Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 611
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 1 984
с каккъв акъл са я сложили при бременни?  #Crazy
хора силгард може и да предпазва от ХПВ но презерватива предпазва и от спин... учете децата си да ползват презервативи! на 12г!

пп. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=252324.msg6030971#new

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 21:26 от tonev

# 1 261
  • Мнения: 5 500
Абсолютно безумство беше докторския подфорум. Това, което пише въпросната докторка може да го каже абсолютно всяко педи и джи пи!

# 1 262
  • Мнения: 2 652
Да не търся сега, ама имаше нейни изказвания, че ваксините от имунизационния календар нямали тимерозал, че било по-добре да сложиш Пентаксим, вместо Инфанрикс + полио и т.н. А колко хора се доверяват само, защото е еди коя си.

# 1 263
  • Мнения: 1 984
Абсолютно безумство беше докторския подфорум. Това, което пише въпросната докторка може да го каже абсолютно всяко педи и джи пи!
което няма да го направи вярно...
ъъъ туко що говорих с може би най - добрия епидемиолог в областта /ст. загора/ - доц. люцканов...
остана без думи...

# 1 264
  • Мнения: 5 500
Абсолютно безумство беше докторския подфорум. Това, което пише въпросната докторка може да го каже абсолютно всяко педи и джи пи!
което няма да го направи вярно...
За това говоря, аз лично не вярвам на лекари, защото те имат фин. интерес да ми говорят определени неща. Тук е същото, просто се поддържа някаква версия...никой никога не казва истината за съжаление! Изумявам се как може майки да се да се доверят, че и в Нета. Въпреки, че болшинството питащи явно случайно са попаднали тук, с по 20-30 публикации.
Доверие на лекар, само защото е учил Медицински университет....без да се пробваш да размърдаш мозъчните си гънки...при наличието на изобилие от информация... newsm78никак не го разбирам! Да направя нещо със здравето на детето си или моето, само защото ми го е казал някой наречен лекар, че той със същия успех може да ми каже да се хвърля от моста, защото ТАКА ТРЯБВА!

# 1 265
  • Мнения: 4 150
Нямам думи.Таzи Сльнчева има едни бисерни мнения,които явно се крепят на zнания от подобен маЩаб.
Дали е чувала след като е неонатоложка zа Метода Кенгуру на Марина Маркович? Мама и бебе кожа на кожа от самото раждане.Иzследвания в цял свят покаzват,че тоzи метод намалява интенzивната намеса при деца в инкубатори с обдиШвания и други проблеми с НАД 50%.

Отклоних се всьЩност,но бих я попитал.

Тонев,
ЗаЩо не се ядосаШ по сериоzно zа това,което са направили на детето ти?ЗнаеШ как се процедира,надявам се...

# 1 266
  • София
  • Мнения: 12 284
  За съжаление в Бг никъде все още не се практикува Кенгуро метода. Като цяло самото раждане е ужасно организирано. От сега се чудя за третото какво да правя. Не само за ваксините веднага след раждането и кърмене и тн. Например в ТК изобщо не са ми споменали кога са поставили ваксините, но пък на третия ден или четвърти благоволиха да ме уведомят че им спират антибиотика!!! Никой не ме беше уведомил че им почват антибиотик и то профилактично, защото били все пак малки - по 2,5 кг. ..  Лекарите прости си правят каквото искат и тъй като обикновенно нямат съпротива си продължават по този начин.
   Лятото се наложи да влезем в Инфекциозна болница в Добрич, малките бяха на годинка и нещо и си ги кърмех. Лекаря който ни прие съвсем компетентно ми заяви че трябва да ги отбия веднага след като излезем от болницата и изобщо остана с увиснало чене, като му заявих че няма да стане и няма да го коментирам. Явно не са свикнали някой да им противоречи, та какво сме ние - родители, на фона на тяхно величие лекарите. Това не означава че няма и истински лекари с призвание, но за съжаление те са малко...

# 1 267
  • София
  • Мнения: 505
     Лятото се наложи да влезем в Инфекциозна болница в Добрич, малките бяха на годинка и нещо и си ги кърмех. Лекаря който ни прие съвсем компетентно ми заяви че трябва да ги отбия веднага след като излезем от болницата и изобщо остана с увиснало чене, като му заявих че няма да стане и няма да го коментирам. Явно не са свикнали някой да им противоречи, та какво сме ние - родители, на фона на тяхно величие лекарите. Това не означава че няма и истински лекари с призвание, но за съжаление те са малко...

Даа, и моето впечатление от лекарите в България е такова за съжаление. Явно в курса им на обучение имат дисциплина "Аз Лекарят и това нищожество пациента".

# 1 268
  • Мнения: 2 652
В днешното сп. Здравето (безплатно се разпространява с в.Стандарт) - заглавие "Модата на ваксините", избрани цитати от статията:
"Ваксините са на път да изместят лекарствата от лидерското място, което заемат в медицината"
"Все повече играчи излизат на сцената"
"До 2012 година пазарът на ваксини в света ще се удвои и ще достигне 18 млрд. евро, сочат проучванията на фармацвтичната компания Санофи Пастьор"

# 1 269
  • Мнения: 4 392
Ей, упорито ни подготвят за този "птичи грип"! Shocked
Безопасна ваксина?! Shocked

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3328

# 1 270
  • Мнения: 1 559
"...ще са нужни и други изследвания, но при непосредствена заплаха от грипна пандемия ваксината може да се пусне на пазара до три години, а без такава заплаха - до пет години."

Следва: "...Ако щам на вируса на птичия грип като H5N1 се превърне в пандемичен, ваксината веднага може да се извади от съхранение и да се използва."

Ще се използва веднага, колко му е...Нали това е целта на новините за "пандемията". Twisted Evil

# 1 271
  • Мнения: 4 150
И сега някои майки като го прочетат това Ще питат веднага откьде да си zакупят таzи ваксина и да я сложат на себе си и децата си... ooooh!

# 1 272
  • Мнения: 1 559
...И дали скоро няма да я пуснат в Бг или ще се наложи да си я набавят от чужбина? Confused

# 1 273
# 1 274
  • Мнения: 4 392
И сега някои майки като го прочетат това Ще питат веднага откьде да си zакупят таzи ваксина и да я сложат на себе си и децата си... ooooh!
Де да бяха само "някои".. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт