е напълно изучено. Никой не може да отговори на въпроса :”Какво ще бъде здравето на ваксинираните хора след 10 години?”.
Според данни от Световната здравна организация, странични ефекти от прилаганите днес ваксини се наблюдават под една или друга форма при 40% от случаите.

Теоретичната целесъобразност на ваксинирането напоследък също предизвиква някои сериозни съмнения. Преди две години авторитетното американско научно списание The Cochrane Collaboration публикува няколко статии, в които са направени изводите, че противогрипните ваксини може да се окажат не по-ефективни отколкото инжектирането на плацебо. Според данните от проведените изследвания на 320 хиляди души (деца на възраст от 6 до 23 месеца и възрастни хора), рискът от заболяване от грип след ваксиниране се намалява само с 6%, а броят на нетрудоспособните дни - с по-малко от един. В публикациите на изданието еднозначно се утвърждава, че в никакъв случай не може да става дума за висока ефективност на ваксините срещу грипа.

Не по-малко авторитетното медицинско списание Vaccine малко по-късно направи аналогични изводи.

# 1 282
  • Мнения: 936
Може би не му е тук мястото, но се сещам за изказванията на Кристиян за птичия грип в тази тема, когато попаднах на този материал: http://www.biblefriends.net/viewtopic.php?f=40&t=1023    може би ще ви е интересно да го прочетете!

# 1 283
  • Мнения: 4 150
Благодаря zа линка... Simple Smile
Идват ло6и времена...теzи,които ги смятат zа конспирации и сектиzьм най последни Ще са в борбата..жалко,че няма да можем всички еднакво да се противопоставим.

# 1 284
  • Мнения: 2 652
И аз благодаря за линка - това си е за нова тема направо. Само до преди няколко години щях да се изсмея на подобни теории. Вижте и нещо на бг по темата тук.

# 1 285
  • Мнения: 4 150
Започва се...май Ще е по бьрzо отколкото очакваме Flutter

# 1 286
  • Мнения: 2 761
Може би не му е тук мястото,...

По-скоро е за някоя библейска тема,6тото хората се вълнуват за спасението на ду6ите си и изоб6то не могат да направят връзката,4е то4но любимата им църква има голям пръст във въвеждането на Новия световен ред.

Ето това мнение намирам за смислено:
Цитат
"Една друга интересна хипотеза предполага, че скоро пак ще се раздуха масова психоза чрез симулиран/направен птичи грип и случая ще се използва за масова задължителна ваксинация. Която ще се използва като повод да се вкара подобен идентификатор в тялото - по-малък и по-съвършен от описания. Разбира се това са само слухове и хипотези и не е ясно дали въобще е възможно да стане масово."

# 1 287
  • Мнения: 2 652
Започва се...май Ще е по бьрzо отколкото очакваме Flutter
С флуора може и да се преборим, но това...

# 1 288
  • Мнения: 2 761
Не изпадайте в 4ерногледие.

# 1 289
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Добре де, не разбрахте ли какво добро ни се готви с тази маркировка!  Mr. Green Вижте колко са загрижени хората  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт