Зимафлуор за зъбите на бебето?

  • 8 906
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз не давам  Peace
Нито педиатъра, нито стоматоложката ми го препоръчват

# 31
  • София
  • Мнения: 410
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).

# 32
  • Мнения: 3 500
....Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни....
Хахаха, мила, докато лежиш на това ухо, знаеш ли колко отрови ще изядеш и изпиеш?
По твоята логика и алкохола и тютюна не са вредни щом се продават по магазините  Mr. Green ?

Съгласна съм с тебе.Ама аз съм чувала точно такива мнения, че е отрова в буквалния смисъл на думата.Нищо, което се взема от аптеките не е полезно.Аз не казвам, че е, но че е отрова е абсурдно.И не само алкохола и цигарите, нищо полезно няма в продуктите, които се предлагат по в днешно време в магазините - всичко са боклуци - консерванти, оцветители, захар и т.н.Да, вредни са, но чак отровни.Ми ние всички да сме измрели досега.Ние не водим здравословен начин на живот, просто нямаме условия за това, защото и плод от пазара да си купиш той не е истински.На какво ухо да лежа, аз "отровите" всеки ден си ги ям, както и ти, Зимафлуора да ни е проблема...

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 20:24 от Selia

# 33
  • Мнения: 3 500
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).
Ох, като почнете да се правите на начетени вие сте абсурдните.Я ходи си чети книжките по Токсикология и остави аз да си чета каквото си искам и да давам на детето си каквото искам.Ти сигурно твоето дете го гледаш в стерилна среда и само здравословни храни от градината предлагаш.Какво ми е мнението не е твоя работа да го оценяваш, не съм на изпит пред тебе.И ти много неща не знаеш, ама две неща си прочела и тръгваш да се правиш на велика.

# 34
  • Мнения: 1 101
След като прочетох и чух достатъчно мнения за и против Зимафлуора, реших, че няма да го давам на сина си.

# 35
  • Мнения: 3 500
След като прочетох и чух достатъчно мнения за и против Зимафлуора, реших, че няма да го давам на сина си.
Поздравявам те. Така се прави. Четеш, преценяваш и вземаш твърдо решение за себе си.

# 36
  • София
  • Мнения: 410
Не давам и никой, дори педиатър и стоматолог, не може да ме убеди да го давам.
Това, че е отрова са пълни глупости, едва ли щеше да ги има по аптеките, ако бяха отровни, както съм чувала абсурдни мнения.
Май твоето мнение е абсурдно. Вземи прочети малко Токсикология и Химия на отровите и после реши дали да даваш Зимафлуор на детето си (и не само флуор).
Ох, като почнете да се правите на начетени вие сте абсурдните.Я ходи си чети книжките по Токсикология и остави аз да си чета каквото си искам и да давам на детето си каквото искам.Ти сигурно твоето дете го гледаш в стерилна среда и само здравословни храни от градината предлагаш.Какво ми е мнението не е твоя работа да го оценяваш, не съм на изпит пред тебе.И ти много неща не знаеш, ама две неща си прочела и тръгваш да се правиш на велика.
Ми к'во да ти кажа...доста изпити съм издържала по химия, включително Токсикология и Химия на отровите. Не са само "някакви книжки" Laughing
Сега сериозно...не мога да ти кажа какво да даваш или не на детето си, просто ми стана смешно как така се изказваш по въпроси, от които хал хабер си нямаш. А ако наистина се интересуваш от информацията за флуора, то напиши в гугъл "fluoride damage" и чети Peace

# 37
  • Мнения: 3 500
Да, нямам си хал хабер, просто някаква логика ми се върти в главата.Сега не ми казвайте, бе хора, че вече и на бебетата ни изписват капки, които са абсолютно вредни, противопоказни и отровни, че вечеееееее.... #Cussing out
dutci аз не се изказвам в смисъл, че разбирам от химия или от там каквото, имам доверие в лекарите, може би неоправдано, ама ако тръгна за всяко нещо, което купя от пазара или ми предпише лекаря да ровя, да търся, да се чудя, сигурна съм, че винаги ще намеря някакъв недостатък, нещо противопоказно, нещо нежелателно.Аз казах, че абсурдно ми звучи само това, че е отрова.Никакви аргументи в полза на това твърдение не съм чула досега.Моля, ако има някой отровен и умрял от Зимафлуора да ми се обади. Simple Smile
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......

# 38
  • Мнения: 167
Хайде да се разберем: Щом дадено вещество вреди на организма, значи то е отрова. Peace
Отрова не означава, че непременно трябва да се гътнеш от нея, всъщност много зависи от дозите. И да - това, което се съдържа във флуорните таблетки се е използвало като отрова за мишки. Ако погълнеш 5 опаковки зимафлуор не знам дали ще са ти достатъчни за да умреш, но до Бърза помощ ще стигнеш със сигурност. Ох, малко на изуст говоря, ама ако взема да си изровя лекциито по Токсикохимия ще мога да ти кажа леталната доза  Mr. Green
За всеки случай знам, че децата се натравят лесно с пасти за зъби, ако не ги гледаш осторожно.

По отношение на цигарите също има противоречиви мнения... само дето напоследък е засилена кампанията против. Аз самият съм пушач и знам, че никой не е умрял от една цигара и не виждам с какво една цигара е по-вредна от една миене на зъбки с флуорна паста?  Sunglasses

В крайна сметка освен дозата, допринася и това колко дълго приемаш отровата. Тя си те убива, но по мъничко. Днеска си на 20, утре си на 30, то си се трупат отровките и ти променят клетките и организма като цяло. Дали ще е рак, дали ще е нещо друго, рано или късно отражението ще дойде. Погледнете бабите и дядовците си. Техните болести скоро ще се проявят и във вашите родители. А не след дълго и в нас самите. Това, от което хората преди години се разболяваха след като минат 70-те, нас ще ни удари още след като навършим 50. Много черно ли гледам на живота? Ами просто в такава среда живеем - ВРЕДНА.
Баба ми като малка не е яла Йогурт, яла е кисело мляко. Пила е боза, а не кафява кашица с подсладители. Дори не съм сигурен, че е имала с какво да си мие зъбите, нито пък смятам, че са я ваксинирали много-много. Е да, вече не е толкова здрава, както преди, но пък е на 80 (едната на 79, другата на 83 ако трябва да сме точни). Ама аз си знам, че ако изкарам толщва ще е цяло чудо  Sad

Та така де... ако нашето поколение кауза пердута, защо поне не се опитаме да предпазим децата си?

# 39
  • Мнения: 22 949
Не съм и няма да давам.
Не смятам, че би му помогнало да няма кариеси, поредната спекулация е това и колкото повече майки се усетят за това, толкова по-добре за децата им.

Peace

# 40
  • Мнения: 22 949
Тук никой не дава на бебетата зимафлоур,и аз не давам.
И в Испания не се дава флуор нито на бременните,нито на бебетата.

# 41
  • София
  • Мнения: 410
Може би да е вреден, да е противопоказен, да е каквото и да било там - ти ще кажеш, ти си специалиста, обаче отрова.......
NaF е точно това - ОТРОВА!
Ето малко инфо по въпроса, което за съжаление не е на български:
http://www.fluoridation.com/poison.htm
http://fluoridealert.org/
http://www.advancedhealthplan.com/fluoride.html
Първият линк е особено интересен. Там са описани и симптомите при отравяне с флуорид.

# 42
  • Марс
  • Мнения: 439
Ей, ей ей е стига сте се карали де. Аз написах отрова в кавички, щот тъпчат бебетата с всевъзможни капки и затуй така се изразих newsm78

# 43
  • Мнения: 5 500
Да, нямам си хал хабер, просто някаква логика ми се върти в главата.Сега не ми казвайте, бе хора, че вече и на бебетата ни изписват капки, които са абсолютно вредни, противопоказни и отровни, че вечеееееее.... #Cussing out
Оф, спамя ама не мога да не го кажа: Аз съм от тия дето не вярват на 100% на лекарите! Всичко казано и предписано поставям под съмнение, чета, търся и питам дали да го направя!
Съвсем друг е въпроса, че изобщо не си гледам децата по педиатърски съвети, а по майчинския си инстинкт!
В тоя смисъл не бих дала на децата си нещо само щото е предписано от лекар!

# 44
  • Мнения: 4 978
Не давам, форума ми помогна много за взимането на това решение!   
dutci, tsigahrah,   bouquet

....изобщо не си гледам децата по педиатърски съвети, а по майчинския си инстинкт!
В тоя смисъл не бих дала на децата си нещо само щото е предписано от лекар!

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт