Геритамин Нео

  • 256 041
  • 272
  •   1
Отговори
# 90
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
zizi top, ти ме уби! Shocked Винаги съм знаела, че витамин С и Е могат да се поемат в по-големи количества без особени рискове, а и както казах, понякога ми се налага да взимам витамин Е... Предполагам, че има някакви допустими дози, нали все пак витамини се приемат и с храната?!
А откъде намери горната информация?
Опс, намерих го и аз в Google-a...


Потресена съм  ooooh! Ще покажа статията на мажо който пие много често бета каротен /давало му сили/ ДРЪН ДРЪН  #2gunfire

# 91
  • Мнения: 1 685


Потресена съм  ooooh! Ще покажа статията на мажо който пие много често бета каротен /давало му сили/ ДРЪН ДРЪН  #2gunfire

Бета каротена си е супер-аз го пия поне 1 годишно за по месец-обикновено през лятото,защото помага и за тена. Peace Hug

# 92
  • Мнения: X
Бета каротена си е супер-аз го пия поне 1 годишно за по месец-обикновено през лятото,защото помага и за тена. Peace Hug
Цитат
Изглежда, че витамин А и бета-каротен имат доза-зависим ефект, като с повишаване на дозата нараства и смъртността, а при витамин Е всяка доза е свързана с повишена смъртност.
Приемам, че това може и да влезе в графа "търсене на сензация", но препочитам да имам едно на ум, ако става въпрос за моето здраве Peace

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Бета каротена си е супер-аз го пия поне 1 годишно за по месец-обикновено през лятото,защото помага и за тена. Peace Hug
Цитат
Изглежда, че витамин А и бета-каротен имат доза-зависим ефект, като с повишаване на дозата нараства и смъртността, а при витамин Е всяка доза е свързана с повишена смъртност.
Приемам, че това може и да влезе в графа "търсене на сензация", но препочитам да имам едно на ум, ако става въпрос за моето здраве Peace


И аз не съм привърженик на разни химии , така че съм на същото мнение  Peace

# 94
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
ми , то май не става въпрос само за химии...виж човека , какво си е докарал от морковения сок ooooh!

# 95
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ми , то май не става въпрос само за химии...виж човека , какво си е докарал от морковения сок ooooh!


Май нещо пак не съм прочела   Embarassed Къде това нещо  Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 1 685
Зизи без сензация-съвсем честно-процедирам така и си реших много неприятен проблем по този начин-слънчевата алергия.
Преди 5-6г ми се появи внезапно на морето-препоръката на лекарите беше 3-4дни преди и повреме на почивката да пия някакъв добър антихистаминов препарат.Така карах 1-2години,докато една дерматоложка не ми препоръча бета каротена и хранителните добавки на няколко фирми/в които също основната съставка е бета-каротен/,които подпомагат здравословния тен.Доверих и се и от тогава не ми се налага да пия хистамините-за което съм мнооого доволна.После попрочетох доста информация по темата и в полза на здравето предпочитам да пия добавки от естествен произход отколкото същинска химия.  bouquet
Патилата си с алергията ги описах и в една друга тема-точно по този въпрос. Hug

ми , то май не става въпрос само за химии...виж човека , какво си е докарал от морковения сок ooooh!

Той просто е прекалявал-в нормални дози сока си е супер полезен/кожа,лигавица,очи и т.н./

# 97
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
През 1952 г. О. Петровска го открива в ретината на очите. Оттук е и неговото наименование - ретинол /витамин А/.
Витамин А е изолиран между 1912 и 1914 г. от Елмър В. Макколъм и М. Дейвис.

Историята на изучаване на витамин А е пълна с куриозни и поучителни истории. Ето следния пример. Ученият химик, който получил Нобелова награда за откриването на витамин А, така се впечатлил от полезните качества на витамина, че започнал всеки ден да изпива по пинта (англ.мярка за вместимост 0.56 л.) сок от моркови. След известно време той умрял от цироза на черния дроб. Оказва се, даже най-полезното може да стане вредно. Всичко зависи от дозата .....


ето за Шуши7777

# 98
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
През 1952 г. О. Петровска го открива в ретината на очите. Оттук е и неговото наименование - ретинол /витамин А/.
Витамин А е изолиран между 1912 и 1914 г. от Елмър В. Макколъм и М. Дейвис.

Историята на изучаване на витамин А е пълна с куриозни и поучителни истории. Ето следния пример. Ученият химик, който получил Нобелова награда за откриването на витамин А, така се впечатлил от полезните качества на витамина, че започнал всеки ден да изпива по пинта (англ.мярка за вместимост 0.56 л.) сок от моркови. След известно време той умрял от цироза на черния дроб. Оказва се, даже най-полезното може да стане вредно. Всичко зависи от дозата .....


ето за Шуши7777


Мерси   bouquet  Навремето похапвах доста моркови за да чернея по бързо  Wink  но от както не съм добре със стомаха се отървах от тази отрова  Mr. Green

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Пия го всяка пролет по 20-30 дни и кожата ми става страхотна! Но когато го нямам в къщи, пия витамин а и е и ефектът е същия!

По едно на ден ли се взема Геритамин ?

# 100
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Пия го всяка пролет по 20-30 дни и кожата ми става страхотна! Но когато го нямам в къщи, пия витамин а и е и ефектът е същия!

По едно на ден ли се взема Геритамин ?
да

# 101
  • Мнения: 56
....Откривателят на вит. А е умрял от цироза, защото всекидневно е изпивал по литър сок от моркови....

 Shocked Аз от три дни всеки ден пия сок от моркови  Laughing СПИРАМ!  #Crazy

# 102
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета да ви питам нещо..Гинеколожката ми изписа геритамин заедно с другите лекарства и ми каза да пия 3 пъти на ден по едно, а на опаковката пише да се пие по едно на ден и да не се превишава дозата...

# 103
  • Мнения: 1 685
....Откривателят на вит. А е умрял от цироза, защото всекидневно е изпивал по литър сок от моркови....

 Shocked Аз от три дни всеки ден пия сок от моркови  Laughing СПИРАМ!  #Crazy

Пий си спокойно Laughing-ти сигурно не пиеш по литър на ден в продължение на месеци.
Изцеждай си по 2 моркова и 1 ябълка всяка сутрин,за известно време-сменяй плодовете през месец-прави си такива курсове 2-3 ъти годишно-и ще няма и да боледуваш-да не говорим за коса нокти и най вече кожа! Peace

# 104
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
....Откривателят на вит. А е умрял от цироза, защото всекидневно е изпивал по литър сок от моркови....

 Shocked Аз от три дни всеки ден пия сок от моркови  Laughing СПИРАМ!  #Crazy

Пий си спокойно Laughing-ти сигурно не пиеш по литър на ден в продължение на месеци.
Изцеждай си по 2 моркова и 1 ябълка всяка сутрин,за известно време-сменяй плодовете през месец-прави си такива курсове 2-3 ъти годишно-и ще няма и да боледуваш-да не говорим за коса нокти и най вече кожа! Peace


С тези нитрати кой знае какви още неща могат да се прихванат  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт