Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 523
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Само че въпреки негативите си, ваксините според мен са спасили доста хора.

 - Когато преди Стотина години се е избирало по-малкото Зло, т.е. това Зло при което умират по-малко хора, може би е било оправдано, но после вече "Те" не искат да изпуснат от зъбите си Тлъстия кокъл - Монополистично налаганото над цялото население насилсвено инжектиране!

# 61
  • Мнения: 4 150
http://youtube.com/watch?v=wB0FOjzvjiA
http://youtube.com/watch?v=-dutK67AwSg&mode=related&search= Насилствено ваксиниране при АКХА жените.

Вечерница,кьде си?Имам постинг zа теб zа АДХД и врьzката с живака.
КОпирам го zаЩото може би няма как да го прочетеШ беz регистрация.

Neuropediatrics. 2006 Aug;37(4):234-40.Click here to read Links

Attention-deficit hyperactivity disorder and blood mercury level: a
case-control study in Chinese children.
 * Cheuk DK,
 * Wong V.
Department of Pediatrics and Adolescent Medicine, The University of
Hong
Kong, Hong Kong, P. R. China.

OBJECTIVE: To investigate the association between blood mercury level
and attention-deficit hyperactivity disorder (ADHD) in Chinese
children in Hong Kong. METHODS: Fifty-two children with ADHD aged
below 18 years diagnosed by DSM IV criteria without perinatal brain
insults, mental retardation or neurological deficits were recruited
from a developmental assessment center. Fifty-nine normal controls
were recruited from a nearby hospital. Blood mercury levels were
measured by cold vapor atomic absorption spectrophotometry. RESULTS:
The mean ages of cases and controls were 7.06 and 7.81 years
respectively. Boys predominated (case = 44 [84.6 %], control = 44
[74.6 %]). There was significant difference in blood mercury levels
between cases and controls (geometric mean 18.2 nmol/L [95 % CI 15.4 -
21.5 nmol/L] vs. 11.6 nmol/L [95 % CI 9.9 - 13.7 nmol/L], p < 0.001),
which persists after adjustment for age, gender and parental
occupational status (p < 0.001). The geometric mean blood mercury
level was also significantly higher in children with inattentive (19.4
nmol/L, 95 % CI 13.3 - 28.5 nmol/L) and combined (18.0 nmol/L, 95 % CI
14.9 - 21.8 nmol/L) subtypes of ADHD. Blood mercury levels were above
29 nmol/L in 17 (26.9 %) cases and 6 (10.2 %) controls. Children with
blood mercury level above 29 nmol/L had 9.69 times (95 % CI 2.57 -
36.5) higher risk of having ADHD after adjustment for confounding
variables. CONCLUSION: High blood mercury level was associated with
ADHD. Whether the relationship is causal requires further studies.

PMID: 17177150

# 62
  • Мнения: 4 181
Здравейте, имам въпрос към вас. Praynig
Сега ще направим годинка, знаете ли какви ваксини ни предстоят и дали да ползваме тези по касата или има други по-добри както при ДТК-то?
Christian, защо според вас, Пентаксим не е добра ваксина, аз такава сложих на детето си Tired

# 63
  • Мнения: 4 150
Няма добра или лоШа ваксина.
Ваксините са сложно неЩо и тук сме иzписали около 50 страници zа тях.
Аz не ваксинирам децата си по убеждение от вредата им.
Не мога да ви дам сьвет. Peace

# 64
az sa6to ne vaksiniram deteto .vie ludi li ste?

# 65
  • Мнения: 4 181
Няма добра или лоШа ваксина.
Ваксините са сложно неЩо и тук сме иzписали около 50 страници zа тях.
Аz не ваксинирам децата си по убеждение от вредата им.
Не мога да ви дам сьвет. Peace
съжалявам, но не съм чела всичко, което сте писали.
Всеки има право да си има убеждения, обаче в БГ , ако детето не е ваксинирано няма да го вземат нито на градина, нито на училище.
Какво право на избор имам тогава?
А какво имате предвид с коментара ви за Пентаксим след като няма добра или лоша ваксина?

# 66
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Всеки има право да си има убеждения, обаче в БГ , ако детето не е ваксинирано няма да го вземат нито на градина, нито на училище.
- Това показва че не сме далече от философията на  "Д-р" Менгеле...

Цитат
А какво имате предвид с коментара ви за Пентаксим след като няма добра или лоша ваксина?

 - Прочетете отчаяните послания на майки, чиито деца са парализирани след четворната  ваксина в 3-ия месец: Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш(II прием) плюс Имунизация против полио- миелит (II прием)

# 67
  • Мнения: 4 181
Цитат
Всеки има право да си има убеждения, обаче в БГ , ако детето не е ваксинирано няма да го вземат нито на градина, нито на училище.
- Това показва че не сме далече от философията на  "Д-р" Менгеле...

Цитат
А какво имате предвид с коментара ви за Пентаксим след като няма добра или лоша ваксина?

 - Прочетете отчаяните послания на майки, чиито деца са парализирани след четворната  ваксина в 3-ия месец: Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш(II прием) плюс Имунизация против полио- миелит (II прием)
нещо не ви разбрах, Пентаксим е 5валентна ваксина, вие говорите за нещо друго Rolling Eyes

# 68
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
нещо не ви разбрах, Пентаксим е 5валентна ваксина, вие говорите за нещо друго

 - Вижте, верно че процента на увреждания вследствие ваксина е много нисък, НО! - за тези на които се е случило е 100%!

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 16:37 от Aleksander

# 69
  • Мнения: 4 181
Цитат
нещо не ви разбрах, Пентаксим е 5валентна ваксина, вие говорите за нещо друго

 - Вижте, верно че процента на увреждания вследствие ваксина е много нисък, НО! - за тези на които се е случило е 100%!
само аз ли имам чувството , че говорим на различни езици?
въобще не коментирам ползата и вредата от ваксините, а питам какво конкретно christian има против Пентаксима.
Освен това ми кажете какъв избор имам като родител да не ваксинирам детето като няма да го вземат на ясла, градина и училище?

# 70
  • Мнения: 417
За мен е по-правилно въпроса "полза-вреда, за и против" стои на друга основа. За какви болести са ваксините и от какво точно пазят децата ми, колко често се срещат, как протичат и т.н. От друга страна на везната - от какво правят ваксините, какво съдържат, какъв е механизма им на действие, какви са рисковете? Колкото повече инфо от двете страни толкова по-добре.
Това, че някой е измислил да е "задължително" за мен не го прави автоматично "добро". Затова не съм го взела впредвид при решението на децата си.

# 71
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
само аз ли имам чувството , че говорим на различни езици?
въобще не коментирам ползата и вредата от ваксините, а питам какво конкретно christian има против Пентаксима.
Освен това ми кажете какъв избор имам като родител да не ваксинирам детето като няма да го вземат на ясла, градина и училище?

 - И Кристиян и аз ви предложихме да попрочетете това което сме писали досега.  Hug

 - Все пак става въпрос за вашето дете, толкова ли ви затруднява това?

 - Защото нас все пак ни затруднява да пишем непрекъснато едно и също, което и вчера и онзи ден сме писали...

# 72
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
здравей александър,имам въпрос към теб.на детето ми на 2 години трябваше да му бъде поставена ваксина,не съм сигурна каква,маи за полиомиелит.обаче детето беше постоянно болно,нон стоп на антибиотици,докато не открихме хомеопатията.вече една година е само на хомеопатия и ефекта е поразителен.доста изчетох за ваксините и маи по скоро не ми се иска да я поставяме тази ваксина,а и вече доста вреем мина,детето е на 3г и 4 месеца.
притеснявам се да не би това да е фатално за детето,не правя ли грешка.на педиатърката няма и да споменавам,защото веднага ще я сложи,а хомеопатката все забравям да я питам.какво е вашето мнение,как да постъпя?извинете ме за силно непрофесионалното обяснение,но от ваксини никак не разбирам.

# 73
  • Мнения: 4 181
Цитат
само аз ли имам чувството , че говорим на различни езици?
въобще не коментирам ползата и вредата от ваксините, а питам какво конкретно christian има против Пентаксима.
Освен това ми кажете какъв избор имам като родител да не ваксинирам детето като няма да го вземат на ясла, градина и училище?

 - И Кристиян и аз ви предложихме да попрочетете това което сме писали досега.  Hug

 - Все пак става въпрос за вашето дете, толкова ли ви затруднява това?

 - Защото нас все пак ни затруднява да пишем непрекъснато едно и също, което и вчера и онзи ден сме писали...
Извинявайте Александър обаче наистина ме затруднява да прочета стотици страници от предишните ви теми.
А щом вас толкова ви затруднява да ми отговорите защо не си чатите с Chrstian в icq-то например за да не ви притесняваме Peace

# 74
  • Мнения: 4 392
А щом вас толкова ви затруднява да ми отговорите защо не си чатите с Chrstian в icq-то например за да не ви притесняваме Peace
Клеопатра, тук вече наистина излезе от добрия тон! Stop Нито Aleksander ,нито  Christian
са заслужили такова отношение!!!
От тях няма да чуеш: "Слагайте ваксината, тя е вносна, пречистена и няма проблем!" Такива изказвания са запазена марка на други потребители......
И се благодари на Бог, че са тук и ни показват и другата страна! Peace

Общи условия

Активация на акаунт