Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 467
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 181
Виж какво Амарена, може и да си права, но аз наистина в момента не мога да прочета стотици страници назад, зададох  2 конкретни въпроса, а не по принцип за ползата и вредата от ваксините и ми беше отговорено от Александър меко казано странно, върни се да прочетеш внимателно постингите ми и ще ти стане ясно мисля. А Chrisitian 2-ия път не ми отговори, за което не го виня, не е длъжен да виси непрекъснато във форума.
На теб, ако са ти показали нещо, ок, ясно е, че си им благодарна, но аз не съм чела всички предишни теми и не смятам да се чувствам виновна за това.
Когато в нашия подфорум ми задават едни и същи въпроси до втръсване относно майчинството и ми пишат на лични, аз не им казвам да четат 30 страници ,а им отговарям.
нали форумът е за това в крайна сметка. Peace
Не съм искала да обидя никого, но наистина би ли погледнала това :
quote author=Клеопатра link=topic=144101.msg2970809#msg2970809 date=1167958238]
Цитат
нещо не ви разбрах, Пентаксим е 5валентна ваксина, вие говорите за нещо друго

 - Вижте, верно че процента на увреждания вследствие ваксина е много нисък, НО! - за тези на които се е случило е 100%!
аз това не го разбирам и бях достатъчно "нахална" , за да попитам пак и да ме пратят да си чета.

# 76
  • Мнения: 4 150
Мога да кажа само zа себе си.Аz отричам ваксините и не мога да ти дам сьвет дали ваксината е добра.За мен не само е лоШа,а е силна отрова,която все оЩе не е ясно какво точно руШи в органиzма.
Вие питате по скоро подсьzнателно дали детето ви Ще я понесе и какви реакции може да има.Но пьк сега чета,че вече сте я сложили.Така или иначе ве4е е кьсно zа каквото и да било.Ако не е имало реакция,добре,макар че досега няма опити zа дьлготрайни реакции на която и да била ваксина.Или ви притеснява дали Ще е zаЩитено от теzи болести,zа които е ваксината след като мисля,че е лоШа ваксина?А и моето мнение си е само мое.Нали не го приемате zа меродавно?
Ето ви една листовка на руски.Като страничните реакции определени като рядкост оzна4ават в медицината около10%.
http://medi.ru/doc/1526.htm

Никой не може да ви гарантира как един човек Ще приеме и понесе дадена ваксина.Може да има добро понасяне,може да има тотална реакция на сврьхчувствителност.
Затова Александьр ви е написал,че ако се случи на ваШето дете,zа вас други проценти няма да са ве4е от zна4ение. Peace

# 77
  • Мнения: 3 161
Здравейте, имам въпрос към вас. Praynig
Сега ще направим годинка, знаете ли какви ваксини ни предстоят и дали да ползваме тези по касата или има други по-добри както при ДТК-то?
Christian, защо според вас, Пентаксим не е добра ваксина, аз такава сложих на детето си Tired

Клео, ясен е въпросът ти, но е неправилно адресиран. Бърди би могъл да ти даде отговор коя ваксина е по-добра от друга; Кристиян ти казва, че няма добра ваксина - какво друго искаш да чуеш от него?

# 78
  • Мнения: 4 181
Здравейте, имам въпрос към вас. Praynig
Сега ще направим годинка, знаете ли какви ваксини ни предстоят и дали да ползваме тези по касата или има други по-добри както при ДТК-то?
Christian, защо според вас, Пентаксим не е добра ваксина, аз такава сложих на детето си Tired

Клео, ясен е въпросът ти, но е неправилно адресиран. Бърди би могъл да ти даде отговор коя ваксина е по-добра от друга; Кристиян ти казва, че няма добра ваксина - какво друго искаш да чуеш от него?
Емем,очевидно, както се казва явно нещо не съм в час. В тази тема имаше подобен въпрос и Christian изказа мнение, че Пентаксим не е добра ваксина, а не знаех, че според него всички ваксини не са добри. Попитах просто защо не е добра, а оттам настана един водевил ooooh!

# 79
  • Мнения: 4 181
Christian, мисля, че разбрах гледната ви точка, но аз зададох и друг въпрос, аз какво бих могла да направя, за да не ваксинирам детето си?
Очевидно вие живеете някъде където имате право на избор.
Съвсем сериозно ви питам след като явно отдавна дискутирате тук този въпрос (съжалявам, че не съм прочела, но форумът е неизчерпаем) има ли начин в България да не си ваксинираш детето?

# 80
  • Мнения: 4 392
Клеопатра , ще си позволя да ти отговоря. Факт е, че човешките ни права за сетен път са потъпкани и ние сме длъжни по закон да си ваксинираме децата, щем не щем. Sad
Обаче можеш да откажеш ваксина и да си понесеш глобите, наложени от закона. В този случай обаче, няма да приемат детето ти в нито едно детско заведение, училище и т. н.,  докато не поставите ваксините.
Дадена ваксина може да бъде отложена или детето да бъде освободено от ваксина, ако мине през комисия. Доколкото знам процедурата е дълга, но и това е възможен вариант, ако детето има здравословен проблем. Забележи: не всеки здравословен проблем се третира като причина за освобождаване от ваксина!
Въздържам се от коментар, защото е ясно, какви права имаме.. Никакви!:(
Това е в общи линии Peace

# 81
  • Мнения: 4 181
[В този случай обаче, няма да приемат детето ти в нито едно детско заведение, училище и т. н.,  докато не поставите ваксините.
аз точно за това говорех Sad, де факто не можеш.
Christian, да задам тогава въпроса си по друг начин, бихме ли могли да направим нещо по въпроса,  за да имаме право на избор?
Пак казвам не знам къде живеете, но можете ли да кажете как стои въпроса при вас, както и за други страни , з акоито сте запознат?

# 82
  • Мнения: 4 150
Живея в страна от бивШата европейска обЩност(новата е с новите дьржави).
В целия ЕС (беz новите дьржави) няма zадьлжителни ваксинации,няма zаплахи и условия zа градини и тн...ОтиваШ на педиатьр и той те пита"Искате ли да ваксинирате?" Ако искаШ,те ваксинират,ако не,се zатваря картона ти и толкова.Няма пове4е вьпроси.

Точно това сме обсьждали,че БГ е подписала zакон в който гласи,че никой няма право да те подлага на медицинска процедура (вкл. и ваксинация) беz твоето писмено сьгласие и че тоzи zакон се наруШава с една глупава наредба,кьм която се придьржат дори лелките в една градина.Това е повече от смеШно и нелепо.
Ако реШите  наистина да не ваксинирате детето си(неzнам по какви причини и след като преди каzахте,4е сте му сложили ве4е Пентаксим Thinking) има начини да се zаядете по теzи zакони и да спечелите 100% или да намерите по лесен и удобен zа вас начин,както правят други майки,с малко главоболия вьрвят против таzи наредба като фалШифицират картони,подкупват лекари и тн...Начини има.Особено когато става вьпрос zа собственото дете,мога да си представя добре неограничените вьzможности на един родител. Grinning

МОже да се направи неЩо по вьпроса,раzбира се.Но zа таzи цел трябва да има петиция и да се сьберат пове4е хора,които zнаят теzи свои права и са информирани добре zа ваксините.50 човека раzвели zнаменца и лоzунки пред МЗ няма да помогне.
Иска се писмена кореспонденция,която може би е добре да е подпомогната от някое юридическо лице,което да формулира добре иzискванията. Peace
Затова тоzи форум е хубаво начало,но ако погледнеШ ,хората убедени сляпо в ваксините са 90%.Но вьпреки това е хубаво да го има,zаЩото се чете от много хора от цяла БГ.

# 83
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Клеопатра
 - Съжалявам, не съм искал да Ви засегна по какъвто и да е начин - по долу Ви давам един алтернативен начин за предпазване от нежелани последствия след Ваксиниране.

marianamama
Цитат
хомеопатката все забравям да я питам.какво е вашето мнение,как да постъпя?извинете ме за силно непрофесионалното обяснение,но от ваксини никак не разбирам.
- Ако друг начин няма - 2 дни преди ваксинацията му давате от конституционалното му хомеопатично л-во, и Непосредствено след ваксинацията Thuja - 200C  Peace

 - За тези които не са ползвали хомеопатия - 2 дни преди ваксинацията му давате 2 гранулки от хомеопатичното л-во Thuja - 200C , и Непосредствено след ваксинацията, пак Thuja - 200C   Hug
 - Ако не намерите Thuja - 200С може и друга потенция - 9, 12, 15 или 30С Peace
 - Така ще го защитите максимално от неблагоприятни странични ефекти от която и да е ваксина

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 11:55 от Aleksander

# 84
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Клеопатра
Цитат
Цитат на: Клеопатра в събота, 06 януари 2007, 00:36
А щом вас толкова ви затруднява да ми отговорите защо не си чатите с Chrstian в icq-то например за да не ви притесняваме
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.20

 - Това е 2-ра страница на същия форум  и ето цитирам за теб специално, какво пише Renny:

Здавейте момичета   
Не съм писала отдавна, но голямо нещастие се случи.На най-добрата  ми приятелка бебчето почина вчера.Бори се за живота си 4 дни.Беше само на 34 дена.......Необяснимо за всички какво стана.Идваха от София, от Пловдив лекари и никой не може да даде отговор.Лекарите в нашето детско отделение направиха чудеса от храброст,шапка им свалям на тези хора, които денонощно стояха до креватчето му.Доц. Недкова не се прибираше у тях за повече от един час за тези 4 дни.И аз само не спях там нощите.Митко го бях поверила на майка ми.Милата душичка не можа да издържи.А какво стана??? В понеделник му сложиха втората хепатитна ваксина и на сутринта крачето му било много подуто.Десислава, която е педиатър, решла да го заведе да му пусне кръв за време на кървене и съсирване, но докато го накърми то се изпотило и започнало да посинява.Извикала Спешна помощ и от тогава до вчера бяха в интензивно.Не можеше да се овладее кървенето.Преливаха му по непрекъснато кръв и по няколко пъти на ден прясна плазма.До вечерта беше направило оток на белия дроб и го включиха на командно дишане.В сряда вече кървеше от всякъде - от стомах, от бял дроб и бъбреци.Изпада 3 пъти в мозъчна смърт от която за минутки го изваждаха.В сряда вечерта кървенето беше спряло и в нас се зароди надеждата, че нещата се оправят.Вчера сутринта беше спряло да отделя урина и направи 3 гърча, от които последния беше фаталния.Сърчицето му спря.Междувременно нито един от резултатите му не даде яснота по въпроса от какво се получи така.ХЕИ-то проследиха по партидния номер ваксината - нищо.Иследваха Деси, съпруга и и всички най-близки роднини за какво ли не - нищо.Нямат подобни случаи в рода - т.е. нямат наследственост.Абе, детето беше здраво и право, хапваше си само кърма и си наддаваше нормално.Какво се обърка след ваксината.Дали тя не беше просто отключващ фактор на нещо дремещо - не знам.Аутопсията е днес сутринта, но резулатите няма да станат скоро, пък и може и нищо да не се разбере ми казах вчера в патоанатомията.Уффф, нямам думи да ви опиша колко е тежко.В четвъртък водихме до леглото му свещенник да го кръсти,аз му станах кръсница.Това беше акт на такова отчаяние....За броени часове започнахме да вярваме и в Господ, макар досега здравия ми разум да ме уповаваше само на медицината.Не знам...Вчера се занимавах с цялата организация по погребението, защото никой от близките не е в състояние и този ден ми мина като на автопилот.Как избирах белия ковчег с големината на кутия за обувки, как ходих да му рова в шкафчето за дрешки и играчки, и измислях текст за некролога не ме питайте....Снощи сдадох багажа и ревах цяла вечер и през ноща също.Как тези хора ще преживеят това, как се преживява подобно нещо.....Защо стана така...казаха ми, че когато детенце умира значи, че на Господ му трябва ангелче.....Нищо вече няма да е същото......ние станахме големи,остарели хора......Как ще живее това момиче сред нас и нашите деца, които родихме (ние сме 3 приятелки още от училищеи и сме неразделни семейства) в една година и правехме какви ли не планове - как ще си играят, как ще учат в едно училище и т.н. и т.н....Аз знам, че ще им трябва време, но те ще имат и други деца, но болката по Гошко никога няма да се притъпи.даже с всеки изминал ден ще става по осезаема.Това, че времето лекува ми се струва клише, или може би лекува, но не и тази болка по непорасналото ти детенце......Днес баща ми има рожден

# 85
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

Ето един Видеоклип, предоставен ни от   Andrea$ :

   http://store1.data.bg/vanyoodata/mov/HTBA.Sovershenno.sekretno.V … ktsina.Straxa.avi

Субтитри на Български:

http://www.kolibka.com/bg_sub/HTBA.Sovershenno.sekretno.Vaktsina.Straxa.srt

# 86
  • Мнения: 3 161
Christian, мисля, че разбрах гледната ви точка, но аз зададох и друг въпрос, аз какво бих могла да направя, за да не ваксинирам детето си?
Очевидно вие живеете някъде където имате право на избор.
Съвсем сериозно ви питам след като явно отдавна дискутирате тук този въпрос (съжалявам, че не съм прочела, но форумът е неизчерпаем) има ли начин в България да не си ваксинираш детето?

След като в ЕС ваксините са пожелателни, но не задължителни, може и при нас скоро да стане така? Дотогава аз лично бих опитала да отложа максимално ваксинирането - и без това ми се струва нечовешко да се дупчи новородено срещу куп болести, които едва ли ще срещне още в първите дни и месеци на живота си.

# 87
  • Мнения: 4 181
Живея в страна от бивШата европейска обЩност(новата е с новите дьржави).
В целия ЕС (беz новите дьржави) няма zадьлжителни ваксинации,няма zаплахи и условия zа градини и тн...ОтиваШ на педиатьр и той те пита"Искате ли да ваксинирате?" Ако искаШ,те ваксинират,ако не,се zатваря картона ти и толкова.Няма пове4е вьпроси.

Точно това сме обсьждали,че БГ е подписала zакон в който гласи,че никой няма право да те подлага на медицинска процедура (вкл. и ваксинация) беz твоето писмено сьгласие и че тоzи zакон се наруШава с една глупава наредба,кьм която се придьржат дори лелките в една градина.Това е повече от смеШно и нелепо.
Ако реШите  наистина да не ваксинирате детето си(неzнам по какви причини и след като преди каzахте,4е сте му сложили ве4е Пентаксим Thinking)

А в новите страни задължително ли е и знаете ли защо? Аз доколкото знам ЕС няма единна здравна политика, така че едва ли можем да очакваме, че просто от факта, че сме член на ЕС това ще стане и при нас.

Относно Пентаксим, поставили са му тази ваксина, точно защото ваксинирането е задължително, но тъй като васкината ,която се слага по касата е с жива коклюшна компонента предпочетох Пентаксима Peace

А бихте ли казали Закона за здравети ли имате предвид и коя наредба?

# 88
  • Мнения: 4 181
- За тези които не са ползвали хомеопатия - 2 дни преди ваксинацията му давате 2 гранулки от хомеопатичното л-во Thuja - 200C , и Непосредствено след ваксинацията, пак Thuja - 200C   Hug
 - Ако не намерите Thuja - 200С може и друга потенция - 9, 12, 15 или 30С Peace
 - Така ще го защитите максимално от неблагоприятни странични ефекти от която и да е ваксина
Александър, благодаря ви за съвета Peace Бихте ли пояснили какво е това лекарство, за момента единственото лекарство, което съм давала на сина си освен панадол е Хамомила.

А за случая описан тук, прочетох го, просто не схванах връзката с Пентаксима, явно сте искал да кажете , че всички ваксини са опасни и за това сте цитирал така.

Мисля, че се разбрахме Grinning

# 89
  • Мнения: 4 150
http://video.google.com/videoplay?docid=-6919382766028677276& … ination&hl=en
Ето един филм zа директно гледане на англйиски.

Общи условия

Активация на акаунт